РАДА МІНІСТРІВ УКРАЇНСЬКОЇ РСР,
УКРАЇНСЬКА РЕСПУБЛІКАНСЬКА РАДА
ПРОФЕСІЙНИХ СПІЛОК І ЦК ЛКСМ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 9 квітня 1987 р. N 111 Київ |
Про заходи щодо поліпшення оздоровлення дітей і підлітків у 1987-1990 роках
Відповідно до Основних напрямів реформи загальноосвітньої і професійної школи та з метою створення сприятливих умов для оздоровлення дітей і підлітків, особливо в літній період, Рада Міністрів Української РСР, Українська республіканська рада професійних спілок і ЦК ЛКСМ України
постановляють:
1. Міністерствам і відомствам УРСР, облвиконкомам, Київському та Севастопольському міськвиконкомам, республіканським комітетам, обласним і Київській міській радам профспілок, обласним, Київському міському комітетам комсомолу разом з трудовими колективами об'єднань, підприємств, установ та організацій здійснити в дванадцятій п'ятирічці широку програму заходів, спрямованих на докорінне поліпшення організованого відпочинку дітей дошкільного і шкільного віку, створення належних умов для успішної роботи дитячих оздоровчих закладів та більш повне задоволення потреб в них населення.
Затвердити план оздоровлення в республіці дітей і підлітків у 1987-1990 роках згідно з додатками N 1-6.
2. Витрати на оздоровлення дітей і підлітків щороку провадити в межах асигнувань на утримання шкіл, дошкільних, інтернатних, позашкільних, лікувальних та інших соціально-культурних закладів (по всіх статтях видатків, за винятком капітальних вкладень) по державному бюджету, за рахунок профспілкового бюджету, бюджету державного соціального страхування, централізованого фонду соціального страхування колгоспників, а також за рахунок коштів фонду соціально-культурних заходів і житлового будівництва господарських організацій.
Міністерствам і відомствам УРСР разом з Міністерством фінансів УРСР вирішувати питання про джерела фінансування заходів по оздоровленню дітей у дитячих оздоровчих закладах, що утримуються за рахунок республіканського бюджету.
Дозволити Міністерству освіти УРСР щорічно в 1987-1990 роках витрачати на оздоровлення учнів, які потребують спеціального і тривалого лікування в санаторіях, 20 тис. крб. за рахунок загальних асигнувань, передбачених за кошторисом Міністерства.
3. Міністерствам і відомствам УРСР, виконкомам місцевих Рад народних депутатів, радам і комітетам профспілок передбачати в річних планах економічного і соціального розвитку виділення капітальних вкладень на дальше зміцнення матеріально-технічної бази дитячих оздоровчих закладів. Розширити будівництво піонерських та інших таборів господарським способом, за кошти промислових підприємств, будов, колгоспів і радгоспів.
Провести в 1987 році інвентаризацію матеріально-технічної бази дитячих оздоровчих закладів і при необхідності здійснити в наступні роки п'ятирічки їх капітальні ремонти та реконструкцію, добудову майстерень і кімнат для гурткової роботи. Протягом 1987-1988 років забезпечити створення в кожному таборі стадіонів, інших спортивних та ігрових майданчиків. Вжити заходів до розширення мережі заміських дач для організації відпочинку дітей дошкільного віку, особливо вихованців дошкільних дитячих будинків.
Забезпечити ефективне використання наявних стаціонарних дитячих оздоровчих закладів. Розробити і здійснити до 1990 року конкретні плани організації на їх базі в осінньо-зимовий і весняний періоди санаторіїв-профілакторіїв, баз відпочинку для оздоровлення й лікування учнівської молоді та трудящих.
4. Облвиконкомам, Київському та Севастопольському міськвиконкомам:
забезпечити виконання завдань по створенню в 1987-1990 роках стаціонарних таборів праці і відпочинку згідно з додатком N 7;
вирішити питання про створення до 1990 року в кожній області піонерських таборів (баз відпочинку) для оздоровлення вихованців шкіл-інтернатів для дітей-сиріт і дітей, які залишилися без піклування батьків. Широко залучати до цієї роботи підприємства й організації, що здійснюють шефство над вказаними інтернатними закладами.
