РАДА МІНІСТРІВ УКРАЇНСЬКОЇ РСР
П О С Т А Н О В А
від 13 квітня 1987 р. N 125 Київ |
Про заходи по дальшому поліпшенню охорони здоров'я жінок і дітей раннього віку, зниженню дитячої смертності
Рада Міністрів Української РСР відзначає, що за останні роки в республіці знижено захворюваність жінок і дітей, а також материнську і дитячу смертність.
Разом з тим облвиконкоми, Київський та Севастопольський міськвиконкоми, Міністерство охорони здоров'я УРСР, інші міністерства і відомства УРСР не вжили вичерпних заходів по докорінному поліпшенню охорони здоров'я жінок та дітей і вкрай повільно усувають серйозні недоліки в цій важливій справі.
Міністерство охорони здоров'я УРСР не стало справжнім штабом по впровадженню в роботу дитячих і родопомічних закладів досягнень медичної науки та передового досвіду, значному поліпшенню використання створеного матеріально-технічного і кадрового потенціалу, вирішенню вузлових питань охорони материнства й дитинства.
До цього часу третина дитячих лікарень і родильних будинків має незадовільну матеріально-технічну базу, в них відсутні належні умови для ефективного лікування дітей та жінок, виходжування новонароджених. Облвиконкоми, особливо Ворошиловградський, Донецький, Запорізький, Одеський, Харківський і Сумський, недооцінюють соціальної важливості охорони материнства й дитинства, не проявляють наполегливості та послідовності у зміцненні матеріальної бази родильних будинків, дитячих лікарень і поліклінік, незадовільно здійснюють контроль за їх будівництвом, своєчасним проведенням капітального ремонту й реконструкції. У Київській, Донецькій, Житомирській та деяких інших областях не забезпечено першочергових умов фінансування й будівництва дитячих і родопомічних закладів.
Повільно знижується дитяча смертність, а в мм. Києві і Севастополі, а також у Ворошиловградській, Одеській і Харківській областях цей показник протягом останніх років перевищує середньореспубліканський. Профільні наукові установи і кафедри медичних вузів не вносять вагомого вкладу в поліпшення справи охорони здоров'я жінок і дітей.
Міністерство охорони здоров'я УРСР без належної відповідальності ставиться до підготовки, перепідготовки і використання медичних кадрів. У республіці не вистачає акушерів-гінекологів, педіатрів, особливо в сільській місцевості, медичних сестер для роботи в дитячих і родопомічних закладах, має місце значна плинність медичних кадрів. Через низьку укомплектованість лікарями й середнім медичним персоналом відділень новонароджених і дітей раннього віку рівень виходжування дітей та якість їх лікування низькі.
Міністерство будівництва УРСР, Украгробуд і Головкиївміськбуд продовжують безвідповідально ставитись до будівництва дитячих і родопомічних закладів, розглядаючи ці будови як другорядні. Вони своєчасно не забезпечуються необхідною робочою силою, матеріалами і технікою, що призводить до перевищення нормативних строків спорудження цих об'єктів.
Вкрай повільно розгортається робота по запобіганню, виявленню та лікуванню спадкових і природжених захворювань, санітарно-гігієнічному вихованню майбутньої сім'ї, створенню належних умов праці, оздоровленню жінок, які працюють у промисловості та сільському господарстві.
Рада Міністрів Української РСР
постановляє:
1. Вважати дальше поліпшення охорони здоров'я жінок і дітей, зниження дитячої смертності одним з найважливіших соціальних завдань.
Звернути увагу Міністра охорони здоров'я УРСР т. Романенка, голів облвиконкомів, Київського і Севастопольського міськвиконкомів на незадовільне виконання рішень Партії і Уряду з питань охорони материнства й дитинства.
Зажадати від колегії Міністерства охорони здоров'я УРСР та обл(міськ)виконкомів глибоко проаналізувати фактичний стан справ на місцях та вжити рішучих заходів до усунення наявних недоліків, істотно підвищити якість і культуру подання медичної допомоги дітям і матерям.
2. Міністерству будівництва УРСР, Украгробуду, Головкиївміськбуду, Міністерству охорони здоров'я УРСР, обл(міськ)виконкомам докорінно змінити ставлення до будівництва дитячих і родопомічних закладів, забезпечити безумовно пріоритетні умови фінансування й будівництва цих об'єктів. Встановити суворий контроль за будівництвом та реконструкцією дитячих і родопомічних закладів згідно з додатками N 1 і 2.
