КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 9 листопада 2016 р. № 1052
Київ
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови КМ № 567 від 17.05.2024 )
Про затвердження Порядку встановлення чітких цілей діяльності для державних унітарних підприємств та господарських товариств, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі
Відповідно до підпункту "ц" пункту 18 частини другої статті 5 Закону України "Про управління об’єктами державної власності" Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити Порядок встановлення чітких цілей діяльності для державних унітарних підприємств та господарських товариств, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі, що додається.
2. Суб’єктам управління об’єктами державної власності, що здійснюють функції з управління державними унітарними підприємствами, господарськими товариствами, 100 відсотків акцій (часток) яких належать державі, в шестимісячний строк з дати набрання чинності цією постановою установити чіткі цілі діяльності для зазначених державних унітарних підприємств та господарських товариств.
Суб’єктам управління об’єктами державної власності, що здійснюють функції з управління господарськими товариствами, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій (часток) належить державі, в чотиримісячний строк з дати набрання чинності цією постановою ініціювати проведення загальних зборів акціонерів (учасників) для розгляду питання встановлення чітких цілей діяльності для таких господарських товариств.
Прем'єр-міністр України | В.ГРОЙСМАН |
Інд. 25 | |
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 9 листопада 2016 р. № 1052
ПОРЯДОК
встановлення чітких цілей діяльності для державних унітарних підприємств та господарських товариств, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі
1. Цей Порядок визначає механізм встановлення чітких цілей діяльності для державних унітарних підприємств (далі - підприємства) та господарських товариств, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі (далі - товариства).
Дія цього Порядку не поширюється на підприємства, товариства, що перебувають у процесі припинення або щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство, а також банків.
2. Метою встановлення чітких цілей діяльності підприємства, товариства є поліпшення нагляду за ефективністю діяльності наглядової ради підприємства, товариства, керівника підприємства та виконавчого органу товариства.
3. Чіткі цілі діяльності для підприємства, товариства, у статутному капіталі якого 100 відсотків акцій (часток) належать державі, встановлюються рішенням суб’єкта управління об’єктами державної власності, що здійснює управління підприємством, корпоративними правами, що належать державі у статутному капіталі товариства (далі - суб’єкт управління), з урахуванням основних видів господарської діяльності підприємства, товариства. Чіткі цілі діяльності товариства, у статутному капіталі якого більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі, встановлюються загальними зборами акціонерів (учасників) товариства з урахуванням основних видів господарської діяльності товариства.
4. Суб’єкт управління або загальні збори акціонерів (учасників) товариства, у статутному капіталі якого більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі, встановлюють чіткі цілі діяльності підприємства, товариства щороку до 15 грудня року, що передує періоду, на який встановлюються чіткі цілі.
5. З урахуванням основних видів господарської діяльності підприємства, товариства для нього може бути визначена одна або дві таких чітких цілі діяльності:
провадження ринкової діяльності - в разі, коли основним видом діяльності підприємства, товариства є виробництво товарів (виконання робіт, надання послуг), що конкурують з товарами (роботами, послугами), що виробляються (виконуються, надаються) суб’єктами господарювання всіх форм власності;
виконання спеціальних функцій - в разі, коли основним видом діяльності підприємства, товариства є виконання функцій, покладених на підприємство, товариство державою, за умови, що під час виконання таких функцій підприємство, товариство не конкурує з іншими суб’єктами господарювання.