• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про Програму приведення умов тримання засуджених, які відбувають покарання у місцях позбавлення волі, а також осіб

Кабінет Міністрів України  | Постанова від 26.01.1994 № 31
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова
  • Дата: 26.01.1994
  • Номер: 31
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова
  • Дата: 26.01.1994
  • Номер: 31
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 26 січня 1994 р. N 31
Київ
Про Програму приведення умов тримання засуджених, які відбувають покарання у місцях позбавлення волі, а також осіб, що тримаються у слідчих ізоляторах і лікувально-трудових профілакторіях, у відповідність з міжнародними стандартами
На виконання Постанови Верховної Ради України від 25 червня 1993 р. "Про Державну програму боротьби із злочинністю" та з метою удосконалення кримінально-виконавчої системи і створення належних умов відбування покарань Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Затвердити Програму приведення умов тримання засуджених, які відбувають покарання у місцях позбавлення волі, а також осіб, що тримаються у слідчих ізоляторах і лікувально-трудових профілакторіях, у відповідність з міжнародними стандартами, що додається.
2. Міністерству фінансів і Міністерству економіки за поданням Міністерства внутрішніх справ та обласних державних адміністрацій під час складання проектів державного бюджету та програм економічного і соціального розвитку України забезпечити збалансованість щорічних обсягів робіт з асигнуваннями, що виділяються з державного бюджету для потреб кримінально-виконавчої системи.
3. Раді Міністрів Республіки Крим, міністерствам і відомствам, обласним державним адміністраціям забезпечити виконання Програми приведення умов тримання засуджених, які відбувають покарання у місцях позбавлення волі, а також осіб, що тримаються у слідчих ізоляторах і лікувально-трудових профілакторіях, у відповідність з міжнародними стандартами в установлені терміни.
Виконуючий обов'язки
Прем'єр-міністра України
Міністр
Кабінету Міністрів України

Ю. ЗВЯГІЛЬСЬКИЙ

І. ДОЦЕНКО
Інд.39
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 26 січня 1994 р. N 31
ПРОГРАМА
приведення умов тримання засуджених, які відбувають покарання у місцях позбавлення волі, а також осіб, що тримаються у слідчих ізоляторах і лікувально-трудових профілакторіях, у відповідність з міжнародними стандартами
Умови відбування покарання та попереднього ув'язнення громадян України в установах кримінально-виконавчої системи не відповідають сучасним вимогам.
Гуртожитки в установах виконання покарань - казарменого типу і значно перенаселені. Більшість слідчих ізоляторів розташована в приміщеннях, що збудовані 100 - 300 років тому, мають значний амортизаційний знос, малопридатні для належного утримання ув'язнених.
Керуючись Декларацією про державний суверенітет України, враховуючи прийняті ООН Мінімальні стандартні правила поводження з засудженими та інші міжнародні акти про права людини, а також виходячи з рішень Верховної Ради України і Уряду України, для вдосконалення кримінально-виконавчої системи необхідно реалізувати першочергові заходи щодо правової регламентації порядку територіального відбування покарань громадянами України, поступового створення умов тримання спецконтингенту згідно з міжнародними стандартами, у тому числі за рахунок будівництва 9 нових слідчих ізоляторів, розширення приміщень діючих слідчих ізоляторів на 7,9 тис. місць, збільшення місткості установ виконання покарань на 17 тис. місць, переобладнання гуртожитків житлових зон загальною площею понад 600 тис. кв. метрів для блочного проживання спецконтингенту і створення умов для його працевлаштування, забезпечення персоналу установ житлом та створення належних соціально-побутових умов для його роботи.
1. З метою закріплення правової регламентації порядку відбування покарань і перебування хворих на алкоголізм і наркоманів у лікувально-трудових профілакторіях розробити і подати в установленому порядку проекти:
Статуту виконання покарань.
1995 рік;
Закону про внесення змін та доповнень до кримінального і кримінально-виконавчого законодавства.
I квартал 1995 року;
Закону про установи і організації виконання кримінальних покарань у місцях позбавлення волі.
