КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 18 травня 1994 р. N 323 Київ |
Про затвердження Положення про порядок поставок і митного оформлення продукції за виробничою кооперацією підприємств і галузей держав - учасниць СНД
З метою реалізації Угоди про загальні умови і механізм підтримки розвитку виробничої кооперації підприємств і галузей держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав від 23 грудня 1993 р. Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Затвердити Положення про порядок поставок і митного оформлення продукції за виробничою кооперацією підприємств і галузей держав - учасниць СНД (додається).
2. Міністерствам, відомствам, Урядові Криму, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям довести зазначене Положення до підприємств, організацій, установ, які належать до сфери їх управління, та організувати підготовку до укладення галузевих і міжвідомчих угод про виробничу кооперацію з відповідними міністерствами і відомствами держав - учасниць СНД.
Координацію роботи, пов'язаної з укладенням цих угод, покласти на Міністерство економіки, а договорів (контрактів) між підприємствами в рамках угод - на відповідні міністерства і відомства.
Виконуючий обов'язки Прем'єр-міністра України Міністр Кабінету Міністрів України | Ю.ЗВЯГІЛЬСЬКИЙ І.ДОЦЕНКО |
Інд.32 |
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 18 травня 1994 р. N 323
ПОЛОЖЕННЯ
про порядок поставок і митного оформлення продукції за виробничою кооперацією підприємств і галузей держав - учасниць СНД
1. Це Положення розроблено відповідно до Угоди про загальні умови і механізм підтримки розвитку виробничої кооперації підприємств і галузей держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав від 23 грудня 1993 р. (далі - Угода) та Протоколу про механізм реалізації цієї Угоди від 15 квітня 1994 року.
2. Положення визначає порядок поставок продукції (надання послуг) за виробничою кооперацією на основі угод про виробничу кооперацію між міністерствами і відомствами держав - учасниць СНД, а також умови митного оформлення та пропуску цієї продукції через кордон.
Положення не поширюється на експорт (імпорт) спеціальних комплектуючих виробів, призначених для виробництва озброєння та військової техніки, а також інших специфічних товарів, які підлягають нетарифним засобам регулювання з метою дотримання встановлених міжнародних гарантій.
3. Поставка продукції за виробничою кооперацією - це поставка сировини, матеріалів, вузлів, деталей, запасних частин, заготовок, напівфабрикатів, комплектуючих та інших виробів галузевого і міжгалузевого призначення, що технологічно взаємопов'язані і необхідні для спільного виготовлення кінцевої продукції.
Надання послуг за виробничою кооперацією - це виконання проектних і ремонтних робіт, технічне обслуговування та здійснення технологічних операцій.
Поставка в рамках митного режиму переробки товарів - це поставка продукції згідно з умовами, встановленими митним законодавством Договірних Сторін (операції з давальницькою сировиною тощо).
4. Угоди про виробничу кооперацію між міністерствами і відомствами держав - учасниць Угоди з боку України укладають (після попереднього погодження проектів з Мінекономіки):
Міненерго, Держкоматом, Держнафтогазпром, Мінвуглепром - щодо підприємств паливно-енергетичного комплексу;
( Абзац другий пункту 4 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 989 від 08.12.95 )
Мінпром - щодо підприємств металургійної, хімічної, нафтохімічної, деревообробної, целюлозно-паперової та легкої промисловості;
Мінмашпром - щодо підприємств машинобудівної та оборонної промисловості;
( Абзац п'ятий пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ N 989 від 08.12.95 )
Мінлісгосп - щодо підприємств лісового господарства;
Мінзв'язку - щодо підприємств зв'язку;
Мінтранс - щодо підприємств транспорту;
Держкоммістобудування - щодо будівельних підприємств;
( Абзац дев'ятий пункту 4 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 740 від 28.10.94 )
Держкоммедбіопром - щодо підприємств медичної промисловості;
Мінсільгосппром, Держхарчопром, Держсадвинпром - щодо підприємств сільського господарства і харчової промисловості;
( Абзац одинадцятий пункту 4 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 989 від 08.12.95 )
Підприємства, що не входять до сфери управління зазначених міністерств і відомств, а також недержавні підприємства подають переліченим міністерствам і відомствам для включення до зазначених угод пропозиції, пов'язані з відповідним профілем виробництва.
5. У галузевих, міжвідомчих угодах про виробничу кооперацію визначаються переліки підприємств та організацій, які беруть участь у кооперації і зберігають спеціалізацію виробництва продукції (надання послуг), номенклатура та обсяги кооперованих поставок продукції (надання послуг).
У разі технологічної необхідності до переліків кооперованих поставок продукції може включатися продукція інших галузей. При цьому відповідальність за обгрунтованість її включення до переліків несе міністерство або відомство, що підписало угоду.
( Пункт 5 доповнено абзацом другим згідно з Постановою КМ N 989 від 08.12.95 )
Зазначені угоди після їх підписання підлягають реєстрації в Мінекономіки. Копії угод надсилаються Держмиткому.
6. Обсяг продукції, що поставляється за виробничою кооперацією у рамках галузевих і міжвідомчих угод і підлягає квотуванню, визначається відповідними міністерствами і відомствами у межах експортних квот, встановлених Кабінетом Міністрів України.
7. Реалізація галузевих і міжвідомчих угод здійснюється шляхом укладення на їхній основі договорів (контрактів) між підприємствами держав - учасниць Угоди, які є підставою для митного оформлення та пропуску продукції через митний кордон України з урахуванням умов, визначених пунктом 9 цього Положення.
Підприємства подають до митниці за своїм місцезнаходженням договори (контракти), завірені відповідними міністерствами і відомствами.
8. Декларування та облік продукції (надання послуг), що поставляється за виробничою кооперацією, здійснюють митні органи відповідно до митного законодавства.
9. Продукція (послуги), що поставляється за виробничою кооперацією згідно з переліками до галузевих і міжвідомчих угод, укладених відповідно до цього Положення, а також продукція, яка підпадає під митний режим переробки, звільняється від обкладення ввізним, експортним митом, акцизним збором та іншими податками.
( Абзац перший пункту 9 в редакції Постанови КМ N 989 від 08.12.95 )
Збори за митне оформлення зазначеної продукції (надання послуг) стягуються на загальних умовах у встановленому порядку.
10. Продукція, що поставляється за виробничою кооперацією, не підлягає реекспорту до третіх країн, у тому числі іноземним фізичним і юридичним особам або міжнародним організаціям, без письмової згоди на те уповноваженого органу держави - постачальника.
11. Поставка продукції, що виробляється за кооперацією з давальницької сировини, здійснюється згідно з чинним законодавством про операції з давальницькою сировиною.