• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про організацію виконання постанови Ради Міністрів СРСР від 6 червня 1985 р. N 535 "Про додаткові заходи по забезпеченню збирання врожаю, заготівель сільськогосподарських продуктів і кормів у 1985 році та успішного проведення зимівлі худоби в період 1985/86 року"

Рада Міністрів УРСР  | Постанова, План від 28.06.1985 № 246
Реквізити
  • Видавник: Рада Міністрів УРСР
  • Тип: Постанова, План
  • Дата: 28.06.1985
  • Номер: 246
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Рада Міністрів УРСР
  • Тип: Постанова, План
  • Дата: 28.06.1985
  • Номер: 246
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
РАДА МІНІСТРІВ УКРАЇНСЬКОЇ РСР
П О С Т А Н О В А
від 28 червня 1985 р. N 246
Київ
Про організацію виконання постанови Ради Міністрів СРСР від 6 червня 1985 р. N 535 "Про додаткові заходи по забезпеченню збирання врожаю, заготівель сільськогосподарських продуктів і кормів у 1985 році та успішного проведення зимівлі худоби в період 1985/86 року"
З метою своєчасного і високоякісного проведення збирання врожаю, заготівель сільськогосподарських продуктів, кормів і успішного проведення зимівлі худоби, на виконання постанови Ради Міністрів СРСР від 6 червня 1985 р. N 535 Рада Міністрів Української РСР
постановляє:
1. Зобов'язати Міністерство сільського господарства УРСР, Міністерство плодоовочевого господарства УРСР, Міністерство меліорації і водного господарства УРСР, Держкомсільгосптехніку УРСР, Міністерство заготівель УРСР, Міністерство харчової промисловості УРСР, Міністерство м'ясної і молочної промисловості УРСР, Головплодвинпром УРСР, Укоопспілку, Південне відділення ВАСГНІЛ, виконкоми місцевих Рад народних депутатів і агропромислові об'єднання, керівників колгоспів, радгоспів, заготівельних і транспортних організацій, керуючись рішеннями квітневого (1985 р.) Пленуму ЦК КПРС, забезпечити підготовку до збирання врожаю, заготівель сільськогосподарських продуктів і кормів у 1985 році, а також успішне проведення зимівлі худоби в період 1985/86 року.
Затвердити план організаційно-господарських заходів по виконанню в республіці постанови Ради Міністрів СРСР від 6 червня 1985 р. N 535 (додається).
2. Підвищити відповідальність керівників міністерств і відомств УРСР, агропромислових об'єднань, колгоспів, радгоспів, заготівельних і транспортних організацій за здійснення заходів по своєчасній підготовці та успішному проведенню збирання врожаю, заготівель сільськогосподарських продуктів і кормів у 1985 році.
3. Держкомсільгосптехніці УРСР і облвиконкомам здійснити підготовку до збирання врожаю 1985 року автоколон транспортних підприємств "Транссільгосптехніка", забезпечивши укомплектування вантажних автомобілів складом водіїв з розрахунку два водії на один автомобіль.
Дозволити Держкомсільгосптехніці УРСР за погодженням з Міністерством сільського господарства УРСР, Міністерством плодоовочевого господарства УРСР і облвиконкомами в необхідних випадках провадити перекидання автоколон транспортних підприємств "Транссільгосптехніка" з однієї області в іншу на збирання врожаю і заготівлі сільськогосподарських продуктів.
4. Держпостачу УРСР і Держкомсільгосптехніці УРСР забезпечити до 25 вересня 1985 р. поставку відповідно до постанови Ради Міністрів УРСР від 26 листопада 1984 р. N 450 сільському господарству (в тому числі для радгоспів Міністерства плодоовочевого господарства УРСР, Міністерства харчової промисловості УРСР і Головплодвинпрому УРСР) у рахунок річних фондів 28 тис. вантажних автомобілів (крім автомобілів типів УАЗ, "Москвич" і спеціалізованих), з них 20 тис. вантажних автомобілів до 15 липня 1985 р., за рахунок перенесення на IV квартал строків поставки автомобілів іншим споживачам (крім поставки для комплектування, експорту, спеціальних потреб та в райони Крайньої Півночі).
5. Дозволити Міністерству сільського господарства УРСР і Держкомсільгосптехніці УРСР за погодженням з облвиконкомами для прискорення збирання врожаю сільськогосподарських культур залежно від умов, що складаються, провадити у червні-серпні 1985 р. зміну строків поставки комбайнів для збирання зернових і технічних культур, а також інших збиральних машин за виділеними фондами для потреб сільського господарства.
6. Міністерству внутрішніх справ УРСР забезпечити в 1985 році виготовлення і поставку сільському господарству:
у рахунок виділених фондів 13500 навантажувачів фронтальних ПФ-0,5 до 1 серпня, 4100 зернометів ЗМ-60 і 1800 повітропідігрівників ВПТ-600 до 1 вересня;
машин і обладнання для укомплектування зерноочисносушильних комплексів за фондами першого півріччя до 25 червня і за фондами I-III кварталів до 25 вересня;
додатково 4 тис. транспортерів до силосозбиральних комбайнів (деталь КЕС01.02.470).
7. Держпостачу УРСР і Держкомсільгосптехніці УРСР забезпечити поставку автомобільних акумуляторів типів 6СТ-132 і 6СТ-182, виділених для сільського і водного господарства, за фондами I-III кварталів до 15 вересня і за річними фондами до 15 листопада 1985 року.
