• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Порядку справляння єдиного збору у пунктах пропуску (пунктах контролю) через державний кордон

Кабінет Міністрів України  | Постанова, Порядок від 24.10.2002 № 1569
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 24 жовтня 2002 р. N 1569
Київ
Про затвердження Порядку справляння єдиного збору у пунктах пропуску через державний кордон
( Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 636 від 09.07.2008 )
Відповідно до статті 2 Закону України "Про єдиний збір, який справляється у пунктах пропуску через державний кордон України" Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Затвердити Порядок справляння єдиного збору у пунктах пропуску через державний кордон (додається).
2. Установити, що:
екологічний та радіологічний контроль під час вивезення вантажів і транспортних засобів за межі митної території України здійснюється на митній території України згідно з додатком 2 до Порядку справляння єдиного збору у пунктах пропуску через державний кордон;
проїзд транспортних засобів національного оператора поштового зв'язку у пунктах пропуску через державний кордон України з метою обміну міжнародних поштових відправлянь здійснюється відповідно до Закону України "Про поштовий зв'язок".
3. Визнати такими, що втратили чинність:
постанову Кабінету Міністрів України від 31 серпня 1998 р. N 1357 "Про запровадження єдиного платіжного документа для зборів на митному кордоні України" (Офіційний вісник України, 1998 р., N 35, ст. 1301);
постанову Кабінету Міністрів України від 15 червня 1999 р. N 1034 "Про впорядкування справляння зборів у пунктах пропуску через державний кордон" (Офіційний вісник України, 1999 р., N 24, ст. 1111).
4. Ця постанова набирає чинності з дня опублікування.
Прем'єр-міністр України А.КІНАХ
Інд. 21
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 24 жовтня 2002 р. N 1569
ПОРЯДОК
справляння єдиного збору у пунктах пропуску через державний кордон
Загальна частина
1. Цим Порядком визначається процедура справляння єдиного збору у разі переміщення транспортних засобів та вантажу через державний кордон.
2. Єдиний збір справляється з транспортних засобів вітчизняних та іноземних власників, визначених у статті 5 Закону України "Про запровадження єдиного збору, який справляється у пунктах пропуску через державний кордон України" (далі - Закон), які перетинають державний кордон, за здійснення у пунктах пропуску відповідно до законодавства митного (у разі транзиту вантажу і транспортного засобу), санітарного, ветеринарного, фітосанітарного, радіологічного та екологічного контролю вантажу і транспортного засобу, за проїзд транспортного засобу автомобільними дорогами та за проїзд автомобільного транспортного засобу з перевищенням встановлених загальної маси, осьових навантажень та (або) габаритних параметрів.
3. Єдиний збір справляється одноразово незалежно від режиму переміщення (ввезення, транзит), виду, місткості або загальної маси транспортних засобів за єдиним платіжним документом.
4. Єдиний збір не справляється у разі:
перетинання державного кордону авіаційними та водними транспортними засобами, залізничними вагонами без вантажу, залізничними пасажирськими вагонами, легковими автомобілями;
транзиту вантажу, що не підлягає пропуску через митний кордон та перевантажується на інший транспортний засіб у зоні митного контролю пункту пропуску, який є одночасно пунктом ввезення та вивезення цього вантажу;
в'їзду та виїзду транспортного засобу в межах одного пункту пропуску через державний кордон без перетинання митного кордону;
переміщення товарів трубопровідним транспортом та лініями електропередачі.
5. У разі перевантаження у пункті пропуску вантажу з водних та авіаційних транспортних засобів і з трубопровідного транспорту на засоби інших видів транспорту (автомобільний, залізничний) єдиний збір за здійснення контролю справляється за ставками, визначеними у статті 5 Закону.
6. Єдиний збір нараховується та вноситься за єдиним платіжним документом.
Форма та порядок заповнення єдиного платіжного документа встановлюються Держмитслужбою.
Розрахунок єдиного збору
7. Єдиний збір розраховується за ставками, визначеними у статті 5 Закону.
