• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про підсумки фінансово-господарської діяльності Міністерства житлово-комунального господарства УРСР, Міністерства побутового обслуговування населення УРСР і Міністерства торгівлі УРСР за 1984 рік

Рада Міністрів УРСР  | Постанова від 08.05.1985 № 198
Реквізити
  • Видавник: Рада Міністрів УРСР
  • Тип: Постанова
  • Дата: 08.05.1985
  • Номер: 198
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Рада Міністрів УРСР
  • Тип: Постанова
  • Дата: 08.05.1985
  • Номер: 198
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
РАДА МІНІСТРІВ УКРАЇНСЬКОЇ РСР
П О С Т А Н О В А
від 8 травня 1985 р. N 198
Київ
Про підсумки фінансово-господарської діяльності Міністерства житлово-комунального господарства УРСР, Міністерства побутового обслуговування населення УРСР і Міністерства торгівлі УРСР за 1984 рік
Рада Міністрів Української РСР відзначає, що в 1984 році Міністерство житлово-комунального господарства УРСР, Міністерство побутового обслуговування населення УРСР і Міністерство торгівлі УРСР здійснили ряд організаційно-технічних заходів по дальшому розвитку житлово-комунального, побутового і торговельного обслуговування населення, що сприяло поліпшенню виробничих та економічних показників їх діяльності. Порівняно з 1983 роком прибуток збільшився по Міністерству житлово-комунального господарства УРСР на 75,4 млн. крб., або на 11,9 процента, по Міністерству побутового обслуговування населення УРСР - на 10,5 млн. крб., або на 5,2 процента, по Міністерству торгівлі УРСР - на 30,6 млн. крб., або на 3,1 процента. Забезпечено надходження платежів до бюджету.
Проте вказані міністерства, підвідомчі їм управління, підприємства та організації недостатньо вживали заходів до кращого використання наявних резервів і можливостей для дальшого поліпшення виробничих показників, збільшення прибутку й підвищення рентабельності виробництва.
Міністерством торгівлі УРСР основний план по загальному обсягу роздрібного товарообороту, включаючи додаткове завдання, недовиконано на 578,6 млн. крб., Міністерством побутового обслуговування населення УРСР недодано побутових послуг на 25 млн. карбованців. По Міністерству житлово-комунального господарства УРСР число підприємств, які не виконали планів прибутку, збільшилось проти попереднього року з 384 до 451, сума недоданого ними прибутку зросла з 23,7 до 35,8 млн. карбованців. По Міністерству побутового обслуговування населення УРСР кількість таких підприємств збільшилась до 438, а сума недоданого прибутку становила 14,5 млн. карбованців. По Міністерству торгівлі УРСР плани прибутку не виконали 3428 підприємств, якими недодано 47,3 млн. крб., у зв'язку з чим і в цілому по Міністерству план прибутку недовиконано на 5,7 млн. карбованців. Чимало підприємств вказаних міністерств працювали збитково.
Міністерство побутового обслуговування населення УРСР і Міністерство торгівлі УРСР не виконали планів державних капітальних вкладень. Завдання по введенню в експлуатацію основних фондів Міністерством житлово-комунального господарства УРСР виконано лише на 80,6 процента і не введено їх на 84,7 млн. крб., Міністерством торгівлі УРСР відповідно на 83,2 і 11,7 млн., Міністерством побутового обслуговування населення УРСР - 90,5 процента і 4,2 млн. карбованців.
Міністерство побутового обслуговування населення УРСР недостатньо проводить роботу по збільшенню обсягів послуг за замовленнями населення, розвитку нових прогресивних форм побутового обслуговування, підвищенню питомої ваги ремонтних видів робіт, особливо у сільській місцевості; замовлення часто виконуються неякісно, з порушенням строків.
В системі Міністерства житлово-комунального господарства УРСР внаслідок значної кількості аварій у водопровідних і теплових мережах, несвоєчасного їх усунення, а також недоліків у нормуванні водопостачання й витрат палива, використанні рухомого складу міського електротранспорту і безплатного проїзду пасажирів втрачаються значні суми доходів.
