• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Порядку виробництва, транспортування, зберігання, обліку та реалізації марок гербового збору

Кабінет Міністрів України  | Постанова, Порядок від 18.06.1999 № 1058 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова, Порядок
  • Дата: 18.06.1999
  • Номер: 1058
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова, Порядок
  • Дата: 18.06.1999
  • Номер: 1058
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 18 червня 1999 р. N 1058
Київ
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови КМ N 617 від 11.05.2006 )
Про затвердження Порядку виробництва, транспортування, зберігання, обліку та реалізації марок гербового збору
На виконання Закону України "Про гербовий збір" Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Затвердити Порядок виробництва, транспортування, зберігання, обліку та реалізації марок гербового збору (додається).
2. Державній митній службі до 20 червня 1999 р. подати Міністерству фінансів та Ощадному банку щомісячні в розрізі номіналів статистичні дані для розрахунку кількості марок гербового збору, необхідної для маркування ввізних вантажних митних декларацій по кожному регіону України.
3. Ощадному банку укласти договір із спеціалізованим підприємством Міністерства фінансів - виробником марок гербового збору на виготовлення їх для маркування ввізних вантажних митних декларацій, які подаються відповідно до Закону України "Про гербовий збір".
4. Визнати такими, що втратили чинність, постанови Кабінету Міністрів України від 14 грудня 1998 р. N 1976 "Про затвердження Порядку виробництва, зберігання, обліку та реалізації марок гербового збору" (Офіційний вісник України, 1998 р., N 50, ст. 1852) та від 22 лютого 1999 р. N 232 "Про внесення доповнення до постанови Кабінету Міністрів України від 14 грудня 1998 р. N 1976" (Офіційний вісник України, 1999 р., N 8, ст. 282).
Прем'єр-міністр України В.ПУСТОВОЙТЕНКО
Інд. 67
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 18 червня 1999 р. N 1058
ПОРЯДОК
виробництва, транспортування, зберігання, обліку та реалізації марок гербового збору
Виробництво і доставка марок гербового збору
1. Марки гербового збору для маркування ввізних вантажних митних декларацій, які подаються митним органам у випадках, визначених законодавством (далі - марки гербового збору), виготовляються офсетним і високим способом друку із застосуванням спеціальних зображень, з високим ступенем захисту. Марки всіх номіналів мають прямокутну форму, перфорацію по всьому периметру і такі розміри:
довжина - 84 +- 0,5 міліметра;
ширина - 28 +- 0,5 міліметра.
2. Зразки марок гербового збору затверджуються Мінфіном.
3. Марки гербового збору номіналом 10, 20, 100, 500, 1000 і 5000 гривень виготовляються із захищеного гумованого паперу з клейовим шаром високої адгезії.
Марки гербового збору номіналом 1, 2, 5, 10, 20, 50, 100, 200 та 400 гривень, що були виготовлені спеціалізованим підприємством Мінфіну відповідно до Указу Президента України від 6 листопада 1998 р. N 1222 "Про гербовий збір" і постанови Кабінету Міністрів України від 14 грудня 1998 р. N 1976 "Про затвердження Порядку виробництва, зберігання, обліку та реалізації марок гербового збору", продовжують використовуватися після набрання чинності Законом України "Про гербовий збір".
4. Нумерація марок гербового збору складається із серії з двох цифр і трьох літер та шестизначного номера, нанесених паралельно довшій стороні марки.
5. Захист марок гербового збору від підроблення, несанкціонованого тиражування чи повторного використання визначається Мінфіном за погодженням з Ощадбанком, Державною податковою адміністрацією, МВС та СБУ.
6. Марки гербового збору встановленого зразка виготовляються на замовлення Ощадбанку спеціалізованим підприємством Мінфіну за рахунок коштів, одержаних від справляння гербового збору, що зараховуються до Державного бюджету України.
7. Замовлення оформляється відповідно до правил виготовлення бланків цінних паперів і документів суворого обліку, затверджених Мінфіном, МВС та СБУ.
8. Марки гербового збору виготовляються блоками, що упаковуються в пачки. Формат блоків, кількість марок у блоці та кількість блоків у пачці встановлюються та можуть змінюватися за погодженням з Ощадбанком.
9. Забезпечення марками гербового збору регіональних управлінь Ощадбанку здійснюється підприємством-виробником згідно із замовленням цього банку.
Марки гербового збору надсилаються підприємством-виробником через органи спеціального зв'язку цінними посилками. У посилки вкладається накладна у двох примірниках, в якій зазначається номер замовлення, назва регіонального управління Ощадбанку-одержувача, кількість і номінальна вартість марок, до накладних додаються нумераційні описи.
