• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Положення про державний, галузеві, регіональні фонди охорони праці та фонди охорони праці підприємств

Кабінет Міністрів України  | Постанова, Положення від 07.10.1993 № 838 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова, Положення
  • Дата: 07.10.1993
  • Номер: 838
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова, Положення
  • Дата: 07.10.1993
  • Номер: 838
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
П О С Т А Н О В А
від 7 жовтня 1993 р. N 838
Київ
Про затвердження Положення про державний, галузеві, регіональні фонди охорони праці та фонди охорони праці підприємств
На виконання Закону України "Про охорону праці" Кабінет Міністрів України
ПОСТАНОВЛЯЄ:
1. Затвердити Положення про державний, галузеві, регіональні фонди охорони праці та фонди охорони праці підприємств, що додається.
2. Державному комітетові по нагляду за охороною праці, Міністерству фінансів за погодженням з Національним банком у місячний термін розробити і затвердити Інструкцію про порядок перерахування, обліку та витрачання коштів державного, галузевих, регіональних фондів охорони праці та фондів охорони праці підприємств.
3. Установити, що невикористані у звітному році кошти фондів охорони праці вилученню не підлягають, а переходять на наступний рік і використовуються за своїм призначенням.
4. Міністерству статистики за поданням Державного комітету по нагляду за охороною праці затвердити у двомісячний термін форми статистичної звітності щодо формування та використання коштів фондів охорони праці.
5. Для управління державним фондом охорони праці створити в центральному апараті Державного комітету по нагляду за охороною праці спеціальний підрозділ у межах установленої Комітету чисельності працівників.
Виконуючий обов'язки Прем'єр-міністра України Ю. ЗВЯГІЛЬСЬКИЙМіністрКабінету Міністрів України І. ДОЦЕНКО
Інд.37
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 7 жовтня 1993 р. N 838
ПОЛОЖЕННЯ
про державний, галузеві, регіональні фонди охорони праці та фонди охорони праці підприємств
I. Загальні положення
1. Фонди охорони праці створюються відповідно до Закону України "Про охорону праці" з метою доведення умов і безпеки праці до нормативних вимог, подальшого підвищення рівня охорони праці на виробництві, фінансування національної, галузевих, регіональних програм поліпшення безпеки, гігієни праці та виробничого середовища і комплексних заходів, що опрацьовуються і реалізуються безпосередньо на підприємствах, в установах і організаціях (надалі - підприємство).
2. Фонди охорони праці створюються:
державний - при Держнаглядохоронпраці;
галузеві - при міністерствах, інших центральних органах державної виконавчої влади, об'єднаннях державних підприємств, що здійснюють функції з управління майном цих підприємств;
регіональні - в Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, районах, крім районів у містах (у разі потреби);
підприємств - на госпрозрахункових підприємствах незалежно від форм власності.
II. Державний фонд охорони праці
3. Управління державним фондом охорони праці здійснюється Держнаглядохоронпраці.
4. Держнаглядохоронпраці:
акумулює кошти, що надходять з різних джерел відповідно до пункту 5 цього Положення, і спрямовує їх на вирішення проблем у найбільш пріоритетних напрямках охорони праці, на забезпечення реалізації державної політики України у цій галузі;
складає розрахунки витрат на здійснення конкретних заходів з охорони праці;
забезпечує фінансування національної програми поліпшення стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища;
здійснює контроль за правильним і ефективним використанням, а також за своєчасним і повним надходженням їх до державного фонду охорони праці від підприємств, громадських організацій та громадян у порядку добровільних внесків.
5. Кошти державного фонду охорони праці формуються за рахунок:
відрахувань коштів підприємств;
коштів, передбачених на ці цілі у державному бюджеті;
коштів, одержаних від застосування органами державного нагляду за охороною праці штрафних санкцій до підприємств за порушення нормативних актів про охорону праці, невиконання розпоряджень посадових осіб органів державного нагляду за охороною праці з питань безпеки, гігієни праці та виробничого середовища, а також від штрафів за нещасні випадки на виробництві та випадки професійних захворювань, що сталися з вини підприємств, штрафів з працівників, винних у порушенні вимог щодо охорони праці;
добровільних внесків окремих підприємств, громадських організацій та громадян, а також інших надходжень.
6. Кошти державного фонду охорони праці згідно з кошторисом, затвердженим Держнаглядохоронпраці за погодженням з Мінфіном, спрямовуються на:
фінансування заходів щодо комплексного розв'язання завдань охорони праці, передбачених національною програмою поліпшення стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища, проведення науково-дослідних і проектно-конструкторських робіт, що виконуються в межах цієї програми; сприяння становленню і розвитку спеціалізованих підприємств і виробництв, творчих колективів, науково-технічних центрів, експертних груп;
заохочення трудових колективів і окремих осіб, які плідно працюють над розв'язанням проблем охорони праці;
організацію роз'яснювальної роботи у трудових колективах і серед населення та здійснення інших заходів відповідно до завдань фонду.