Єдиний збір складається з:
плати за здійснення передбачених Законом видів контролю вантажу і транспортного засобу;
плати за проїзд транспортного засобу автомобільними дорогами;
додаткової плати за проїзд автомобільного транспортного засобу з перевищенням встановлених загальної маси, осьових навантажень та (або) габаритних параметрів.
Розрахунок суми єдиного збору, який справляється з транспортного засобу залежно від його місткості, загальної маси, осьових навантажень та габаритних параметрів, здійснюється згідно з додатком 1 до цього Порядку.
Взаємодія контрольних служб під час справляння єдиного збору
8. У разі ввезення вантажу та в'їзду транспортних засобів у пункт пропуску через державний кордон перевізник або уповноважена ним особа (суб'єкт зовнішньоекономічної діяльності) (далі - перевізник) після проходження прикордонного контролю подає до митного органу:
товаротранспортні та товаросупровідні документи - в разі ввезення товарів на митну територію;
товаротранспортні, товаросупровідні документи та вантажну митну декларацію - в разі ввезення товарів на митну територію в режимі транзиту.
У разі переміщення транспортних засобів та вантажу фізичними особами (власником чи уповноваженою ним особою), які не є суб'єктами зовнішньоекономічної діяльності, до митного органу подаються товаротранспортні, товаросупровідні документи та митна декларація для оголошення громадянами відомостей щодо вантажу, який переміщується ними через митний кордон.
9. Посадова особа митниці визначає на підставі поданих документів та затвердженого в установленому порядку переліку товарів, які підлягають обов'язковому санітарному, ветеринарному, фітосанітарному, радіологічному, екологічному контролю та контролю за переміщенням культурних цінностей у пунктах пропуску через державний кордон, види контролю, які необхідно здійснити у пункті пропуску, та у разі потреби залучає працівників відповідних контрольних служб.
( Абзац перший пункту 9 в редакції Постанови КМ N 636 від 09.07.2008 )
Посадові особи контрольних служб відповідно до визначеної законодавством компетенції здійснюють необхідні види контролю.
10. У разі відсутності у пункті пропуску через державний кордон необхідних контрольних служб посадова особа митниці викликає працівників відповідних контрольних служб до місця здійснення контролю або робить відмітку в товаротранспортних, товаросупровідних документах про необхідність здійснення відповідного виду контролю в пункті призначення.
Після здійснення відповідних видів контролю посадові особи контрольних служб в документах, наданих митному органу для здійснення контролю, проставляють відбитки штампів та печаток, які засвідчують факт здійснення контролю.
( Абзац другий пункту 10 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 636 від 09.07.2008 )
11. Посадова особа митного органу на підставі поданих документів (актів контролю, карток контролю) з відмітками, що засвідчують факт здійснення контролю відповідними контрольними службами, обчислює суму єдиного збору за ставками, визначеними у статті 5 Закону, та на підставі розрахунків збору за проїзд автомобільними дорогами, наданих посадовою особою Служби міжнародних автомобільних перевезень Мінтрансу (далі - СМАП).
У разі відсутності представників СМАП у пункті пропуску через державний кордон нарахування плати за проїзд автомобільними дорогами здійснюється посадовою особою митниці.
Посадова особа СМАП: здійснює контроль та оформлення дозвільних документів на міжнародні перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом та перевірку загальної маси, осьових навантажень та габаритних параметрів транспортного засобу; визначає необхідність справляння плати за проїзд автомобільними дорогами (за кожен кілометр проїзду); у разі потреби проводить нарахування плати за ставками, передбаченими статтею 5 Закону.
Посадова особа СМАП нараховує плату за проїзд автомобільними дорогами (за кожен кілометр проїзду), про що робить відмітку на товаротранспортному документі.
( Абзац четвертий пункту 11 в редакції Постанови КМ N 636 від 09.07.2008 )
За кожен кілометр проїзду автомобільного транспортного засобу з перевищенням загальної маси, осьових навантажень та (або) габаритних параметрів згідно з статтею 5 Закону посадова особа СМАП нараховує додаткову плату, про що робить відмітку на товаротранспортному документі.
