• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про регулювання фондів споживання у 1993 році

Кабінет Міністрів України  | Постанова від 31.01.1993 № 71
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 31 січня 1993 р. N 71
Київ
Про регулювання фондів споживання у 1993 році
( Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 102 від 15.02.93 )
Відповідно до декретів Кабінету Міністрів України "Про оплату праці" та "Про підвищення мінімальних розмірів заробітної плати і пенсії" Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Запровадити з 1 січня 1993 р. регулювання фондів споживання державних госпрозрахункових підприємств, установ і організацій.
Установити, що регулювання здійснюється шляхом щомісячного внесення до бюджету суми перевищення фактичного фонду споживання над розрахунковою його величиною та штрафу за допущене перевищення.
2. Затвердити Положення про регулювання фондів споживання підприємств, установ і організацій у 1993 р., що додається.
3. Контроль за достовірністю розрахунків і своєчасним внесенням платежу покласти на органи Державної податкової інспекції.
Прем'єр-міністр України
Міністр
Кабінету Міністрів України
Л. КУЧМА

А. ЛОБОВ
Інд.26
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 31 січня 1992 р. N 71
ПОЛОЖЕННЯ
про регулювання фондів споживання підприємств,  установ і організацій у 1993 році
1. Регулюванню підлягають витрати підприємств, установ і організацій (надалі - підприємств) на оплату праці, грошові виплати і заохочення, виплати соціального характеру, інші витрати на споживання згідно з інструкцією про склад коштів, що спрямовуються на споживання. 
Витрати на споживання працівників підрозділів невиробничої сфери, утримання яких здійснюється за рахунок прибутку підприємств, регулюванню не підлягають.
2. Регулювання фондів споживання здійснюється шляхом щомісячного внесення до бюджету суми перевищення фактичного фонду споживання над розрахунковою його величиною та штрафу за допущене перевищення.
3. Розрахунковий фонд споживання визначається наростаючим підсумком з початку року шляхом збільшення (зменшення) базового фонду споживання відповідно до індексу зростання (зменшення) обсягів виробництва. При цьому: 
у разі зростання обсягів виробництва на 1 відсоток базовий фонд споживання збільшується пропорційно на 0,8 відсотка;
у разі зниження обсягів виробництва базовий фонд споживання зменшується:
у діапазоні до 10 відсотків - пропорційно зниженню обсягів виробництва - відсоток за кожний відсоток зниження;
у діапазоні понад 10 до 20 відсотків - 0,75 відсотка за кожний відсоток зниження;
у діапазоні понад 20 до 30 відсотків - 0,5 відсотка за кожний відсоток зниження обсягів виробництва.
При зниженні обсягів виробництва понад 30 відсотків коригування базового фонду споживання нижче цієї межі не провадиться.
4. Базовий фонд споживання на звітний період визначається як сума фонду оплати праці та коштів, які згідно з діючими методиками не включалися до середньої заробітної плати, але відносяться до складу витрат, що спрямовуються на споживання.
5. Фонд оплати праці на звітний період визначається наростаючим підсумком з початку року шляхом множення середньомісячної заробітної плати одного працюючого у базовому періоді, середньоспискової чисельності працюючих у базовому періоді та кількості місяців у звітному періоді.
Для розрахунку береться середньомісячна заробітна плата одного працюючого за відповідний період з початку 1990 року або середньомісячна заробітна плата одного працюючого за весь 1990 рік, збільшені у 57,5 раза.
На підприємствах, де середня заробітна плата на одного працюючого у листопаді 1992 р. перевищувала середньомісячну заробітну плату в 1990 році, збільшену у 57,5 раза, для визначення фонду оплати праці береться середня заробітна плата за листопад 1992 року.
( Абзац третій пункту 5 в редакції Постанови КМ N 102 від 15.02.93 )
