• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про стан використання коштів Фонду для здійснення заходів щодо ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та соціального захисту населення

Кабінет Міністрів України  | Постанова від 09.08.1999 № 1454
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова
  • Дата: 09.08.1999
  • Номер: 1454
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова
  • Дата: 09.08.1999
  • Номер: 1454
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 9 серпня 1999 р. N 1454
Київ
Про стан використання коштів Фонду для здійснення заходів щодо ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та соціального захисту населення
( Про зняття дисциплінарного стягнення див. Постанову КМ N 2337 від 21.12.99 )
Кабінет Міністрів України відзначає, що з вини посадових осіб Міністерства з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи, Міністерства фінансів та Державної податкової адміністрації, а також Житомирської, Київської, Сумської, Полтавської, Херсонської та Чернігівської обласних державних адміністрацій у 1998 - 1999 роках витрачено за нецільовим призначенням 4,5 млн. гривень з коштів Фонду для здійснення заходів щодо ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та соціального захисту населення (далі - Чорнобильський фонд), допущено значні порушення під час проведення взаємозаліків у рахунок фінансування заходів з ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та соціального захисту населення в Автономній Республіці Крим, Дніпропетровській, Донецькій, Київській, Луганській, Одеській, Полтавській, Сумській, Харківській, Хмельницькій, Херсонській і Чернігівській областях та на підприємствах, які належать до сфери управління Міністерства з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи, що негативно вплинуло на результати виконання чорнобильських програм.
Значна частина коштів, виділених Чорнобильським фондом на фінансування робіт та інших заходів у зоні відчуження, спрямована Адміністрацією зони відчуження і зони безумовного (обов'язкового) відселення на обслуговуючу діяльність підприємств та організацій.
Унаслідок невиконання зобов'язань за взаємозаліками на будівництво житла для постраждалих громадян спрямовано лише 19,4 млн. (побудовано 430 квартир), а не 166,2 млн. гривень, як передбачалося. Решта матеріальних активів та зобов'язань перебуває в учасників взаємозаліків чи посередників або вкладена у незавершене будівництво і не використовується для реалізації чорнобильської будівельної програми.
Договори про забезпечення житлом постраждалих громадян шляхом проведення взаємозаліків укладено не з будівельними організаціями, а з посередниками, що призвело до істотного завищення вартості житла та одержання посередниками значних доходів.
Через зазначені та інші порушення учасниками взаємозаліків за 1997 - 1998 роки у рахунок фінансування заходів з ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та соціального захисту населення не виконано зобов'язання за чорнобильськими програмами на суму 126,8 млн. гривень (52 відсотки загального обсягу проведених взаємозаліків).
З метою усунення виявлених порушень та підвищення ефективності використання коштів Чорнобильського фонду Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. За незадовільний контроль за використанням коштів Чорнобильського фонду в зоні відчуження і зоні безумовного (обов'язкового) відселення заступнику Міністра з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи - начальнику Адміністрації зони відчуження і зони безумовного (обов'язкового) відселення Холоші В.І. оголосити догану.
2. Узяти до відома, що колегією Міністерства з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи дано принципову оцінку виявленим під час перевірок використання коштів Чорнобильського фонду порушенням. Винних посадових осіб притягнуто до дисциплінарної відповідальності, у тому числі за виявлені грубі порушення трьох з них звільнено із займаних посад.
3. Звернути увагу Голови Ради міністрів Автономної Республіки Крим Куніцина С.В., голів обласних державних адміністрацій: Донецької - Януковича В.Ф" Київської - Засухи А.А" Житомирської - Лушкіна В.А., Луганської - Єфремова О.С., Одеської - Гриневецького С.Р., Полтавської - Колеснікова О.О., Харківської - Дьоміна О.О., Хмельницької - Лундишева В.М., Чернігівської - Каскевича М.Г. на відсутність належного контролю за цільовим та ефективним використанням коштів Чорнобильського фонду.
