• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про Українське національне інформаційне агентство

Кабінет Міністрів України  | Постанова, Статут від 27.03.1996 № 361
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова, Статут
  • Дата: 27.03.1996
  • Номер: 361
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова, Статут
  • Дата: 27.03.1996
  • Номер: 361
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 27 березня 1996 р. N 361
Київ
Про Українське національне інформаційне агентство
( Додатково див. Указ Президента N 1061/96 від 13.11.96 )
Відповідно до Закону України "Про інформаційні агентства" Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Затвердити Статут Українського національного інформаційного агентства, що додається.
2. Зареєструвати Українське національне інформаційне агентство та видати йому відповідне свідоцтво.
3. Дозволити Українському національному інформаційному агентству мати трьох заступників генерального директора, в тому числі одного першого, а також колегію в кількості 9 чоловік.
4. Українському національному інформаційному агентству провести роботу, пов'язану з вдосконаленням структури Агентства, раціональним розміщенням в Україні та за кордоном його представництв для оперативного збирання та поширення інформації з оптимальним витрачанням коштів, виділених на ці цілі.
5. Установити, що оплата праці керівних працівників та спеціалістів Українського національного інформаційного агентства здійснюється відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21 січня 1993 р. N 35 "Про умови оплати праці працівників апарату органів державної виконавчої влади та інших органів" на рівні відповідних працівників державних комітетів.
6. Установити, що збирання, обробка, переклад і розповсюдження (включаючи вартість каналів зв'язку) Українським національним інформаційним агентством матеріалів Верховної Ради України, Президента України, Кабінету Міністрів України, інших державних органів та інформації для них проводиться як комплекс робіт для державних потреб і фінансується за рахунок коштів, виділених на ці цілі.
7. Визнати такою, що втратила чинність, постанову Кабінету Міністрів України від 27 листопада 1991 р. N 346 "Про Українське національне інформаційне агентство (Укрінформ)" (ЗП України, 1992 р., N 1, ст. 4).
Прем'єр-міністр України
Міністр
Кабінету Міністрів України
Є.МАРЧУК

В.ПУСТОВОЙТЕНКО
Інд.28
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 27 березня 1996 р. N 361
СТАТУТ
Українського національного інформаційного агентства
ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1. Українське національне інформаційне агентство (Укрінформ) є центральним державним інформаційним агентством України.
Засновником Укрінформу є Кабінет Міністрів України.
Адреса засновника: 252008, м. Київ-8, вул. М.Грушевського, 12/2.
Розрахунковий рахунок засновника N 120308 у Київській міській дирекції Укрсоцбанку, м. Київ, МФО 322012, код 00031101, телефакс 2932093.
2. Укрінформ у своїй діяльності керується Конституцією України, Конституційним договором між Верховною Радою України та Президентом України, Законом України "Про інформаційні агентства", іншими законами України, постановами Верховної Ради України, указами і розпорядженнями Президента України, декретами, постановами і розпорядженнями Кабінету Міністрів України, а також цим Статутом.
3. Продукція Укрінформу розповсюджується українською, російською та англійською мовами.
4. Укрінформ є юридичною особою, має самостійний баланс, рахунки (в тому числі розрахунковий і валютний) в установах банків, печатки, штампи та емблему.
5. Найменування Агентства українською мовою - Українське національне інформаційне агентство (Укрінформ), англійською мовою - National News Aqency of Ukraine (Ukrinform).
6. Адреса Укрінформу: 252601, м. Київ-601, вул. Б.Хмельницького, 8/16.
МЕТА ТА ОСНОВНІ ЗАВДАННЯ УКРІНФОРМУ
7. Метою діяльності Укрінформу є участь у формуванні державної політики у сфері інформації, розроблення механізмів її реалізації, створення, збирання, обробка і надання інформації засобам масової інформації, державним органам, підприємствам, установам, організаціям, об'єднанням громадян, а також приватним особам в Україні та за її межами.
Діяльність, пов'язану із збиранням і поширенням інформації, Агентство здійснює незалежно від політичних партій і громадських організацій, орієнтуючись на державні інтереси України і керуючись принципами об'єктивного висвітлення подій, завданнями всебічної демократизації життя і консолідації суспільства на основі гуманізації людських стосунків.
Своєю діяльністю Укрінформ забезпечує законне право кожного громадянина на правдиву і точну інформацію з будь-якого питання і, перш за все, з питань діяльності вищих органів державної влади.
8. Основними завданнями Укрінформу є:
висвітлення державної політики і суспільного життя України, розповсюдження офіційних документів і повідомлень Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, міністерств та інших органів державної виконавчої влади з найважливіших питань внутрішньої і зовнішньої політики;
забезпечення інформацією органів державної виконавчої влади;
збирання і оперативне поширення інформації про події, що відбуваються в Україні та за кордоном у сферах політики, економіки, соціального життя, культури, науки, техніки і спорту;
підготовка у межах своєї компетенції пропозицій про визначення пріоритетів у розвитку державної інформаційної служби, розширення та захист національного інформаційного простору і подання їх у встановленому порядку на розгляд Президентові України і Кабінетові Міністрів України;
розроблення, впровадження та експлуатація технічних засобів, систем збирання, обробки і поширення інформації, телекомунікацій та комп'ютерних технологій, створення банків даних.
