• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Порядку зменшення бюджетних призначень головним розпорядникам бюджетних коштів у разі нецільового використання бюджетних коштів у 2004 році

Кабінет Міністрів України  | Постанова, Порядок від 04.02.2004 № 112
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова, Порядок
  • Дата: 04.02.2004
  • Номер: 112
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова, Порядок
  • Дата: 04.02.2004
  • Номер: 112
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 4 лютого 2004 р. N 112
Київ
Про затвердження Порядку зменшення бюджетних призначень головним розпорядникам бюджетних коштів у разі нецільового використання бюджетних коштів у 2004 році
Відповідно до статті 92 Закону України "Про Державний бюджет України на 2004 рік" Кабінет Міністрів України
постановляє:
Затвердити Порядок зменшення бюджетних призначень головним розпорядникам бюджетних коштів у разі нецільового використання бюджетних коштів у 2004 році (додається).
Прем'єр-міністр України В.ЯНУКОВИЧ
Інд. 34
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 4 лютого 2004 р. N 112
ПОРЯДОК
зменшення бюджетних призначень головним розпорядникам бюджетних коштів у разі нецільового використання бюджетних коштів у 2004 році
1. Цей Порядок визначає механізм зменшення бюджетних призначень головним розпорядникам бюджетних коштів у разі нецільового використання у 2004 році бюджетних коштів (крім бюджетних коштів, отриманих як субвенція) розпорядниками та одержувачами бюджетних коштів.
2. Нецільовим використанням бюджетних коштів є витрачання їх на цілі, що не відповідають бюджетним призначенням, установленим Законом України "Про Державний бюджет України на 2004 рік" або рішенням про місцевий бюджет на 2004 рік, виділеним бюджетним асигнуванням чи кошторису.
3. У разі встановлення факту нецільового використання бюджетних коштів розпорядниками та одержувачами бюджетних коштів, який відображено в протоколі про бюджетне правопорушення або акті ревізії (перевірки), складеному відповідно до законодавства посадовою особою, органу, уповноваженого здійснювати контроль за дотриманням бюджетного законодавства (далі - контролюючий орган), один примірник зазначеного документа передається Мінфіну (місцевому фінансовому органу) контролюючим органом протягом п'яти робочих днів з дати його підписання та/або прийняття керівником контролюючого органу.
До зазначеного документа обов'язково додається довідка відповідного контролюючого органу щодо бюджетного правопорушення за формою та у порядку, що встановлюються Мінфіном.
4. Протягом п'яти робочих днів з дати надходження документів, передбачених пунктом 3 цього Порядку, Міністр фінансів (керівник місцевого фінансового органу) приймає рішення про зменшення у поточному бюджетному періоді головному розпоряднику бюджетних коштів бюджетних призначень (далі - рішення про зменшення бюджетних призначень) на суму коштів, що витрачені за нецільовим призначенням, за бюджетною програмою (функцією), щодо якої встановлено факт нецільового використання бюджетних коштів, та відповідними кодами економічної класифікації видатків, крім бюджетних призначень, що стосуються оплати праці, пільг, компенсацій та соціальних гарантій населенню і працівникам бюджетних установ.
У разі коли на момент прийняття рішення обсяг невикористаних коштів у межах бюджетного призначення за відповідною бюджетною програмою (функцією) недостатній для зменшення за цією програмою (функцією), за дорученням Міністра фінансів (керівника місцевого фінансового органу) головний розпорядник бюджетних коштів у п'ятиденний строк готує і подає Міністрові фінансів (керівникові місцевого фінансового органу) пропозиції щодо визначення інших бюджетних призначень, установлених йому Законом України "Про Державний бюджет України на 2004 рік" чи рішенням про місцевий бюджет на 2004 рік.
5. Одночасно з прийняттям рішення про зменшення бюджетних призначень призупиняються в установленому законодавством порядку відповідні бюджетні асигнування в обсязі, що передбачений для зменшення бюджетних призначень.
При цьому до помісячного розпису асигнувань вносяться зміни шляхом збалансованого за місяцями коригування обсягу асигнувань у поточному періоді на наступні періоди до прийняття відповідних змін до бюджетних призначень Державного бюджету України (місцевого бюджету).
Крім того, відповідно до законодавства може також прийматися рішення про зупинення операцій з бюджетними коштами розпорядника та/або одержувача бюджетних коштів, який вчинив бюджетне правопорушення, за відповідними кодами економічної класифікації видатків та за відповідною бюджетною програмою (функцією) в обсязі, що дорівнює виявленому обсягу нецільового використання бюджетних коштів.
6. Зменшення бюджетних призначень здійснюється шляхом внесення змін до закону про Державний бюджет України чи рішення про місцевий бюджет щодо зменшення обсягу бюджетних повноважень головному розпоряднику бюджетних коштів.
Після прийняття зазначених у пункті 5 цього Порядку рішень готуються та подаються згідно з вимогами частини третьої статті 23 Бюджетного кодексу України пропозиції про приведення у відповідність бюджетних призначень Державного бюджету України (місцевого бюджету).
7. Рішення, прийняті згідно з пунктами 4 і 5 цього Порядку, доводяться до Державного казначейства, його територіального органу, який здійснює обслуговування розпорядника та/або одержувача бюджетних коштів, та до контролюючого органу, за документами якого було прийнято рішення про зменшення бюджетних призначень.
8. У разі коли протягом 30 днів після прийняття рішення про зупинення операцій з бюджетними коштами не внесено зміни до відповідних бюджетних призначень Державного бюджету України (місцевого бюджету), Міністром фінансів (керівником місцевого фінансового органу) за наявності відповідних підстав може бути прийнято рішення про повторне зупинення операцій з бюджетними коштами.
9. Після внесення змін до закону про Державний бюджет України чи рішення про місцевий бюджет в установленому порядку вносяться відповідні зміни до бюджетного розпису, кошторисів бюджетних установ та/або планів використання бюджетних коштів.
Розпорядники бюджетних коштів упорядковують свої бюджетні зобов'язання з урахуванням внесених змін.
Зазначені зміни відображаються у звітності про виконання державного та місцевих бюджетів як зменшення бюджетних призначень головному розпоряднику бюджетних коштів у разі їх нецільового використання за відповідним кодом програмної класифікації видатків або кодом тимчасової класифікації видатків місцевих бюджетів та відповідним кодом економічної класифікації видатків бюджету.