• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Програми технічного переоснащення Національної кіностудії художніх фільмів імені Олександра Довженка на період до 2004 року

Кабінет Міністрів України  | Постанова, Заходи, Програма від 29.08.2002 № 1294
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова, Заходи, Програма
  • Дата: 29.08.2002
  • Номер: 1294
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова, Заходи, Програма
  • Дата: 29.08.2002
  • Номер: 1294
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 29 серпня 2002 р. N 1294
Київ
Про затвердження Програми технічного переоснащення Національної кіностудії художніх фільмів імені Олександра Довженка на період до 2004 року
На виконання розпорядження Президента України від 5 березня 2002 р. N 41 "Про заходи щодо підтримки розвитку Національної кіностудії художніх фільмів імені Олександра Довженка" Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Затвердити Програму технічного переоснащення Національної кіностудії художніх фільмів імені Олександра Довженка на період до 2004 року (далі - Програма), що додається.
2. Міністерству економіки та з питань європейської інтеграції за поданням Міністерства культури і мистецтв передбачати під час розроблення проектів Державної програми економічного та соціального розвитку України на 2003 і 2004 роки державні централізовані капітальні вкладення для фінансування заходів з виконання Програми виходячи з реальних фінансових можливостей.
3. Міністерству культури і мистецтв передбачити під час подання Міністерству фінансів пропозицій до проектів Державного бюджету України на 2003 і 2004 роки кошти на фінансування заходів Програми.
Прем'єр-міністр України А.КІНАХ
Інд. 28
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 29 серпня 2002 р. N 1294
ПРОГРАМА
технічного переоснащення Національної кіностудії художніх фільмів імені Олександра Довженка на період до 2004 року
Загальна частина
Кіностудію художніх фільмів у Києві засновано у 1928 році. Споруджені до 1940 року будівлі, в яких знаходяться основні технологічні цехи (у тому числі покрівлі, електромережа, мережі водопостачання і каналізації, тепломережі, інженерне обладнання, системи вентиляції і кондиціонування), потребують невідкладної реконструкції з урахуванням вимог норм і правил пожежної безпеки, екології. Система пожежогасіння у кінознімальному павільйоні N 1, найбільшому у Європі, перебуває в аварійному стані. Покрівля павільйону і допоміжних приміщень потребує негайного капітального ремонту.
Однією з найгостріших проблем Національної кіностудії художніх фільмів імені Олександра Довженка (далі - Кіностудія) є використання застарілих монофонічних технологій озвучення фільмів, що не дає змоги забезпечити просування кінопродукції на світовий ринок, призводить до розміщення замовлень на іноземних кіностудіях (Росії, Польщі, Угорщини, Чехії тощо). Внаслідок цього у недалекому майбутньому істотно зменшаться можливості показу художніх фільмів також у провідних вітчизняних кінотеатрах, де здійснюється динамічне технічне переоснащення з використанням систем звуковідтворення "Долбі-стерео" (аналогових і цифрових).
В Україні вже функціонує 38 сучасно оснащених кінотеатрів (з урахуванням пристосованих приміщень - 44 кінозали), і кількість їх щороку збільшується. Збір коштів від кінопоказу зарубіжних фільмів у таких кінотеатрах за минулий рік перевищив 30 млн гривень, що вдвічі більше валового збору в усіх інших кінотеатрах.
Стан виробничо-технічної бази
Стан виробничо-технічної бази Кіностудії не відповідає сучасному рівню, негативно позначається на конкурентоспроможності вітчизняної кінопродукції на світовому ринку.
Зношеність основних будівель становить: головного корпусу - 72 відсотки, цеху комбінованих зйомок і кінознімального павільйону N 1 - 100, цеху знімальної техніки - 64 відсотки.
Основне технологічне обладнання звукозапису, засоби знімальної техніки та операторського обладнання, обладнання для комбінованих зйомок, монтажу фільмів та обробки плівки, парк спеціальних автотранспортних засобів, кінопроекційне обладнання експлуатується протягом 20 і більше років. Зношеність засобів знімальної техніки та операторського обладнання становить 86 відсотків, звукотехнічного та кінопроекційного обладнання - 83, освітлювальної техніки - 84, обладнання для монтажу фільмів - 89, для комбінованих зйомок - 90, спеціальних автотранспортних засобів - 83 відсотки. Усе це обладнання не відповідає сучасним технічним нормам, не дає змоги створювати складні постановочні художні фільми на рівні світових кінематографічних зразків.
У 1999-2000 роках розпочато переоснащення звукоцеху та цеху знімальної техніки, що дало можливість частково запровадити сучасні технології цифрового запису монофонічних фонограм, відеозйомки та нелінійного монтажу відеоматеріалів у форматі Digital Betacam.
Мета і основні завдання
Метою цієї Програми є забезпечення створення сучасної бази виробництва кіно- і відеофільмів, яка відповідає світовим кінематографічним зразкам.
Основні завдання Програми:
створення сучасного технологічного комплексу озвучення фільмів;
здійснення реконструкції та акустичного облаштування ательє звукозапису, приміщень апаратного комплексу та інженерних мереж, приведення їх у відповідність з вимогами сучасних норм і правил.
Технічне переоснащення цеху звукотехніки Кіностудії є одним з найважливіших завдань, від розв'язання якого залежить значне підвищення якості кінопродукції, її конкурентоспроможність. Крім того, це дасть змогу відмовитися від послуг кіностудій інших держав, забезпечить можливість дублювання кінофільмів іноземного виробництва, прокат яких здійснюється в Україні, що позначиться на зменшенні прокатної вартості цих фільмів, а отже, на доступності кращих творів світового кіномистецтва для широких кіл глядачів.
Етапи виконання
Виконання Програми здійснюватиметься поетапно.
Перший етап - 2003 рік. Передбачається забезпечити придбання обладнання для цеху звукотехніки, його монтаж і проведення пусконалагоджувальних робіт, оснащення сучасними акустичними засобами ательє запису та перезапису звуку.
Це дасть змогу впровадити сучасні технології первинного запису звуку в павільйоні і на натурі, здійснити акустичну реконструкцію ательє озвучення фільмів і запису синхронних шумів, технічне переоснащення ательє перезапису звуку у системі "Долбі-стерео", апаратної для підготовки і монтажу звукових матеріалів.
У кінцевому підсумку з'явиться можливість створювати кінофільми із стереофонічною фонограмою відповідно до загальноприйнятих світових стандартів.
Другий етап - 2004 рік. Передбачається завершити роботи із створення повного звукотехнічного комплексу, включаючи технічне переоснащення ательє запису цифрових музичних фонограм, акустичне облаштування ательє запису звуку на рівні сучасних вимог, а також комплексу електрокопіювання звукових фонограм різних форматів, обладнання шумобази (сучасної фонотеки шумів), залу для контролю якості і приймання готової продукції з цифровою фонограмою фільму у системі "Долбі-стерео".
Очікувані результати виконання
Виконання Програми забезпечить розширення творчих можливостей у створенні кіно- і відеофільмів, конкурентоспроможної кіновідеопродукції світового рівня за рахунок використання сучасних технологій.
Фінансування
Фінансування заходів з виконання Програми здійснюватиметься відповідно до законодавства за рахунок коштів, передбачуваних центральним органам виконавчої влади у Державному бюджеті України на відповідний рік, та коштів Кіностудії, отриманих від фінансово-господарської діяльності.
Загальний обсяг фінансування Програми становить 20 млн гривень, у тому числі за рахунок державного бюджету - 19,7 млн, за рахунок позабюджетних коштів - 300 тис. гривень. Обсяги та джерела фінансування, терміни виконання заходів наведено у додатку.
Механізм управління та контроль за виконанням Програми
Механізм виконання Програми передбачає здійснення ряду організаційно-фінансових заходів. Зокрема, завдання щодо зміцнення виробничо-технічної бази Кіностудії розв'язуватимуться за рахунок бюджетних коштів відповідно до законодавства.
Контроль за виконанням Програми здійснює Мінкультури, у тому числі за підготовкою пропозицій щодо фінансового забезпечення запланованих робіт, внесенням до Програми змін, додержанням вимог законодавства з питань закупівлі товарів, (робіт, послуг) за державні кошти та порядку державного фінансування капітального будівництва, проведенням експертизи, оцінки, прийманням виконаних робіт.
Додаток
до Програми
ЗАХОДИ
з виконання Програми технічного переоснащення Національної кіностудії художніх фільмів імені Олександра Довженка на період до 2004 року