Одержання і зберігання марок гербового збору
10. Приймання цінних посилок з марками гербового збору регіональними управліннями Ощадбанку, їх доставка до підвідомчих установ та зберігання в установах Ощадбанку здійснюються відповідно до вимог Інструкції N 1 з організації емісійно-касової роботи в установах банків України, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 7 липня 1994 р. N 129 (далі - Інструкція Національного банку).
11. Після одержання цінних посилок з марками гербового збору регіональні управління перевіряють відповідність вкладення посилок і накладної, керуючись Інструкцією Національного банку. Згідно з першим примірником накладної в регіональному управлінні Ощадбанку здійснюється оприбуткування марок гербового збору. Другий примірник накладної як підтвердження про одержання марок надсилається виробнику. Одночасно Ощадбанку надсилається електронне повідомлення про виконання замовлення.
12. На пошкоджені під час пересилання марки від виробника до регіональних управлінь та форс-мажорних обставин згідно з вимогами Інструкції Національного банку складається акт у трьох примірниках, який затверджується керівником установи банку. В акті мають бути зазначені причини пошкодження марок, номінальна вартість, кількість, сума та нумерація марок.
13. Одержані марки регіональні управління Ощадбанку розподіляють між підвідомчими їм установами. Облік передачі (приймання) марок гербового збору підвідомчими установами Ощадбанку ведеться на таких рахунках: дебет рахунка N 9899, кредит рахунка N 9819 - при їх відправленні та дебет рахунка N 9819 і кредит рахунка N 9899 - при одержанні марок гербового збору.
14. Установи Ощадбанку зберігають марки гербового збору в своїх приміщеннях відповідно до вимог Інструкції Національного банку. На території митниць, розташованих у пунктах пропуску на державному кордоні України, приміщення мають бути технічно укріплені та обладнані засобами охоронно-пожежної сигналізації. Ключі від приміщення, де знаходяться марки гербового збору, зберігаються згідно з правилами, визначеними Національним банком.
Реалізація марок гербового збору
15. Реалізація марок гербового збору суб'єктам зовнішньоекономічної діяльності на території України здійснюється Головним операційним управлінням Ощадбанку, операційними відділами регіональних управлінь, відділеннями як у безготівковій, так і в готівковій формі, та філіями Ощадбанку - лише у готівковій формі.
До відкриття філій Ощадбанку на території митниць, розташованих у пунктах пропуску на державному кордоні України, реалізація марок гербового збору суб'єктам зовнішньоекономічної діяльності здійснюється лише у готівковій формі уповноваженими банками відповідно до угод, укладених з установами Ощадбанку.
З моменту відкриття філій Ощадбанку на території митниць, розташованих у пунктах пропуску на державному кордоні України, реалізація марок гербового збору суб'єктам зовнішньоекономічної діяльності здійснюється установами Ощадбанку.
Порядок і механізм розрахунків між Ощадбанком та уповноваженими банками визначаються відповідною угодою.
Одержання марок гербового збору в ОПЕРВ регіональних управлінь або відділеннях Ощадбанку уповноваженими банками, розташованими на території митниць у пунктах пропуску на державному кордоні України, в яких не відкриті філії Ощадбанку, здійснюється відповідно до угод на підставі завчасно поданої заявки та доручення.
Залишки марок гербового збору, нереалізованих уповноваженими банками, повертаються установам Ощадбанку в терміни, передбачені угодою.
16. Реалізація марок гербового збору у безготівковій формі здійснюється згідно із заявкою-розрахунком, яка подається у двох примірниках.
Заявка-розрахунок містить: повну назву платника; назву установи Ощадбанку, до якої подається заявка; дату подання заявки; кількість марок у розрізі номіналів, які передбачається придбати; суму; загальну кількість марок у штуках та загальну суму в гривнях.
Приймаючи заявку-розрахунок, відповідальний працівник Ощадбанку перевіряє повноту її заповнення і підписує обидва примірники заявки, один з яких повертає платникові, інший - залишає у себе на контролі.
17. Одержувач марок гербового збору подає до установи Ощадбанку доручення, оформлене в установленому порядку, і свій примірник заявки-розрахунка. Після перевірки факту надходження коштів від платника працівником Ощадбанку складається меморіальний позабалансовий ордер у двох примірниках. Після отримання підпису одержувача марок на ордері, йому видаються марки гербового збору та другий примірник заявки-розрахунка.
У разі відсутності марок гербового збору номіналу, зазначеного в заявці-розрахунку, установи Ощадбанку вправі видавати платникові гербового збору на перераховану суму марки іншого номіналу згідно з новою заявкою-розрахунком.
18. У разі реалізації марок гербового збору за готівку одержувачу марок пропонується скласти заявку-розрахунок в одному примірнику.
