• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Порядку проведення геологорозвідувальних робіт за рахунок коштів державного бюджету

Кабінет Міністрів України  | Постанова, Порядок від 25.01.1999 № 83
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 25 січня 1999 р. N 83
Київ
Про затвердження Порядку проведення геологорозвідувальних робіт за рахунок коштів державного бюджету
Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Затвердити Порядок проведення геологорозвідувальних робіт за рахунок коштів державного бюджету (додається).
2. Державному комітетові по геології і використанню надр давати роз'яснення щодо застосування зазначеного Порядку.
3. Міністерствам та іншим центральним органам виконавчої влади привести у місячний термін власні рішення у відповідність із цією постановою.
Прем'єр-міністр України В.ПУСТОВОЙТЕНКО
Інд.33
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 25 січня 1999 р. N 83
ПОРЯДОК
проведення геологорозвідувальних робіт за рахунок коштів державного бюджету
Загальні положення
1. Цей Порядок регламентує доведення геологічних завдань, звітність і фінансування та встановлення відносин між головним розпорядником коштів державного бюджету і виконавцями прикладних науково-дослідних, геологознімальних, геофізичних, геохімічних, гідрогеологічних, еколого-геологічних, пошукових, розвідувальних, оцінювальних, тематичних та інших робіт (далі - геологорозвідувальні роботи), що виконуються на території України, її континентальному шельфі та у виключній (морській) економічній зоні.
2. Розміщення державного замовлення на виконання геологорозвідувальних робіт - приріст запасів корисних копалин (далі - державне замовлення) оформляється державним контрактом (договором), який укладається між Держкомгеології (далі - замовник) і виконавцями державного замовлення (далі - виконавці).
Виконавцями є підприємства, установи та організації, визнані переможцями конкурсу серед претендентів на виконання державного замовлення.
Доведення геологічних завдань та встановлення відносин між замовником і виконавцями
3. Геологічні завдання визначаються на основі коротко- і довготермінових державних та інших програм розвитку мінерально-сировинної бази згідно із заявками, що подаються замовникові виконавцями.
Заявка повинна містити обгрунтування щодо необхідності виконання робіт, розрахунок їх орієнтовної вартості, відомості про терміни виконання та очікувані результати, прогнозний приріст запасів корисних копалин.
На підставі заявок замовник формує проект державного замовлення та проект видатків державного бюджету на проведення геологорозвідувальних робіт і подає їх Мінекономіки і Мінфіну.
4. Після затвердження державного бюджету та державного замовлення на відповідний рік Мінекономіки доводить до замовника державне замовлення, а Мінфін - показники затверджених державним бюджетом видатків з поквартальним розподілом коштів на виконання геологорозвідувальних робіт.
Замовник після одержання державного замовлення та зазначених показників проводить конкурс серед виконавців і доводить до його переможців державне замовлення за формою додатка 1, геологічні завдання, визначені на підставі державного замовлення (додаток 2), та обсяги видатків на геологорозвідувальні роботи (додаток 3).
Порядок проведення таких конкурсів встановлює замовник.
5. Виконавці на підставі державного замовлення, геологічних завдань та обсягів видатків розробляють проекти пооб'єктних планів проведення геологорозвідувальних робіт (додаток 4), які затверджуються замовником.
6. Сума видатків на геологорозвідувальні роботи у пооб'єктних планах їх проведення визначається виконавцем цих робіт виходячи з повної кошторисної вартості геологічних завдань, обсягів очікуваного виконання на початок планового року, залишку кошторисної вартості та умов проведення робіт на об'єктах.
Повна кошторисна вартість геологорозвідувальних робіт розраховується за кошторисними нормами, встановленими замовником цих робіт.
Вартість геологічного завдання підлягає експертизі, після якої не переглядається протягом терміну проведення робіт, якщо контрактом (договором) не передбачено інше.
У разі відсутності проектно-кошторисної документації вартість геологорозвідувальних робіт визначається на підставі аналогічних показників нормативної вартості, а за відсутності таких - прямим (укрупненим) розрахунком. У разі зміни вартості геологічного завдання пооб'єктні плани геологорозвідувальних робіт підлягають коригуванню.
7. У разі виникнення непередбачуваних обставин (зміна податкової політики та офіційно встановленого індексу інфляції, зміна гірничо-геологічних умов тощо), а також необхідності у проведенні додаткових геологорозвідувальних робіт вартість може бути переглянута замовником.
8. Геологорозвідувальні роботи, які спрямовуються на нарощування приросту запасів корисних копалин, проводяться на підставі державного контракту (договору), укладеного між замовником і виконавцем.