Не вживалося ефективних заходів по залученню в господарський оборот запасів матеріальних ресурсів, економному та цільовому їх використанню. Наднормативні запаси на 1 січня 1985 р. по Міністерству побутового обслуговування населення УРСР зросли на 28 процентів і досягли 60,1 млн. крб., по Міністерству житлово-комунального господарства УРСР відповідно на 4,7 процента і 29,4 млн. карбованців. При наявності в роздрібній торговельній мережі Міністерства торгівлі УРСР наднормативних товарних запасів на 70,6 млн. крб. у місцевих торгах 8 областей і в 3 роздрібних організаціях республіканського підпорядкування товарів було менше нормативу на 62 млн. карбованців.
Мали місце серйозні недоліки у збереженні й утриманні в належному технічному стані житлового фонду. В багатьох областях кошти і матеріальні ресурси, що виділялися на капітальний ремонт житла, розпорошувалися по багатьох невеликих об'єктах. Систематично порушувалися нормативні строки проведення ремонту жител, а кошти на цю мету використовувалися не завжди ефективно.
Через недостатність контролю з боку міністерств, наявність недоліків у нормуванні, організації та оплаті праці 583 підприємства допустили перевитрати фондів заробітної плати на 13,9 млн. крб., у тому числі по Міністерству житлово-комунального господарства УРСР 253 підприємства на 4,8 млн. крб., Міністерству побутового обслуговування населення УРСР відповідно 250 і 8,2 млн., Міністерству торгівлі УРСР - 80 підприємств на 0,9 млн. карбованців.
Перевірками, проведеними фінансовими органами, у цих міністерствах виявлено 2174 понадштатні одиниці і зайві асигнування на управлінські витрати в сумі 4097 тис. карбованців.
Не ведеться належна боротьба за збереження соціалістичної власності. Недостачі, розтрати, крадіжки, а також незаконні витрати, виявлені в 1984 році, становили по Міністерству житлово-комунального господарства УРСР 4,3 млн. крб., Міністерству побутового обслуговування населення УРСР - 3,1 млн. крб., Міністерству торгівлі УРСР - 2,3 млн. карбованців. Потребує поліпшення стан і якість економічної та контрольно-ревізійної роботи, а також бухгалтерського обліку. На підприємствах і в організаціях системи цих міністерств затримується впровадження нормативного методу обліку затрат на виробництво й калькулювання собівартості продукції, не виконуються плани механізації обліку.
Не вжито дійових заходів до поліпшення платіжної дисципліни. Прострочені платежі постачальникам на 1 січня 1985 р. досягли по Міністерству житлово-комунального господарства УРСР 19,5 млн. крб., Міністерству побутового обслуговування населення УРСР - 12,3 млн., Міністерству торгівлі УРСР - 17 млн. крб.; прострочена заборгованість по позичках банку по цих міністерствах становила 95,7 млн. карбованців.
Незадовільна робота багатьох підприємств і організацій, а також невиконання ними планів прибутку призвели до утворення на 1 січня 1985 р. недостачі власних оборотних коштів по Міністерству житлово-комунального господарства УРСР в сумі 10 млн. крб., у тому числі по підприємствах республіканського підпорядкування - 2,9 млн. крб., Міністерству побутового обслуговування населення УРСР відповідно 5,6 млн. і 0,6 млн., по Міністерству торгівлі УРСР - 16,1 млн. і 5,9 млн. карбованців.
Облвиконкоми, Київський і Севастопольський міськвиконкоми послабили контроль за роботою підприємств та організацій житлово-комунального, побутового і торговельного обслуговування населення.