( Абзац п'ятий пункту 11 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 636 від 09.07.2008 )
Якщо додаткова плата за проїзд автомобільного транспортного засобу з перевищенням загальної маси, осьових навантажень та (або) габаритних параметрів здійснена за попередньою заявкою через установи банку, посадова особа СМАП подає митному органу документ, що підтверджує сплату через установу банку.
( Абзац шостий пункту 11 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 636 від 09.07.2008 )
У разі оформлення проїзду автомобільного транспортного засобу з перевищенням встановлених загальної маси, осьових навантажень та (або) габаритних параметрів, для якого необхідно отримати дозвіл з визначеним конкретним маршрутом руху, організувати його супроводження та провести експертну оцінку маршруту відповідною організацією, збір за проїзд автомобільними дорогами може попередньо справлятися СМАП з наступним перерахуванням на відповідний рахунок митного органу.
( Абзац пункту 11 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 636 від 09.07.2008 )
12. Єдиний збір за здійснення контролю може нараховуватися та справлятися за єдиним платіжним документом на групу залізничних вагонів та контейнерів, зазначених у передатній відомості, яка подається посадовій особі митного органу відповідним працівником залізниці. Завірена посадовою особою митного органу копія передатної відомості додається до єдиного платіжного документа як підстава для сплати єдиного збору.
13. У разі виникнення необхідності в зміні маршруту проїзду автомобільними дорогами, пов'язаній із збільшенням його протяжності, доплата проводиться на підставі документів, що подаються посадовій особі митного органу посадовою особою СМАП у пункті пропуску через державний кордон при виїзді за межі митної території України.
Сплата єдиного збору
14. Єдиний збір може бути сплачений:
власником транспортного засобу та вантажу;
перевізником вантажу;
іншою особою, уповноваженою власником або перевізником.
15. Сплата єдиного збору здійснюється:
готівкою - до уповноваженої установи банку, що знаходиться у пункті пропуску через державний кордон, через який переміщується транспортний засіб та вантаж, на рахунок митного органу, в зоні діяльності якого розміщено цей пункт;
у безготівковій формі - шляхом попередньої сплати на відповідний рахунок митного органу, в зоні діяльності якого розміщено пункт пропуску, через який переміщується транспортний засіб та вантаж.
Допускається доплата коштів готівкою через приписну касу уповноваженої установи банку у пункті пропуску через державний кордон.
16. У разі відсутності у пункті пропуску через державний кордон приписної каси уповноваженої установи банку кошти приймаються відповідною посадовою особою митного органу за єдиним платіжним документом з подальшою передачею їх до каси митного органу.
17. У разі ввезення залізничним транспортним засобом вантажу, призначеного для використання на митній території України, сплата єдиного збору за здійснення контролю в пунктах пропуску через державний кордон може здійснюватися на рахунок митних органів, в зоні діяльності яких розташовані станції призначення.
Допускається доплата коштів у рахунок сплати єдиного збору готівкою через касу митного органу, в зоні діяльності якого розташовані станції призначення.
18. Підтвердженням факту сплати єдиного збору є відбиток особистої номерної печатки та особистий підпис посадової особи митного органу, яка здійснювала митний контроль, на всіх примірниках єдиного платіжного документа.
Особливості справляння єдиного збору
19. Єдиний збір за здійснення встановлених законодавством видів контролю для контейнерів незалежно від виду транспортного засобу (автомобіль, залізничний вагон), яким вони переміщуються через державний кордон, або у разі їх перевантаження з водного чи авіаційного транспортного засобу на транспортні засоби інших видів транспорту для здійснення подальшого транзитного перевезення таких контейнерів територією України або здійснення перевезення контейнерів, що призначаються для митної території України, справляється за ставкою, установленою статтею 5 Закону для контейнерів з вантажами та статтею 6 - для контейнерів без вантажів.
Єдиний збір з транспортного засобу, яким перевозиться контейнер, нараховується тільки в частині, що стосується проїзду автомобільними дорогами (за кожен кілометр проїзду), у тому числі за перевищення встановлених загальної маси, осьових навантажень та (або) габаритних параметрів, з урахуванням вимог статей 7 і 8 Закону.