8. Держпостачу УРСР, Міністерству чорної металургії УРСР, Міністерству промисловості будівельних матеріалів УРСР, Міністерству лісової і деревообробної промисловості УРСР, Міністерству вугільної промисловості УРСР, Міністерству торгівлі УРСР, Міністерству легкої промисловості УРСР, Держкомсільгосптехніці УРСР та об'єднанню "Укрпластик" забезпечити поставку (незалежно від рівня виконання плану виробництва) сільському та водному господарству, підприємствам і організаціям Міністерства сільського будівництва УРСР стальних, чавунних, азбестоцементних, та поліолефінових труб, відцентрових, артезіанських і заглибних насосів, електрообладнання, металообробного інструменту, гідрогальмової рідини, сульфовугілля, лакофарбової продукції, опалювальних агрегатів, швидкісних водопідігрівників, калориферів, ємкісних водопідігрівників та вентиляторів для сушіння сіна за фондами I-III кварталів до 15 вересня і за річними фондами до 15 грудня 1985 р. карбіду кальцію за фондами I-III кварталів до 25 вересня і за річними фондами до 25 грудня 1985 р., будівельних матеріалів (у тому числі цементу) і лісних матеріалів за річними фондами до 25 грудня 1985 р., паперу, картону, паперових і тканинних мішків за фондами I-III кварталів до 20 вересня та за річними фондами до 20 грудня 1985 року.
Держпостачу УРСР і Міністерству лісової і деревообробної промисловості УРСР поставляти в 1985 році у першочерговому порядку підприємствам та організаціям Міністерства енергетики і електрифікації УРСР за виділеними річними фондами лісоматеріали для будівництва й ремонту електричних мереж, що забезпечують електропостачання об'єктів, які беруть участь у збиранні врожаю, заготівлях сільськогосподарських продуктів і кормів, та тваринницьких об'єктів у період зимівлі худоби, а також для виконання технічних заходів по підвищенню надійності електропостачання зазначених об'єктів.
9. Держплану УРСР і Держпостачу УРСР виділити металопрокат та інші матеріали, необхідні для виконання додаткових завдань по виробництву транспортерів до силосозбиральних комбайнів, передбачених цією постановою.
10. Держкомсільгосптехніці УРСР за погодженням з Міністерством сільського господарства УРСР терміново розподілити між споживачами виділені додатково у 1985 році для потреб колгоспів і радгоспів (незалежно від відомчої підпорядкованості) за рахунок резерву Ради Міністрів СРСР і оборотних матеріальних ресурсів, які знаходяться на підприємствах по поставках продукції системи Держпостачу СРСР, матеріали та обладнання.
11. Виділені додатково в 1985 році (з поставкою у III кварталі) за рахунок резерву Ради Міністрів СРСР для забезпечення збирання врожаю і заготівель сільськогосподарських продуктів автомобільний бензин і дизельне паливо передати облвиконкомам згідно з додатком N 1.
12. Управлінням Донецької, Львівської, Одеської, Південної, Південно-Західної і Придніпровської залізниць перевозити з 1 жовтня 1985 р. по 1 травня 1986 р. за заявками облвиконкомів для колгоспів, радгоспів та інших державних сільськогосподарських підприємств грубі корми, заготовлені в інших республіках та областях, з оплатою за тарифом, зниженим на 50 процентів проти діючого, без стягування штрафів за недовантаження вагонів (при повному їх заповненні по об'єму) пресованими грубими кормами.
Облвиконкомам відшкодувати залізницям за рахунок бюджетів областей витрати залізниць, пов'язані з застосуванням пільгового тарифу.
13. Створити оперативну диспетчерську групу по керівництву перевезеннями зерна і поліпшенню використання автотранспорту в складі згідно з додатком N 2.
Облвиконкомам створити відповідні оперативні диспетчерські групи в областях і районах.
14. Облвиконкомам за погодженням з відповідними міністерствами залучати в 1985 році для будівництва і ремонту об'єктів хлібоприймальних та зернопереробних підприємств, зв'язаних з прийманням, переробкою та зберіганням зерна і насіння олійних культур, будівельні та ремонтно-будівельні організації, які здійснюють будівництво об'єктів Міністерства заготівель УРСР.
Забороняється відволікати на інші роботи працівників та автомобільний транспорт хлібоприймальних і зернопереробних підприємств, проектних інститутів, ремонтно-будівельних управлінь та дільниць Міністерства заготівель УРСР, Всесоюзного об'єднання "Союзелеваторбуд", машинобудівних заводів Всесоюзного промислового об'єднання "Союзпромелеватормлинмаш", автобаз та інших підприємств і організацій Міністерства заготівель СРСР, а також організацій Міністерства сільського будівництва УРСР, зайнятих на будівництві елеваторів та інших об'єктів Міністерства заготівель УРСР.
15. Для посилення матеріальної заінтересованості робітників в завершенні збирання цукрових буряків урожаю 1985 року в оптимальні строки і без втрат дозволяється провадити підвищену оплату праці робітників радгоспів та інших державних сільськогосподарських підприємств, зайнятих на збиранні фабричних цукрових буряків, після збирання 30 процентів посівних площ їх, але не раніше ніж з 20 вересня, за розцінками, збільшеними для трактористів-машиністів на 50 процентів та для всіх інших робітників, зайнятих на збиранні цукрових буряків, на 25 процентів, замість діючих розцінок.
Рекомендувати колгоспам застосовувати вказаний порядок оплати праці робітників, зайнятих на збиранні цукрових буряків.
16. З метою більш повного використання можливостей для одержання максимального врожаю цукрових буряків і виробітку більшої кількості цукру Міністерству сільського господарства УРСР, Міністерству харчової промисловості УРСР разом з облвиконкомами визначити строки початку їх збирання і пуску цукрових заводів, виходячи із стану коренеплодів та умов, що складаються для їх росту і нагромадження в них цукру.
Пропозиції з цього питання, погоджені з Міністерством харчової промисловості СРСР і Міністерством сільського господарства СРСР, подати Раді Міністрів УРСР до 5 серпня 1985 року.
Міністерству сільського господарства УРСР, Міністерству харчової промисловості УРСР, облвиконкомам і райвиконкомам розробити і затвердити графіки копання та завдання по вивезенню цукрових буряків і забезпечити їх виконання. Збирання цукрових буряків до 20 вересня повинно проводитися в обсягах, необхідних для безперебійного забезпечення роботи цукрових заводів і створення в цей період запасів буряків на цукрових заводах не більш як на три доби їх роботи. Не допускати нагромадження викопаних буряків на полях.
