• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про дальше поліпшення роботи ощадних кас по обслуговуванню населення

Рада Міністрів УРСР  | Постанова від 13.05.1976 № 247
Реквізити
  • Видавник: Рада Міністрів УРСР
  • Тип: Постанова
  • Дата: 13.05.1976
  • Номер: 247
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Рада Міністрів УРСР
  • Тип: Постанова
  • Дата: 13.05.1976
  • Номер: 247
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
РАДА МІНІСТРІВ УКРАЇНСЬКОЇ РСР
П О С Т А Н О В А
від 13 травня 1976 р. N 247
Київ
Про дальше поліпшення роботи ощадних кас по обслуговуванню населення
На виконання постанови Ради Міністрів СРСР від 13 квітня 1976 р. N 238 "Про дальше поліпшення роботи ощадних кас по обслуговуванню населення" Рада Міністрів Української РСР
постановляє:
1. Українській республіканській конторі Держбанку СРСР в 1976-1980 роках:
забезпечити дальше удосконалення роботи ощадних кас, розширення їх функцій, підвищення культури обслуговування трудящих, чітке і своєчасне виконання операцій, покладених на ощадні каси, маючи на увазі створення максимальних зручностей для населення;
вжити заходів до розвитку безготівкових розрахунків населення з комунальними, торговельними та іншими підприємствами, організаціями і установами, а також до розширення практики виплати заробітної плати робітникам і службовцям та заробітків колгоспникам через ощадні каси;
поліпшити територіальне розміщення ощадних кас з урахуванням грошових доходів трудящих.
2. Зобов'язати міністерства і відомства УРСР, виконкоми обласних, Київської і Севастопольської міських Рад депутатів трудящих:
розглянути питання про організацію на підвідомчих підприємствах, в організаціях і установах розрахунків по виплаті заробітної плати трудящим через ощадні каси, маючи на увазі, що перехід на виплату через ощадні каси заробітної плати робітникам і службовцям і заробітків колгоспникам повинен провадитись суворо на добровільних засадах на основі договорів з підприємствами, організаціями, установами і колгоспами, в міру готовності ощадних кас до виконання зазначених операцій;
розробити перспективні плани-графіки переведення підприємств, організацій, установ і колгоспів на зазначений порядок розрахунків по заробітній платі з трудящими на 1977-1980 роки, у відповідності з якими укладатимуться договори з центральними ощадними касами, в яких повинно бути передбачено, зокрема, виділення ощадним касам, що залучаються до виплати заробітної плати, належно обладнаних приміщень, передача відповідної штатної чисельності працівників і фонду заробітної плати, а також лічильно-обчислювальної техніки. Ощадні каси сплачують підприємствам, організаціям, установам і колгоспам вартість одержаної техніки та інвентаря.
3. Установам Держбанку СРСР, ощадним касам, виконкомам Рад депутатів трудящих, керівникам підприємств, організацій, установ і колгоспів забезпечити проведення спільно з громадськими організаціями роз'яснювальної роботи серед трудящих про вигідність для трудящих і економічну ефективність для народного господарства нового порядку розрахунків з трудящими по заробітній платі.
4. Зобов'язати виконкоми обласних, міських і районних Рад депутатів трудящих:
розглянути стан розвитку в області, місті, районі сітки ощадних кас і виділити у 1976-1980 роках необхідні приміщення для розміщення нових ощадних кас, а також діючих ощадних кас, що знаходяться в непристосованих приміщеннях, з тим щоб створити для населення максимальні зручності при користуванні послугами ощадних кас і, зокрема, при одержанні заробітної плати робітниками і службовцями та заробітків колгоспниками;
забезпечувати за рахунок коштів ощадних кас своєчасне проведення капітального ремонту будинків і приміщень, що їм належать.
5. Міністерству зв'язку УРСР, Міністерству внутрішніх справ УРСР, Українській республіканській конторі Держбанку СРСР, Українському республіканському управлінню держтрудощадкас вжити заходів до дальшого поліпшення оснащення ощадних кас надійними засобами охоронної сигналізації і телефонним зв'язком для забезпечення збереження грошей і цінностей.
6. Міністерству комунального господарства УРСР, Міністерству енергетики і електрифікації УРСР, Українській республіканській конторі Держбанку СРСР разом з облвиконкомами, Київським і Севастопольським міськвиконкомами з урахуванням набутого досвіду забезпечити поступове повсюдне переведення протягом 1977-1978 років розрахунків з населенням по квартплаті, комунальних послугах, платі за електроенергію і телефон за єдиним розрахунковим документом, з зазначенням показань електролічильників.
Українській республіканській конторі Держбанку СРСР забезпечити своєчасне перерахування ощадним касам республіки на рахунки житлово-комунальних і енергозбутових організацій одержаних від населення коштів по квартплаті, платі за комунальні послуги, електроенергію тощо.
Українській республіканській конторі Держбанку СРСР, Міністерству енергетики і електрифікації УРСР, Міністерству комунального господарства УРСР за погодженням з Міністерством фінансів УРСР в двомісячний строк розробити нову форму єдиного розрахункового документа на сплату населенням платежів по квартплаті, платі за комунальні послуги, електроенергію тощо і дати необхідні інструктивні вказівки про порядок розрахунків населення з житлово-комунальними і енергозбутовими організаціями по вказаних платежах через ощадні каси за єдиною розрахунковою книжкою.
7. Держплану УРСР подати пропозиції Раді Міністрів УРСР про можливе виділення в 1976 році Міністерству комунального господарства УРСР необхідної кількості паперу для видання нових єдиних розрахункових книжок по сплаті населенням квартплати, плати за комунальні послуги, електроенергію тощо і надалі щорічно передбачати в планах матеріально-технічного постачання виділення необхідної кількості паперу на зазначену мету.
Голова
Ради Міністрів УРСР
Керуючий Справами
Ради Міністрів УРСР

О.ЛЯШКО

К.БОЙКО
Інд. 26