20. Для автомобільних транспортних засобів, які перетинають державний кордон без вантажів, єдиний збір за здійснення контролю справляється у розмірі 20 відсотків ставки, визначеної у статті 5 Закону, а за проїзд автомобільними дорогами (за кожен кілометр проїзду), у тому числі за перевищення встановлених загальної маси, осьових навантажень та (або) габаритних параметрів, - за повною ставкою.
Додаток 1
до Порядку справляння єдиного
збору у пунктах пропуску через
державний кордон
РОЗРАХУНОК
суми єдиного збору, який справляється з транспортного засобу залежно від його місткості, загальної маси або габаритних параметрів
(євро)
---------------------------------------------------------------------
Вид | Місткість | Формула, що
транспортного засобу | або загальна маса| використовується
| | для розрахунку
| |суми єдиного збору
---------------------------------------------------------------------
1. Автобус від 10 до 30 місць 2+0,02 х L
включно
понад 30 місць 5+0,02 х L
2. Вантажний автомобіль до 20 тонн включно 5+0,02 х L
з/або без причепа та понад 20 до 40 тонн 10+0,02 х L
тягач з/або без включно
напівпричепа
3. Великоваговий понад 40 до 10+01 х L
автотранспортний засіб 44 тонн включно
понад 44 до 10+02 х L
52 тонн включно
понад 52 до 10+0,27 х L
60 тонн включно
понад 60 тонн 10+0,27 х L+(М-60)/10
(за кожні х 0,78 х L;
наступні 10 тонн якщо (М-60)/10>+>= 1
4. Великоваговий до 5 відсотків +0,05 х L
автотранспортний засіб включно
з перевищенням
установленого осьового
навантаження
від 5 до +0,1 х L
10 відсотків
включно
від 10 до +0,27 х L
20 відсотків
включно
понад 20 відсотків +0,27 х L+(O-20)/5 х
(за кожні наступні 0,15 х L
5 відсотків) якщо (O-20)/5 >= L
5. Великогабаритний за кожний параметр +0,03 х N х L
автотранспортний засіб
з перевищенням
встановленої ширини,
висоти, довжини
6. Залізничний вагон, 2 х V
контейнер 2 х K
---------------
Умовні позначення: L - протяжність маршруту; M - фактична маса великовагового автотранспортного засобу; O - фактичне осьове навантаження, що перевищує максимальне згідно із законодавством; N - кількість параметрів з перевищенням габаритних розмірів згідно із законодавством для даного виду транспорту; V - кількість залізничних вагонів; K - кількість контейнерів.
Додаток 2
до Порядку справляння єдиного
збору у пунктах пропуску через
державний кордон
ВИДИ
товарів, що підлягають контролю у разі здійснення транзиту та їх ввезення на митну територію України*
-------------------------------------------------------------------------
| | Види контролю,
Код товару | Опис товару згідно | яким підлягає товар
згідно з | з УКТ ЗЕД |-----------------------------
УКТ ЗЕД | |мит-|са- |ве- |фі- |ра- |еко-
| |ний |ні- |те- |то- |діо-|ло-
| | |тар-|ри- |са- |ло- |гіч-
| | |ний |нар-|ні- |гіч-|ний
| | | |ний |тар-|ний-|
| | | | |ний | |
-------------------------------------------------------------------------
0101 Коні, віслюки, мули та + + +
лошаки, живі
0102 Велика рогата худоба жива + + +
0103 Свині живі + + +
0104 Вівці або кози живі + + +
0105 Свійська птиця жива (півні, + + +
кури, качки, гуси, індики,
індички та цесарки)
0106 00 Інші тварини живі: + + +
0106 00 90 10 - - тварини, що поставляються + + + +
для зоопарків
0106 00 90 90 - - інші + + + +
0201 Яловичина свіжа або + + + +
охолоджена
0202 Яловичина морожена + + + +
0203 Свинина свіжа, охолоджена або + + + +
морожена
