• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про Порядок формування та розміщення державних замовлень на поставку продукції для державних потреб і контролю за їх виконанням

Кабінет Міністрів України  | Постанова, Порядок від 29.02.1996 № 266 | Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова, Порядок
  • Дата: 29.02.1996
  • Номер: 266
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 29 лютого 1996 р. N 266
Київ
Про Порядок формування та розміщення державних замовлень на поставку продукції для державних потреб і контролю за їх виконанням
( Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ N 1412 від 03.08.99 N 1469 від 27.09.2000 )
Відповідно до Закону України "Про поставки продукції для державних потреб" Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Затвердити Порядок формування та розміщення державних замовлень на поставку продукції для державних потреб і контролю за їх виконанням (додається).
2. Покласти функції формування державних замовлень і координації роботи державних замовників щодо розміщення поставок продукції для державних потреб на Міністерство економіки.
3. Установити, що виконавцям державних замовлень, що мають стратегічне значення, пов'язані з підтриманням необхідного рівня обороноздатності країни та її безпеки, у разі необхідності може надаватись право реалізації квот на обов'язковий продаж їм підриємствами та організаціями-постачальниками України окремих видів сировини, матеріалів і комплектуючих виробів у обсягах та за переліком, що затверджуються Кабінетом Міністрів України.
4. Міністерству статистики разом з Міністерством економіки до 1 квітня 1996 р. розробити та ввести в установленому порядку статистичну звітність про виконання державних контрактів.
5. Міністерству фінансів починаючи з 1997 року передбачати в Державному бюджеті України кошти на фінансування державних замовлень окремим рядком.
6. Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям у місячний термін затвердити порядок формування та розміщення замовлень на поставку продукції для регіональних потреб і контролю за їх виконанням.
( Пункт 6 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 1469 від 27.09.2000 )
7. Контроль за виконанням цієї постанови покласти на Міністерство економіки та Міністерство фінансів.
Прем'єр-міністр України
Міністр
Кабінету Міністрів України
Є.МАРЧУК