9. Відповідно до мети та основних завдань Укрінформ здійснює:
інформаційну діяльність, керуючись принципами свободи слова, об'єктивності й доступності інформації;
видання і розповсюдження в Україні та за кордоном інформаційних вісників, бюлетенів, газет, журналів, книг, іншої друкованої, комп'ютерної, фото- і аудіовізуальної, кінохронікальної продукції за передплатою і вроздріб з дотриманням вимог авторського права та договорів із суб'єктами інформаційних відносин;
реконструкцію і розвиток технічної бази для одержання і поширення інформації;
науково-технічну діяльність у галузі зв'язку, телекомунікацій та комп'ютерної техніки;
міжнародні контакти і зв'язки з метою збирання і поширення інформації, обміну нею, вивчення досвіду роботи інформаційних агентств за кордоном;
державну реєстрацію інформаційних агентств усіх видів і будь-якої організаційно-правової форми, що діють в Україні як суб'єкти інформаційної діяльності.
10. Укрінформ з метою виконання покладених на нього завдань має право одержувати в установленому законодавством порядку від центральних та місцевих органів державної виконавчої влади, а також підприємств, установ і організацій необхідну інформацію, документи і матеріали.
ЗАСНОВНИК УКРІНФОРМУ
11. Кабінет Міністрів України як засновник Укрінформу:
затверджує Статут Укрінформу, зміни і доповнення до нього;
виділяє кошти на виконання Агентством комплексу робіт для державних потреб, утримання його представництв (кореспондентської мережі), в тому числі за кордоном;
надає Агентству інформацію, необхідну для виконання завдань, передбачених цим Статутом;
затверджує склад колегії Агентства;
надає допомогу в матеріально-побутовому забезпеченні та медичному обслуговуванні керівних працівників Укрінформу, як це передбачено для державних комітетів.
12. Відносини між Укрінформом і засновником будуються відповідно до законодавства і цього Статуту.
КОШТИ І МАЙНО УКРІНФОРМУ
13. Майно, закріплене за Укрінформом, є загальнодержавною власністю, належить Агентству на правах оперативного управління і використовується ним відповідно до мети і завдань, передбачених цим Статутом і законодавством.
14. Джерелами фінансування діяльності Укрінформу є:
доходи від надання інформаційних та інших послуг, а також від інших видів діяльності, визначених цим Статутом;
добровільні внески українських та іноземних юридичних і фізичних осіб;
кошти державного бюджету.
15. Укрінформ самостійно розпоряджається продукцією, яку випускає (крім випадків, передбачених законодавством), і коштами, одержаними від своєї діяльності, що залишилися після сплати податків та інших обов'язкових платежів.
ОРГАНІЗАЦІЯ ДІЯЛЬНОСТІ УКРІНФОРМУ
16. Укрінформ будує свої відносини з українськими та іноземними юридичними і фізичними особами в усіх сферах діяльності на основі угод.
17. Укрінформ реалізує інформаційну продукцію і надає послуги за цінами і тарифами, встановленими згідно із законодавством.
18. Укрінформ має право:
у межах наявних коштів самостійно створювати, реорганізовувати і ліквідовувати представництва (відділи і кореспондентські пункти) в Україні, а за кордоном - за погодженням із засновником;
залучати для роботи на договірній основі спеціалістів та експертів, які не входять до штату Агентства, в тому числі іноземних, а також визначати форми і систему оплати їхньої праці та види заохочення відповідно до законодавства України в межах передбаченого фонду оплати праці;
установлювати згідно із законодавством розміри і тарифи виплати гонорару за створення усіх видів інформаційної продукції;
надавати у користування для виконання спільних програм приміщення, технічні та програмні засоби для обробки та передачі інформації іншим організаціям , фірмам, агентствам, громадянам як на території України, так і за її межами;
представляти від імені Кабінету Міністрів України інтереси України в міжнародних організаціях інформаційних агентств, преси і телекомунікацій;
засновувати від свого імені засоби масової інформації.
УПРАВЛІННЯ УКРІНФОРМОМ
19. Укрінформ організовує свою роботу на основі колегіальності і єдиноначальності в обговоренні та вирішенні всіх питань, пов'язаних з реалізацією державної політики у сфері інформації та інформаційної діяльності.
20. Укрінформ очолює генеральний директор, який має заступників.
Генеральний директор та його заступники призначаються відповідно до законодавства України.
Генеральний директор:
розподіляє обов'язки між заступниками генерального директора та підрозділами Агентства;
здійснює загальне керівництво діяльністю Агентства, організовує виконання завдань, що стоять перед колективом, видає накази, розпорядження, інструкції, обов'язкові для виконання всіма підрозділами Укрінформу;
несе персональну відповідальність за виконання покладених на Укрінформ завдань і здійснення ним своїх функцій, визначає ступінь відповідальності заступників генерального директора і керівних працівників Агентства;
створює, реорганізує і ліквідує відповідно до законодавства та цього Статуту структурні підрозділи Укрінформу;
затверджує структуру та штатний розпис, встановлює посадові оклади працівників Агентства відповідно до законодавства в межах фонду оплати праці;
призначає на посади та звільняє з посад працівників Укрінформу.
21. Колегіальним органом управління Укрінформу є колегія у складі генерального директора (голова колегії), його заступників за посадою та інших керівних працівників Агентства. До складу колегії можуть входити також представники органів державної виконавчої влади, засобів масової інформації, підприємств, організацій, установ та об'єднань громадян, пов'язаних з інформаційною діяльністю.
Колегія на своїх засіданнях визначає інформаційну політику, поточні та перспективні завдання Укрінформу, вирішує питання про його структуру в Україні та за кордоном, стан фінансово-економічної діяльності, роботу з кадрами, заслуховує звіти підрозділів та окремих працівників Агентства.
ПРИПИНЕННЯ ДІЯЛЬНОСТІ УКРІНФОРМУ
22. Припинення діяльності Укрінформу здійснюється відповідно до законодавства про інформаційні агентства.