Міністерства і відомства за погодженням з Міністерством статистики і Міністерством праці можуть встановлювати для окремих підвідомчих підприємств розмір середньої заробітної плати для визначення базового фонду оплати праці у межах середньої заробітної плати, що склалася в цілому по галузі (підгалузі) у листопаді 1992 року. Винагороди за підсумками роботи за 1992 рік і вислугу років (якщо вони нараховані у листопаді 1992 р.) при розрахунку середньої заробітної плати за листопад 1992 р. не враховуються.
( Абзац четвертий пункту 5 в редакції Постанови КМ N 102 від 15.02.93 )
Підприємства, створені після 1990 року, для розрахунку фонду оплати праці використовують середню заробітну плату, що склалася у відповідній галузі в 1990 році, згідно з додатком N 1.
Якщо підприємство працювало у листопаді 1992 р. і середня заробітна плата у цьому місяці перевищила середню заробітну плату у галузі за 1990 рік, збільшену в 57,5 раза, для розрахунку береться середня заробітна плата в листопаді 1992 року, але не вище середньої заробітної плати у відповідній галузі.
За базову середньоспискову чисельність працюючих для розрахунку фонду оплати праці береться середньомісячна чисельність працюючих за відповідний період 1992 року.
За базову середньоспискову чисельність працюючих на підприємствах, створених після січня 1992 р., береться середньомісячна чисельність працюючих за період з початку створення, а на тих, що створені у 1993 році, - середньоспискова чисельність працюючих у кожному попередньому місяці.
6. Кошти на споживання, що не ввійшли до фонду оплати праці, розрахованого на основі середньомісячної заробітної плати, але згідно з діючою методикою включаються до фонду споживання, визначаються у такому ж порядку, як і фонд оплати праці:
виходячи з відповідних виплат на одного працюючого у 1990 році, збільшених у 57,5 раза, або виходячи із середньомісячної величини відповідних виплат у ІV кварталі 1992 року.
Вибір варіанту здійснюється підприємством самостійно, незалежно від вибраної бази за середньою заробітною платою.
( Пункт 6 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 102 від 15.02.93 )
7. Підприємства, що не нарахували у 1992 році винагород за вислугу років і за підсумками роботи за рік, виплачують ці винагороди у 1993 році. При цьому у разі використання для обчислення середньої заробітної плати звітних даних за 1990 рік зазначені виплати включаються до розрахунку фонду оплати праці звітного періоду з початку року. У разі коли підприємство у 1990 році не виплачувало винагороди за вислугу років і за підсумками роботи за рік та у разі використання у розрахунках Фонду оплати праці звітних даних щодо середньої заробітної плати за листопад 1992 р., зазначені виплати здійснюються понад розрахункову величину фонду споживання у розмірах:
винагороди за підсумками річної роботи - не більше двох посадових окладів (тарифних ставок) на кінець 1992 року; 
винагороди за вислугу років - не більше двох посадових окладів (тарифних ставок) на кінець 1992 року. 
8. Індекси зростання (зменшення) обсягів виробництва визначаються шляхом віднесення обсягів виробництва за звітний період до їх базової величини. 
За базовий рівень обсягів виробництва беруться обсяги виробництва продукції (робіт, послуг) відповідного періоду 1992 року наростаючим підсумком з початку року. 
Обсяги виробництва визначаються у вартісному виразі у порівняльних цінах за показниками згідно з додатком N 2.
Підприємства, для яких показники обсягів виробництва у додатку N 2 не встановлено, визначають розрахунковий фонд споживання виходячи з відповідної середньомісячної заробітної плати і середньоспискової чисельності працюючих, визначених згідно з пунктами 5 і 6 цього Положення.
Підприємства, створені після січня 1992 р., за базовий рівень обсягів виробництва беруть розрахунковий, виходячи із середньомісячних обсягів виробництва за 1992 рік і кількості місяців у звітному періоді.
Підприємства, створені у 1993 році, за базовий рівень обсягів виробництва беруть середньомісячну величину обсягів виробництва за період, що передує звітному, помноженому на кількість місяців з початку діяльності.