0204 Баранина або козлятина, + + + +
свіжа, охолоджена або
морожена
0205 00 М'ясо коней (конина), + + + +
віслюків, мулів або лошаків,
свіже, охолоджене або
морожене
0206 Субпродукти харчові великої + + + +
рогатої худоби, свиней,
овець, кіз, коней, віслюків,
мулів або лошаків, свіжі,
охолоджені або морожені
0207 М'ясо та харчові субпродукти + + + +
свійської птиці товарної
позиції 0105, свіжі,
охолоджені або морожені
0208 Інші м'ясо та харчові _ . + + + + +
субпродукти, свіжі,
охолоджені або морожені:
0208 10 - кролятина або зайчатина + + + + +
0208 20 00 00 - жаб'ячі лапки + + + + +
0208 90 - інші + + + + +
0209 00 Сало без пісних частин, + + + +
свинячий жир та жир свійської
птиці, не витоплені і не
виділені іншим способом,
свіжі або охолоджені,
морожені, солоні або у
розсолі, сушені або копчені
0210 М'ясо та харчові субпродукти, + + + +
солоні або у розсолі, сушені
або копчені; харчове борошно
з м'яса або субпродуктів
0301 Жива риба: + + + + +
0301 10 - декоративна риба + + + + +
0301 99 19 00 - - - - інша + + + + +
0301 99 90 00 - - - морська + + + + +
0302 Риба свіжа або охолоджена, + + + +
крім рибного філе та іншого
м'яса риб товарної позиції
0304:
0302 19 00 00 - - інші + + + + +
0302 69 19 00 - - - - інша + + + + +
0303 Риба морожена, крім рибного + + + +
філе та іншого м'яса риб
товарної позиції 0304
0304 Філе рибне та інше м'ясо риб + + + +
(включаючи фарш), свіже,
охолоджене або морожене
0305 Риба сушена, солона або у + + + + +
розсолі; риба гарячого або
холодного копчення; рибні
борошно, порошок та гранули,
придатні для харчування
0306 Ракоподібні з панцирами або + + + +
без панцирів, живі, свіжі,
охолоджені, морожені, сушені,
солоні або у розсолі;
ракоподібні у панцирах,
варені у воді або на парі,
охолоджені або неохолоджені,
морожені, сушені, солоні або
у розсолі; борошно, порошок
та гранули з ракоподібних,
придатні для харчування:
0306 13 - - креветки + + + + +
0306 14 - - краби + + + + +
0306 19 - інші, включаючи борошно, + + + + +
порошок та гранули з
ракоподібних, придатні для
харчування
0306 23 - - креветки + + + + +
0306 24 - - краби + + + + +
0306 29 - інші, включаючи борошно, + + + + +
порошок та гранули з
ракоподібних, придатні для
харчування
0307 Молюски, відділені або не + + + +
відділені від черепашок,
живі, свіжі, охолоджені,
морожені, сушені, солоні або
у розсолі; інші водяні
безхребетні, крім
ракоподібних та молюсків,
живі, свіжі, охолоджені,
морожені, сушені, солоні або
у розсолі; борошно, порошок
та гранули з інших водяних
безхребетних, крім
ракоподібних та молюсків,
придатні для харчування:
0307 10 - устриці + + + + +
0307 21 00 00 - - живі, свіжі або + + + + +
охолоджені
0307 31 - - живі, свіжі або + + + + +
охолоджені
0307 39 - - інші + + + + +
0307 60 00 00 - равлики, крім морських + + + + +
0307 99 18 00 - - - - водяні безхребетні + + + + +
інші
0307 99 90 00 - - - інші + + + + +
0401 Молоко та вершки, незгущені і + + + +
без додання цукру чи інших
підсолоджувальних речовин
0402 Молоко та вершки, згущені або + + + +
з доданням цукру чи інших
підсолоджувальних речовин
0403 Маслянка, коагульовані молоко + + + +
та вершки, йогурт, кефір та
інші ферментовані або
сквашені молоко та вершки
(бактеріальними заквасками),
згущені або незгущені, або з
доданням цукру чи інших
підсолоджувальних речовин,
або ароматизовані чи
неароматизовані, або з
доданням фруктів, горіхів чи