17. Продавати колгоспам, радгоспам та іншим державним сільськогосподарським підприємствам за кожний центнер цукрових буряків урожаю 1985 року, проданий державі з кормових посівів, по 75 кілограмів жому (в розрахунку на сирий жом), по 1,5 кілограма патоки (меляси), а також відпускати комбікорми і цукор за нормами й цінами, встановленими для бурякоздавачів.
Цукровим заводам провадити за продаж цукрових буряків з кормових посівів грошові виплати радгоспам та іншим державним сільськогосподарським підприємствам, передбачені підпунктом 2 пункту 14 постанови ЦК Компартії України і Ради Міністрів УРСР від 27 лютого 1975 р. N 114.
Цукрові буряки, продані державі колгоспами, радгоспами та іншими державними сільськогосподарськими підприємствами з кормових посівів, зараховуються у виконання планів продажу і договорів контрактації.
Перелік господарств із зазначенням кількості цукрових буряків, що продаються ними державі з кормових посівів, установлюється облвиконкомами.
Оплата цукрових буряків урожаю 1985 року, які продаються державі колгоспами, радгоспами та іншими сільськогосподарськими підприємствами з кормових посівів, провадиться за встановленими закупівельними цінами з надбавкою 50 процентів цих цін.
18. Облвиконкомам, Міністерству плодоовочевого господарства УРСР, Міністерству харчової промисловості УРСР, Міністерству торгівлі УРСР і Укоопспілці забезпечити:
а) своєчасну закупівлю в колгоспах і радгоспах усієї вирощеної товарної картоплі, овочів, фруктів, винограду в зонах їх виробництва;
б) створення в місцях виробництва спеціалізованих комплексів по прийманню, сортуванню, пакуванню, фасуванню, зберіганню і переробці картоплі, овочів, фруктів та іншої продукції.
19. Міністерству сільського господарства УРСР, Міністерству заготівель УРСР, Міністерству плодоовочевого господарства УРСР, Міністерству харчової промисловості УРСР, Головплодвинпрому УРСР, іншим міністерствам і відомствам УРСР, які мають підсобні сільські господарства, та облвиконкомам здійснити необхідні заходи до забезпечення потреби колгоспів, радгоспів та інших сільськогосподарських підприємств і організацій у власному високоякісному насінні сільськогосподарських культур для посіву під урожай 1986 року, створення страхових і перехідних посівних фондів, а також виконання встановлених планів заготівель сортового і гібридного насіння сільськогосподарських культур у державні ресурси. Забезпечити своєчасну засипку і завезення насіннєвої картоплі в повній потребі під урожай 1986 року.
Використати весь вирощений урожай насіння дефіцитних і перспективних сортів і гібридів зернових та інших сільськогосподарських культур тільки на насінні цілі.
20. Дозволити облвиконкомам залучати на збирання врожаю 1985 року не на шкоду основному виробництву вантажні автомобілі та бортові автопричепи всіх підприємств, установ і організацій із складом водіїв та ремонтними засобами (крім автомобілів Міністерства оборони, Комітету державної безпеки СРСР, Міністерства внутрішніх справ СРСР, вугільних шахт і розрізів Міністерства вугільної промисловості СРСР, автомобілів, зайнятих на будівництві атомних електростанцій, експлуатації і ремонті енергетичних об'єктів Міністерства енергетики і електрифікації СРСР, а також автомобілів, що забезпечують технологічний процес на підприємствах і в організаціях).
Автомобілі, залучені на збирання врожаю 1985 року, прикріпляти до автомобільних господарств Міністерства автомобільного транспорту УРСР і Держкомсільгосптехніки УРСР. Забезпечення вказаних автомобілів запасними частинами, ремонтними засобами і нафтопродуктами покласти на Держкомсільгосптехніку УРСР. Заправлення цих автомобілів провадити за місцем їх роботи в колгоспах, радгоспах і райсільгосптехніках.
Відпуск нафтопродуктів сільськогосподарським і залученим транспортним організаціям з нафтобаз Держкомнафтопродукту УРСР і Держкомсільгосптехніки УРСР в період збирання і вивезення сільськогосподарської продукції провадити протягом усього світлового дня.
Установити, що при міжобласному перекиданні залучених на збирання врожаю автомобілів заправлення їх нафтопродуктами здійснюється організаціями Держкомсільгосптехніки УРСР з оплатою вартості нафтопродуктів заготівельними організаціями областей, в які направляються автомобілі.
Вважати за необхідне організувати цілодобову роботу вантажних автомобілів на перевезенні зерна та інших сільськогосподарських продуктів. З цією метою зобов'язати облвиконкоми забезпечити укомплектування складом водіїв усіх автомобілів, зайнятих на збиранні врожаю, з розрахунку два водії на один автомобіль, залучаючи при необхідності водіїв з інших галузей народного господарства (крім підприємств, автомобілі яких не залучаються для збирання врожаю відповідно до цього пункту).
Установити, що вартість перевезення тих, що залучаються на збирання врожаю, вантажних автомобілів і бортових автопричепів залізницею в обидва кінці, а також перегону їх своїм ходом оплачують підприємства, організації, установи, яким належать ці автомобілі й автопричепи.
Відповідно до постанови Ради Міністрів СРСР від 6 червня 1985 р. N 535 витрати по перевезенню і перегону вантажних автомобілів та бортових автопричепів, які залучаються на вивезення зерна й насіння олійних культур, і витрати по переїзду водіїв та обслуговуючого персоналу автомобілів, що належать Міністерству автомобільного транспорту УРСР і Держкомсільгосптехніці УРСР, відшкодовуються хлібоприймальними підприємствами за рахунок коштів Міністерства заготівель СРСР, передбачених для централізованого регулювання різниці між єдиними розрахунковими цінами і закупівельними цінами на зерно й насіння олійних культур відповідно до постанови Ради Міністрів СРСР від 2 березня 1959 р. N 223.