Розрахунковий фонд споживання на новостворених підприємствах у першому місяці їх діяльності розраховується виходячи із середньомісячної заробітної плати і середньоспискової чисельності працюючих, визначених згідно з пунктами 5 і 6 цього Положення.
Якщо діяльність підприємства має багатогалузевий характер, то визначення розрахункового фонду споживання провадиться за кожним видом діяльності за відповідними показниками. Загальний розмір розрахункового фонду споживання визначається як сума розрахункових фондів споживання з усіх видів діяльності. Фонд споживання загальногосподарського персоналу визначається виходячи з його середньоспискової чисельності у відповідному періоді 1992 року і середнього доходу, визначених згідно з пунктами 5 і 6 цього Положення.
9. До фактичного фонду споживання за період з початку 1993 року включаються виплати, передбачені Інструкцією про склад коштів, що спрямовуються на споживання.
10. Перевищення фактичного фонду споживання понад розрахункову його величину підлягає внесенню до бюджету за рахунок прибутку, що залишається у розпорядженні підприємств, а для тих, які одержують дотацію із бюджету, відповідно зменшується її розмір.
Підприємства, що допустили перевищення, сплачують додатково штраф у подвійному розмірі величини перевищення.
Розрахунок суми перевищення щомісячно подається підприємствами податковим інспекціям до 25 числа місяця, що настає після звітного періоду, за формою згідно з додатком N 3.
Суми і штрафи за перевищення фонду споживання перераховуються до державного бюджету чи відповідного місцевого бюджету згідно з підпорядкуванням підприємства на розділ 20 бюджетної класифікації. Символ звітності банку за державним бюджетом 71.
11. Чинність цього Положення поширюється на підприємства, в тому числі орендні, засновані на державній власності, їхні філії, відділення та інші відособлені підрозділи, що мають самостійний (окремий) баланс і рахунки в установах банків. 
Додаток N 1
до постанови Кабінету Міністрів України
від 31 січня 1993 р. N 71
СЕРЕДНЬОМІСЯЧНА ЗАРОБІТНА ПЛАТА за 1990 рік
Галузькрб.
Всього
Промисловість
з неї:
Електроенергетика
в тому числі атомні електростанції
Паливна промисловість
в тому числі:
вугільна
нафтопереробна
газова
Чорна металургія
Кольорова металургія
Хімічна та нафтохімічна промисловість
Машинобудування і металообробка
в тому числі машинобудування
Лісова, деревообробна та целюлозно-
паперова промисловість
в тому числі деревообробна
Промисловість будівельних матеріалів
Скляна, фарфоро-фаянсова промисловість
Легка промисловість
в тому числі:
текстильна
швейна
шкіряна, хутрова та взуттєва
Харчова промисловість
в тому числі:
цукрова
хлібопекарна
м'ясна і молочна
рибна
Мікробіологічна промисловість
Борошномельно-круп'яна і комбікормова
промисловість
Поліграфічна промисловість
Інші промислові виробництва
Сільське господарство
Лісове господарство
Транспорт
- залізничний транспорт
- водний транспорт
з нього:
річковий транспорт
морський транспорт
- міський електричний транспорт
- автомобільний та інші види транспорту,
шляхове господарство, вантажно-
розвантажувальні і транспортно-
експедиційні організації, з них:
- лінійні організації автомобільного
та інших видів транспорту, 
шляхове господарство
з них автомобільний транспорт
- господарське управління автомобільним
та іншими видами транспорту
- лісосплав
- магістральний трубопровідний транспорт
- вантажно-розвантажувальні і транспортно-
експедиційні організації
Зв'язок
Будівництво
- будівельні і монтажні роботи
- організації, які здійснюють капітальний ремонт
будівель та споруд виробничого призначення
- організації по бурінню
- проектні, проектно-пошукові та
пошукові організації
Торгівля
Громадське харчування
Матеріально-технічне постачання і збут
Заготівлі
Інформаційно-обчислювальне обслуговування
Інші види діяльності сфери матеріального
виробництва
Житлове господарство
Комунальне господарство
Невиробничі види побутового обслуговування
населення
Наука і наукове обслуговування
Кредитування і державне страхування
 
