КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 12 травня 1994 р. № 302 Київ |
Про порядок видачі посвідчень і нагрудних знаків ветеранів війни
1. Затвердити Положення про порядок видачі посвідчень і нагрудних знаків ветеранам війни, що додається.
2. Затвердити опис нагрудних знаків ветеранів війни (додаток № 1).
3. Затвердити зразки посвідчень та нагрудних знаків, що видаються ветеранам війни (додатки № 2 і 3).
3-1. Затвердити бланк-вкладку до посвідчення члена сім'ї загиблого (додаток № 4).
3-2. Затвердити бланк-вкладку до посвідчення учасника бойових дій, інваліда війни II-III групи з числа учасників бойових дій у період Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років, яким виповнилося 85 років і більше (додаток 5).
Бланк-вкладка до посвідчення зазначених осіб видається також учасникам бойових дій, інвалідам війни II-III групи з числа учасників бойових дій у період війни 1945 року з імперіалістичною Японією, яким виповнилося 85 років і більше.
4. Установити, що виготовлення бланків посвідчень ветеранів війни і бланків листів талонів на право одержання проїзних документів (квитків) безоплатно і з 50-відсотковою знижкою їх вартості та нагрудних знаків здійснюється Міністерством фінансів:
для учасників бойових дій - за замовленням Міністерства оборони, Міністерства внутрішніх справ, Державної служби з надзвичайних ситуацій, Служби безпеки, Служби зовнішньої розвідки, Державної пенітенціарної служби, Управління державної охорони, Державної податкової служби, Адміністрації Державної прикордонної служби, Адміністрації Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації, Державної спеціальної служби транспорту.
Виготовлення зазначених бланків та нагрудних знаків здійснюється за рахунок і в межах асигнувань, передбачених для відповідних органів у державному бюджеті.
Виконуючий обов'язки Прем'єр-міністра України | Ю.ЗВЯГІЛЬСЬКИЙ |
Міністр Кабінету Міністрів України | І.ДОЦЕНКО |
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 12 травня 1994 р. № 302
ПОЛОЖЕННЯ
про порядок видачі посвідчень і нагрудних знаків ветеранів війни
1. Це Положення регулює правила видачі посвідчень і нагрудних знаків ветеранам війни.
Учасникам бойових дій (стаття
6 зазначеного
Закону) видаються посвідчення з написом "Посвідчення учасника бойових дій" та нагрудний знак "Ветеран війни - учасник бойових дій".
Інвалідам війни (стаття
7 зазначеного
Закону) видаються посвідчення з написом "Посвідчення інваліда війни" та нагрудний знак "Ветеран війни - інвалід".
Учасникам війни (стаття
9 зазначеного
Закону) видаються посвідчення з написом "Посвідчення учасника війни" та нагрудний знак "Ветеран війни - учасник війни".
Нагрудний знак зазначеним особам не видається.
5. Особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною (стаття
11 зазначеного
Закону), видається одне із посвідчень, згаданих у пункті 3 цього Положення, та нагрудний знак "Ветеран війни - особливі заслуги".
7. "Посвідчення учасника бойових дій" і нагрудний знак видаються органами Міноборони, МВС, ДСНС, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, ДПтС, Управління державної охорони, ДПС, Адміністрації Державної прикордонної служби, Держспецзв'язку, а також Держспецтрансслужбою за місцем реєстрації ветерана.
"Посвідчення інваліда війни", "Посвідчення учасника війни" і відповідні нагрудні знаки, "Посвідчення члена сім'ї загиблого" видаються органами праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації громадянина.
Громадянам інших держав, що перебували у складі колишнього СРСР, видаються посвідчення ветерана війни та відповідні нагрудні знаки у разі переїзду на постійне місце проживання в Україну. Особам з їх числа, яким призначена пенсія, зазначені посвідчення видаються органами праці та соціального захисту населення у разі отримання виплат в органах Пенсійного фонду України. Зазначеним особам, які не досягли пенсійного віку, посвідчення ветерана війни та особи, на яку поширюється чинність
Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", видається у порядку, визначеному цим пунктом.
учасникам бойових дій - органи Міноборони, МВС, ДСНС, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, ДПтС, Управління державної охорони, ДПС, Адміністрації Державної прикордонної служби, Держспецзв'язку, а також Держспецтрансслужба за місцем реєстрації ветерана;
7-2. Учасникам бойових дій, інвалідам війни II і III групи з числа учасників бойових дій у період Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років та війни 1945 року з імперіалістичною Японією, яким виповнилося 85 років і більше, працівниками відповідних структурних підрозділів місцевих держадміністрацій з питань соціального захисту населення за місцем проживання громадянина на правій внутрішній стороні посвідчення вклеюється новий бланк-вкладка, яка завіряється відповідно до пункту 8 цього Положення.