5. Міністерству освіти УРСР, Міністерству охорони здоров'я УРСР, Міністерству соціального забезпечення УРСР, облвиконкомам, Київському та Севастопольському міськвиконкомам, обласним, Київській міській радам профспілок, обкомам і Київському міськкому комсомолу поліпшити організацію відпочинку вихованців дитячих інтернатних закладів.
Забезпечувати оздоровлення протягом літнього періоду всіх дітей-сиріт і дітей, які залишилися без піклування батьків. Щорічно виділяти для них необхідну кількість безплатних путівок до піонерських таборів або дитячих санаторіїв. Проводити в республіканському піонерському таборі "Молода гвардія" в м. Одесі щороку цільову зміну для піонерського активу з числа учнів шкіл-інтернатів для дітей-сиріт і дітей, які залишилися без піклування батьків.
6. Міністерствам і відомствам УРСР, облвиконкомам, Київському та Севастопольському міськвиконкомам, облпрофрадам, Київській міськпрофраді у дванадцятій п'ятирічці:
а) щорічно максимально використовувати можливості шкіл, культурно-освітніх і позашкільних установ для розгортання додаткової мережі дитячих оздоровчих закладів. Звернути особливу увагу на більш повне задоволення потреб населення у влаштуванні дітей до таборів санаторного типу, піонерських та оборонно-спортивних таборів, таборів праці і відпочинку. Здійснювати в літній період переведення всіх дошкільних дитячих закладів на оздоровчий режим роботи;
б) забезпечити дитячі оздоровчі заклади необхідними медикаментами, медичною апаратурою й технологічним обладнанням, меблями, м'яким і культурно-спортивним інвентарем, інструментами та матеріалами. Виділяти цим закладам на період оздоровлення дітей відповідний автотранспорт.
Щороку до 20 травня перевіряти готовність дитячих оздоровчих таборів до роботи в літній період. Не допускати відкриття їх без дозволу органів санітарно-епідеміологічної служби, державного пожежного нагляду та технічної інспекції профспілок;
в) разом з комітетами комсомолу, органами народної освіти, культури, охорони здоров'я, торгівлі та громадського харчування, комітетами по фізичній культурі і спорту докорінно поліпшити добір і навчання всіх категорій працівників дитячих оздоровчих закладів.
Взяти до відома, що Міністерство освіти УРСР і Республіканський штаб студентських загонів ЦК ЛКСМ України щорічно під час літніх канікул направлятимуть близько 30 тис. студентів та учнів педагогічних навчальних закладів на роботу в піонерські табори;
г) зосередити роботу органів і закладів охорони здоров'я, медичних працівників на проведенні своєчасного медичного обстеження дітей, які направляються на відпочинок, вдосконаленні лікувально-профілактичної допомоги дітям і санітарного нагляду в період літньої оздоровчої кампанії. Забезпечити в дитячих оздоровчих закладах якісне медичне обслуговування дітей та суворе додержання санітарно-гігієнічних вимог;
д) поліпшити постачання дитячим оздоровчим закладам високоякісних продуктів харчування в потрібному асортименті, особливо м'ясних, рибних і молочних продуктів, свіжих овочів та фруктів;
є) підвищити персональну відповідальність керівників і працівників оздоровчих закладів за охорону здоров'я дітей і підлітків, дотримання встановленого порядку проведення екскурсій, походів, перевезення дітей автомобільним та іншими видами транспорту; обладнати спеціальні місця для купання дітей у відкритих водоймах. Організувати широку роз'яснювальну роботу серед дітей і підлітків про суворе додержання правил поводження на воді, з легкозаймистими речовинами та вибухонебезпечними предметами.
7. Українській республіканській раді по управлінню курортами профспілок, Українській республіканській раді по туризму та екскурсіях:
здійснити протягом 1987-1990 років конкретні заходи по розширенню оздоровлення батьків з дітьми в пансіонатах, санаторіях, будинках відпочинку і туристських закладах профспілок з тим, щоб довести кількість відпочиваючих у них до 450-460 тис. на рік;
при будівництві і реконструкції санаторно-курортних закладів передбачати в першу чергу створення та розширення діючих здравниць для організації відпочинку й лікування батьків разом з дітьми.
8. Міністерствам і відомствам УРСР, виконкомам місцевих Рад народних депутатів, радам і комітетам профспілок, комітетам комсомолу забезпечити організацію в піонерських таборах та інших оздоровчих закладах змістовної політико-виховної роботи серед дітей і підлітків, приділивши особливу увагу пропаганді матеріалів XXVII з'їзду КПРС і XXVII з'їзду Компартії України, роз'ясненню стратегічного курсу партії на прискорення соціально-економічного розвитку країни, вдосконаленню політичного інформування учнівської молоді.