4. Міністерству з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи (Дурдинцю В.В.):
забезпечити усунення виявлених порушень та зловживань і про результати до 1 жовтня 1999 р. поінформувати Кабінет Міністрів України;
переглянути до 20 серпня ц.р. структуру центрального апарату Міністерства та апарату Адміністрації зони відчуження і зони безумовного (обов'язкового) відселення з метою удосконалення і поліпшення роботи фінансово-бухгалтерської та ревізійної служби, зміцнення їх кадрового складу компетентними принциповими працівниками;
провести перевірку економічної доцільності виконаних науково-дослідних та дослідно-конструкторських робіт з метою скорочення їх обсягу та посилення ефективності використання коштів Чорнобильського фонду і поінформувати до 15 вересня 1999 р. про це Кабінет Міністрів України.
5. Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям усунути у місячний термін наявні недоліки і порушення у використанні коштів Чорнобильського фонду та притягнути винних до відповідальності. Установити постійний контроль за цільовим та ефективним використанням коштів цього Фонду.
6. Головному контрольно-ревізійному управлінню (Каленському М.М.), Державній податковій адміністрації (Азарову М.Я.) провести перевірки повноти усунення виявлених недоліків і порушень та про результати поінформувати Кабінет Міністрів України до 1 січня 2000 року.
7. Міністерству з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи (Дурдинцю В.В.), Міністерству фінансів (Мітюкову І.О.), Міністерству праці та соціальної політики (Саханю І.Я.), Міністерству охорони здоров'я (Богатирьовій Р.В.), Міністерству юстиції (Станік С.Р.) під час підготовки проекту Державного бюджету на 2000 рік та наступні роки вносити пропозиції щодо можливості призупинення надання пільг та виплати компенсацій окремим категоріям постраждалих громадян з метою збалансування доходів та видатків Чорнобильського фонду.
8. Міністерству з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи (Дурдинцю В.В.), Міністерству енергетики (Плачкову І.В.), Міністерству охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки (Шевчуку В.Я.), Міністерству фінансів (Мітюкову І.0.), Міністерству економіки (Роговому В.В), Міністерству внутрішніх справ (Кравченку Ю.Ф.) внести у місячний термін конкретні пропозиції щодо спрощення системи управління підприємствами та організаціями, які належать до сфери управління Міністерства з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи та розміщуються у зоні відчуження і зоні безумовного (обов'язкового) відселення, і розміщення відповідних підприємств та організацій за межами зони з метою скорочення кількості працюючих у ній.
9. Міністерству з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи (Дурдинцю В.В.) активізувати роботу серед народних депутатів України з метою роз'яснення положень проекту Концепції захисту населення України у зв'язку з Чорнобильською катастрофою та необхідності її схвалення Верховною Радою України
10. Міністерству фінансів (Мітюкову І.О.), Міністерству з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи (Дурдинцю В.В.) забезпечити виконання графіків погашення заборгованості державного бюджету перед Чорнобильським фондом і заборгованості Чорнобильського фонду за виконані роботи та заходи з ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та соціального захисту населення у 1999 році.
11. Державній податковій адміністрації (Азарову М.Я.) закінчити до 1 вересня ц. р. проведення інвентаризації підприємств - боржників із збору до Чорнобильського фонду, а також вжити заходів до значної активізації на місцях роботи органів державної податкової служби в частині безумовного забезпечення надходжень зборів до цього Фонду в обсягах, передбачених у Державному бюджеті України на 1999 рік.
12. Просити Генеральну прокуратуру взяти під контроль стан розгляду матеріалів, переданих органами державної контрольно-ревізійної служби за фактами порушень, виявлених під час перевірок використання коштів Чорнобильського фонду.
13. Контроль за виконанням цієї постанови покласти на Першого віце-прем'єр-міністра України Кінаха А.К.
Прем'єр-міністр України В.ПУСТОВОЙТЕНКО
Інд. 33