1995 рік.
МВС, Мінюст, Академія наук.
2. На основі всебічної оцінки становища розробити в кожній установі кримінально-виконавчої системи комплексні плани поліпшення у 1994 - 1997 роках умов тримання засуджених, які відбувають покарання в установах системи, і осіб, що тримаються у лікувально-трудових профілакторіях.
Місцеві державні адміністрації.
I квартал 1994 року.
3. У плановому порядку здійснювати комплексні перевірки діяльності установ кримінально-виконавчої системи з питань додержання законодавства та встановлених правил тримання засуджених і поводження з ними.
МВС.
Щорічно.
4. Для посилення державного і громадського контролю за діяльністю місць позбавлення волі та надання їм практичної допомоги подати проект концепції участі місцевих державних адміністрацій, підприємств, організацій, установ та об'єднань громадян у вирішенні питань розміщення засуджених, створення для них необхідних комунально-побутових умов, зміцнення матеріально-технічної бази установ виконання покарань, працевлаштування засуджених після відбуття ними покарань та створення притулків для осіб, які потребують соціального захисту.
МВС, місцеві державні адміністрації.
III квартал 1994 року.
5. Організувати інформування громадськості про діяльність установ кримінально-виконавчої системи.
Укртелерадіокомпанія, Мінкультури,
Мінюст, творчі спілки, МВС.
Щорічно.
6. Організувати шефську фізкультурно-спортивну роботу з підлітками у виховно-трудових колоніях, а також показ для них концертів та вистав. Закріпити за ними активістів фізкультурних організацій.
Мінмолодьспорт, Мінкультури, МВС,
місцеві державні адміністрації.
Щорічно.
7. Проаналізувати стан роботи навчально-виховних закладів, створених у виховно-трудових колоніях, та вжити заходів до її поліпшення.
Міносвіти, МВС.
1994 рік.
8. Створити в обласних центрах, промислових містах і районах центри соціальної реабілітації осіб, які повернулися з місць позбавлення волі. З метою матеріальної підтримки цієї категорії осіб відкрити в ощадних банках спеціальні рахунки для добровільних відрахувань і пожертвувань, установити порядок використання залучених коштів.
Місцеві державні адміністрації,
МВС, Ощадбанк.
1994 - 1995 роки.
9. Розробити і затвердити нормативи проектування і будівництва установ кримінально-виконавчої системи.
МВС, Мінбудархітектури.
1994 рік.
10. У зв'язку з гострою потребою розглянути питання про будівництво нових слідчих ізоляторів у Республіці Крим, Донецькій, Дніпропетровській, Житомирській, Запорізькій, Київській, Львівській, Полтавській і Хмельницькій областях та передбачити щорічне виділення обласним державним адміністраціям централізованих капітальних вкладень для їх будівництва.
Рада Міністрів Республіки Крим,
обласні та Київська міська державні
адміністрації, Мінекономіки, Мінфін.
1994 - 1997 роки.
11. Розглянути питання про:
1) відкриття виправно-трудових установ на території:
Республіки Крим - загального виду режиму;
Волинської області - загального або посиленого
виду режиму;
Івано-Франківської області - загального або суворого
виду режиму;
Закарпатської області - загального або суворого
виду режиму;
Одеської області - загального виду режиму;
Сумської області - суворого виду режиму;
Тернопільської області - посиленого виду режиму;
Черкаської області - загального виду режиму;
Чернівецької області - загального виду режиму;
2) виділення земельних ділянок низькорентабельних сільськогосподарських підприємств для відкриття на їх базі виправно-трудових колоній-поселень у Вінницькій, Волинській, Сумській, Тернопільській, Херсонській, Харківській, Черкаській та Чернігівській областях.
3) створення належних умов тримання засуджених в установах, що функціонують на базі колишніх лікувально-трудових профілакторіїв та переданих місцевими органами державної виконавчої влади сільськогосподарських підприємств у Вінницькій, Запорізькій, Кіровоградській, Миколаївській, Луганській, Київській, Харківській, Хмельницькій областях;
4) визначення джерел фінансування робіт щодо створення належної матеріально-технічної бази нових колоній.