Установити, що вантажні автомобілі, які залучаються на збирання врожаю і заготівлі сільськогосподарських продуктів у 1985 році, направляються до місця призначення на відстань до 1000 кілометрів своїм ходом організованими колонами.
21. Зберегти за водіями автомобілів, робітниками по ремонту, механіками, начальниками автоколон і диспетчерами автомобільних господарств, а також за водіями автомобілів колгоспів і міжгосподарських підприємств та організацій, які відряджаються на вивезення зерна, інших сільськогосподарських продуктів, силосної і сінажної маси та інших видів кормів, 75 процентів їх середнього заробітку, але не нижче тарифної ставки (окладу) за місцем основної роботи, на весь час відрядження. Вказані суми виплачуються підприємствами, установами й організаціями за рахунок своїх коштів за місцем основної роботи цих працівників, а водіям, які відряджаються з колгоспів і міжколгоспних підприємств та організацій, - з бюджету союзної республіки, куди направляються водії, за місцем їх роботи в організаціях і господарствах на збиранні врожаю. У зв'язку з цим відряджуваним працівникам добові і квартирні не виплачуються.
Збережувані відповідно до цієї постанови за відряджуваними працівниками Міністерства автомобільного транспорту УРСР, підприємств і організацій системи Держкомсільгосптехніки УРСР та госпрозрахункових автогосподарств міністерств і відомств 75 процентів середнього заробітку, виплачуваних їм замість добових і квартирних, у фонд заробітної плати не включаються.
Доручити Міністерству фінансів УРСР забезпечити відшкодування автомобільним господарствам транспорту загального користування, радгоспам і автопідприємствам системи Міністерства сільського господарства УРСР, Міністерства плодоовочевого господарства УРСР і Держкомсільгосптехніки УРСР сум, виплачуваних ними відрядженим працівникам замість добових і квартирних.
Установити для водіїв, які працюють на великовантажних автомобілях і автомобілях з причепами (автопоїздах) на вивезенні зерна та інших сільськогосподарських продуктів урожаю 1985 року, додаткове преміювання в розмірі 25 процентів тарифної ставки. Премію нараховувати по результатах роботи за кожну зміну при умові виконання змінного завдання протягом установленої тривалості робочого часу.
На додаток до постанови Ради Міністрів УРСР від 13 серпня 1963 р. N 911 ввести на 1985 рік преміювання водіїв автомобілів, які працюють на вивезенні зерна та цукрових буряків від комбайнів і на заготівельні пункти у дві зміни (два водії на один автомобіль), за забезпечення не менше 20 годин безперебійної роботи автомобілів на добу в розмірі 20 процентів тарифної ставки. Премії нараховуються за добовими результатами роботи при умові виконання добового завдання і здачі автомобіля в справному стані для роботи в наступну добу.
Виплата водіям премій, передбачених цією постановою, а також постановою Ради Міністрів УРСР від 13 серпня 1963 р. N 911, провадиться підприємствами й організаціями, до яких вони прикомандировані, понад установлений фонд заробітної плати, без зниження розмірів, передбаченого постановами Ради Міністрів УРСР від 25 листопада 1968 р. N 600 і від 26 листопада 1984 р. N 451.
При організації преміювання водіїв, зайнятих на вивезенні врожаю, а також силосної і сінажної маси в колгоспах та радгоспах, за виконання і перевиконання змінного завдання відповідно до постанови Ради Міністрів УРСР від 13 серпня 1963 р. N 911 розмір змінного завдання визначається стосовно до порядку визначення розміру змінного завдання, встановленого для водіїв автомобілів у колгоспах і радгоспах.
22. Видавати безплатно трактористам-машиністам радгоспів, інших державних сільськогосподарських підприємств і збирально-транспортних комплексів (загонів) районних об'єднань Сільгосптехніки, а також трактористам-машиністам та іншим механізаторам, відрядженим на збирання врожаю, які працюють на комбайнах та інших збиральних агрегатах на збиранні зернових і зернобобових культур, картоплі, насінників багаторічних трав, льону-довгунця, хмелю, силосних і кормових культур, за виконання сезонної норми, встановлюваної у господарстві, при збиранні врожаю з доброю якістю і без втрат від 2 до 4 центнерів зерна.
Іншим працівникам, які працюють на комбайнах та інших збиральних агрегатах, видавати зерно: трактористу-машиністу, що працює на тракторі, в розмірі 80 процентів, помічнику тракториста-машиніста, що працює на комбайні, і водію автомобіля в розмірі 70 процентів кожному від кількості зерна, нарахованого трактористу-машиністу, що працює на комбайні або іншому збиральному агрегаті, і майстру-наладчику, що обслуговує збиральні агрегати, в розмірі 50 процентів від кількості зерна, нарахованого в середньому трактористам-машиністам, які працюють на цих збиральних агрегатах.
При цьому за бажанням трактористів-машиністів та інших працівників натуральна оплата може бути замінена грішми в розмірі вартості належного зерна за закупівельними цінами.
Трактористам-машиністам, які працюють на жатках, при скошуванні хлібів у валки в перші 5 днів масового збирання кожної культури видавати до 0,5 кілограма зерна залежно від урожаю та умов збирання і при скошуванні гороху - до 1,5 кілограма зерна за кожний зібраний гектар.
Норми і порядок видачі зерна радгоспами та іншими державними сільськогосподарськими підприємствами в межах зазначених розмірів установлюються облвиконкомами.
Рекомендувати колгоспам застосовувати заохочення, встановлені цією постановою для працівників радгоспів та інших державних сільськогосподарських підприємств.
23. З метою посилення матеріальної заінтересованості працівників збирально-транспортних комплексів (загонів) у проведенні збирання вражаю в стислі строки і без втрат дозволити провадити в 1985 році у радгоспах та інших державних сільськогосподарських підприємствах оплату праці працівників комплексів (загонів) залежно від середнього фактичного заробітку трактористів-машиністів, які працюють на комбайнах або інших збиральних агрегатах (без урахування надбавки за класність).