Активізувати діяльність трудових колективів, профспілкових і комсомольських організацій по трудовому вихованню й професійній орієнтації учнів під час літніх канікул. Разом з органами народної освіти, охорони здоров'я, господарськими керівниками завчасно визначати по кожному оздоровчому табору конкретні об'єкти в колгоспах, радгоспах, лісгоспах та на промислових підприємствах для організації суспільно корисної, продуктивної праці піонерів і школярів. Удосконалювати діяльність учнівських виробничих бригад та інших трудових об'єднань старшокласників.
Підвищити рівень проведення в оздоровчих таборах культурно-масових і фізкультурно-спортивних заходів. Створити в кожному дитячому оздоровчому закладі гуртки художньої самодіяльності й технічної творчості, спортивні секції. Широко залучати піонерів і школярів до проведення оглядів художньої й технічної творчості, спортивних змагань, екскурсій та походів по місцях революційної, бойової і трудової слави радянського народу.
Поліпшувати виховну роботу шкіл, позашкільних і культурно-освітніх закладів, житлово-експлуатаційних організацій та громадськості з учнями за місцем проживання. Вжити додаткових заходів по вдосконаленню організації культурного дозвілля дітей і підлітків, які залишаються влітку в містах і селищах.
9. Державному комітетові УРСР у справах видавництв, поліграфії і книжкової торгівлі разом з Міністерством освіти УРСР та за погодженням з Укрпрофрадою і ЦК ЛКСМ України передбачати в річних тематичних планах видавництв збільшення випуску довідкової і науково-методичної літератури, плакатів та іншої друкованої продукції на допомогу працівникам дитячих оздоровчих закладів.
Голова Ради Міністрів УРСР Голова Укрпрофради Секретар ЦК ЛКСМ України | О.ЛЯШКО В.СОЛОГУБ В.ЦИБУХ |
Інд. 28 |
Додаток N 1
до постанови Ради Міністрів УРСР,
Укрпрофради і ЦК ЛКСМ України
від 9 квітня 1987 р. N 111
ЗВЕДЕНИЙ ПЛАН
оздоровлення в республіці дітей і підлітків у 1987-1990 роках
Додаток N 2
до постанови Ради Міністрів УРСР,
Укрпрофради і ЦК ЛКСМ України
від 9 квітня 1987 р. N 111
ПЛАН
оздоровлення дітей і підлітків в оздоровчих закладах Міносвіти УРСР у 1987-1990 роках
Додаток N 3
до постанови Ради Міністрів УРСР,
Укрпрофради і ЦК ЛКСМ України
від 9 квітня 1987 р. N 111
ПЛАН
оздоровлення учнів середніх професійно-технічних училищ Держпрофосвіти УРСР в 1987-1990 роках
Додаток N 4
до постанови Ради Міністрів УРСР,
Укрпрофради і ЦК ЛКСМ України
від 9 квітня 1987 р. N 111
ПЛАН
оздоровлення дітей влітку в 1987-1990 роках у закладах місцевого підпорядкування Міністерства охорони здоров'я УРСР та Міністерства соціального забезпечення УРСР
Додаток N 5
до постанови Ради Міністрів УРСР,
Укрпрофради і ЦК ЛКСМ України
від 9 квітня 1987 р. N 111
ПЛАН
оздоровлення дітей влітку по закладах міністерств і відомств УРСР в 1987-1990 роках
Додаток N 6
до постанови Ради Міністрів УРСР,
Укрпрофради і ЦК ЛКСМ України
від 9 квітня 1987 р. N 111
ПЛАН
оздоровлення дітей і підлітків у піонерських таборах та інших оздоровчих закладах профспілок у 1987-1990 роках
Додаток N 7
до постанови Ради Міністрів УРСР,
Укрпрофради і ЦК ЛКСМ України
від 9 квітня 1987 р. N 111
ЗАВДАННЯ
по створенню в 1987-1990 роках стаціонарних таборів праці і відпочинку
_______________
* Загальну кількість таборів установлено постановою ЦК Компартії України і Ради Міністрів УРСР від 10 липня 1984 р. N 282.