• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про проведення експерименту з надання пільг у грошовій формі з оплати житлово-комунальних послуг та спожитих енергоносіїв окремим категоріям громадян

Кабінет Міністрів України  | Постанова, Порядок від 14.04.2004 № 483
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова, Порядок
  • Дата: 14.04.2004
  • Номер: 483
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова, Порядок
  • Дата: 14.04.2004
  • Номер: 483
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 14 квітня 2004 р. N 483
Київ
Про проведення експерименту з надання пільг у грошовій формі з оплати житлово-комунальних послуг та спожитих енергоносіїв окремим категоріям громадян
Відповідно до частини четвертої статті 58 Закону України "Про Державний бюджет України на 2004 рік" Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Провести протягом 2004 року в м. Броварах та Броварському районі Київської області, в Смілянському районі Черкаської області експеримент з надання пільг у грошовій формі з оплати житлово-комунальних послуг та спожитих енергоносіїв окремим категоріям громадян, які мають на них право (далі - експеримент).
2. Затвердити Порядок надання пільг у грошовій формі з оплати житлово-комунальних послуг та спожитих енергоносіїв окремим категоріям громадян, які мають на них право, під час проведення експерименту (додається).
3. Видатки з надання пільг у грошовій формі з оплати житлово-комунальних послуг та спожитих енергоносіїв окремим категоріям громадян, які мають на них право, здійснюються за рахунок визначеної Законом України "Про Державний бюджет України на 2004 рік" субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання передбачених законодавством пільг ветеранам війни та праці, ветеранам військової служби, ветеранам органів внутрішніх справ, реабілітованим громадянам, які стали інвалідами внаслідок репресій або є пенсіонерами, громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та житлових субсидій населенню на оплату електроенергії, природного газу, послуг тепло-, водопостачання і водовідведення, квартирної плати, вивезення побутового сміття та рідких нечистот згідно з Порядком фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенцій з державного бюджету, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 4 березня 2002 р. N 256.
4. Київській та Черкаській обласним державним адміністраціям:
спрямовувати суми відповідної субвенції насамперед на надання пільг у грошовій формі на оплату житлово-комунальних послуг та спожиті енергоносії громадянам, які мають на них право;
забезпечити із залученням засобів масової інформації проведення роз'яснювальної роботи щодо реалізації експерименту.
5. Міністерству праці та соціальної політики:
надавати управлінням праці та соціального захисту населення місцевих державних адміністрацій та виконавчих органів рад методичну допомогу в проведенні експерименту;
забезпечити моніторинг проведення експерименту та разом з Міністерством фінансів, Міністерством економіки та з питань європейської інтеграції, Державним комітетом житлово-комунального господарства, Міністерством палива та енергетики інформувати Кабінет Міністрів України про його результати за підсумками півріччя.
Прем'єр-міністр України В.ЯНУКОВИЧ
Інд. 26
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 14 квітня 2004 р. N 483
ПОРЯДОК
надання пільг у грошовій формі з оплати житлово-комунальних послуг та спожитих енергоносіїв окремим категоріям громадян, які мають на них право, під час проведення експерименту
1. Дія експерименту з надання пільг у грошовій формі з оплати житлово-комунальних послуг та спожитих енергоносіїв (далі - експеримент) поширюється на громадян, які мають право на пільги з оплати житлово-комунальних послуг та спожитих енергоносіїв відповідно до Законів України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", "Про статус ветеранів військової служби і ветеранів органів внутрішніх справ та їх соціальний захист", "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", "Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні", "Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні" (далі - пільговики) і звернулися до управління праці та соціального захисту населення за місцем проживання із заявою про надання пільг у грошовій формі на оплату житлово-комунальних послуг та спожитих енергоносіїв (далі - грошова виплата).
2. Призначення грошової виплати здійснюється на підставі даних Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги, протягом строку проведення експерименту.
3. Грошова виплата надається щомісяця і виплачується пільговику або за довіреністю уповноваженій ним особі.
