• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Положення про Державний фонд охорони навколишнього природного середовища

Кабінет Міністрів України  | Постанова, Положення від 07.05.1998 № 634
Документ підготовлено в системі iplex
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 7 травня 1998 р. N 634
Київ
Про затвердження Положення про Державний фонд охорони навколишнього природного середовища
( Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ N 303 від 01.03.99 N 181 від 15.02.2002 )
Відповідно до Закону України "Про Державний бюджет України на 1998 рік" і Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища" Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Затвердити Положення про Державний фонд охорони навколишнього природного середовища (додається). 2. У постанові Кабінету Міністрів України від 13 січня 1992 р. N 18 (ЗП України, 1992 р., N 2, ст. 38):
( Пункт 2 втратив чинність на підставі Постанови КМ N 303 від 01.03.99 )
визнати таким, що втратив чинність, пункт 1 в частині затвердження Положення про республіканський позабюджетний фонд охорони навколишнього природного середовища;
пункт 17 Порядку визначення плати і стягнення платежів за забруднення навколишнього природного середовища, затвердженого зазначеною постановою, викласти у такій редакції:
"17. Збори за забруднення навколишнього природного середовища підприємства (крім розташованих у містах загальнодержавного значення) перераховують у таких розмірах:
20 відсотків - до місцевих фондів охорони навколишнього природного середовища, що утворюються у складі бюджетів місцевих рад (село, селище, місто), на окремі рахунки;
50 відсотків - до місцевих фондів охорони навколишнього природного середовища, що утворюються у складі бюджетів Автономної Республіки Крим, обласних рад, на окремі рахунки;
30 відсотків - до Державного фонду охорони навколишнього природного середовища, що утворюється у складі Державного бюджету України, на окремий рахунок.
Підприємства, розташовані у містах Києві та Севастополі, збори за забруднення навколишнього природного середовища перераховують у таких розмірах:
70 відсотків - до місцевих фондів охорони навколишнього природного середовища, що утворюються у складі місцевих бюджетів міських рад, на окремі рахунки;
30 відсотків - до Державного фонду охорони навколишнього природного середовища, що утворюється у складі Державного бюджету України, на окремий рахунок".
Прем'єр-міністр України В.ПУСТОВОЙТЕНКО
Інд.33
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 7 травня 1998 р. N 634
(у редакції постанови Кабінету
Міністрів України
від 15 лютого 2002 р. N 181 ( 181-2002-п )
ПОЛОЖЕННЯ
про Державний фонд охорони навколишнього природного середовища
1. Державний фонд охорони навколишнього природного середовища (далі - Фонд) є складовою частиною Державного бюджету України. Фонд створено з метою концентрації коштів і цільового фінансування природоохоронних та ресурсозберігаючих заходів, пов'язаних з охороною навколишнього природного середовища, які спрямовані на запобігання, зменшення та усунення забруднення навколишнього природного середовища, в тому числі фінансування наукових досліджень з цих питань.
2. Фонд формується за рахунок коштів збору за забруднення навколишнього природного середовища та інших коштів, визначених законодавством.
3. Головним розпорядником коштів Фонду є Мінекоресурсів в особі його Міністра.
4. Кошти Фонду спрямовуються на фінансування природоохоронних та ресурсозберігаючих заходів, що відповідають основним напрямам державної політики у галузі охорони довкілля, використання природних ресурсів та забезпечення екологічної безпеки.
5. Кошти Фонду використовуються в межах бюджетних програм, визначених законодавством, згідно з кошторисами доходів і видатків, які затверджуються Міністром екології та природних ресурсів за погодженням з Мінфіном. Переліки природоохоронних заходів у межах бюджетних програм Фонду погоджуються Кабінетом Міністрів України за поданням Мінекоресурсів.
6. Під час формування бюджетних програм, які фінансуються за рахунок коштів Фонду, пріоритет віддається природоохоронним та ресурсозберігаючим заходам, визначеним законами України, актами Президента України та Кабінету Міністрів України і спрямованим на запобігання, зменшення та усунення забруднення навколишнього природного середовища.
Включення природоохоронних та ресурсозберігаючих заходів до бюджетних програм здійснюється за критеріями, визначеними Мінекоресурсів за погодженням з Мінфіном і Мінекономіки.
7. До 10 відсотків коштів Фонду може резервуватися для здійснення непередбачених видатків, пов'язаних з природоохоронною діяльністю, що не носять постійного характеру і не могли бути передбачені під час складання проекту Державного бюджету України.
8. Витрати Фонду та касове виконання Державного бюджету України за видатками Фонду провадяться в межах надходження до нього коштів у встановленому законодавством порядку.
9. Забороняється використання коштів Фонду на заходи, не включені до затвердженого Кабінетом Міністрів України переліку видів діяльності, що належать до природоохоронних заходів.
10. Річний звіт Фонду щороку публікується Мінекоресурсів у засобах масової інформації або видається окремим виданням. Матеріали річного звіту надсилаються Кабінету Міністрів України, а також заінтересованим органам виконавчої влади, громадським організаціям, діяльність яких пов'язана з охороною навколишнього природного середовища.
( Положення в редакції Постанови КМ N 181 від 15.02.2002 )