Рада Міністрів Української РСР
постановляє:
1. Зобов'язати Міністерство житлово-комунального господарства УРСР, Міністерство побутового обслуговування населення УРСР, Міністерство торгівлі УРСР, облвиконкоми, Київський і Севастопольський міськвиконкоми:
вжити дійових заходів до усунення наявних недоліків у фінансово-господарській діяльності підвідомчих управлінь, об'єднань, підприємств та організацій, спрямувати зусилля трудових колективів на більш повну мобілізацію внутрігосподарських резервів, підвищення ефективності виробництва і якості роботи, дальше зростання продуктивності праці, забезпечити в 1985 році виконання всіма підприємствами та організаціями виробничих, фінансових планів і взятих соціалістичних зобов'язань;
посилити відповідальність керівників управлінь, об'єднань, підприємств та організацій за ощадливе, цільове й ефективне використання будівельних матеріалів, сировини, паливно-енергетичних, трудових і фінансових ресурсів, активізувати роботу по залученню в господарський оборот наднормативних запасів товарно-матеріальних цінностей;
підвищити рівень планово-економічної роботи в усіх ланках управління, добитися скорочення збитковості окремих галузей господарства, підприємств, організацій та видів послуг, поліпшити роботу по забезпеченню повноти надходження й збереження виручки, зниження втрат і непродуктивних витрат;
продовжити вдосконалення режиму роботи підприємств та організацій, встановити повсюдно найбільш зручний для населення режим, забезпечити неухильне його додержання, підвищення якості виконання робіт і послуг, культури обслуговування; поліпшити відбір житлових будинків для ремонту, підвищити якість ремонтних робіт, збільшити обсяги комплексного ремонту житлового фонду як найбільш економічного, не допускати порушення нормативних строків його проведення;
забезпечити дальше зростання обсягу побутових послуг населенню, збільшення питомої ваги робіт за індивідуальними замовленнями, вдосконалення організації побутового обслуговування населення, особливо в сільській місцевості, звертаючи особливу увагу на розвиток нових і розширення ремонтних видів послуг, а також послуг по пранню білизни, хімічній чистці одягу, прокату предметів тривалого користування;
посилити вплив підвідомчих оптових і оптово-роздрібних організацій на промислові підприємства у збільшенні обсягів виробництва й підвищенні якості товарів, не допускати проникнення в торговельну мережу товарів, які не користуються попитом населення, проводити своєчасний перерозподіл товарних ресурсів з урахуванням платоспроможного попиту населення;
поліпшити планування капітального будівництва, забезпечувати своєчасне введення в дію основних фондів та освоєння їх проектних потужностей;
вжити дійових заходів до збереження соціалістичної власності, підвищення ефективності відомчого контролю і поліпшення стану бухгалтерського обліку, прискорення впровадження нормативного обліку затрат на виробництво з метою запобігання припискам, розтратам, крадіжкам, а також незаконним витратам і більш повного надходження та збереження виручки на міському пасажирському транспорті, в торговельних і комунально-побутових підприємствах;
забезпечити суворе додержання підвідомчими управліннями, підприємствами та організаціями фінансової, платіжної й штатно-кошторисної дисципліни, поліпшити нормування праці, не допускати перевитрат фондів заробітної плати;
вирішити питання про поповнення підприємствам і організаціям місцевого підпорядкування недостачі власних оборотних коштів, що утворилася на 1 січня 1985 р., та покриття простроченої кредиторської заборгованості у капітальному будівництві за минулий рік.
2. Прийняти пропозиції Міністерства житлово-комунального господарства УРСР, Міністерства побутового обслуговування населення УРСР, Міністерства торгівлі УРСР, погоджені з Міністерством фінансів УРСР, Укрконторою Держбанку СРСР і Укрконторою Будбанку СРСР, про внесення на підставі звітів за 1984 рік змін до балансів доходів і видатків цих міністерств на 1985 рік згідно з додатками N 1-5.
3. Погодитися з пропозиціями Міністерства житлово-комунального господарства УРСР, Міністерства побутового обслуговування населення УРСР і Міністерства торгівлі УРСР про спрямування на поповнення об'єднанням і підприємствам республіканського підпорядкування недостачі власних оборотних коштів, що утворилася на 1 січня 1985 р., невикористаних залишків коштів спеціальних фондів та відрахувань відповідно в сумах 1606 тис. крб., 586 тис., 2934 тис. карбованців.
4. Виділити Міністерству торгівлі УРСР на поповнення підвідомчим торговельним організаціям республіканського підпорядкування недостачі власних оборотних коштів в сумі 3000 тис. карбованців.