Розмір заробітку майстрів-наладчиків, робітників, які здійснюють технічне обслуговування збиральних агрегатів, і трактористів-машиністів, зайнятих на інших роботах у складі комплексу (загону), визначається в процентах від середнього заробітку трактористів-машиністів, які працюють на збиральних агрегатах, виходячи із співвідношення між установленими для цих працівників тарифними ставками і тарифною ставкою тракториста-машиніста, що працює на збиральному агрегаті.
Оплата праці водіїв автомобілів, які обслуговують збиральні агрегати, провадиться в розмірі до 80 процентів, начальників комплексів (загонів) - до 120 процентів та їх помічників - до 80 - 100 процентів середнього заробітку трактористів-машиністів, що працюють на збиральних агрегатах.
Оплата праці працівників збирально-транспортних комплексів (загонів) у вказаному порядку провадиться при високій якості виконаних робіт, а також за умови, що сума заробітної плати всіх працівників комплексу (загону) в розрахунку на одиницю зібраної продукції не збільшиться порівняно з відповідною сумою заробітної плати, яка була б нарахована за діючими умовами оплати праці.
24. Дозволити облвиконкомам залучати в 1985 році у найбільш напружені періоди роботи в колгоспах та радгоспах на сільськогосподарські роботи і для роботи на хлібоприймальних підприємствах та бурякоприймальних пунктах працездатне населення міст, селищ міського типу і сільських населених пунктів, а також робітників, трактористів-машиністів та інших механізаторів і водіїв автомобілів з промислових, транспортних та інших підприємств, з установ і організацій без шкоди для виконання встановлених їм планових завдань (крім робітників, механізаторів, водіїв автомобілів та інших працівників підприємств та організацій, які не залучаються на сільськогосподарські роботи відповідно до постанови Ради Міністрів СРСР від 6 червня 1985 р. N 535).
Облвиконкомам:
забезпечити розміщення робітників, що прибувають, культурно-побутове медичне обслуговування їх, а також раціональне використання вказаних робітників на збиранні врожаю при суворому додержанні правил охорони праці;
зберегти на 1985 рік порядок оплати праці і витрат по переїзду населення, яке залучається на сільськогосподарські роботи і для роботи на хлібоприймальних підприємствах та бурякоприймальних пунктах відповідно до цієї постанови, затверджений постановою Ради Міністрів УРСР від 11 серпня 1965 р. N 782.
25. Дозволити оплачувати трактористам-машиністам, іншим механізаторам та робітникам по ремонту і технічному обслуговуванню сільськогосподарської техніки збирально-транспортних комплексів (загонів) Держкомсільгосптехніки УРСР, які виїжджають у 1985 році на збиральні роботи в колгоспи і радгоспи інших республік та областей, а також інших районів у межах області, вартість проїзду до місця тимчасової роботи і назад та виплачувати їм середній заробіток за час перебування в дорозі і за перші три дні після прибуття в колгосп чи радгосп. Оплату праці вказаних механізаторів у радгоспах провадити за нормами і розцінками, діючими в даних радгоспах.
Установити, що за цими працівниками зберігається 75 процентів їх середнього заробітку за місцем основної роботи. Вказані суми виплачуються підприємствами й організаціями за рахунок своїх коштів за місцем основної роботи механізаторів і в фонд заробітної плати не включаються, а механізаторам, відряджуваним з колгоспів та міжколгоспних підприємств і організацій, - з бюджету союзної республіки, куди направляються механізатори, за місцем їх роботи в господарствах на збиранні врожаю. У зв'язку з цим відряджуваним механізаторам добові і квартирні не виплачуються.
Рекомендувати колгоспам проводити оплату праці відряджених механізаторів за нормами і розцінками, що діють у радгоспах.
Механізаторам, відрядженим з колгоспів, нараховується надбавка до заробітку за стаж роботи за спеціальністю у розмірах, установлених за місцем основної роботи. Вказана надбавка виплачується господарствами, в які механізатори відряджені на збирання вражаю.
Витрати по переїзду механізаторів та по виплаті їм середнього заробітку за час перебування в дорозі і за перші три дні після прибуття в радгосп чи колгосп, а також витрати по переїзду водіїв автомобілів колгоспів, міжколгоспних підприємств і організацій та по виплаті їм середнього заробітку за час перебування в дорозі провадяться за рахунок бюджетів союзних республік, у які відряджені механізатори і водії.
Міністерству фінансів УРСР забезпечити відшкодування в 1985 році колгоспами в бюджет республіки витрат по виплаті збережуваних механізаторам і водіям автомобілів 75 процентів середнього заробітку, по оплаті проїзду в обидва кінці і виплаті середнього заробітку за час перебування в дорозі, а також за перші три дні після прибуття механізаторів на місце.
Рекомендувати колгоспам час роботи трактористів-машиністів і водіїв автомобілів, направлених на збирання врожаю в інші господарства, включати у виконання мінімуму трудової участі, який дає право на одержання оплачуваної відпустки.
26. Дозволити застосовувати для трактористів-машиністів і водіїв автомобілів автомобільних господарств транспорту загального користування, підприємств і організацій Держкомсільгосптехніки УРСР, радгоспів та інших державних сільськогосподарських підприємств, які направляються на заготівлю грубих кормів в інші райони країни, порядок оплати праці і виплати 75 процентів середнього заробітку за місцем основної роботи замість добових і квартирних, передбачений пунктами 21 і 25 цієї постанови.
27. Установити, що за робітниками і службовцями, які залучаються в 1985 році на сільськогосподарські роботи і для роботи на хлібоприймальних підприємствах та бурякоприймальних пунктах відповідно до цієї постанови, зберігається 50 процентів середнього заробітку за місцем основної роботи.
Вказані суми виплачуються підприємствами й організаціями за місцем основної роботи робітників і службовців за рахунок своїх коштів. У зв'язку з цим робітникам та службовцям, які залучаються на сільськогосподарські роботи і для роботи на хлібоприймальних підприємствах та бурякоприймальних пунктах, добові і квартирні не виплачуються.
