• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про план заходів, спрямованих на боротьбу з корупцією, на 2000 рік

Кабінет Міністрів України  | Постанова, План від 03.07.2000 № 1050
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова, План
  • Дата: 03.07.2000
  • Номер: 1050
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова, План
  • Дата: 03.07.2000
  • Номер: 1050
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 3 липня 2000 р. N 1050
Київ
Про план заходів, спрямованих на боротьбу з корупцією, на 2000 рік
На виконання статті 2 Указу Президента України від 24 квітня 1998 р. N 367 "Про Концепцію боротьби з корупцією на 1998 - 2005 роки" Кабінет Міністрів України
постановляє:
Затвердити план заходів, спрямованих на боротьбу з корупцією, на 2000 рік (додається).
Прем'єр-міністр України В.ЮЩЕНКО
Інд. 29
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 3 липня 2000 р. N 1050
ПЛАН
заходів, спрямованих на боротьбу з корупцією, на 2000 рік
1. Продовжити роботу з реалізації заходів Комплексної цільової програми боротьби зі злочинністю на 1996 - 2000 роки, затвердженої Указом Президента України від 17 вересня 1996 р. N 837, та Концепції боротьби з корупцією на 1998 - 2005 роки, затвердженої Указом Президента України від 24 квітня 1998 р. N 367.
Міністерства, інші центральні органи виконавчої
влади, Рада міністрів Автономної Республіки
Крим, обласні, Київська та Севастопольська
міські держадміністрації.
Протягом року.
2. Продовжити роботу, пов'язану з подальшим удосконаленням законодавства з питань боротьби з корупцією, зокрема супроводження проектів Законів України "Про внесення змін і доповнень до Закону України "Про боротьбу з корупцією" та "Про внесення змін і доповнень до деяких законодавчих актів України у зв'язку з прийняттям Закону України "Про боротьбу з корупцією", які подані Президентом України на розгляд Верховної Ради України.
Мін'юст, МВС, СБУ, Державна податкова
адміністрація, інші центральні органи
виконавчої влади.
Протягом року.
3. Забезпечувати оперативне супроводження процесу приватизації з метою запобігання вчиненню злочинів та інших правопорушень у цій сфері.
МВС, Державна податкова адміністрація, СБУ.
Протягом року.
4. Вжити заходів до виявлення та припинення протиправної діяльності посадових осіб органів державної влади та органів місцевого самоврядування, інших зловживань під час реформування сільськогосподарських підприємств відповідно до Указу Президента України від 3 грудня 1999 р. N 1529 "Про невідкладні заходи щодо прискорення реформування аграрного сектора економіки", а також недопущення порушення законних прав сільськогосподарських товаровиробників на землю і майно.
МВС, СБУ, Мінагрополітики.
Протягом року.
5. Організувати та провести комплекс заходів, спрямованих на виявлення проявів корупції в установах і організаціях бюджетної сфери, з метою забезпечення відшкодування збитків, завданих корупційними діями їх посадових осіб.
МВС, Державна податкова адміністрація, СБУ,
Головдержслужба, Державне казначейство, Мінфін,
Фонд державного майна.
Протягом року.
6. Провести комплексні перевірки місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо додержання вимог Законів України "Про боротьбу з корупцією", "Про державну службу" та інших актів законодавства, спрямованих на боротьбу з корупцією. Для забезпечення ефективності цих перевірок створити комісії за участю співробітників підрозділів, які здійснюють функції щодо боротьби з корупційними проявами (за окремим планом).
Головдержслужба, МВС, СБУ, Державна податкова
адміністрація.
Протягом року.
7. Продовжити практику підвищення кваліфікації державних службовців, керівників державних підприємств, установ і організацій з питань запобігання та протидії корупції і дотримання актів законодавства про державну службу із залученням фахівців Головдержслужби, МВС, СБУ, Мін'юсту, Державної податкової адміністрації, Держмитслужби та відповідних вищих навчальних закладів і наукових установ.
Центральні та місцеві органи виконавчої влади,
Головдержслужба за участю Української академії
державного управління при Президентові України.
Протягом року.
8. Систематично інформувати громадськість про результати законотворчої та правозастосовної діяльності, спрямованої на боротьбу з корупцією.
Державний комітет з інформаційної політики,
телебачення і радіомовлення, МВС, СБУ,
Державна податкова адміністрація.
Протягом року.
9. З метою вдосконалення механізму притягнення до відповідальності державних службовців за неналежне виконання службових обов'язків, порушення Законів України "Про державну службу" та "Про боротьбу з корупцією" підготувати:
проект постанови Кабінету Міністрів України про внесення змін і доповнень до постанови Кабінету Міністрів України від 4 березня 1995 р. N 160 "Про затвердження порядку проведення службового розслідування".
Головдержслужба, Мін'юст, Мінпраці.
До 1 серпня;
положення про порядок проведення Головдержслужбою перевірок.
Головдержслужба, Мін'юст.
II квартал.
10. Проаналізувати підсумки декларування доходів державними службовцями за 1999 рік та подати Кабінетові Міністрів України узагальнену інформацію і відповідні пропозиції з цього питання.
Головдержслужба, центральні та місцеві органи
виконавчої влади.
До 1 липня.
11. Підготувати та подати в установленому порядку проект Указу Президента України про утворення національного антикорупційного комітету при Президентові України та його громадських приймальних у регіонах.
Мін'юст, МВС, СБУ, Головдержслужба, Мінфін.
До 1 листопада.
12. Провести перевірки об'єктів паливно-енергетичного комплексу та відповідних посередницьких структур, які працюють у цьому напрямі.
МВС, Державна податкова адміністрація, СБУ,
Мінфін, Фонд державного майна.
Протягом року.
13. Розробити та подати Кабінетові Міністрів України пропозиції щодо внесення змін до типових положень про структурні підрозділи місцевих державних адміністрацій з житлово-комунального господарства, містобудування і архітектури та інших актів законодавства, в яких передбачити врегулювання питання відбору і виконання проектів реконструкції та будівництва об'єктів лише на конкурсній основі.
Держбуд, Мінекономіки.
До 1 серпня.
14. Звернутися до Верховного Суду України з питань впровадження дієвого механізму контролю за дотриманням судами процесуальних строків, зокрема розгляду матеріалів щодо притягнення до адміністративної відповідальності за порушення Закону України "Про боротьбу з корупцією" та кримінальних справ щодо вчинення посадових злочинів.
МВС, СБУ, Державна податкова адміністрація.
До 15 серпня.
15. Утворити при Мін'юсті робочу групу з фахівців для аналізу нормативно-правових актів з питань запобігання та протидії корупції, організованій злочинності, насамперед у сфері економіки, та підготовки пропозицій щодо внесення відповідних змін до них.
Мін'юст, МВС, Мінекономіки, Мінфін, СБУ,
Державна податкова адміністрація.
До 1 вересня.
16. Вивчити ефективність функціонування і результативність діяльності створених (визначених) у міністерствах, інших центральних та місцевих органах виконавчої влади підрозділів (працівників) з питань запобігання корупційним і злочинним проявам.
Головдержслужба, МВС, СБУ.
До 1 листопада.
17. Розробити та подати проект постанови Кабінету Міністрів України про заходи щодо реалізації Закону України "Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти" та проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про поставки продукції для державних потреб", в яких передбачити, що закупівля товарів (робіт, послуг) за рахунок державних коштів повинна здійснюватися виключно на конкурсній основі.
Мінекономіки, Мінфін, Мін'юст.
У місячний термін після набрання Законом
чинності.