Починаючи з 1987 року новозбудовані дитячі лікарні й родильні будинки вводити в експлуатацію до 1 листопада.
3. Облвиконкомам, Київському і Севастопольському міськвиконкомам, Міністерству охорони здоров'я УРСР:
вжити невідкладних заходів до наведення зразкового порядку в родильних будинках, дитячих лікарнях і відділеннях, оснащення їх необхідним обладнанням і апаратурою, активніше використовуючи права, надані постановою ЦК КПРС, Президії Верховної Ради СРСР і Ради Міністрів СРСР від 25 липня 1986 р. N 876;
провести в поточній п'ятирічці капітальний ремонт стаціонарів, поліклінік і консультацій, які не відповідають санітарно-гігієнічним вимогам. Здійснити переведення дитячих і родильних відділень з аварійних приміщень і тих, що не придатні для використання, в інші приміщення, в тому числі й новозбудовані корпуси;
розширити та упорядкувати мережу спеціалізованих стаціонарів для новонароджених і дітей раннього віку, вагітних жінок та породіль згідно з додатком N 3;
укомплектувати кваліфікованими кадрами дитячі та родопомічні заклади, в першу чергу відділення для виходжування і лікування дітей раннього віку, та вжити заходів до закріплення їх на місцях. істотно поліпшити житлово-побутові умови медичного персоналу, особливо молодих спеціалістів. У поточній п'ятирічці повністю укомплектувати ці заклади середнім медичним персоналом;
забезпечити організацію медико-генетичних кабінетів і жіночих консультацій, в тому числі консультацій "Шлюб і сім'я", згідно з додатком N 4;
виділити приміщення для створення спеціалізованих аптек "Матері та дитини" згідно з додатком N 5.
4. Міністерству охорони здоров'я УРСР (т. Романенку):
організувати проведення комплексних, цільових наукових досліджень з проблем охорони здоров'я жінок і дітей. Ширше залучати працівників профільних науково-дослідних інститутів і кафедр медичних вузів для значного поліпшення медичного обслуговування вагітних, породіль, новонароджених і дітей раннього віку;
підвищити дієвість санітарного контролю за додержанням в акушерських і дитячих стаціонарах санітарно-гігієнічного та протиепідемічного режимів;
посилити виховну роботу в колективах, рішуче боротися з фактами бездушного, халатного ставлення до службових обов'язків, створити обстановку нетерпимості до негативних проявів.
5. Обл(міськ)виконкомам разом з обл(міськ)профрадами вжити додаткових заходів до створення належних умов для праці та відпочинку працюючим, особливо вагітним жінкам, більш повного задоволення потреб в оздоровленні жінок та матерів з дітьми.
6. Хід виконання цієї постанови розглянути в березні 1988 р. у Раді Міністрів УРСР.
Голова Ради Міністрів УРСР Керуючий Справами Ради Міністрів УРСР | О.ЛЯШКО К.БОЙКО |
Інд. 28 |
Додаток N 1
до постанови Ради Міністрів УРСР
від 13 квітня 1987 р. N 125
ЗАВДАННЯ
по будівництву та реконструкції дитячих стаціонарів та поліклінік на 1987-1990 роки
Керуючий Справами Ради Міністрів УРСР | К.БОЙКО |
Додаток N 2
до постанови Ради Міністрів УРСР
від 13 квітня 1987 р. N 125
ЗАВДАННЯ
по будівництву та реконструкції родопомічних закладів на 1987-1990 роки
Керуючий Справами Ради Міністрів УРСР | К.БОЙКО |
Додаток N 3
до постанови Ради Міністрів УРСР
від 13 квітня 1987 р. N 125
ЗАВДАННЯ
по організації та впорядкуванню відділень з найважливіших видів спеціалізованої допомоги дітям і жінкам на 1987-1990 роки
Керуючий Справами Ради Міністрів УРСР | К.БОЙКО |
Додаток N 4
до постанови Ради Міністрів УРСР
від 13 квітня 1987 р. N 125
ЗАВДАННЯ
по організації медико-генетичних кабінетів та жіночих консультацій, в тому числі консультацій "Шлюб і сім'я" на 1987-1990 роки
Керуючий Справами Ради Міністрів УРСР | К.БОЙКО |
Додаток N 5
до постанови Ради Міністрів УРСР
від 13 квітня 1987 р. N 125
ЗАВДАННЯ
по розвитку спеціалізованих аптек "Матері та дитини" на 1987-1990 роки
Керуючий Справами Ради Міністрів УРСР | К.БОЙКО |