III. Галузеві фонди охорони праці
7. Управління галузевими фондами охорони праці здійснюється міністерствами, іншими центральними органами державної виконавчої влади, об'єднаннями державних підприємств, що виконують функції з управління майном цих підприємств.
8. Органи, що здійснюють управління галузевими фондами, забезпечують:
акумулювання коштів, що перераховуються підприємствами відповідно до чинного законодавства, і використання їх у найбільш пріоритетних напрямах охорони праці;
цільове витрачання коштів на здійснення галузевих програм поліпшення безпеки, гігієни праці та виробничого середовища, які погоджуються з Держнаглядохоронпраці.
9. Кошти галузевих фондів охорони праці формуються за рахунок:
відрахувань коштів підприємств;
коштів, одержаних від застосування органами державного нагляду за охороною праці штрафних санкцій до підприємств за порушення нормативних актів про охорону праці, за нещасні випадки та випадки професійних захворювань, а також коштів від стягнення цими органами штрафів з працівників, винних у порушенні вимог щодо охорони праці;
добровільних внесків окремих підприємств, громадських організацій та громадян, а також інших надходжень.
IV. Регіональні фонди охорони праці
10. Рада Міністрів Республіки Крим, обласні, Київська і Севастопольська міські та районні державні адміністрації створюють у разі потреби регіональні фонди охорони праці для фінансування програм заходів з питань безпеки, гігієни праці та виробничого середовища, що мають міжгалузеве значення.
Управління регіональними фондами охорони праці здійснюється в порядку, визначеному Радою Міністрів Республіки Крим та відповідними місцевими державними адміністраціями.
11. Кошти регіональних фондів охорони праці формуються за рахунок:
відрахувань коштів підприємств;
коштів місцевого бюджету;
коштів, одержаних від застосування органами державного нагляду за охороною праці штрафних санкцій до підприємств за порушення нормативних актів про охорону праці, за нещасні випадки та випадки професійних захворювань, а також коштів від стягнення цими органами штрафів з працівників, винних у порушенні вимог щодо охорони праці;
добровільних внесків підприємств, громадських організацій та громадян, а також інших надходжень.
V. Фонди охорони праці підприємств
12. Кошти фондів охорони праці підприємств використовуються тільки на виконання комплексних заходів, що забезпечують досягнення встановлених нормативів з охорони праці, які погоджуються з місцевими органами Держнаглядохоронпраці, а також на подальше підвищення рівня охорони праці на виробництві.
Ці кошти не повинні витрачатися на ремонтні та інші роботи, пов'язані з підтримкою основних фондів (включаючи інженерно-технічні засоби безпеки, засоби колективного та індивідуального захисту працюючих) у належному технічному стані, на придбання спецодягу, молока, змиваючих і знешкоджуючих засобів, надання різних пільг і компенсацій працюючим, організацію навчання кадрів, благоустрій, та озеленення території, а також на природоохоронні заходи.
13. Кошти фондів охорони праці підприємств формуються за рахунок:
частини прибутку від підприємницької діяльності, яка визначається колективними договорами і залежить від фактичного рівня безпеки і умов праці у конкретних виробництвах та обсягу нерозв'язаних проблем з питань охорони праці;
відрахувань коштів підприємств згідно з Інструкцією про порядок перерахування, обліку та витрачання коштів державного, галузевих, регіональних фондів охорони праці та фондів охорони праці підприємств;
коштів, одержаних від застосування органами державного нагляду за охороною праці штрафних санкцій до підприємств за порушення нормативних актів про охорону праці.
14. Власники підприємств або уповноважені ними органи визначають порядок управління фондами охорони праці підприємств, здійснюють контроль за правильним використанням та обліком цих коштів, призначають відповідальних за це посадових осіб. Рішення про використання фондів охорони праці приймаються за участю служб охорони праці та профспілок підприємств.
VI. Відрахування госпрозрахунковими підприємствами коштів до фондів охорони праці
15. Госпрозрахункові підприємства відраховують кошти в розмірі 1 відсотка обсягу реалізації продукції (робіт, послуг), які відносяться на собівартість продукції (робіт, послуг) і спрямовуються на формування фондів охорони праці, зазначених у пункті 2 цього Положення, згідно з Інструкцією про порядок перерахування, обліку та витрачання коштів державного, галузевих, регіональних фондів охорони праці та фондів охорони праці підприємств.
16. За рішенням органів, що здійснюють управління державним, галузевими, регіональними фондами охорони праці та фондами охорони праці підприємств, частка коштів будь-якого фонду може передаватися до іншого фонду в порядку надання допомоги у вирішенні питань охорони праці та за згодою сторін. Передача коштів фондів охорони праці підприємств може бути здійснена за згодою відповідних трудових колективів.