4. Для проведення розрахунку розміру грошової виплати визначаються:
а) особи, які мають право на пільги з оплати житлово-комунальних послуг та спожитих енергоносіїв, а саме:
громадяни, які звільняються від оплати житлово-комунальних послуг та спожитих енергоносіїв (особи, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною);
громадяни, які мають право на 100-відсоткову знижку з оплати житлово-комунальних послуг та спожитих енергоносіїв в межах затверджених норм споживання (інваліди війни);
громадяни, які мають право на 75-відсоткову знижку з оплати житлово-комунальних послуг та спожитих енергоносіїв в межах затверджених норм споживання (учасники бойових дій);
громадяни, які мають право на 50-відсоткову знижку з оплати житлово-комунальних послуг та спожитих енергоносіїв в межах затверджених норм споживання (учасники війни; особи, на яких поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту"; реабілітовані громадяни, які стали інвалідами внаслідок репресій або є пенсіонерами; ветерани військової служби; ветерани органів внутрішніх справ; особи, постраждалі внаслідок Чорнобильської катастрофи);
б) склад сім'ї пільговика, площа житлового приміщення та перелік послуг, з оплати яких особа має пільги.
До складу сім'ї пільговика належать особи, визначені Законом України "Про Державний бюджет України на 2004 рік".
Оплата вартості послуг та розмір грошової виплати визначаються виходячи з кількості житлово-комунальних послуг, спожитих енергоносіїв і норм їх споживання, встановлених Законом України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", постановою Кабінету Міністрів України від 1 серпня 1996 р. N 879 "Про встановлення норм користування житлово-комунальними послугами громадянами, які мають пільги щодо їх оплати", та діючих тарифів на послуги.
Виходячи з вартості пільгових житлово-комунальних послуг та спожитих енергоносіїв визначається загальний розмір грошової виплати, яка надається однією сумою (без поділу на осіб, на яких поширюються пільги, та на послуги).
Пільговику, який має право на пільги згідно з кількома законами, призначається грошова виплата згідно з одним законом за його вибором.
5. Протягом строку проведення експерименту підприємства та організації - надавачі послуг щомісяця до 25 числа повідомляють управління праці та соціального захисту населення про стан оплати пільговиками вартості житлово-комунальних послуг та спожитих енергоносіїв.
Пільговики повинні щомісяця сплачувати за житлово-комунальні послуги та спожиті енергоносії в повному обсязі за умови вчасного отримання грошових виплат.
Якщо пільговик не сплачує в повному обсязі вартість житлово-комунальних послуг та спожитих енергоносіїв, грошова виплата у наступному місяці не надається.
Управління праці та соціального захисту населення передають підприємствам та організаціям - надавачам послуг список громадян, яким припинено грошову виплату.
6. Грошова виплата виплачується один раз на місяць державними підприємствами поштового зв'язку або перераховується на особистий рахунок пільговика в банку (за його вибором). Виплата провадиться за графіками, що складаються державними підприємствами поштового зв'язку та погоджуються з управліннями праці та соціального захисту населення.
7. Затримка грошової виплати з вини органів, що її призначають чи виплачують, не допускається.
8. У разі смерті особи, якій призначено грошову виплату, неотримані кошти можуть бути виплачені за заявою однієї з повнолітніх дієздатних осіб, зазначених у довідці про склад сім'ї.
Виплата провадиться за повний місяць, в якому настала смерть особи, у разі, коли звернення надійшло не пізніше шести місяців з дня смерті.
9. Неотримана своєчасно з вини пільговика грошова виплата може бути отримана в наступному місяці, але не пізніше місяця після закінчення строку, на який вона призначена.
10. У разі коли пільговик з незалежних від нього причин, що підтверджуються відповідними документами, не отримав у визначений строк призначені кошти, їх виплата здійснюється у разі надходження звернення не пізніше одного місяця після закінчення експерименту.
11. Грошова виплата припиняється у разі:
виявлення недостовірності наданої пільговиком інформації, внесеної до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги;
настання обставин, які унеможливлюють виплату, - з місяця, що настає за тим, в якому відбулися зміни;
подання пільговиком заяви про припинення виплати - з місяця, що настає за місяцем її подання, якщо інше не обумовлено заявою.
12. Безпідставно отримана грошова виплата за вимогою управлінь праці та соціального захисту населення повертається пільговиком на їх реєстраційний рахунок.