КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 4 грудня 1995 р. N 973 Київ |
Питання Української державної кредитно-інвестиційної компанії
На виконання Указу Президента України від 8 серпня 1995 р. N 719 "Про Українську державну кредитно-інвестиційну компанію" Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Затвердити статут Української державної кредитно-інвестиційної компанії, що додається.
2. Фонду державного майна передати до статутного фонду Української державної кредитно-інвестиційної компанії (далі - Компанія) акції акціонерних товариств, що є у загальнодержавній власності на суму 20000 млдр.карбованців.
Погодити з Компанією до 25 грудня 1995 р. перелік підприємств, акції яких будуть передані до її статутного фонду.
Здійснити до 15 січня 1996 р. передачу до статутного фонду Компанії не менш як 50 відсотків зазначених акцій і до 1 червня 1996 р. завершити передачу акцій у повному обсязі.
3. Міністерству фінансів у місячний термін:
погодити з Компанією перелік підприємств, які мають заборгованість перед Міністерством фінансів, та передати до статутного фонду Компанії векселі, якими оформлена зазначена заборгованість, на суму 19500 млрд.карбованців;
передати до статутного фонду Компанії кошти у розмірі 300 млрд.крб. за рахунок загальних видатків Державного бюджету України, передбачених на фінансування капітальних вкладень;
підготувати та укласти з Компанією агентську угоду щодо виконання зазначених у статуті Компанії функцій, пов'язаних з обслуговуванням зовнішнього боргу і фінансуванням інвестиційних проектів, у тому числі за рахунок бюджетних коштів.
4. (Не для друку ).
5. Контроль за виконанням цієї постанови покласти на Віце-прем'єр-міністра України Шпека Р.В.
Прем'єр-міністр України Міністр Кабінету Міністрів України | Є.МАРЧУК В.ПУСТОВОЙТЕНКО |
Інд.18 |
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 4 грудня 1995 р. N 973
СТАТУТ
Української державної кредитно-інвестиційної компанії
Загальні положення
1. Українська державна кредитно-інвестиційна компанія (Держінвест України) є державним підприємством і діє на підставі законодавства України та цього Статуту.
Засновником Української державної кредитно-інвестиційної компанії (далі - Компанія) є держава в особі Кабінету Міністрів України.
2. Повна назва Компанії - Українська державна кредитно-інвестиційна компанія (англійською мовою: Ukrainian State Company for Credits and Investments).
Юридична адреса Компанії: м.Київ, вул.Артема, 73.
Мета, основні завдання та предмет діяльності Компанії.
3. Компанія створена з метою залучення внутрішніх і зовнішніх кредитних ресурсів та інвестицій у пріоритетні галузі економіки України та забезпечення реалізації державної політики у цій сфері, сприяння врегулюванню проблеми зовнішньої заборгованості.
4. Основними завданнями Компанії є:
розроблення та здійснення комплексу заходів щодо фінансування інвестиційних проектів, у тому числі за рахунок бюджетних і позичкових коштів, коштів суб'єктів підприємницької діяльності, іноземних інвестицій та кредитів, супроводження інвестиційних проектів та контроль за раціональним використанням залучених ресурсів;
обслуговування іноземних кредитів, у тому числі за дорученням Кабінету Міністрів України - кредитів, які відповідно до міжнародних договорів України надаються під гарантії Уряду України урядами іноземних держав, міжнародними фінансовими організаціями та іноземними банками;
співробітництво з міжнародними організаціями, урядовими та неурядовими організаціями іноземних держав з питань залучення фінансових ресурсів в економіку України.
