• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про Порядок реалізації положень статті 5 угод між Україною та Російською Федерацією, між Україною та Республікою Білорусь про взаємне визнання прав та регулювання відносин власності

Кабінет Міністрів України  | Постанова, Порядок від 19.02.1996 № 227
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова, Порядок
  • Дата: 19.02.1996
  • Номер: 227
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова, Порядок
  • Дата: 19.02.1996
  • Номер: 227
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 19 лютого 1996 р. N 227
Київ
Про Порядок реалізації положень статті 5 угод між Україною та Російською Федерацією, між Україною та Республікою Білорусь про взаємне визнання прав та регулювання відносин власності
2. Уповноважити Фонд державного майна давати роз'яснення з питань застосування зазначеного Порядку.
Прем'єр-міністр України
Міністр
Кабінету Міністрів України
Є.МАРЧУК

В.ПУСТОВОЙТЕНКО
Інд.25
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 19 лютого 1996 р. N 227
ПОРЯДОК
реалізації положень статті 5 угод між Україною та Російською Федерацією, між Україною та Республікою Білорусь про взаємне визнання прав та регулювання відносин власності
1. Цей Порядок визначає реалізацію Україною права, передбаченого статтею 5 угод між Україною та Російською Федерацією, між Україною та Республікою Білорусь (далі - стаття 5), продати, обміняти, передати в заставу, здати в оренду, передати безкоштовно або на договірних засадах свою власність іншій Стороні, її фізичним і юридичним особам.
2. Об'єктами угод, щодо яких застосовується цей Порядок, можуть бути цілісні майнові комплекси державних підприємств і організацій, їх структурних підрозділів (філій, цехів, дільниць)*, акції (частки, паї) створених на їх базі господарських товариств, об'єкти соціальної сфери (відповідні частки участі в цих об'єктах), окремі інвентарні об'єкти державних підприємств (будівлі, споруди, устаткування, інші облікові одиниці основних засобів, нематеріальні активи, малоцінні та швидкозношувані предмети, виробничі запаси, незавершене виробництво, готова продукція, незавершене капітальне будівництво), які є власністю України (далі - об'єкти угод).
------------------
* Далі - підприємства.
3. Пропозиції щодо реалізації положень статті 5 можуть виходити від:
Фонду державного майна та його регіональних відділень;
міністерства, відомства, іншого органу державної виконавчої влади, об'єднання підприємств, яким делеговано функції з управління майном підприємств та організацій, заснованих на загальнодержавній власності;
представницьких органів, органів місцевого самоврядування;
підприємств, установ і організацій усіх форм власності та фізичних осіб держав - учасниць угод;
органу державного управління, уповноваженого розпоряджатися державним майном Російської Федерації або Республіки Білорусь.
4. Пропозиції щодо реалізації положень статті 5 подаються до Фонду державного майна разом з:
обгрунтуванням доцільності застосування відповідного положення статті 5;
документами, що підтверджують право власності України на об'єкт угод;
документами і матеріалами, визначеними Положенням про порядок відчуження засобів виробництва, що є державною власністю, затвердженим наказом Фонду державного майна від 7 серпня 1995 р. N 1020, якщо пропонується продаж, обмін, безкоштовна або на договірних засадах передача окремих інвентарних об'єктів державних підприємств;
документами і матеріалами, визначеними Фондом державного майна для погодження договорів застави, якщо пропонується застава об'єкта угоди і відповідно до Закону України "Про заставу" застава його здійснюється за погодженням з Фондом державного майна;
заявою, проектом договору оренди, іншими документами згідно з переліком, що визначається Фондом державного майна, якщо пропонується передача в оренду підприємств, будівель, споруд, приміщень.
Залежно від виду об'єкта угод зазначається:
для підприємств - найменування (повна назва та вид), юридична адреса, стан приватизації (корпоратизації) підприємства на поточний момент, найменування органу, що здійснює функції з управління майном підприємства;
для об'єктів соціальної сфери та незавершеного будівництва - назва об'єкта, його адреса. Якщо об'єкт перебуває на балансі підприємства додатково зазначається найменування підприємства, його юридична адреса, найменування органу, що здійснює функції з управління майном підприємства;
для окремих інвентарних об'єктів - назва об'єкта, його адреса (для будівель, споруд, приміщень), найменування підприємства, на балансі якого він перебуває, його юридична адреса, найменування органу, що здійснює функції з управління майном підприємства.
5. У разі продажу, обміну, передачі безкоштовно або на договірних засадах підприємств, об'єктів соціальної сфери (відповідних часток участі в цих об'єктах), окремих інвентарних об'єктів державних підприємств відповідні пропозиції повинні бути погоджені з органом, визначеним у абзаці третьому пункту 3 цього Порядку, а у разі продажу, обміну, передачі безкоштовно або на договірних засадах підприємств, акцій (часток, паїв) створених на їх базі господарських товариств, також з Мінфіном.
6. Обгрунтування та узгодження пропозицій щодо реалізації положень статті 5 зазначених угод здійснює ініціатор. У разі коли ініціатором є орган державного управління, уповноважений розпоряджатися державним майном Російської Федерації або Республіки Білорусь, пропозиції узгоджує Фонд державного майна.
7. Рішення про реалізацію положень статті 5 приймається Фондом державного майна у двомісячний термін з дня отримання узгоджених пропозицій. При цьому рішення про продаж, обмін, передачу безкоштовно або на договірних засадах об'єктів угод, умови приватизації яких погоджуються з Кабінетом Міністрів України, погоджується відповідно до Порядку погодження з Кабінетом Міністрів України умов приватизації окремих об'єктів державної власності, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 серпня 1994 р. N 598.
8. Продаж, обмін, передача безкоштовно або на договірних засадах об'єктів угод здійснюється відповідно до законодавства Сторони місцезнаходження об'єкта, якщо інше не передбачено угодами Сторін.
Порядок та умови продажу, обміну, передачі безкоштовно або на договірних засадах визначаються угодою між Фондом державного майна та органом державного управління Російської Федерації або Республіки Білорусь, уповноваженим розпоряджатися державним майном.
9. Оцінка вартості об'єктів угод, що пропонуються для продажу, обміну, передачі безкоштовно або на договірних засадах, здійснюється на підставі експортної оцінки. Порядок оцінки та умови залучення експертів визначаються з урахуванням вимог Положення про порядок проведення експертної оцінки державного майна при приватизації, затвердженого наказом Фонду державного майна від 2 лютого 1995 р. N 100, якщо інше не передбачено угодами між Фондом державного майна та органом державного управління Російської Федерації або Республіки Білорусь, уповноваженим розпоряджатися державним майном.
10. У разі коли вартість майна, запропонованого для обміну однією із Сторін, не буде адекватна вартості майна іншої Сторони, різниця вартості, якщо це передбачено угодами між Фондом державного майна та органом державного управління Російської Федерації або Республіки Білорусь, уповноваженим розпоряджатися державним майном, компенсується у визначені угодами терміни коштами або іншим майном, що є об'єктом угод.
У разі коли різниця вартості компенсується коштами іншої Сторони угод, ці кошти повинні зараховуватись до Державного бюджету України, а якщо різниця вартості повинна компенсуватися коштами Української Сторони, Фонд державного майна порушує питання про вишукування коштів з державного бюджету.
11. Передача об'єктів угод у заставу та оренду здійснюється відповідно до законодавства Сторони місцезнаходження об'єктів власності відповідними заставодавцями та орендодавцями, визначеними як такі згідно з законодавством України, якщо інше не передбачено угодами Сторін.