Обласні державні адміністрації, МВС,
Мінекономіки, Мінфін, Мінприроди.
1994 рік.
12. Розглянути питання про виділення установам кримінально-виконавчої системи земельних ділянок для організації сільськогосподарського виробництва і підсобних господарств з метою поліпшення забезпечення спецконтингенту і персоналу сільгосппродуктами.
Місцеві державні адміністрації.
Перше півріччя 1994 року.
13. Здійснити технічне переобладнання, реконструкцію і будівництво об'єктів житлових зон з урахуванням блочного розміщення спецконтингенту з необхідними комунально-побутовими умовами, інших комунально-побутових, господарсько-складських об'єктів, а також житла і об'єктів соціального призначення для персоналу установ:
переобладнання гуртожитків житлових зон для спецконтингенту, 150 тис. кв. метрів.
Щорічно;
створення у діючих слідчих ізоляторах додаткових приміщень на 7900 місць.
1994 - 1995 роки;
будівництво житла для персоналу установ загальною площею 52 тис. кв. метрів та об'єктів соціальної сфери.
Щорічно.
МВС, Мінекономіки, Мінфін, місцеві
державні адміністрації.
1994 - 1997 роки.
14. Здійснити перебудову медично-санітарного обслуговування засуджених, забезпечити активну профілактику та лікування соціально небезпечних захворювань насамперед туберкульозу, СНІДу, психічних розладів, наркоманії, алкоголізму, токсикоманії.
З цією метою:
винести з території слідчих ізоляторів і побудувати міжобласні багатопрофільні лікарні у Донецькій області на 200 ліжок, Львівській області на 150 ліжок і Харківській області на 160 ліжок;
для лікування хворих на туберкульоз побудувати лікувальний корпус на 200 ліжок і корпус для амбулаторного лікування на 300 місць у Донецькій області, гуртожиток на 200 місць у Миколаївській області, лікувальний корпус на 350 ліжок, гуртожиток на 160 місць та провести розширення лікувального корпусу на 180 ліжок в установах кримінально-виконавчої ситеми Херсонської області;
створити міжобласну лікарню для засуджених жінок на 80 ліжок у Дніпропетровській області.
Забезпечити фінансування та придбання необхідного устаткування, інструментарію, лікарських препаратів і протезно-ортопедичних виробів лікувальними закладами для засуджених.
МВС, Мінфін, МОЗ, місцеві державні
адміністрації.
1994 - 1996 роки.
15. З метою поліпшення умов тримання засуджених, ув'язнених та осіб, які тримаються у лікувально-трудових профілакторіях, з урахуванням введення нових норм харчування спецконтингенту, що передбачають підвищення калорійності їжі, забезпечити установи виконання покарань необхідними продовольчими товарами, а їх крамниці - необхідним дозволеним асортиментом товарів.
МВС, місцеві державні адміністрації.
Постійно.
16. Організувати на підприємствах установ виконання покарань виробництво спецодягу, меблів, посуду та іншого майна, необхідного для засуджених. Передбачити використання виробничо-технічної бази підприємств зазначених установ для виготовлення майна відповідно до заявок правоохоронних органів. Створити у кожній установі виконання покарань майстерні для надання платних послуг засудженим та особовому складу по ремонту одягу, взуття, побутових виробів.
МВС.
1994 - 1995 роки.
17. Забезпечити реалізацію заходів щодо поліпшення безпеки та гігієни виробничого середовища в установах кримінально-виконавчої системи з урахуванням результатів атестації робочих місць за умовами праці.
Розглянути пропозиції МВС про внесення змін і доповнень до списку N 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, що дають право на пільгове пенсійне забезпечення цієї категорії працівників, за результатами атестації робочих місць за умовами праці.
МВС, Мінпраці, Мінсоцзахист.
1994 - 1995 роки.