До договору додаються:
показники державного замовлення;
пооб'єктний план проведення геологорозвідувальних робіт (додаток 4);
протокол узгодження вартості геологічного завдання;
перелік робіт з геологічного вивчення надр за формою N 3-гр.
Крім зазначених документів для підприємств, які виконують геологорозвідувальні роботи на нафту і газ, додаються:
внутрішньобудівельний титульний список на нафтові і газові свердловини (додаток 5);
титульний список на розпочату будівництвом свердловину на нафту (газ) (додаток 6).
9. У разі визначення в геологічному завданні окремих етапів його виконання до договору додається календарний план їх проведення, у якому зазначається:
найменування етапів;
кінцеві результати проведення робіт за етапами і терміни їх виконання;
вартість проведення робіт на кожному етапі.
Фінансування геологорозвідувальних робіт
10. Фінансування геологорозвідувальних робіт здійснюється протягом фінансового року відповідно до затверджених державним бюджетом видатків на цю мету.
11. Для фінансування геологорозвідувальних робіт їх замовник подає Мінфіну відомості про розподіл бюджетних коштів між їх виконавцями.
12. Оплата виконаних геологорозвідувальних робіт провадиться їх замовником щокварталу згідно з договором у межах встановленого обсягу видатків, кошторисної вартості об'єктів та отриманих замовником коштів. Авансування здійснюється відповідно до абзацу третього цього пункту у перші два місяці кварталу.
Для оплати виконаних геологорозвідувальних робіт їх виконавець до 10 числа першого місяця кварталу, що настає за звітним, подає замовникові зведений реєстр виконаних геологорозвідувальних робіт у вартісному виразі (додаток 7).
Оплата за квартал провадиться замовником шляхом авансування в межах обсягів видатків на місяць і фактичного виконання робіт за кошторисною вартістю та надходження коштів на фінансування геологорозвідувальних робіт. Виконавці цих робіт до 10 числа місяця, що настає за звітним, подають їх замовникові відомості про фактичні обсяги виконаних робіт.
13. Облік виконаних геологорозвідувальних робіт ведеться їх виконавцем у журналі за формою додатка 8 із зазначенням об'єктів, номенклатури видів робіт і витрат, передбачених зведеним розрахунком кошторисної вартості геологорозвідувальних робіт і витрат або зведеним кошторисним розрахунком вартості будівництва свердловин на нафту (газ).
14. Оплата завершених геологорозвідувальних робіт провадиться за наявності акта про прийняття виконаного геологічного завдання та дотримання вимог щодо якості геологічної інформації.
Замовник здійснює контроль за правильністю оплати виконаних робіт шляхом проведення контрольних перевірок.
Прийняття та оцінка результатів геологорозвідувальних робіт, звітність про виконання геологічних завдань
15. Завершеними за геологічним завданням вважаються роботи, звіт про виконання яких пройшов геологічну експертизу і прийнятий на зберігання до Державного інформаційного геологічного фонду, а витрати на геологорозвідувальні роботи списані в установленому порядку.
Етап проведення геологорозвідувальних робіт вважається завершеним за умови виконання геологічного завдання згідно з контрактом (договором).
16. Завершені геологорозвідувальні роботи за державними контрактами (договорами), геологічними завданнями чи їх етапами приймаються:
а) Державною комісією по запасах корисних копалин - щодо підрахунку запасів корисних копалин на родовищах, завершених розвідкою, та на родовищах, що передаються для промислового освоєння до завершення розвідки (на умовах ризику);
б) науково-технічною радою замовника - щодо:
об'єктів надр з метою подальшого їх використання (розвідувальні площі, відкриті та розвідані родовища тощо);
структур (об'єктів), підготовлених для пошукового буріння на нафту (газ);
приросту запасів корисних копалин категорії С1 і С2 на об'єктах, де проводиться розвідка;
в) науково-редакційною радою замовника - щодо об'єктів геологічного картування і регіонального вивчення надр на території України (на суші та шельфі морів).
г) науково-технічною радою виконавця - щодо завершених етапів виконання геологічного завдання.
17. Виконавці наприкінці поточного кварталу надсилають замовнику інформаційний звіт про виконані роботи, очікувані результати та витрачені кошти щодо кожного об'єкта за квартал та з початку року.
Додаток 1
до Порядку
ЗАТВЕРДЖУЮ
Голова Держкомгеології
_____________________
(підпис)
"___" _________ ___ р.
