• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про заходи щодо розвитку зовнішніх ринків збуту українських товарів (робіт, послуг)

Кабінет Міністрів України  | Постанова від 23.04.1999 № 659
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова
  • Дата: 23.04.1999
  • Номер: 659
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова
  • Дата: 23.04.1999
  • Номер: 659
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 23 квітня 1999 р. N 659
Київ
Про заходи щодо розвитку зовнішніх ринків збуту українських товарів (робіт, послуг)
Кабінет Міністрів України відзначає, що у 1998 році зовнішньоторгівельний оборот скоротився проти 1997 року на 13,2 відсотка і становив 32,5 млрд. доларів США. При цьому обсяги експорту зменшилися відповідно на 13,2 відсотка (2,51 млрд. доларів США), а обсяги імпорту - на 13,2 відсотка (2,44 млрд. доларів США). Збільшення на 7,9 відсотка обсягів експорту до країн Європи не компенсувало втрат від зменшення обсягів експорту до країн СНД та Балтії (на 13,5 відсотка) і особливо до Російської Федерації (на 22 відсотки). Більше ніж на 20 відсотків скоротилися обсяги експорту до країн Азії.
В умовах поглиблення світової фінансової кризи та погіршення кон'юнктури зовнішніх ринків вітчизняні підприємства металургійного та машинобудівного комплексу, хімічної, легкої, харчової та деяких інших галузей промисловості не отримують ефективної підтримки від Міністерства зовнішніх економічних зв'язків і торгівлі, Міністерства закордонних справ, Міністерства економіки, Міністерства промислової політики, Міністерства агропромислового комплексу, інших центральних органів виконавчої влади щодо нарощування експорту продукції (робіт, послуг).
Не створено ефективної системи кредитування, страхування, інформування та інших засобів державної підтримки підприємств, які експортують свою продукцію.
Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Визнати недостатньою роботу Міністерства зовнішніх економічних зв'язків і торгівлі, Міністерства промислової політики та Міністерства агропромислового комплексу щодо розвитку зовнішніх ринків збуту українських товарів (робіт, послуг).
2. Міністерству зовнішніх економічних зв'язків і торгівлі, Міністерству закордонних справ, Міністерству юстиції, Міністерству економіки та Державній митній службі підготувати у місячний термін та подати пропозиції щодо ратифікації Угоди про створення зони вільної торгівлі, підписаної главами держав СНД 15 квітня 1994 р., і Протоколу про внесення змін і доповнень до неї, підписаного главами держав СНД 2 квітня 1999 р., та перелік першочергових заходів щодо реалізації їх положень.
3. Міністерству зовнішніх економічних зв'язків і торгівлі, Міністерству економіки, Міністерству промислової політики, Міністерству агропромислового комплексу, Державній митній службі разом з Торгово-промисловою палатою підготувати у тримісячний термін пропозиції щодо внесення змін і доповнень до Правил визначення країни походження товарів, затверджених 24 вересня 1993 р. Рішенням Ради глав урядів Співдружності Незалежних Держав.
4. Міністерству фінансів, Державній податковій адміністрації, Міністерству економіки, Міністерству зовнішніх економічних зв'язків і торгівлі, Міністерству промислової політики та Міністерству агропромислового комплексу підготувати у двотижневий термін пропозиції щодо внесення зміни до визначеного пунктом 7.10.2 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" поняття "довгостроковий договір (контракт)" з метою поширення дії цього пункту на експортні операції.
5. Міністерству фінансів, Міністерству економіки, Міністерству зовнішніх економічних зв'язків і торгівлі, Міністерству промислової політики, Міністерству агропромислового комплексу, Державній митній службі та Державній податковій адміністрації внести у місячний термін погоджені пропозиції щодо можливості повернення сум ввізного мита, сплаченого за певні види товарів, ввезених на митну територію України для складання, монтажу, переробки або обробки із подальшим вивезенням їх за межі митної території України протягом одного року.
6. Міністерству промислової політики, Міністерству зовнішніх економічних зв'язків і торгівлі та Міністерству закордонних справ підготувати до 1 липня 1999 р. проект звернення до Європейського Союзу щодо збільшення обсягів експортних квот та підписання нової Угоди про торгівлю текстильною продукцією з країнами Європейського Союзу.
7. Міністерству фінансів, Міністерству економіки та Державному експортно-імпортному банку разом з Національним банком внести до 20 травня 1999 р. пропозиції щодо створення Фонду експортних кредитів.
8. Міністерству економіки, Міністерству закордонних справ, Міністерству фінансів, Міністерству зовнішніх економічних зв'язків і торгівлі разом з Торгово-промисловою палатою внести до 1 липня 1999 р. пропозиції щодо стимулювання участі вітчизняних підприємств у виставках-ярмарках за кордоном.
9. Міністерству зовнішніх економічних зв'язків і торгівлі, Міністерству закордонних справ, Міністерству економіки, Національному агентству з питань розвитку та європейської інтеграції та Міністерству юстиції провести переговори щодо можливості укладання двосторонніх угод про вільну торгівлю з країнами - членами Центральноєвропейської зони вільної торгівлі.
10. Міністерству фінансів, Національному агентству з питань розвитку та європейської інтеграції, Міністерству юстиції та Міністерству зовнішніх економічних зв'язків і торгівлі разом з Національним банком внести до 1 липня 1999 р. пропозиції щодо можливості фінансування заходів з інформаційного та правового забезпечення зовнішньоекономічної діяльності підприємств за рахунок зовнішніх фінансових ресурсів, у тому числі програм міжнародної технічної допомоги.
11. Міністерству зовнішніх економічних зв'язків і торгівлі за участю Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних державних адміністрацій забезпечити до 1 січня 2000 р. відкриття в регіонах представництв Державного інформаційно-аналітичного центру моніторингу зовнішніх товарних ринків.
12. Міністерству фінансів та Міністерству зовнішніх економічних зв'язків і торгівлі разом з Національним банком внести до 1 липня 1999 р. пропозиції щодо участі України у роботі Міжамериканського, Азіатського та Африканського банків реконструкції і розвитку.
Прем'єр-міністр України В.ПУСТОВОЙТЕНКО
Інд. 52