Оплата витрат, пов'язаних з переїздом трактористів-машиністів та інших механізаторів і водіїв автомобілів до місця роботи і назад, провадиться підприємствами, установами й організаціями, які направляють цих працівників у колгоспи і радгоспи, за рахунок своїх коштів.
Державному комітетові СРСР по праці і соціальних питаннях доручено разом з ВЦРПС у місячний строк дати роз'яснення про оплату праці трактористів-машиністів та інших механізаторів і водіїв автомобілів, відряджуваних у 1985 році на сільськогосподарські роботи, а також про порядок визначення розміру змінного завдання для організації преміювання вказаних водіїв стосовно до порядку визначення розміру змінного завдання, встановленого для водіїв автомобілів у колгоспах і радгоспах.
28. Поширити на робітників збирально-транспортних комплексів (загонів) районних об'єднань Сільгосптехніки, зайнятих на роботах по збиранню врожаю у колгоспах і радгоспах, порядок оплати праці і матеріального заохочення, встановлений для тимчасових робітників радгоспів та інших державних сільськогосподарських підприємств, зайнятих на таких роботах.
29. Продовжити на 1985 рік строк чинності розпорядження Ради Міністрів УРСР від 27 серпня 1971 р. N 689 про продаж трактористам-машиністам, зайнятим на оранці раннього зябу, зерна за закупівельними цінами.
Дозволити в 1985 році радгоспам та іншим державним сільськогосподарським підприємствам продавати трактористам-машиністам, зайнятим на оранці грунту під посів озимих і на посіві озимих, до 7 кілограмів зерна (за закупівельною ціною) за кожну змінну норму виробітку на оранці, виконану протягом 30 днів від початку масового збирання попередньої культури і протягом перших 10 днів сівби озимих, і до 5 кілограмів у наступний період оранки і посіву при умові високої якості робіт.
30. Зберегти порядок розрахунків, що діяв у 1984 році, з власниками і водіями автомобілів за перевезення зерна, включаючи перевезення зерна з глибинних хлібоприймальних підприємств на лінійні підприємства, насіння олійних культур, цукрових буряків та інших сільськогосподарських продуктів урожаю 1985 року, а також силосної і сінажної маси та за проїзд водіїв від місця основної роботи до місця тимчасової роботи і назад.
Установити, що приймальні пункти, підприємства й організації, які здійснюють приймання сільськогосподарських продуктів і сировини, розраховуються за їх доставку безпосередньо з автомобільними господарствами, до яких прикріплені залучені з галузей народного господарства автомобілі, а автомобільні господарства розраховуються з власниками вантажних автомобілів і автопричепів.
31. Дозволити облвиконкомам залучати, як виняток, у 1985 році в разі крайньої необхідності на строк не більше одного місяця на сільськогосподарські роботи за згодою Ради Міністрів УРСР студентів вищих учбових закладів (крім перших і випускних курсів) та учнів старших класів середніх спеціальних учбових закладів (крім випускних курсів), а також учнів професійно-технічних училищ в період, вільний від учбового процесу.
Облвиконкомам вжити необхідних заходів до забезпечення організованого прийому, безпечного перевезення і розміщення студентів вищих учбових закладів та учнів середніх спеціальних учбових закладів і професійно-технічних училищ, які залучаються на сільськогосподарські роботи відповідно до цієї постанови, а також організації для них громадського харчування, культурно-побутового і медичного обслуговування, до забезпечення їх навчання безпечних прийомів роботи, інструктування з техніки безпеки та нагляду за виконанням ними робіт.
Рада Міністрів СРСР прийняла пропозицію ЦК ВЛКСМ і Міністерства вищої і середньої спеціальної освіти СРСР про поширення досвіду роботи студентських загонів на організацію сільськогосподарських робіт, що виконуються студентами і учнями середніх спеціальних учбових закладів у 1985 році.
Дозволити радгоспам та іншим державним сільськогосподарським підприємствам, крім радгоспів-технікумів, учбово-дослідних і учбово-виробничих господарств сільськогосподарських вузів і технікумів, які приймають в осінній період 1985 року сільськогосподарські загони, сформовані з числа студентів вищих учбових закладів та учнів середніх спеціальних учбових закладів, відраховувати на рахунки комсомольських органів кошти, необхідні для організації роботи загонів, у розмірі до 1 процента суми заробітної плати, нарахованої членам загонів за виконані роботи, з віднесенням витрат на собівартість сільськогосподарської продукції.
Рекомендувати колгоспам та іншим кооперативним організаціям, які приймають в осінній період 1985 року студентські сільськогосподарські загони, провадити відрахування коштів на організацію роботи цих загонів аналогічно порядку, встановленому для радгоспів та інших державних сільськогосподарських підприємств.
32. Міністерствам і відомствам УРСР та облвиконкомам розробити і здійснити необхідні заходи по прискоренню розвантаження вагонів з вантажами для сільського господарства і з сільськогосподарською продукцією, а також вжити заходів до підвищення завантаження вагонів при перевезенні зерна, картоплі, плодів та овочів не менш як на 2-3 тонни.
33. Прийняти пропозицію Міністерства сільського господарства УРСР і Української республіканської ради професійних спілок, погоджену з Міністерством сільського господарства СРСР, про заснування на період збирання врожаю і вивезення зерна та інших сільськогосподарських продуктів урожаю 1985 року 80 перехідних Червоних прапорів облвиконкомів і обласних рад профспілок з грошовими преміями для нагородження колективів автоколон та інших транспортних підрозділів за підсумками роботи за кожні 10 днів згідно з додатком N 3.
Зберегти на 1985 рік умови нагородження перехідними Червоними прапорами, розміри грошових премій, а також опис перехідного Червоного прапора облвиконкому і облпрофради, затверджені постановою Ради Міністрів УРСР і Української республіканської ради професійних спілок від 1 вересня 1966 р. N 670.
Облвиконкомам витрати на оплату грошових премій провести за рахунок бюджетів областей.
34. Установити почесне звання "Відмінник автомобільних перевезень сільськогосподарських продуктів врожаю 1985 року" з врученням грамоти облвиконкому.