какао
0404 Молочна сироватка, згущена + + + +
або незгущена, з доданням чи
без додання цукру чи інших
підсолоджувальних речовин;
продукти, які складаються з
натуральних компонентів
частин молока, з доданням чи
без додання цукру чи інших
підсолоджувальних речовин, в
іншому місці непойменовані
0405 Масло вершкове та інші жири, + + + +
вироблені з молока; молочні
пасти
0406 Сири всіх видів та + + + +
кисломолочний сир
0407 00 Яйця птиці у шкаралупі, + + + +
свіжі, консервовані або
варені
0408 Яйця птиці без шкаралупи та + + + + +
яєчні жовтки, свіжі, сушені,
варені у воді або на парі,
формовані, морожені або
консервовані іншим способом,
з доданням чи без додання
цукру чи інших
підсолоджувальних речовин
0409 00 00 00 Мед натуральний + + + +
0410 00 00 00 Харчові продукти тваринного + + + +
походження, в іншому місці
непойменовані
0501 00 00 00 Людське волосся необроблене, + + + + +
мите чи немите, або знежирене
чи незнежирене; відходи
волосся
0502 Щетина свійських або диких + + + + +
свиней; борсучий волос та
інший волос, що
використовується для
виробництва щіток; відходи
щетини або волосу
0503 00 00 00 Кінський волос та його + + + + +
відходи, у тому числі у
вигляді полотна, з підосновою
чи без неї
0504 00 00 00 Кишки, сечові міхурі та + + + +
шлунки тварин, цілі або
шматками, крім риб'ячих,
свіжі, охолоджені, морожені,
солоні або у розсолі, сушені
або копчені
0505 Шкурки та інші частини + + + + +
птахів, вкриті пір'ям або
пухом, пір'я та частини пір'я
(обрізані чи необрізані) та
пух, очищені або неочищені,
дезінфіковані чи оброблені з
метою їх збереження, але які
не проходили подальшої
обробки; порошок та відходи
пір'я або частин пір'я
0506 Кістки та роги, необроблені, + + + + +
знежирені, які пройшли
первинну обробку (але без
надання форми), оброблені
кислотою або дежелатиновані;
порошок та відходи цих
продуктів
0507 Слонова кістка, черепаховий + + + + +
панцир, вус китовий
(включаючи бахрому) або інших
морських ссавців, роги, роги
оленя, копита, нігті, кігті
та дзьоби, необроблені або
які пройшли первинну обробку,
але без надання форми;
порошок та відходи цих
матеріалів
0508 00 00 00 Корали та аналогічні + + + + +
матеріали, необроблені або
які пройшли первинну обробку;
черепашки та панцирі
молюсків, ракоподібних чи
голкошкірих, кістки
каракатиць, необроблені або
які пройшли первинну обробку,
але без надання форми,
порошок та відходи цих
матеріалів
0509 00 Губки натуральні тваринного + + + + +
походження
0510 00 00 00 Амбра сіра, струмина боброва, + + + + +
цівета та мускус; шпанські
мушки; жовч, у тому числі
суха; залози та інші продукти
тваринного походження, що
використовуються для
виготовлення фармацевтичних
засобів, свіжі, охолоджені,
морожені або оброблені іншим
способом, консервовані
0511 Продукти тваринного + + + + +
походження, не включені до
інших угруповань; мертві
тварини групи 01 або 03,
непридатні для харчування
0601 Цибулини, бульби, кореневі + + + +
бульби, бульбоцибулини,
розетки коренів та
кореневища, у стані
вегетативного спокою, у стані
вегетації або цвітіння;
саджанці, рослини та корені
цикорію, крім коренів
товарної позиції 1212:
0601 10 90 00 - - інші + + + + +
0601 20 90 00 - - інші + + + + +
0602 Інші живі рослини (включаючи + + + + +
їх коріння), живці та
підщепи; міцелій грибів:
0602 10 90 00 - - інші + + + + +
0602 20 90 00 - - інші + + + + +
0602 90 10 00 - - міцелій грибів + + + + +