248,4
277,7

317,2
432,8
406,8

414,1
266,8
272,9
310,5
305,7
264,2
277,0
280,5

239,8
240,3
256,8
250,0
220,2

236,5
199,4
243,8
233,7

220,8
252,2
222,4
337,8
286,1

248,1
252,8
243,4
259,6
184,7
258,2
259,8
279,1

286,0
277,8
269,2



254,5


251,9
250,6

277,7
276,4
274,3

293,2
217,8
308,9
308,8

265,3
449,6

378,1
224,9
181,8
236,7
224,2
222,5

147,3
158,8
211,5

159,9
314,1
366,2
Міністр
Кабінету Міністрів України

А. ЛОБОВ
Додаток N 2
до постанови Кабінету Міністрів України
від 31 січня 1993 р. N 71
ПЕРЕЛІК
показників обсягу продукції (робіт, послуг) в порівнянних цінах, тарифах, які застосовуються для визначення розміру фонду споживання в 1993 році в галузях народного господарства
Галузі народного господарстваПоказники
Промисловість
Підприємства промисловості (за винятком
підприємств суднобудівної промисловості,
по ремонту суден)
Підприємства суднобудівної промисловості
і ремонту суден

Сільське господарство
Радгоспи, колгоспи та інші
сільськогосподарські підприємства







Лісове господарство
Підприємство лісового господарства
(держлісгоспи та інші підприємства і
організації в частині промислової
діяльності)
Транспорт
Підприємства залізничного транспорту
(відділення залізниць, підприємства
підсобнодопоміжної діяльності, 
залізничні станції, вагонні 
рефрижераторні депо, вагонні дільниці.  
Дирекції міжнародних і туристських  
перевезень, галузеві і міжгалузеві 
підприємства промислового залізничного
транспорту).
Підприємства морського і річкового флоту
(пароплавство, експлуатаційні дільниці,
районні управління пароплавства і 
морських шляхів, технічних дільниць  
шляхів, пристані, управління шляхів 
(каналів), експедиційні загони
аварійно-рятувальних, суднопідйомних 
і підводно-технічних робіт)
Підприємства автомобільного транспорту
(автомобільні підприємства, автомобільні
господарства, автобусні і таксомоторні
парки, автобази та інші підприємства
автомобільного транспорту)
Міський електричний транспорт (лінійні
служби трамваю, тролейбуса, метрополітену
і т. д.)
Підприємства і організації по експлуатації
і обслуговуванню цивільної авіації
Шляхове господарство
Підприємства і організації по ремонту
і утриманню автомобільних шляхів
загального користування і споруд на
них, які перебувають на господарському  
розрахунку (крім шляхів у містах, що 
відносяться до комунального господарства)
Зв'язок
Підприємства зв'язку

Будівництво
Підрядні будівельно-монтажні, ремонтно-
будівельні трести і прирівняні до них
організації, будівельні, будівельно-
монтажні, ремонтно-будівельні, бурові,
пусконалагоджувальні організації,
підприємства, які здійснюють будівельно-
монтажні роботи господарським способом
Проектні, проектно-вишукувальні,
вишукувальні організації


Торгівля і громадське харчування
Підприємства і організації роздрібної,
оптової торгівлі та громадського  
харчування
Постачання заготівлі і збут
Підприємства і організації з
постачальницькими і збутовими функціями
Сфера послуг
Підприємства, основною діяльністю яких
є надання послуг населенню
Інформаційно-обчислювальне
обслуговування
Госпрозрахункові обчислювальні центри,
які надають інформаційно-обчислювальні
послуги підприємствам і організаціям
Видавництва