Продовжити на період збирання і вивезення зерна та інших сільськогосподарських продуктів урожаю 1985 року чинність постанови Ради Міністрів УРСР від 19 серпня 1966 р. N 627 "Про затвердження Положення про почесне звання "Відмінник автомобільних перевезень сільськогосподарських продуктів урожаю 1966 року".
35. Зберегти на 1985 рік Умови республіканського соціалістичного змагання колективів агрегатів на збиранні урожаю ранніх зернових і зернобобових культур, схвалені постановою Ради Міністрів УРСР і Української республіканської ради професійних спілок від 21 червня 1973 р. N 284.
36. Облвиконкомам виділити з ринкових фондів легкові автомобілі і мотоцикли колгоспам, радгоспам та іншим сільськогосподарським підприємствам для продажу їх трактористам-машиністам, робітникам і спеціалістам, які забезпечують високі показники у проведенні збирання врожаю та заготівель сільськогосподарських продуктів і кормів у 1985 році.
37. Міністерству сільського господарства УРСР, Міністерству плодоовочевого господарства УРСР, Міністерству меліорації і водного господарства УРСР, Міністерству заготівель УРСР, Міністерству харчової промисловості УРСР, Головплодвинпрому УРСР, Держкомсільгосптехніці УРСР і Південному відділенню ВАСГНІЛ забезпечити сувору економію матеріально-технічних ресурсів, виділених для проведення збирання врожаю 1985 року.
38. Взяти до відома, що Рада Міністрів СРСР постановою від 6 червня 1985 р. N 535:
1) З метою прискорення переробки цукрових буряків урожаю 1985 року, зменшення їх втрат і збільшення виробництва цукру продовжила на сезон виробництва 1985/86 року строк чинності розпорядження Ради Міністрів СРСР від 15 жовтня 1976 р. N 2282.
2) Доручила Державному комітетові СРСР по праці і соціальних питаннях і ВЦРПС за погодженням з ЦК ВЛКСМ, Міністерством фінансів СРСР, Міністерством вищої і середньої спеціальної освіти СРСР, Міністерством сільського господарства СРСР і Міністерством плодоовочевого господарства СРСР встановити порядок і умови направлення в 1985 році студентів вищих учбових закладів (у тому числі в складі студентських загонів) і учнів середніх спеціальних учбових закладів на сільськогосподарські роботи.
3) Доручила Держбанку СРСР:
а) надавати, як виняток, у період до 1 листопада 1985 р. окремим колгоспам, радгоспам та іншим державним сільськогосподарським підприємствам довгостроковий кредит на оплачу збиральної техніки, незалежно від наявності простроченої заборгованості по позичках Держбанку СРСР, у межах сум, передбачених по плану довгострокового кредитування Держбанку СРСР і річного ліміту капітальних вкладень, установленого на ці цілі;
б) надавати, як виняток, у 1985 році окремим радгоспам та іншим державним сільськогосподарським підприємствам додатковий довгостроковий кредит на затрати по будівництву і реконструкції пунктів технічного обслуговування обладнання тваринницьких ферм, відкритих стоянок для автомобілів і тракторів, кормоцехів, інших споруд для зберігання і переробки кормів, зерносушильних пунктів, критих токів, зерносховищ та майданчиків для зберігання зерна, сховищ, навісів і пунктів для приймання та обробки плодоовочевої продукції понад установлені на 1985 рік ліміти капітальних вкладень, у міру вишукання місцевих матеріально-технічних ресурсів;
в) надавати, як виняток, у 1985 році окремим підприємствам і організаціям Держкомсільгосптехніки СРСР та об'єднання "Союзсільгоспхімія" Міністерства сільського господарства СРСР додатковий довгостроковий кредит на затрати по будівництву і реконструкції складів запасних частин і мінеральних добрив, гаражів, цехів збирання сільськогосподарської техніки, що надходить від заводів-постачальників у розібраному вигляді, відкритих стоянок тракторів і автомобілів з пунктами перевірки, станцій та пунктів технічного обслуговування, а також спеціалізованих відділень по ремонту й технічному обслуговуванню металорізального та іншого устаткування понад установлені на 1985 рік ліміти капітальних вкладень, у міру вишукання місцевих матеріально-технічних ресурсів.
Доручила Держбанку СРСР надати в межах плану довгострокового кредитування на вказані в абзацах "б" і "в" цього підпункту цілі кредит у сумі до 270 млн. крб., у тому числі для радгоспів, інших державних сільськогосподарських підприємств, підприємств і організацій об'єднання "Союзсільгоспхімія" Міністерства сільського господарства СРСР - до 210 млн. крб. і для підприємств і організацій Держкомсільгосптехніки СРСР - до 60 млн. карбованців.
Дозволила Держбанку СРСР видавати в 1985 році радгоспам та іншим державним сільськогосподарським підприємствам і організаціям, а також підприємствам та організаціям Держкомсільгосптехніки СРСР і об'єднання "Союзсільгоспхімія" Міністерства сільського господарства СРСР кошти на виплату заробітної плати працівникам, зайнятим на будівельно-монтажних роботах, виконуваних господарським способом за рахунок кредитів, понад розрахунковий фонд заробітної плати.