8. При заповненні посвідчення записи "ким видано", "прізвище, ім'я, по батькові" робляться без скорочень. Прописом визначаються група інвалідності, дата видачі. Особистий підпис власника і його фотокартки скріплюються печаткою органу, який видавав посвідчення. Записи у посвідченні завіряються підписом керівника органу праці та соціального захисту населення або іншого органу, який видав посвідчення, і скріплюються печаткою.
9. Посвідчення і нагрудні знаки вручаються особисто ветеранам війни та іншим особам, на яких поширюється чинність
Закону, або за їхнім дорученням рідним чи іншим особам, за що вони розписуються у відповідних документах.
Посвідчення і нагрудні знаки видаються безкоштовно.
Нагрудний знак "Ветеран війни" носиться на правій стороні грудей і при носінні разом з іншими нагородами розміщується вище від них.
10. "Посвідчення інваліда війни" видається на підставі довідки медико-соціальної експертної комісії про групу та причину інвалідності.
Інвалідам війни, у яких групу інвалідності встановлено без терміну перегляду, видаються безтермінові посвідчення, іншим - на період встановлення групи інвалідності. У разі продовження медико-соціальною експертною комісією терміну чи зміни групи інвалідності в посвідчення (на правій внутрішній стороні) вклеюється новий бланк, до якого вносяться відповідні записи. Записи в бланку завіряються відповідно до пункту 8 цього Положення.
13. Посвідчення інвалідів війни, учасників війни та прирівняних до них осіб, видані відповідними органами СРСР, союзних республік, які існували на його території, України та інших незалежних держав, що утворились на його території, за зразками, які діяли на 1 січня 1992 р., залишаються на збереженні у ветеранів війни.
Додаток № 1
до постанови Кабінету Міністрів України
від 12 травня 1994 р. № 302
ОПИС
нагрудних знаків "Ветеран війни"
1. Нагрудний знак "Ветеран війни" виготовляється чотирьох видів:
"Ветеран війни - учасник бойових дій";
"Ветеран війни - інвалід";
"Ветеран війни - учасник війни";
"Ветеран війни - особливі заслуги".
2. Нагрудний знак виготовляється з алюмінієвого сплаву темно-жовтого кольору і має круглу форму.
розмір знака: діаметр - 32 мм, товщина - 3 мм.
На лицьовому боці в центрі знака на фоні святкового салюту зображений барельєф монумента "Батьківщина - мати" меморіального комплексу "Український державний музей Великої Вітчизняної війни 1941-1945 рр." у м. Києві. Зверху - напис "Ветеран війни", знизу лаврова і калинова гілочки, які розходяться по краях знака.
На зворотному боці кожного виду знака нанесено відповідний напис:
"Учасник бойових дій";
"Інвалід війни";
"Учасник війни";
"Особливі заслуги".
По краях знака з лицьового та зворотного боків - бортики завширшки 1 мм.
Усі написи і зображення на нагрудних знаках опуклі.
3. Нагрудний знак за допомогою вушка і кільця з'єднуються з прямокутною колодкою з алюмінієвого сплаву розміром 32х15 мм, яка покрита емаллю синього та жовтого кольорів (кольорів державного прапора України).
Колодка має на зворотному боці шпильку для прикріплення до одягу.
Міністр Кабінету Міністрів України | І.ДОЦЕНКО |
Додаток № 2
до постанови Кабінету Міністрів України
від 12 травня 1994 р. № 302
ЗРАЗКИ
посвідчення, що видаються ветеранам війни
Міністр Кабінету Міністрів України | І.ДОЦЕНКО |
Додаток № 3
до постанови Кабінету Міністрів України
від 12 травня 1994 р. № 302
ЗРАЗКИ
нагрудних знаків, що видаються ветеранам війни
Міністр Кабінету Міністрів України | І.ДОЦЕНКО |
Додаток № 4
до постанови Кабінету Міністрів України
від 12 травня 1994 р. № 302
БЛАНК-ВКЛАДКА
до посвідчення члена сім'ї загиблого
Додаток № 5
до постанови Кабінету Міністрів України
від 12 травня 1994 р. № 302
БЛАНК-ВКЛАДКА ДО ПОСВІДЧЕННЯ
УЧАСНИКА БОЙОВИХ ДІЙ, ІНВАЛІДА ВІЙНИ II-III ГРУПИ З ЧИСЛА УЧАСНИКІВ БОЙОВИХ ДІЙ У ПЕРІОД ВЕЛИКОЇ ВІТЧИЗНЯНОЇ ВІЙНИ 1941-1945 РОКІВ, ЯКИМ ВИПОВНИЛОСЯ 85 РОКІВ І БІЛЬШЕ