Державне замовлення на одержання приросту запасів корисних копалин у ___ році
Вид робіт, джерела фінансування,
продукція
Одиниця
виміру
ОбсягВартість,
тис. гривень
Усього
Геологорозвідувальні роботи:
1. За рахунок коштів державного
бюджету, що формуються від
ставок відрахувань
Приріст запасів основних видів
корисних копалин
2. За рахунок коштів державного
бюджету понад суми, що
формуються за рахунок ставок
відрахувань:
геолого-екологічні дослідження
пошук, видобування та викорис-
тання метану вугільних родовищ
супутнє видобування золота
(інші видатки, що можуть
передбачатися державним
бюджетом)


з розподілом
за кварталами



з розподілом
за кварталами
Перший заступник Заступник
голови Держкомгеології голови Держкомгеології
_________________ ___________________
(підпис) (підпис)
Додаток 2
до Порядку
ЗАТВЕРДЖУЮ
Заступник голови Держкомгеології
_____________________________
(підпис)
"____" ________________ ____ р.
ГЕОЛОГІЧНЕ ЗАВДАННЯ
на ___ рік
_____________________
(назва виконавця)
------------------------------------------------------------------
Галузь, корисні копалини,|Зміст геологічного| Термін завершення
об'єкти робіт | завдання |роботи (рік, квартал)
------------------------------------------------------------------
Начальник Начальник
Головного планово-економічного головного управління
управління
_________________ ________________
(підпис) (підпис)
Додаток 3
до Порядку
ЗАТВЕРДЖУЮ
Голова Держкомгеології
_____________________
(підпис)
"___" _________ ___ р.
ОБСЯГ
видатків на геологорозвідувальні роботи за рахунок державного бюджету по___________________________________________на___ рік (найменування підприємства)
(тис. гривень)
Вид геологорозвідувальних робітРікУ тому числі за кварталами
IIIIIIIV
1. Виконуються за рахунок коштів
державного бюджету, що формуються
від ставок відрахувань, усього
у тому числі (перелік напрямів)
2. Виконуються за рахунок коштів
державного бюджету понад суми, що
формуються від ставок
відрахувань, усього
у тому числі:
охорона і раціональне
використання мінеральних
ресурсів, усього
у тому числі (перелік напрямів)
вивчення газоносності,
розроблення методів дегазації
вугільних пластів
пошук родовищ золота
Усього асигнувань на
геологорозвідувальні роботи
(рядок 1 + рядок 2)
Заступник
голови Держкомгеології
_____________
(підпис)
Додаток 4
до Порядку
Форма N 1-гр
ЗАТВЕРДЖЕНО
Голова Держкомгеології
________________
(підпис)
"___" _________ ___ р.
ПООБ'ЄКТНИЙ ПЛАН ГЕОЛОГОРОЗВІДУВАЛЬНИХ РОБІТ
_______________________________________ на _____ рік (найменування підприємства)
Шифр
об'-
єкта
Розділ
плану,
корисні
копали-
ни,
стадії
(об'єк-
ти ро-
біт)
Орга-
ніза-
ція,
яка
зат-
верд-
жує
про-
ект і
кош-
торис
(дата
зат-
верд-
жен-
ня)
Термін
проведення
робіт (рік,
квартал)
Повна
кошто-
рисна
вартість
(дого-
вірна
ціна),
тис.
гривень
Зали-
шок
кош-
то-
рисної
вар-
тості
на
поча-
ток
року,
тис.
гри-
вень
Ліміт
асигну-
вань
на__рік,
тис.
гривень
Органі-
зація,
яка
приймає
заверше-
ні гео-
логороз-
віду-
вальні
роботи
Геоло-
гічне
завдання
(основне
завдання
робіт
на__рік,
терміни
подання
проектів
конди-
цій, їх
затверд-
ження,
подання
ТЕО, ТЕД
тощо)
поча-
ток
завер-
шення
Всього: геологорозвідувальні роботи
у тому числі облаштування
Перший заступник Заступник
голови Держкомгеології голови Держкомгеології
__________________ __________________
(підпис) (підпис)
Додаток 5
до Порядку
ЗАТВЕРДЖУЮ
Керівник підприємства
___________________
(підпис)
"___"_______ ____ р.
ВНУТРІШНЬОБУДІВЕЛЬНИЙ ТИТУЛЬНИЙ СПИСОК
на нафтові (газові) свердловини по __________________________________________ на ___ рік (найменування підприємства)
Назва площ,
номери
свердловин
Мета
бурін-
ня
Виконано на
1 січня __ р.
Завдання
на __ рік
Геологічне завдання
завер-
шення
будів-
ництва
сверд-
ловин
введено в дію
метрівтис.
гриве-
нь
метрівтис.
гри-
вень
сверд-
ловин
на
суму,
тис.