0602 90 41 00 - - - - - дерева лісові + + + + +
0603 Зрізані квітки та пуп'янки, + + + +
придатні для складання
букетів або для декоративних
цілей, свіжі, засушені,
вибілені, пофарбовані,
просочені або оброблені іншим
способом
0604 Листя, гілки та інші частини + + + +
рослин, без квіток або
пуп'янків, трави, мохи та
лишайники, для букетів або
оздоблення, свіжі, засушені,
вибілені, пофарбовані,
просочені або оброблені іншим
способом:
0604 10 - мохи та лишайники + + + + +
0604 91 - - свіжі + + + + +
0701 Картопля свіжа або охолоджена + + + +
0702 00 00 00 Помідори свіжі або охолоджені + + + +
0703 Цибуля, цибуля-шалот + + + +
(шарлот), часник,
цибуля-порей та інші
цибулинні овочі, свіжі або
охолоджені
0704 Капуста головчаста, капуста + + + +
цвітна, капуста броколі,
кольрабі та аналогічні
їстівні овочі роду Brassica,
свіжі або охолоджені
0705 Салат-латук (Lactuca sativa) + + + +
та цикорій (Cichorium spp.),
свіжі або охолоджені
0706 Морква, ріпа, столові буряки, + + + +
солодкий корінь, редька,
селера коренева та аналогічні
їстівні коренеплоди, свіжі
або охолоджені
0707 00 Огірки та корнішони свіжі або + + + +
охолоджені
0708 Бобові овочі, лущені або + + + +
нелущені, свіжі або
охолоджені
0709 Інші овочі, свіжі або + + + +
охолоджені:
0709 51 - - гриби + + + + +
0709 52 00 00 - - трюфелі + + + + +
0710 Овочі сирі або варені у воді + + + +
чи на парі, морожені
0711 Овочі, консервовані для + + +
тимчасового зберігання
(наприклад за допомогою
сірчаного газу або у солоній
воді, у воді з доданням сірки
або інших речовин, що
забезпечують їх тимчасову
консервацію), але у такому
вигляді не придатні для
вживання
0712 Овочі сушені, цілі, нарізані + + + +
на шматки або на скибки, або
добре подрібнені чи
розмелені, але які не пройшли
подальшої обробки:
0712 30 00 00 - гриби та трюфелі + + + + +
0713 Овочі бобові сушені, лущені, + + + +
очищені або неочищені від
насіннєвої оболонки,
подрібнені або неподрібнені
0714 Маніок, маранта, салеп, + + + +
топінамбур, солодка картопля
(батат) та аналогічні
коренеплоди чи бульби з
високим вмістом крохмалю або
інуліну, свіжі, охолоджені,
морожені або сушені, цілі чи
у шматках, або у вигляді
гранул або скибок; серцевина
сагової пальми
0801 Горіхи кокосові, бразильські, + + + +
кеш'ю, свіжі або сушені,
очищені від шкаралупи або
неочищені, з шкіркою або без
шкірки
0802 Інші горіхи свіжі або сушені, + + + +
очищені від шкаралупи або
неочищені, з шкіркою або без
шкірки:
0802 21 00 - - у шкаралупі + + + + +
0802 22 00 - - без шкаралупи + + + + +
0802 90 50 00 - - горішки кедрові + + + + +
0803 00 Банани, включаючи плантайни, + + + +
свіжі або сушені
0804 Фініки, інжир, ананаси, + + + +
авокадо, гуаява, манго та
мангостани, свіжі або сушені
0805 Цитрусові свіжі або сушені + + + +
0806 Виноград свіжий або сушений + + + +
0807 Дині (включаючи кавуни) та + + + +
папайя, свіжі
0808 Яблука, груші та айва, свіжі + + + +
0809 Абрикоси, вишні (черешні), + + + +
персики (включаючи брюньйони
та нектарини), сливи та
терен, свіжі
0810 Інші плоди, свіжі: + + + +
0810 10 - суниці (полуниці) + + + + +
0810 20 - малина, ожина, плоди + + + + +
шовковиці та гібрид ожини з
малиною (логанова ягода)
0810 40 - журавлина, чорниця та інші + + + + +
плоди з роду Vaccinium
0810 90 - інші + + + + +
0811 Плоди та горіхи сирі або + + + +
варені у воді чи на парі,
морожені, з доданням або без