Міністерству фінансів УРСР профінансувати зазначені витрати за рахунок надпланового залишку коштів по республіканському бюджету на кінець 1984 року.
Голова Ради Міністрів УРСР О.ЛЯШКОКеруючий СправамиРади Міністрів УРСР К.БОЙКО
Інд. 35, 27, 26
Додаток N 1
до постанови Ради Міністрів УРСР
від 8 травня 1985 р. N 198
ЗМІНИ,
що вносяться до балансу доходів і видатків Мінжитлокомунгоспу УРСР на 1985 рік (по підприємствах республіканського підпорядкування)
(тис. крб.)
------------------------------------------------------------------
Статті балансу доходів і видатків, | Збільшення | Зменшення
до яких вносяться зміни | |
------------------------------------------------------------------
Доходи і надходження коштів
Амортизаційні відрахування - всього 1357 -
в тому числі:
на капітальні вкладення 950 -
на капітальний ремонт 407 -
Не використані у 1984 році амортизаційні
відрахування на капітальні вкладення 1248 -
Мобілізація внутрішніх ресурсів у
капітальному будівництві - 767
Разом доходів і надходжень коштів 1838 -
Видатки і відрахування
Витрати на капітальний ремонт 407 -
Поповнення недостачі власних оборотних
коштів 1248 -
Разом видатків і відрахувань 1655 -
Перевищення доходів над видатками 183 -
Платежі до бюджету
Вилучення невикористаних амортизаційних
відрахувань 950 -
Асигнування з бюджету
На фінансування капітальних вкладень 767 -
Перевищення платежів до бюджету над
асигнуваннями з бюджету 183 -
Керуючий СправамиРади Міністрів УРСР К.БОЙКО
Додаток N 2
до постанови Ради Міністрів УРСР
від 8 травня 1985 р. N 198
ЗМІНИ,
що вносяться до балансу доходів і видатків Мінпобуту УРСР на 1985 рік (по підприємствах республіканського підпорядкування)
(тис. крб.)
------------------------------------------------------------------
Статті балансу доходів і видатків, | Збільшення | Зменшення
до яких вносяться зміни | |
------------------------------------------------------------------
Доходи і надходження коштів
Прибуток 556 -
Амортизаційні відрахування - всього 719 -
в тому числі:
на капітальні вкладення 475 -
на капітальний ремонт 244 -
Мобілізація внутрішніх ресурсів у
будівництві - 98
Разом доходів і надходжень коштів 1177 -
Видатки і відрахування
Приріст нормативу власних оборотних
коштів 242 -
Затрати на капітальний ремонт 244 -
Відрахування до фонду розвитку
побутового обслуговування - 20
Відрахування до фонду підприємства 1 -
Відрахування до фонду преміювання за
впровадження нових видів і форм
побутового обслуговування населення - 1
Разом видатків і відрахувань 466 -
Перевищення доходів над видатками 711 -
Платежі до бюджету
Внески вільного залишку прибутку 319 -
Вилучення невикористаних амортизаційних
відрахувань 475 -
Відрахування від прибутку поточного року 15 -
Разом платежів до бюджету 809 -
Асигнування з бюджету
На державні капітальні вкладення 98 -
Перевищення платежів до бюджету над
асигнуваннями з бюджету 711 -
Керуючий СправамиРади Міністрів УРСР К.БОЙКО
Додаток N 3
до постанови Ради Міністрів УРСР
від 8 травня 1985 р. N 198
ЗМІНИ,
що вносяться до балансу доходів і видатків Мінпобуту УРСР на 1985 рік (по підприємствах місцевого підпорядкування)
(тис. крб.)