5. Предметом діяльності Компанії є:
підготовка пропозицій та обгрунтування доцільності залучення іноземних кредитів та інвестицій, що потребують гарантій Уряду України;
обстеження потенційних об'єктів інвестиційної діяльності, створення відповідного банку даних, здійснення інформаційного забезпечення учасників інвестиційного процесу;
організація на договірній основі експертизи та конкурсного відбору інвестиційних програм і проектів, пошук їх виконавців як в Україні, так і за її межами, в тому числі на конкурентних засадах, участь у реалізації інвестиційних проектів та кредитних ліній;
співробітництво з органами управління суб'єктів господарської діяльності, які реалізують інвестиційні програми з використанням іноземних кредитів, одержаних під гарантії Уряду України;
пошук потенційних інвесторів та кредиторів для суб'єктів господарської діяльності України, надання послуг з підготовки техніко-економічних обгрунтувань інвестиційних проектів та кредитних ліній, проведення маркетингових досліджень;
здійснення за дорученнями Уряду України агентських функцій, пов'язаних із забезпеченням своєчасного обслуговування окремих зовнішніх боргових зобов'язань держави, підготовка пропозицій щодо їх зменшення;
сприяння залученню коштів українськими юридичними особами на міжнародних ринках капіталів, надання українським емітентам цінних паперів послуг для виходу на міжнародні ринки капіталів;
надання консультаційних послуг з питань обігу цінних і приватизаційних паперів, реорганізації, ліквідації, створення та придбання підприємств;
організація підготовки спеціалістів у галузі інвестиційної діяльності;
рекламно-видавнича діяльність.
Відповідно до мети, визначеної цим Статутом, Компанія здійснює інші види діяльності, що не суперечать законодавству України, взаємодіє з органами державної виконавчої влади, підприємствами, установами і організаціями України та іноземних держав.
Юридичний статус Компанії
6. Компанія є юридичною особою відповідно до законодавства України.
Компанія набуває прав юридичної особи з дня її державної реєстрації.
7. Компанія має самостійний баланс, розрахунковий, валютний та інші рахунки в установах банків, печатку з емблемою Компанії, своїм найменуванням, а також фірмовий знак та інші реквізити.
8. Компанія у своїй діяльності керується законодавством України, нормами і правилами, що випливають із міжнародних договорів, в яких бере участь Україна, та цим Статутом.
9. Компанія може набувати майнових і особистих немайнових прав, укладати в установленому порядку угоди, інші юридичні акти з підприємствами, установами, організаціями та громадянами як на території України, так і за її межами, зокрема з питань застави, поруки, гарантії та лізингу, від свого імені виступати в суді, арбітражному та третейському суді.
10. Компанія діє на принципах повної господарської самостійності, самоокупності і самостійно планує свою діяльність, несе відповідальність за її наслідки та виконання зобов'язань перед бюджетом і партнерами.
11. Компанія відповідає за своїми зобов'язаннями всім належним їй майном. Компанія не відповідає за зобов'язанними держави, держава не відповідає за зобов'язаннями Компанії.
12. Компанія має право створювати в установленому порядку філіали та представництва як на території України, так і за її межами.
Філіали та представництва Компанії діють на підставі положень, що затверджуються президентом Компанії.
13. Компанія може бути акціонером та учасником господарських товариств, а також асоціацій, концернів та інших об'єднань, підприємств, у тому числі за участю іноземних юридичних і фізичних осіб.
14. Компанія здійснює зовнішньоекономічну діяльність відповідно до законодавства України, мети, основних завдань і предмета діяльності, передбачених цим Статутом.
Зовнішньоекономічна діяльність Компанії грунтується на принципах валютної самоокупності і самофінансування.
15. Компанія реалізує власну продукцію, виконує роботи, надає послуги за цінами і тарифами згідно із законодавством України.
Майно, статутний фонд Компанії
16. Майно Компанії складається з основних фондів і оборотних коштів та інших цінностей, що утворюють її статутний фонд, а також з іншого майна, закріпленого за Компанією. Вартість майна, закріпленого за Компанією, відображається в її самостійному балансі.
17. Компанії належить на праві повного господарського відання:
закріплене за нею майно;
доходи, одержані від власної господарської діяльності;
інше майно, набуте на підставах, не заборонених законодавством України.
18. Компанія, здійснюючи право повного господарського відання, володіє, користується та розпоряджається належним їй майном на свій розсуд, вчиняючи стосовно нього будь-які дії, що не суперечать законодавству України та цьому Статуту.