Дозволила вказаним підприємствам і організаціям, що здійснюють будівництво об'єктів за рахунок кредитів банку, утримувати понадпланову чисельність працівників, виходячи із затверджених норм виробітку і встановленого нормативу на карбованець обсягу робіт;
г) надавати до 1 грудня 1985 р. автомобільним господарствам Міністерства автомобільного транспорту Української РСР, госпрозрахунковим автомобільним господарствам, автомобільним господарствам державних комітетів союзних республік по виробничо-технічному забезпеченню сільського господарства, автомобільним господарствам будівельних організацій кредит на строк до 30 днів для оплати витрат, пов'язаних з перевезенням автомобілів і обслуговуючого персоналу на збирання врожаю, а також для придбання пального, мастильних матеріалів, автомобільних шин і запасних частин, незалежно від наявності простроченої заборгованості по позичках Держбанку СРСР. Погашення вказаного кредиту провадити у черговості, встановленій для платежів за матеріальні цінності;
д) видавати до 1 грудня 1985 р. автомобільним господарствам міністерств автомобільного транспорту союзних республік, госпрозрахунковим автобазам, колгоспам і радгоспам, районним (міжрайонним) виробничим об'єднанням і спеціалізованим транспортним підприємствам Держкомсільгосптехніки СРСР кошти на виплату заробітної плати (включаючи премії) водіям, які працюють на автомобілях, залучених з підприємств, установ та організацій інших міністерств і відомств для вивезення зерна, цукрових буряків, насіння олійних культур, овочів, картоплі, бавовнику та інших сільськогосподарських продуктів, а також силосної і сінажної маси, у фактично нарахованій сумі, понад затверджений автомобільним господарствам, автобазам та радгоспам, виробничим об'єднанням і транспортним підприємствам Держкомсільгосптехніки СРСР фонд заробітної плати, а по колгоспах - фонд оплати праці;
є) надати кредит (зі справленням за користування кредитом одного процента річних) на строк до 15 грудня 1985 р. підприємствам і організаціям Держкомсільгосптехніки УРСР на придбання автомобілів, що направляються на формування автоколон для роботи на збиранні врожаю 1985 року, під власні джерела фінансування капітальних вкладень, передбачені в їх фінансових планах на друге півріччя 1985 року;
ж) передбачати збільшення контрольної цифри кредитування по товарообороту організацій Держкомсільгосптехніки СРСР у II і III кварталах 1985 р. у зв'язку з достроковою і додатковою поставкою сільському господарству матеріально-технічних засобів.
39. Доручити Комітетові народного контролю УРСР встановити контроль за виконанням завдань, передбачених цією постановою.
Голова Ради Міністрів УРСР О.ЛЯШКО Керуючий Справами Ради Міністрів УРСР К.БОЙКО
Інд. 22
ЗАТВЕРДЖЕНИЙ
постановою Ради Міністрів УРСР
від 28 червня 1985 р. N 246
ПЛАН організаційно-господарських заходів по виконанню в республіці постанови Ради Міністрів СРСР від 6 червня 1985 р. N 535
------------------------------------------------------------------
Найменування заходів |Строк виконання |Відповідальні за виконання
------------------------------------------------------------------
Установити графіки відповідно до Держкомсільгосптехніка
підготовки збиральної встановлених УРСР
техніки і транспортних строків Мінсільгосп УРСР
засобів з тим, щоб Мінавтотранс УРСР
завершити їх ремонт і Мінплодоовочгосп УРСР
технологічну наладку Мінхарчопром УРСР
не пізніше ніж за два Головплодвинпром УРСР
тижні до початку Південне відділення
збирання врожаю та ВАСГНІЛ
заготівлі кормів облвиконкоми
агропромислові об'єднання
Укомплектувати протягом Мінсільгосп УРСР
збиральні агрегати і червня-серпня Мінплодоовочгосп УРСР
транспортні засоби Мінхарчопром УРСР
кваліфікованими Головплодвинпром УРСР
механізаторами та Південне відділення
складом водіїв, ВАСГНІЛ
організувавши їх Держкомсільгосптехніка
роботу переважно у УРСР
дві зміни, забезпечити Держпрофосвіта УРСР
підвищення облвиконкоми
кваліфікації кадрів агропромислові об'єднання
механізаторів
Забезпечити - " - Держплан УРСР
відновлення всіх Держкомсільгосптехніка
кукурудзозбиральних УРСР
комбайнів Мінсільгосп УРСР
"Херсонець-7", що Мінплодоовочгосп УРСР
вийшли з ладу, Мінхарчопром УРСР
організувавши на Головплодвинпром УРСР
промислових облвиконкоми
підприємствах
виготовлення
необхідних запасних
частин до них
З метою недопущення
втрат і зниження
якості
сільськогосподарської
продукції при
збиранні, перевезенні
її на заготівельні
пункти і зберіганні:
підготувати не менш до початку Держкомсільгосптехніка
як 30 тис. жаток і збирання УРСР
35 тис. Мінсільгосп УРСР
зернозбиральних Мінплодоовочгосп УРСР
комбайнів для Мінхарчопром УРСР
збирання полеглих і Головплодвинпром УРСР
низькорослих хлібів; Південне відділення
ВАСГНІЛ
агропромислові
об'єднання
у кожному - " - Мінсільгосп УРСР
господарстві і на Мінплодоовочгосп УРСР
заготівельному пункті Мінхарчопром УРСР
організувати Міншляхбуд УРСР
контрольні пости; Мінавтотранс УРСР
Мінзаг УРСР
систематично постійно Держкомсільгосптехніка
проводити УРСР
технологічну наладку Головплодвинпром УРСР
збиральної техніки;
загерметизувати всі до початку
наявні збиральні і перевезень
транспортні засоби, зерна
в тому числі 70 тис.
вантажних автомобілів
пінополіуретаном;
підготувати польові - " - - " -
дороги та під'їзні
шляхи до
заготівельних
пунктів
своєчасно закінчити червень-жовтень Мінсільгосп УРСР
ремонт, будівництво і Мінплодоовочгосп УРСР
підготовку кормових Мінхарчопром УРСР
дворів, кормоцехів Мінсільбуд УРСР
та кормокухонь, Укрміжколгоспбуд
сховищ для грубих і Головплодвинпром УРСР
соковитих кормів; Держкомсільгосптехніка
УРСР
облвиконкоми
поліпшити роботу у період Мінсільгосп УРСР
обласних агрохімічних збирання кормів Мінплодоовочгосп УРСР
і ветеринарних Мінхарчопром УРСР
лабораторій по Головплодвинпром УРСР
контролю і агропромислові
визначенню якості об'єднання
кормів, що
заготовляються з
урожаю 1985 р., не
залишати без уваги
жодного випадку
порушень технології
збирання і заготівлі