------------------------------------------------------------------
Області | Статті балансу доходів і видатків, до яких
| вносяться зміни
|--------------------------------------------
|Прибуток |Видатки і |Перевищення |Платежі до
| |відраху- |доходів над |бюджету
| |вання |видатками |----------
| |----------| |Внески
| |Відраху- | |вільного
| |вання до | |залишку
| |фонду | |прибутку
| |розвитку | |
| |побуто- | |
| |вого | |
| |обслуго- | |
| |вування | |
|---------+----------+------------+----------
|Зменшення|Зменшення |Зменшення |Зменшення
------------------------------------------------------------------
Вінницька 50 4 46 46
Донецька 100 7 93 93
Житомирська 50 4 46 46
Закарпатська 20 1 19 19
Кіровоградська 50 4 46 46
Одеська 80 6 74 74
Харківська 100 7 93 93
Черкаська 50 4 46 46
Всього 500 37 463 463
Керуючий СправамиРади Міністрів УРСР К.БОЙКО
Додаток N 4
до постанови Ради Міністрів УРСР
від 8 травня 1985 р. N 198
ЗМІНИ,
що вносяться до балансу доходів і видатків Мінторгу УРСР на 1985 рік (по підприємствах республіканського підпорядкування)
(тис. крб.)
------------------------------------------------------------------
Статті балансу доходів і видатків, | Збільшення
до яких вносяться зміни |
------------------------------------------------------------------
Доходи і надходження коштів
Прибуток 1307
Вільний залишок коштів, використовуваних
банком для кредитування затрат по
незавершеному провадженню
будівельно-монтажних робіт 1517
Разом доходів і надходжень коштів 2824
Платежі до бюджету
Відрахування від прибутку поточного року 1872
Вилучення невикористаних амортизаційних
відрахувань 952
Разом платежів до бюджету 2824
Керуючий СправамиРади Міністрів УРСР К.БОЙКО
Додаток N 5
до постанови Ради Міністрів УРСР
від 8 травня 1985 р. N 198
ЗМІНИ,
що вносяться до балансу доходів і видатків Мінторгу УРСР на 1985 рік (по підприємствах місцевого підпорядкування)
(тис. крб.)
-------------------------------------------------------------------------------------
Області | Статті балансу доходів і видатків, до яких
| вносяться зміни
|-------------------------------------------------------------------------
| Доходи і надходження | Платежі до бюджету
| коштів |
|----------------------------------+--------------------------------------
|Мобілізація |Вільний | Разом |Відрахування|Вилучення | Разом
|внутрішніх |залишок | |від прибутку|невикориста-|
|ресурсів у |коштів, | |поточного |них аморти- |
|будівництві |викори- | |року |заційних |
| |стову- | | |відрахувань |
| |ваних | | | |
| |банком | | | |
| |для | | | |
| |креди- | | | |
| |тування | | | |
| |затрат | | | |
| |по | | | |
| |неза- | | | |
| |верше- | | | |
| |ному | | | |
| |прова- | | | |
| |дженню | | | |
| |буді- | | | |
| |вельно- | | | |
| |мон- | | | |
| |тажних | | | |
| |робіт | | | |
-----------+------------+--------+------------+------------+------------+------------
|Збіль-|Змен-| Збіль- |Збіль-|Змен-|Збіль-|Змен-|Збіль-|Змен-|Збіль-|Змен-
|шення |шення| шення |шення |шення|шення |шення|шення |шення|шення |шення
-----------+------+-----+--------+------+-----+------+-----+------+-----+------+-----
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12
-------------------------------------------------------------------------------------
Вінницька - - 456 456 - 406 - 50 - 456 -
Ворошилов-
градська - 25 - - 25 - 25 - - - 25
Дніпропе-
тровська - 50 44 - 6 - - - 6 - 6
Донецька 143 - 47 190 - - - 190 - 190 -
Запорізька - 50 - - 50 - - - 50 - 50
Київська 101 - 128 229 - 229 - - - 229 -
Кримська - 244 54 - 190 - - - 190 - 190
Одеська 44 - 418 462 - - - 462 - 462 -
Ровенська - 11 6 - 5 - 5 - - - 5
Сумська 30 - 30 60 - - - 60 - 60 -
Харківська 50 - 26 76 - - - 76 - 76 -
Херсонська - 2 - - 2 - - - 2 - 2
Черкаська - 21 23 2 - 2 - - - 2 -
Чернігів-
ська - 5 - - 5 - 5 - - - 5
м. Київ 40 - 1 41 - - 43 84 - 41 -
Всього - - 1233 1233 - 559 - 674 - 1233 -
Керуючий СправамиРади Міністрів УРСР К.БОЙКО