18. Передбачити збільшення обсягів виробництва в установах кримінально-виконавчої системи і витрат на науково-дослідні, дослідно-конструкторські роботи, освоєння нових технологій та видів продукції з метою створення умов для працевлаштування засуджених, підвищення їх заробітної плати та поліпшення матеріального забезпечення.
МВС.
Щорічно.
19. Визначити підприємства для виготовлення інженернотехнічних засобів охорони, зв'язку, спеціальної та криміналістичної техніки і організувати їх виробництво для забезпечення потреб установ кримінально-виконавчої системи.
Мінприроди, Мінмашпром, Мінекономіки,
Держкомресурсів, МВС.
Перше півріччя 1994 року.
20. Під час формування програм економічного і соціального розвитку установ кримінально-виконавчої системи передбачити можливості фінансування і будівництва конкретних об'єктів і робіт, необхідних для виконання цієї Програми, забезпечивши при цьому збалансованість асигнувань, що виділяються з державного та місцевого бюджетів, і власних коштів від виробничої діяльності зазначених установ.
Місцеві державні адміністрації,
МВС, Мінекономіки, Мінфін.
Щорічно.
21. Установлювати нормативи відрахувань від прибутку, який залишається в установах кримінально-виконавчої системи, на технічне переобладнання, створення умов для працевлаштування, здійснення природоохоронних заходів і будівництво, та дозволити Головному управлінню виконання покарань МВС централізувати ці кошти для створення позабюджетного фонду стабілізації кримінально-виконавчої системи.
МВС.
Щорічно.
22. Передбачити щорічне виділення на 1995 - 1997 роки централізованих капітальних вкладень обсягом 3,35 млрд. карбованців /у цінах 1993 року/ для виконання програми реконструкції слідчих ізоляторів, розширення житлових і господарських зон установ кримінально-виконавчої системи, житла для персоналу цих установ і створення матеріально-технічної бази навчальних закладів, що готують для них спеціалістів.
Мінекономіки, Мінфін.
1994 - 1996 роки.
23. Виділяти МВС матеріально-технічні ресурси, необхідні для реалізації заходів, передбачених цією Програмою, у тому числі для виготовлення на виробничо-технічній базі підприємств установ виконання покарань спеціального одягу, взуття, речового та іншого майна.
Мінекономіки, Держкомресурсів,
Держкомлегтекс.
Щорічно.
24. Організувати на базі кафедри наркології Українського інституту удосконалення лікарів (УІУЛ) підготовку лікарів-наркологів для лікувально-трудових профілакторіїв та спеціалізованих установ виконання покарань.
МОЗ, УІУЛ, МВС.
1994 рік.
25. Для забезпечення належної підготовки спеціалістів для кримінально-виконавчої системи та військ внутрішньої і конвойної охорони:
1) здійснити заходи щодо розвитку та зміцнення матеріально-технічної бази Інституту підготовки кадрів органів виконання покарань, військ внутрішньої та конвойної охорони Української академії внутрішніх справ, створити факультет підготовки фахівців-психологів і відділення підготовки економістів для пенітенціарної системи, довести набір слухачів денного відділення Інституту до 500 чоловік і заочного відділення до 200 чоловік щорічно;
2) виділити необхідні асигнування для створення матеріально-технічної бази Дніпродзержинського училища професійної підготовки працівників установ виконання покарань ГУВП МВС, завершити спорудження приміщення на новому місці та створити необхідні умови для перепідготовки працівників установ кримінально-виконавчої системи до 500 чоловік щорічно;
3) реалізувати заходи щодо розширення матеріально-технічної бази Чернігівського училища внутрішніх справ МВС для підготовки молодших спеціалістів до 400 чоловік щорічно.
МВС.
1994 - 1995 роки.
26. З метою підвищення престижу професії та матеріальної заінтересованості в кінцевих результатах праці подати Кабінетові Міністрів України пропозиції про присвоєння почесних звань, призначення іменних премій для співробітників установ кримінально-виконавчої системи, які особливо відзначилися.
МВС, Мінпраці.
1994 рік.