Наука і наукове обслуговування
Науково-дослідні, конструкторські,
технологічні організації, які
знаходяться на госпрозрахунку

Обсяг товарної продукції
(робіт, послуг)

Обсяг товарного випуску,
що оформлений в 
установленому порядку

Обсяг валової продукції
сільського господарства
у порівняних цінах 
(використовується лише 
при розрахунках за рік;
на протязі року
розрахунки проводяться
відповідно до п. 4
абзацу 4 Положення

Обсяг товарної продукції
лісозаготівлі та
переробки деревини


Обсяг доходів від 
основної діяльності







- " -







- " -




- " -


- " -


Загальний обсяг
ремонтно-будівельних
робіт у кошторисних
цінах



Обсяг доходів від 
основної діяльності

Обсяг підрядних робіт,
виконаних власними 
силами, по базисній 
кошторисній вартості



Загальний обсяг
проектно-вишукувальних
робіт, що виконані
власними силами

Обсяг товарообороту



Обсяг валових доходів


Обсяг реалізації платних
послуг населенню


Обсяг інформаційно-
обчислювальних послуг

Обсяг реалізації в 
роздрібних цінах

Обсяг робіт, що виконані
з початку року власними
силами організації, в
договірних цінах
Міністр
Кабінету Міністрів України

А. ЛОБОВ
Додаток N 3
до постанови Кабінету Міністрів України
від 31 січня 1993 р. N 71
(дані умовні)
ПоказникНомер
рядка
Одиниця
виміру
Першиий
варіант
Другий
варіант
Середньомісячна заробітна
плата 1-го працюючого
персоналу основної діяльності
за відповідний період
1990 року (або за весь
1990 рік), підвищена у
57,5 раза
Середньомісячна заробітна
плата 1-го працюючого
персоналу основної діяльності
за листопад 1992 року без
виплат, виключених згідно
з абзацем 3 п. 4
Середньомісячна заробітна
плата, що приймається для
розрахунку фонду оплати
праці
Виплати, що входять до
фонду споживання понад
кошти, що включались до
розрахунку середньої
заробітної плати за місяць
1-го працюючого персоналу
основної діяльності в
базовому періоді
Середньомісячний доход 1-го
працюючого персоналу основної
діяльності, що приймається
для розрахунку фонду
споживання
(рядок 030 + рядок 040)
Середньоспискова чисельність
працюючих за відповідний
період 1992 року
Базовий фонд споживання
(рядок 050 х на
рядок 060 х 2)
Обсяги виробництва продукції,
робіт, послуг за відповідний
період 1992 року у
порівняльних цінах
Обсяги виробництва продукції,
робіт, послуг за звітний
період 1993 року у
порівняльних цінах
Індекс зростання (зниження)
обсягів виробництва
Індекс зростання (зниження)
обсягів робіт, зкоригований
згідно з пунктом 3 для
визначення фонду споживання
Розрахунковий фонд споживання
на звітний період (рядок
070 х рядок 110)
____________
Фактично нарахований фонд 
споживання
Сума, що перевищує
розрахункову величину фонду
споживання і підлягає
перерахуванню в бюджет
(рядок 130 - рядок 1200
Штраф за перевищення
розрахункового
фонду споживання






010





020



030







040





050


060


070



080



090

100



110


120


130




140


150






крб.





- " -



- " -







- " -





- " -


чоловік


млн. крб.



- " -



- " -

коефіцієнт



- " -


млн. крб.


- " -




- " -


- " -






21562





17000



21562







1150





22712


5000


257,12



120,1



126,2

1,05



1,040


236,20


223,00




-


-






17250





25000



25000







900





25900


8000


414,40



264,5



230,2

0,87



0,875


362,60


375,13




12,53


25,06
Міністр
Кабінету Міністрів України

А. ЛОБОВ