гривень
Головний геолог Начальник планово-економічного
(начальник геологічного відділу) (фінансового) відділу
_______________________________ ______________________________
(підпис) (підпис)
Додаток 6
до Порядку
ЗАТВЕРДЖУЮ
Керівник підприємства
_____________________
(підпис)
"___"_________ ___ р.
ТИТУЛЬНИЙ СПИСОК
на розпочату будівництвом свердловину на нафту (газ) по _______________________________________на __ рік (найменування підприємства)
Мета буріння,
назва площі,
номер сверд-
ловини
Термін будівництва
свердловин
За про-
ектно-
кошто-
рисною
докумен-
тацією
План на рік
початок,
рік
завершен-
ня, рік
19992000200120022003
Розвідувальна
свердловина N
Глибина,
метрів
Вартість
будівництва,
тис. гривень
Незавершене
будівництво,
тис.гривень
Головний геолог Начальник
(начальник геологічного планово-економічного
відділу) (фінансового) відділу
_______________________________ _____________________
(підпис) (підпис)
Додаток 7
до Порядку
ЗВЕДЕНИЙ РЕЄСТР
виконаних геологорозвідувальних робіт за ____ квартал ___ року
Ми, що нижче підписалися, керівник _______________________________,
(прізвище, ім'я, по батькові)
головний бухгалтер _____________________________, начальник планово-
(прізвище, ім'я, по батькові)
економічного (фінансового) відділу _____________________________, склали
(прізвище, ім'я, по батькові)
цей реєстр на подані до оплати обсяги виконаних геологорозвідувальних
робіт:
N
п/п
Наймену-
вання
об'єкта
робіт
Кошто-
рисна
вартість
(дого-
вірна
ціна),
тис.
гривень
Виконання геологічного завдання за кошторис-
ною вартістю (за договірною ціною)
Сума
до
отри-
мання
з
ура-
хува-
нням
рівня
вико-
нання
за звітний
квартал
з початку рокуз початку
робіт
кіль-
кість,
%
сума,
тис.
гривень
кіль-
кість,
%
сума,
тис.
гривень
кіль-
кість,
%
сума,
тис.
гривень
Подані до оплати суми відповідають відомостям журналу обліку обсягів виконаних геологорозвідувальних робіт, даним бухгалтерського обліку
Керівник геологічного Начальник
підприємства (структурної планово-економічного Головний
одиниці) (фінансового) відділу бухгалтер
________________________ _____________________ ____________
(підпис) (підпис) (підпис)
Додаток 8
до Порядку
Найменування підприємства ___________________
Експедиція (партія) _________________________
Об'єкт (площа), свердловина N _______________
ЖУРНАЛ
обліку обсягів виконаних геологорозвідувальних робіт (буріння нафтових і газових свердловин)
Види
робіт
і ви-
трат
Оди-
ниця
вимі-
ру
Вар-
тість
оди-
ниці
вимі-
ру
Кі-
ль-
кі-
сть
Кош-
то-
рисна
вар-
тість,
тис.
гри-
вень
Викона-
но на
1 січ-
ня__ р.
Залишок
кошто-
рису на
1 січня
___ р.
Обсяг виконаних робіт
січеньлютийбере-
зень
за I
квартал
кі-
ль-
кі-
сть
су-
ма
кі-
ль-
кі-
сть
су-
ма
кі-
ль-
кі-
сть
су-
ма
кі-
ль-
кі-
сть
су-
ма
кі-
ль-
кі-
сть
су-
ма
кі-
ль-
кі-
сть
су-
ма
Виконаний обсяг робіт
з по-
чатку
робіт
квітеньтравеньчервеньза II
квартал
з поча-
тку ро-
ку
з поча-
тку ро-
біт
липеньі далі до
закінчен-
ня робіт
кі-
ль-
кі-
сть
су-
ма
кі-
ль-
кі-
сть
су-
ма
кі-
ль-
кі-
сть
су-
ма
кі-
ль-
кі-
сть
су-
ма
кі-
ль-
кі-
сть
су-
ма
кі-
ль-
кі-
сть
су-
ма
кі-
ль-
кі-
сть
су-
ма
кі-
ль-
кі-
сть
су-
ма
Керівник геологічного Начальник
підприємства (структурної планово-економічного Головний
одиниці) (фінансового) відділу бухгалтер
________________________ _____________________ ___________
(підпис) (підпис) (підпис)
Примітки: 1. Підписами засвідчуються дані за кожний місяць.
2. Журнал заповнюється наростаючим підсумком (за квартал, з початку року, з початку робіт).
3. Допускається ведення одного журналу на декілька об'єктів (свердловин).