19. Розмір статутного фонду Компанії становить 40 трлн.крб. (в еквіваленті 200 млн.доларів США за розрахунковим курсом 1 долар США = 200000 українських карбованців).
Рішення про зміну розміру статутного фонду приймається радою директорів Компанії за погодженням з Урядом України.
Прибуток Компанії та його використання. Порядок відшкодування витрат
20. Узагальнюючим показником ефективності діяльності Компанії є прибуток, що визначається як різниця між доходами, одержаними Компанією від провадження господарської діяльності, і сумою проведених нею витрат.
21. Прибуток Компанії утворюється з надходжень від господарської діяльності після покриття витрат, що відносяться на собівартість продукції (робіт,послуг). З балансового прибутку Компанії сплачуються до бюджету передбачені законодавством України податки та інші обов'язкові платежі.
З прибутку, одержаного після зазначених розрахунків, провадяться відрахування відповідно до законодавства України за нормативами, встановленими Кабінетом Міністрів України.
22. Для покриття непередбачених витрат Компанії і відшкодування можливих збитків від її господарської діяльності утворюється резервний (страховий) фонд у розмірі 25 відсотків статутного фонду Компанії.
Резервний (страховий) фонд формується шляхом щорічних відрахувань у розмірі 5 відсотків суми чистого прибутку, які провадяться до досягнення фондом зазначеного розміру.
У разі повного або часткового використання резервного (страхового) фонду поповнення його здійснюється в порядку, передбаченому цим пунктом.
Рішення про використання резервного (страхового) фонду приймається радою директорів Компанії.
23. Збитки, заподіяні внаслідок провадження господарської діяльності Компанії, відшкодовуються за рахунок коштів резервного (страхового) фонду, а у разі їх недостатності - у порядку, що визначається радою директорів Компанії.
24. Згідно з рішенням ради директорів Компанії за рахунок прибутку утворюються також фонди, призначені для фінансування заходів, спрямованих на зміцнення матеріально-технічної бази Компанії, соціальне забезпечення трудового колективу, матеріальне заохочення працівників та вирішення інших питань.
Порядок утворення та використання цих фондів визначається радою директорів Компанії.
Органи управління Компанії
25. Керівним органом Компанії є рада директорів, яку очолює президент Компанії, контролюючим органом - наглядова рада Компанії.
Наглядову раду Компанії очолює Прем'єр-міністр України.
Президент Компанії призначається Президентом України, інші члени ради директорів Компанії призначаються на посаду і звільняються з посади Кабінетом Міністрів України за поданням президента Компанії.
26. Наглядова рада є органом Компанії, який здійснює контроль за діяльністю ради директорів Компанії.
Персональний та кількісний склад наглядової ради Компанії затверджує Президент України.
27. Наглядова рада здійснює контроль за діяльністю Компанії та виконанням нею статутних цілей і завдань, зокрема:
аналізує дії ради директорів Компанії щодо реалізації інвестиційної та цінової політики, додержання номенклатури послуг;
погоджує річні звіти про роботу Компанії, її організаційну структуру та рішення ради директорів Компанії про створення, реорганізацію та ліквідацію філіалів і представництв Компанії;
призначає у разі потреби ревізії та аудиторські перевірки фінансово-господарської діяльності Компанії.
28. Наглядова рада має право отримувати інформацію про діяльність Компанії, заслуховувати звіти ради директорів та посадових осіб Компанії про їхню діяльність, залучати експертів для аналізу окремих питань діяльності Компанії.
29. Засідання наглядової ради проводяться не рідше ніж двічі на рік. Засідання скликаються головою наглядової ради з власної ініціативи або за пропозицією членів наглядової ради, а також ради директорів Компанії. Члени наглядової ради повідомляються про засідання не пізніше ніж за 20 днів до визначеної дати засідання.
30. Засідання наглядової ради є правомочним, якщо на ньому присутні не менше 2/3 членів ради. Рішення ради приймається більшістю голосів її членів. За рівної кількості голосів голос голови наглядової ради є вирішальним.
