• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про забезпечення переробки цукрових буряків урожаю 1997 року

Кабінет Міністрів України  | Постанова, Порядок від 24.09.1997 № 1063
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова, Порядок
  • Дата: 24.09.1997
  • Номер: 1063
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова, Порядок
  • Дата: 24.09.1997
  • Номер: 1063
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 24 вересня 1997 р. N 1063
Київ
Про забезпечення переробки цукрових буряків урожаю 1997 року
З метою забезпечення своєчасної переробки цукрових буряків урожаю 1997 року Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Затвердити Порядок приймання і переробки цукрових буряків та взаєморозрахунків споживачів і постачальників цукрової сировини урожаю 1997 року, що додається.
2. Просити Національний банк вжити термінових заходів до вирішення питання кредитування комерційними банками закупівлі та переробки цукрових буряків урожаю 1997 року з оформленням цих кредитів та відсотків за ними під заставу переказних векселів цукрових заводів, авальованих Державним комітетом по матеріальних резервах.
3. Державному комітетові по матеріальних резервах:
на підставі укладених ним угод з цукровими заводами авалювати переказні векселі, під заставу яких оформлюються кредити цукровим заводам. При цьому сума авалей не повинна перевищувати 300 млн. гривень;
у тижневий термін визначити узгоджений з комерційними банками перелік, обсяги та ціни високоліквідних матеріально-технічних ресурсів на суму 300 млн.гривень для їх використання як застави під надання кредитів цукровим заводам.
4. Міністерству агропромислового комплексу, Міністерству фінансів разом з Національним банком з метою забезпечення поточних розрахунків, пов'язаних з переробкою та постачанням цукрової сировини, в тижневий термін вирішити питання про відкриття цукровим заводам та постачальникам цукрової сировини спеціальних рахунків із встановленням особливого порядку використання коштів на зазначених рахунках.
5. Міністерству агропромислового комплексу в тижневий термін визначити узгоджений з комерційними банками перелік цукрових заводів, яким надаються кредити під закупівлю цукрової сировини.
6. Міністерству агропромислового комплексу, Міністерству економіки, Міністерству фінансів, Державному комітетові по матеріальних резервах разом з Національним банком та комерційними банками розробити і затвердити в тижневий термін умови та порядок надання, використання і повернення до 1 квітня 1998 р. кредитів.
7. Рекомендувати Міністерству транспорту забезпечити у вересні-листопаді 1997 р. подачу вагонів для перевезення цукрових буряків, цукру, меляси, жому свіжого та сушеного, насіння цукрових буряків і каменю за замовленням виробників без справляння додаткових зборів за їх понадпланову подачу і за заміну залізниці та станції призначення, без стягнення штрафів за невиконання планів перевезення зазначеної продукції і недовантаження вагонів до технічних норм з відшкодуванням витрат на основі двосторонніх договорів між виробниками та залізницями.
8. Міністерству фінансів надавати бурякоздавачам відстрочку у сплаті податку на додану вартість за здану цукрову сировину із здійсненням платежів у міру надходження коштів від реалізації цукру в межах бюджетного року.
9. Міністерству агропромислового комплексу, Міністерству зовнішніх економічних зв'язків і торгівлі, Міністерству економіки в 10-денний термін затвердити Положення про організацію оптової торгівлі цукром.
10. Контроль за виконанням цієї постанови покласти на Віце-прем'єр-міністра України Тігіпка С.Л.
Прем'єр-міністр України В.ПУСТОВОЙТЕНКО
Інд.22
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 24 вересня 1997 р. N 1063
ПОРЯДОК
приймання і переробки цукрових буряків та взаєморозрахунків споживачів і постачальників цукрової сировини урожаю 1997 року
1. Взаємовідносини між виробниками цукрової сировини і цукровими заводами регулюються договорами, які укладаються відповідно до законодавства. В цих договорах визначаються порядок, обсяги і терміни поставок цукрової сировини, умови її приймання, зберігання та переробки, видачі готової продукції - цукру, меляси та жому, а також порядок взаєморозрахунків між виробниками цукрової сировини і цукровими заводами.
2. Умови приймання (якісні та кількісні показники) цукрової сировини на бурякоприймальних пунктах цукрових заводів визначаються відповідно до державного стандарту 17421-82 "Цукрові буряки для промислової переробки. Вимоги при заготівлях" та "Технічного регламенту по прийманню і зберіганню цукрових буряків".
3. Витрати на транспортування цукрових буряків, які надходять до цукрових заводів для виробництва цукру за загальною квотою поставки його на внутрішній ринок, відносяться на рахунок цукрових заводів. Витрати на транспортування цукрових буряків, які надходять до цукрових заводів для виробництва цукру понад загальну квоту, розподіляються виходячи із запропонованого Міжвідомчою комісією з питань регулювання ринку цукру співвідношення цін на цукрові буряки та цукор у межах загальної квоти.
4. Розрахунки з виробником цукрової сировини в межах загальної квоти здійснюються у міру надходження коштів від реалізації цукру на спеціальний рахунок цукрового заводу. В розрахунках за цукрові буряки враховується вартість насіння цукрових буряків, пально-мастильних матеріалів, мінеральних добрив, гербіцидів, наданих у рахунок авансу виробнику цукрової сировини.
5. Цукрові буряки, що надійшли понад кількість, передбачену для виробництва цукру за загальною квотою поставки на внутрішній ринок, переробляються на давальницьких умовах. Вироблені з цих буряків цукор, меляса і жом є власністю виробника. Цукор реалізується цукровими заводами за межі України за ціною, яка складається під час його продажу за погодженням сторін.
6. Для забезпечення внутрігосподарських потреб у цукрі виробник цукрової сировини залишає собі 25 відсотків цукру, виробленого понад загальну квоту. На цю кількість цукровому заводу зменшується квота цукру, що реалізується на внутрішньому ринку.