Основні
завдання
Відпові-
дальні
виконавці
Термін
вико-
нання,
роки
Орієн-
товний
обсяг
фінан-
сування,
тис.
гривень
Джерела
фінансування
дер-
жав-
ний
бюджет
поза-
бюд-
жетні
кошти
Технічне переоснащення
цеху звукотехніки для
створення сучасного
звукотехнічного
комплексу виробництва
кіно- і відеофільмів з
цифровою системою
"Долбі-стерео"
у тому числі
технологічні комплекси:
первинного запису звуку
під час зйомок у
павільйоні і на натурі
озвучення "А"
(обладнання, монтаж,
акустичне оснащення)
перезапису звуку
(обладнання, монтаж,
акустичне оснащення,
проведення сертифікації
за системою ТНХ
(Лукас-фільм ЛТД)
підготовки і монтажу
звукових матеріалів
(обладнання, монтаж)
запису музики
(обладнання, монтаж,
акустичне оснащення)
комплекс
електрокопіювання
(обладнання, монтаж)
зал для контролю якості
і приймання готової
продукції (обладнання,
монтаж, акустична
обробка)
Реконструкція
виробничих приміщень
Мінкультури,
Мінекономіки,
Кіностудія







-"-


-"-


-"-





-"-


Мінкультури,
Мінекономіки,
Кіностудія
-"-


-"-




-"-
2003
2004








2003
2004

2003


2003





2003


2004


2004


2004




2003
2004
9646
10354








330
330

293


7517





206


6325


1156


1736




1300
807
9496
10204








330
330

193


7467





206


6225


1156


1736




1300
757
150
150








100





50








100










50
Усього 2000019700300