КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 25 січня 1996 р. N 123 Київ |
Про затвердження Тимчасового порядку справляння плати за спеціальне використання диких тварин
( Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 1336 від 25.08.98 )
Відповідно до статті 43 Закону УРСР "Про охорону навколишнього природного середовища" та статей 20 і 27 Закону України "Про тваринний світ" Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Затвердити Тимчасовий порядок справляння плати за спеціальне використання диких тварин (додається).
Ввести плату за спеціальне використання цих тварин з 1 квітня 1996 року.
2. Встановити, що розмір шкоди, заподіяної внаслідок понадлімітного, самовільного або іншого незаконного використання чи знищення тварин (з числа видів (груп)), наведених у Тимчасовому порядку справляння плати за спеціальне використання диких тварин, обчислюється шляхом збільшення встановлених нормативів плати за їх спеціальне використання у п'ять разів.
3. Міністерству охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки розробити і разом з Міністерством фінансів у двомісячний термін затвердити інструкцію про порядок сплати платежів за спеціальне використання диких тварин.
4. Міністерствам і відомствам привести свої нормативні акти у відповідність з цією постановою.
Прем'єр-міністр України Міністр Кабінету Міністрів України | Є.МАРЧУК В.ПУСТОВОЙТЕНКО |
Інд.19 |
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 25 січня 1996 р. N 123
ТИМЧАСОВИЙ ПОРЯДОК
справляння плати за спеціальне використання диких тварин
1. Цей порядок визначає правила справляння плати за спеціальне використання диких тварин, які наведені у Тимчасових нормативах плати за спеціальне використання диких тварин (крім мисливських тварин, рибних запасів, видів тварин, занесених до Червоної книги України), що додаються.
2. Плата за спеціальне використання диких тварин справляється з підприємств, установ, організацій та громадян, за винятком:
наукових установ та організацій, окремих науковців України, які здійснюють використання диких тварин у наукових цілях, а також іноземних юридичних та фізичних осіб, які залучаються для спільних наукових досліджень, погоджених з центральними органами державної виконавчої влади;
державних зоологічних парків та інших установ і організацій, які здійснюють використання диких тварин у виховних цілях, а також з метою їх штучного утримання чи розведення;
підприємств, установ, організацій та громадян, які у встановленому законодавством порядку проводять регулювання чисельності диких тварин з метою охорони здоров'я і безпеки населення, відвернення заподіяння шкоди навколишньому природному середовищу і народному господарству.
3. Розмір плати за спеціальне використання диких тварин обчислюється на підставі доведених підприємствам, установам, організаціям і громадянам лімітів (дозволених обсягів) спеціального використання диких тварин та нормативів плати, визначених у додатку.
4. Видача дозволів на спеціальне використання диких тварин здійснюється Мінекобезпеки за наявності заявки підприємства, установи, організації та громадянина, а також документа, що засвідчує внесення плати.
Окремим науковцям дозволи на спеціальне використання диких тварин у наукових цілях видаються лише на підставі заявок, погоджених з відповідними науковими установами і організаціями.
5. У разі коли визначені у виданих дозволах обсяги використання диких тварин повністю або частково не були використані платником, внесена за них плата не повертається.
6. Плата за спеціальне використання диких тварин зараховується до бюджету.
Порядок внесення цієї плати визначається інструкцією, що затверджується Мінекобезпеки та Мінфіном.
7. Контроль за достовірністю звітних даних про обсяги використання диких тварин здійснюють органи Мінекобезпеки.
8. Контроль за обчисленням і внесенням плати за спеціальне використання диких тварин здійснюється державними податковими адміністраціями (інспекціями) разом з органами Мінекобезпеки.
( Пункт 8 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 1336 від 25.08.98 )
Додаток
до Тимчасового порядку справляння плати
за спеціальне використання диких тварин
ТИМЧАСОВІ НОРМАТИВИ ПЛАТИ
за спеціальне використання диких тварин (крім мисливських тварин, рибних запасів, видів тварин, занесених до Червоної книги України)
------------------------
Примітки: 1. Нормативи плати, що встановлені для систематичних груп тварин, розповсюджуються на всі види тварин у цих групах, за винятком тих, які занесені до Червоної книги України та видів, які є масовими шкідниками сільського чи лісового господарства.
2. Плата за вилучення кожного пташиного яйця встановлюється у розмірі 50 відсотків від розміру плати за відповідний вид птаха.