31. Рада директорів є органом Компанії, який здійснює керівництво її діяльністю.
Рада директорів підзвітна наглядовій раді і організовує виконання її рішень.
32. Рада директорів Компанії:
організовує господарську діяльність, фінансування, ведення обліку, складання звітності тощо;
визначає організаційну структуру Компанії;
за погодженням з наглядовою радою приймає рішення про створення, реорганізацію та ліквідацію філіалів, представництв Компанії та здійснює керівництво їх діяльністю, забезпечує виконання покладених на них завдань;
приймає рішення про придбання паїв (акцій) господарських товариств;
розглядає питання добору, підготовки та підвищення кваліфікації працівників Компанії;
визначає фонд оплати праці, затверджує умови оплати праці, ставки заробітної плати працівників і схеми посадових окладів згідно із законодавством України;
розглядає матеріали ревізій і перевірок, а також звіти керівників філіалів і представництв Компанії та приймає відповідні рішення;
готує річний звіт і баланс Компанії;
розглядає питання про притягнення до матеріальної відповідальності працівників Компанії (за винятком тих, які входять до складу ради директорів Компанії);
вирішує інші питання діяльності Компанії, крім тих, що належать до виключної компетенції наглядової ради та президента Компанії.
Рішення ради директорів оформляються наказами президента Компанії.
33. Рада директорів Компанії утворюється у складі президента Компанії, віце-президента та п'яти директорів.
34. Раду директорів Компанії очолює президент Компанії, який організовує її діяльність і несе відповідальність за виконання покладених на раду директорів завдань.
Президент Компанії діє без доручення від імені Компанії під час вирішення питань, які не належать до компетентності ради директорів.
35. Рада директорів правомочна приймати рішення, якщо на засіданні присутні не менше 2/3 її членів. Рішення ради директорів приймаються простою більшістю голосів її членів. За рівної кількості голосів голос президента Компанії є вирішальним. У разі незгоди з рішенням ради директорів члени ради директорів можуть повідомити про це наглядовій раді.
36. Президент Компанії;
розпоряджається відповідно до законодавства України майном Компанії;
представляє Компанію у відносинах з підприємствами, установами, організаціями та громадянами;
видає доручення на провадження дій від імені Компанії;
встановлює порядок підготовки договорів та інших угод, що укладаються від імені Компанії;
приймає на роботу, звільняє з роботи працівників Компанії, затверджує конкретні розміри ставок заробітної плати і посадових окладів працівників Компанії, застосовує щодо них заходи заохочення та дисциплінарного стягнення відповідно до законодавства України;
розподіляє обов'язки між членами ради директорів Компанії;
затверджує положення про структурні підрозділи Компанії, її філіали та представництва;
здійснює інші функції відповідно до законодавства України та цього Статуту.
Облік і звітність
37. Компанія веде бухгалтерський облік результатів своєї господарської діяльності відповідно до законодавства України.
38. Фінансові результати діяльності Компанії визначаються на підставі річного бухгалтерського балансу.
Річний бухгалтерський баланс і фінансовий звіт підлягають затвердженню радою директорів Компанії після погодження з наглядовою радою Компанії.
39. Перший фінансовий рік Компанії починається з дати її реєстрації і закінчується 31 грудня поточного року. Наступні фінансові роки збігаються з календарними.
40. Компанія подає до органів державної статистики статистичну звітність в обсягах та у терміни, передбачені законодавством України.
41. Перевірка фінансової діяльності Компанії здійснюється згідно із законодавством України та цим Статутом.
Припинення діяльності Компанії
42. Діяльність Компанії припиняється шляхом її реорганізації (злиття, приєднання, поділу, виділення, перетворення) або ліквідації.
43. Реорганізація Компанії здійснюється за рішенням Кабінету Міністрів України.
44. Компанія ліквідується за рішенням Кабінету Міністрів України за погодженням з Президентом України та в інших випадках, передбачених законодавством України.
45. Реорганізація та ліквідація Компанії здійснюється в передбаченому законодавством України порядку.