19. Одержавши заповнену заявку-розрахунок, відповідальний працівник Ощадбанку перевіряє повноту заповнення заявки, засвідчує його своїм підписом, складає прибутковий ордер у двох примірниках на приймання готівки та позабалансовий ордер на видачу марок. Касир, одержавши підпис одержувача марок на ордері, видає марки відповідно до заявки-розрахунку та другий примірник касового ордеру.
20. Реалізація марок гербового збору реєструється в операційному щоденнику. В кінці операційного дня складається зведений позабалансовий ордер на загальну суму реалізованих марок у розрізі номіналів.
Касові ордери, позабалансові меморіальні ордери, заявки-розрахунки, доручення у складі звітності передаються до бухгалтерії відділення.
21. Марки гербового збору видаються їх покупцю протягом операційного дня, на який припадає зарахування коштів від такого покупця на рахунки або в касу установи Ощадбанку.
22. У разі неодержання покупцем марок гербового збору протягом трьох робочих днів після надходження коштів установа Ощадбанку повертає кошти на рахунок покупця.
У разі відмови замовника від одержання марок установа Ощадбанку на письмову вимогу заявника повертає йому кошти, перераховані за марки.
23. Марки гербового збору, реалізовані Ощадбанком суб'єктам зовнішньоекономічної діяльності, поверненню не підлягають, у тому числі і у разі їх пошкодження.
Перерахування коштів за реалізовані марки гербового збору
24. Кошти, одержані від реалізації марок гербового збору, перераховуються до Державного бюджету України на рахунки відділень Державного казначейства в установах уповноважених банків за балансовим рахунком N 2510 та в установах Національного банку за балансовим рахунком N 3510 за відповідним кодом бюджетної класифікації.
25. Філії Ощадбанку на території митниць, розташованих у пунктах пропуску на державному кордоні України, в термін не пізніше 5 робочих днів з дня продажу марок гербового збору надсилають до відділень Ощадбанку документи, що підтверджують їх продаж. В день реєстрації зазначених документів операції відображаються в балансі операційного дня банку.
26. Перерахування до державного бюджету коштів від реалізації марок гербового збору за вирахуванням витрат банку на розрахунково-касове обслуговування здійснюється установами Ощадбанку за наслідками кожного операційного дня до закінчення наступного операційного дня.
27. Уповноважені банки, що знаходяться на території митниць, розташованих у пунктах пропуску на державному кордоні України, щоденно не пізніше наступного операційного дня з продажу здійснюють перерахування коштів, одержаних від реалізації марок гербового збору, на рахунки установ Ощадбанку, в яких були одержані марки гербового збору.
28. Витрати Ощадбанку з розрахунково-касового обслуговування на організацію продажу марок гербового збору, їх зберігання та схоронність становлять 3 відсотки суми реалізації.
29. На загальну суму коштів, одержаних установою Ощадбанку від фактичної реалізації марок за день, та коштів, одержаних від установи уповноваженого банку після утримання відшкодування витрат в розмірі 3 відсотків за розрахунково-касове обслуговування, складається платіжне доручення із зазначенням відповідних платіжних реквізитів та коду бюджетної класифікації.
30. Сума, яка компенсує установам Ощадбанку витрати на розрахунково-касове обслуговування з організації зберігання та реалізації марок гербового збору, не обкладається податком на додану вартість і податком на прибуток.
31. Вартість марок гербового збору для маркування платниками гербового збору протягом звітного періоду включається до складу валових витрат такого звітного періоду.
Облік та звітність установ Ощадбанку про реалізацію марок гербового збору
32. Облік марок гербового збору ведеться на позабалансовому рахунку N 9819 "Інші цінності та документи" на окремих аналітичних рахунках в розрізі номіналів за номінальною вартістю.
Облік пересилання марок гербового збору між установами Ощадбанку ведеться на позабалансовому рахунку N 9899 "Інші цінності та документи в дорозі".
Марки гербового збору, видані установам уповноважених банків для реалізації на території митниць, розташованих у пунктах пропуску на державному кордоні України, обліковуються на позабалансовому рахунку N 9898 "Інші цінності та документи в підзвіті".
33. Для зарахування коштів від реалізації марок гербового збору установи Ощадбанку відкривають окремі аналітичні рахунки "Кошти від реалізації марок гербового збору" за балансовим рахунком N 2909 "Інша кредиторська заборгованість за операціями з клієнтами банку". Інформація про відкриті рахунки розміщується в установах банку в доступних для ознайомлення платниками гербового збору місцях.
34. Регіональні управління Ощадбанку щомісячно, до 10 числа місяця, що настає за звітним, подають Ощадбанку звіт про кількість одержаних та реалізованих марок (у розрізі номіналів), суму одержаних від реалізації коштів та залишок марок гербового збору.