КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 15 липня 1998 р. N 1100 Київ |
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови КМ N 1758 від 27.12.2001 )
Про затвердження Порядку випуску, обігу та погашення податкових векселів, що видаються на суму акцизного збору за реалізований спирт етиловий, який використовується на виготовлення лікарських засобів, пектину, есенції та оцту харчових, ветеринарних препаратів і кремнійорганічних сполук
На виконання статті 3 Указу Президента України від 8 травня 1998 р. N 443 "Про заходи щодо регулювання реалізації спирту етилового та алкогольних напоїв" Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Затвердити Порядок випуску, обігу та погашення податкових векселів, що видаються на суму акцизного збору за реалізований спирт етиловий, який використовується на виготовлення лікарських засобів, пектину, есенції та оцту харчових, ветеринарних препаратів і кремнійорганічних сполук, що додається.
2. Ця постанова набирає чинності після введення в дію Указу Президента України "Про заходи щодо регулювання реалізації спирту етилового та алкогольних напоїв".
Перший віце-прем'єр-міністр України | А.ГОЛУБЧЕНКО |
Інд. 22 |
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 15 липня 1998 р. N 1100
ПОРЯДОК
випуску, обігу та погашення податкових векселів, що видаються на суму акцизного збору за реалізований спирт етиловий, який використовується на виготовлення лікарських засобів, пектину, есенції та оцту харчових, ветеринарних препаратів і кремнійорганічних сполук
I. Загальні положення
1. Цим Порядком встановлюються єдині правила випуску, обігу, обліку та погашення податкових векселів, що випускаються (далі - видаються) вітчизняними товаровиробниками лікарських засобів, пектину, есенції та оцту харчових, ветеринарних препаратів і кремнійорганічних сполук при придбанні спирту етилового на суму податкового зобов'язання щодо сплати акцизного збору.
Дія цього Порядку поширюється на спирт етиловий, який реалізується для використання на виготовлення лікарських засобів, пектину, есенції та оцту харчових, ветеринарних препаратів і кремнійорганічних сполук (далі - спирт етиловий).
2. У цьому Порядку наведений термін має таке значення:
податковий вексель - простий вексель, що видається вітчизняним виробником лікарських засобів, пектину, есенції та оцту харчових, ветеринарних препаратів і кремнійорганічних сполук на суму податкового зобов'язання щодо сплати акцизного збору за придбаний спирт етиловий на виготовлення зазначеної продукції.
3. Датою виникнення зобов'язання щодо сплати акцизного збору при реалізації спирту етилового вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що настала раніше: дата відвантаження спирту або дата зарахування коштів від покупця на банківський рахунок платника акцизного збору, але сплату можна відстрочити шляхом видачі податкового векселя.
4. Податковий вексель може бути видано лише особою, яка зареєстрована як виробник лікарських засобів, пектину, есенції та оцту харчових, ветеринарних препаратів і кремнійорганічних сполук.
Виданий податковий вексель не підлягає передачі шляхом індосаменту.
Обов'язки з погашення податкового векселя не можуть передаватися іншим особам незалежно від їх взаємовідносин з векселедавцем.
За користування податковим векселем не нараховуються відсотки або інші види плати, передбачені законодавством для інших видів векселів.
II. Видача податкових векселів
5. Видача податкового векселя здійснюється за бажанням виробника лікарських засобів, пектину, есенції та оцту харчових, ветеринарних препаратів і кремнійорганічних сполук. Векселедержателем є орган державної податкової служби за місцем реєстрації векселедавця.
6. Податковий вексель складається на суму податкового зобов'язання, тобто на суму акцизного збору, яка нарахована і має бути сплачена при реалізації спирту етилового.
7. Строк, на який видається податковий вексель, не може перевищувати 90 календарних днів.
8. Видача податкового векселя здійснюється при отриманні спирту етилового.
9. Податковий вексель складається:
виключно на вексельному бланку, що видається банківською установою та відповідає вимогам постанови Кабінету Міністрів України і Національного банку України від 10 вересня 1992 р. N 528 "Про затвердження Правил виготовлення і використання вексельних бланків";
у грошовій одиниці України, перерахованій за валютним (обмінним) курсом Національного банку України на дату виникнення податкових зобов'язань.
Орган державної податкової служби за місцем реєстрації векселедавця (далі - векселедержатель) знімає з отриманого від векселедавця податкового векселя дві копії, як це передбачено пунктом 67 Положення про переказний і простий вексель, затвердженого постановою ЦВК і РНК СРСР від 7 серпня 1937 р. N 104/1341 (ЗЗ СРСР, 1937 р., N 52, ст. 221).
Першу копію податкового векселя векселедержатель передає виробнику спирту етилового, а друга копія залишається у векселедавця.
10. Податковий вексель є податковим звітним документом і підлягає обліку та зберіганню за правилами і в строки, встановлені для первинних бухгалтерських документів.
III. Погашення податкових векселів
11. Податковий вексель підлягає оплаті векселедавцем не пізніше дати, яка відповідно до векселя є строком платежу, без пред'явлення його векселедержателем.
Податковий вексель вважається погашеним:
у разі оплати векселя шляхом перерахування коштів у сумі акцизного збору до строку погашення векселя;
у разі підтвердження використання спирту етилового - документального підтвердження факту реалізації відповідної готової продукції (наявність копії платіжного доручення установи банку про фактичне надходження коштів за реалізовану продукцію або документів про відвантаження готової продукції покупцям).
У разі, якщо сума податкового векселя не оплачена у визначений у векселі строк, протест у неплатежі не здійснюється. У цьому разі сума векселя підлягає безспірному стягненню з векселедавця органом державної податкової служби - векселедержателем у порядку, передбаченому для стягнення недоїмки за обов'язковими платежами до бюджету.
IV. Облік податкових векселів
12. Облік податкових векселів здійснюється органами державної податкової служби за місцем реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності - виробника лікарських засобів, пектину, есенції та оцту харчових, ветеринарних препаратів і кремнійорганічних сполук.
13. Орган державної податкової служби за місцем реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності - виробника лікарських засобів, пектину, есенції та оцту харчових, ветеринарних препаратів і кремнійорганічних сполук, яким видано податковий вексель, веде облік векселів у журналі за формою згідно з додатком. Журнал має бути пронумерований, прошнурований та скріплений гербовою печаткою органу державної податкової служби.
Копія податкового векселя, отримана від продавця спирту етилового, реєструється в журналі вхідної кореспонденції і в журналі обліку податкових векселів у день її отримання.
На отриманій копії податкового векселя ставиться номер, під яким її зареєстровано в журналі вхідної кореспонденції, та номер, під яким копію векселя зареєстровано в журналі обліку податкових векселів, і робиться запис "Взято на облік".
У журналі обліку податкових векселів зазначається дата оформлення векселя, дата майбутньої оплати векселя, робиться позначка про надходження до бюджету коштів за оплачений вексель.
14. Облік податкових векселів ведеться векселедавцем відповідно до порядку бухгалтерського обліку акцизного збору, встановленого Мінфіном.
15. Контроль обліку податкових векселів здійснюють органи державної податкової служби на підставі даних, одержаних від спиртових заводів (продавців), та платіжних документів на сплату сум акцизного збору за оплаченими векселями.
Додаток
до Порядку випуску, обігу та погашення
податкових векселів, що видаються на суму
акцизного збору за реалізований спирт етиловий,
який використовується на виготовлення лікарських
засобів, пектину, есенції та оцту харчових,
ветеринарних препаратів і кремнійорганічних сполук
Журнал обліку податкових векселів