В.ПУСТОВОЙТЕНКО
Інд.32
Додаток
до постанови Кабінету Міністрів України
від 29 лютого 1996 р. N 266
ПОРЯДОК
формування та розміщення державних замовлень на поставку продукції для державних потреб і контролю за їх виконанням
( У тексті Порядку слово "Мінстат" у всіх відмінках замінено словом "Держкомстат" у відповідному відмінку згідно з Постановою КМ N 1469 від 27.09.2000 )
Цей порядок визначає механізм взаємодії державних замовників, Мінекономіки, Мінфіну, Держкомстату і виконавців державних замовлень у процесі формування, розміщення і виконання замовлень держави на поставку товарів, виконання робіт, надання послуг (далі - продукція) для державних потреб.
I. Формування державних замовлень
1. Державні замовлення формуються на основі потреб держави в продукції, визначених у Програмах економічного і соціального розвитку України.
2. Верховна Рада України та інші центральні органи державної влади України, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації, державні підприємства, установи та організації, визначені Законом України про Державний бюджет України, а також державні організації та установи, уповноважені Кабінетом Міністрів України укладати державні контракти з виконавцями державного замовлення, - потенційні державні замовники до 15 липня поточного року подають Мінекономіки заявки на включення до проекту державних замовлень на поставку продукції.
( Пункт 2 в редакції Постанови КМ N 1469 від 27.09.2000 )
3. Мінекономіки:
опрацьовує, узагальнює подані потенційними державними замовниками заявки і визначає обсяги продукції, необхідної для державних потреб в наступному році, та загальну суму коштів для їх закупівлі і до 15 серпня поточного року подає їх Мінфіну для попередньої оцінки і визначення можливих обсягів фінансування з Державного бюджету України;
опрацьовує пропозиції щодо залучення позабюджетних джерел фінансування для державних замовлень на поставку продукції і подає у разі потреби у встановленому порядку Кабінетові Міністрів України відповідні пропозиції з цього питання.
4. Мінфін до 15 вересня поточного року повідомляє Мінекономіки про показники проекту Державного бюджету України на наступний фінансовий рік для збалансування натуральних показників проекту державних замовлень з коштами на їх закупівлю. Кошти для фінансування державних замовлень передбачаються у проекті Державного бюджету окремим рядком.
5. Мінекономіки:
разом з потенційними державними замовниками збалансовує натуральні показники їх заявок з проектними обсягами передбачених на це бюджетних коштів та визначених Кабінетом Міністрів України позабюджетних джерел фінансування;
формує проект державних замовлень на поставку продукції і подає в установленому порядку на розгляд Кабінетові Міністрів України разом з проектом Програми економічного і соціального розвитку України;
після розгляду та схвалення Кабінетом Міністрів України проекту державних замовлень на поставку продукції доводить його показники до потенційних державних замовників для проведення попередньої роботи щодо розміщення державних замовлень;
після затвердження Верховною Радою України Державного бюджету України, виходячи з його показників, вносить до проекту державних замовлень на поставку продукції необхідні зміни та уточнення з метою остаточного збалансування обсягів цих поставок з передбаченими фінансовими ресурсами для кожного з державних замовників і подає його разом з пропозиціями щодо визначення державних замовників у встановленому порядку на затвердження Кабінету Міністрів України;
після затвердження Кабінетом Міністрів України обсягів державних замовлень на поставку продукції та державних замовників у тижневий термін доводить їх до державних замовників і координує роботу щодо розміщення державних замовлень та укладання державних контрактів.
ІІ. Розміщення державних замовлень і укладання державних контрактів
6. Державні замовники, виходячи із затверджених обсягів державних замовлень та виділених на їх виконання коштів, самостійно розміщують замовлення на поставку продукції для державних потреб серед виконавців на конкурсних засадах у порядку, визначеному законодавством, крім випадків, передбачених частиною 8 статті 2 Закону України "Про поставки продукції для державних потреб".
( Пункт 6 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 1412 від 03.08.99 )
Під час проведення конкурсного відбору виконавців на поставку продукції для державних потреб замовники зобов'язані надати перевагу підприємствам УТОСу, УТОГу та Союзу організацій інвалідів, у тому числі шляхом застосування преференційної поправки у розмірі 15 відсотків ціни на продукцію власного виробництва, запропоновану зазначеними підприємствами.
( Пункт 6 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ N 1412 від 03.08.99 )
Преференційна поправка застосовується у разі, коли продукція, що є предметом закупівлі, відповідає всім іншим вимогам, які обгрунтовано висуваються державним замовником. До таких вимог належить якість, післяпродажне обслуговування, естетичні та функціональні характеристики, екологічна чистота, умови поставки і розрахунків.
( Пункт 6 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ N 1412 від 03.08.99 )
Перелік продукції, під час закупівлі якої державні замовники надають перевагу підприємствам УТОСу, УТОГу та Союзу організацій інвалідів, затверджується Кабінетом Міністрів України.
( Пункт 6 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ N 1412 від 03.08.99 )
7. Розміщення державних замовлень на поставку продукції оформляється державним контрактом, який укладається між державним замовником і виконавцем державного замовлення.
8. У разі делегування частини своїх функцій щодо розміщення державних замовлень та укладання державних контрактів державні замовники:
визначають підприємства, установи, організації, яким делегується право здійснювати ці функції;
укладають з визначеними підприємствами, установами, організаціями договори, в яких чітко визначають компетенцію, зобов'язання та відповідальність сторін;
контролюють виконання зазначеними підприємствами, установами, організаціями делегованих їм функцій і несуть відповідальність перед державою за виконання державного замовлення.
9. У десятиденний термін після укладання контрактів на поставку продукції для державних потреб державні замовники повідомляють про це Мінекономіки та Держкомстат за встановленою ними формою.
10. У разі виникнення потреби внесення змін і доповнень до державних замовлень на поставку продукції в процесі їх розміщення, укладання державних контрактів і виконання державних замовлень:
державні замовники подають до Мінекономіки звернення та відповідні обгрунтування щодо необхідності внесення зазначених змін і доповнень;
Мінекономіки у двотижневий термін опрацьовує подані державними замовниками матеріали, готує проект рішення Уряду з цього питання, погоджує його з Мінфіном, якщо є необхідність внесення корективів до бюджетних асигнувань, і в установленому порядку подає Кабінетові Міністрів України;
після прийняття Кабінетом Міністрів України рішення про внесення змін і доповнень до державних замовлень на поставку продукції державні замовники вносять корективи до державних контрактів відповідно до законодавства України.
11. Державне бронювання матеріально-технічних ресурсів здійснюється в разі необхідності шляхом надання виконавцям державних замовлень права реалізації квот на обов'язковий продаж їм підприємствами та організаціями-постачальниками України окремих видів сировини, матеріалів і комплектуючих виробів, перелік та обсяги яких затверджуються Кабінетом Міністрів України за поданням Мінекономіки.
ІІІ. Контроль за виконанням державних замовлень
12. Контроль за виконанням державних замовлень покладається на державних замовників та Мінекономіки. Мінфін контролює використання бюджетних коштів, передбачених на оплату державного замовлення.
13. Державні замовники щомісяця до 10 числа наступного за звітним місяця подають звіт Держкомстату про виконання державних замовлень в грошовому виразі, стан фінансування виконавців цих замовлень і щоквартально - Мінекономіки в натуральному виразі.
14. Держкомстат узагальнює звіти державних замовників і до 20 числа наступного за звітним місяця подає зведену інформацію Мінекономіки та Мінфіну.
15. Мінекономіки щоквартально до 30 числа наступного за звітним місяця інформує Кабінет Міністрів України про хід виконання державних замовлень і у разі потреби готує пропозиції про вжиття додаткових заходів щодо забезпечення їх виконання.
Міністр
Кабінету Міністрів України

В.ПУСТОВОЙТЕНКО