• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Положення про централізовані бухгалтерії при виконавчих комітетах сільських, селищних і міських (міст районного підпорядкування) Рад народних депутатів

Рада Міністрів УРСР  | Постанова, Положення від 22.12.1980 № 655 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Рада Міністрів УРСР
  • Тип: Постанова, Положення
  • Дата: 22.12.1980
  • Номер: 655
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Рада Міністрів УРСР
  • Тип: Постанова, Положення
  • Дата: 22.12.1980
  • Номер: 655
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
РАДА МІНІСТРІВ УКРАЇНСЬКОЇ РСР
П О С Т А Н О В А
від 22 грудня 1980 р. N 655
Київ
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови КМ УРСР N 102 від 20.07.91 )
Про затвердження Положення про централізовані бухгалтерії при виконавчих комітетах сільських, селищних і міських (міст районного підпорядкування) Рад народних депутатів
Рада Міністрів Української РСР
постановляє:
1. Затвердити Положення про централізовані бухгалтерії при виконавчих комітетах сільських, селищних і міських (міст районного підпорядкування) Рад народних депутатів, що додається.
2. Визнати такою, що втратила чинність, постанову Ради Міністрів УРСР від 2 вересня 1970 р. N 465 "Про затвердження Положення про централізовані бухгалтерії при виконкомах сільських, селищних і міських (міст районного підпорядкування) Рад депутатів трудящих" (ЗП УРСР, 1970 р., N 9, ст. 98).
Голова Ради Міністрів УРСР
Керуючий Справами
Ради Міністрів УРСР
О.ЛЯШКО

К.БОЙКО
Інд. 26
ЗАТВЕРДЖЕНЕ
постановою Ради Міністрів УРСР
від 22 грудня 1980 р. N 655
ПОЛОЖЕННЯ
про централізовані бухгалтерії при виконавчих комітетах сільських, селищних і міських (міст районного підпорядкування) Рад народних депутатів
I. Загальні положення
1. Централізовані бухгалтерії при виконавчих комітетах сільських, селищних і міських (міст районного підпорядкування) Рад народних депутатів створюються для ведення обліку виконання бюджету і кошторисів видатків установ, які перебувають на сільських, селищних і міських бюджетах.
2. Централізовані бухгалтерії при виконкомах сільських, селищних і міських (міст районного підпорядкування) Рад народних депутатів створюються як самостійні структурні підрозділи за рішеннями виконкомів районних (міських) Рад народних депутатів за рахунок загальної чисельності працівників апарату управління і фонду заробітної плати цього апарату всіх установ, які перебувають на бюджеті району (міста). Чисельність працівників централізованих бухгалтерій визначається виходячи з обсягу роботи створюваних бухгалтерій, а посадові оклади встановлюються відповідно до чинного законодавства.
Витрати на утримання централізованих бухгалтерій плануються і враховуються по розділу 200, главі 75, параграфу 76 класифікації доходів і видатків місцевих бюджетів.
3. Централізовані бухгалтерії під керівництвом голови виконкому відповідної Ради народних депутатів виконують роботу по складанню бюджету і кошторисів видатків установ, їх виконанню, веденню бухгалтерського обліку та складанню звітності, здійснюють систематичний попередній і поточний контроль за правильністю оформлення первинних документів, збереженням грошових коштів і матеріальних цінностей, їх інвентаризації, правильним та економним витрачанням державних коштів.
4. Централізовані бухгалтерії несуть відповідальність за повне виконання покладених на них завдань і функцій по веденню бухгалтерського обліку та складанню звітності.
5. Централізовані бухгалтерії за вказівкою голови виконкому сільської, селищної, міської (міста районного підпорядкування) Ради народних депутатів звітують перед виконкомом відповідної Ради про свою роботу, а також подають виконкому періодичні і річні звіти для розгляду ходу виконання бюджету і затвердження Радою народних депутатів річного звіту про його виконання.
6. Централізована бухгалтерія очолюється головним бухгалтером, який призначається і звільняється з посади виконкомом сільської, селищної, міської (міста районного підпорядкування) Ради народних депутатів за погодженням з районним (міським) фінансовим відділом. Всі інші працівники централізованої бухгалтерії призначаються і звільняються за поданням головного бухгалтера головою виконкому сільської, селищної, міської Ради.
Приймання і здача справ при призначенні та звільненні головного бухгалтера оформляється актом після перевірки стану бухгалтерського обліку і звітності районним (міським) фінансовим відділом.
7. На час відсутності головного бухгалтера (відрядження, відпустка, хвороба тощо) права і обов'язки головного бухгалтера переходять до заступника, а при відсутності останнього - до іншої службової особи, про що виноситься рішення виконкому.
8. Головні бухгалтери централізованих бухгалтерій підпорядковуються безпосередньо головам виконкомів сільських, селищних, міських (міст районного підпорядкування) Рад народних депутатів і в своїй роботі керуються Положенням про головних бухгалтерів, затвердженим постановою Ради Міністрів СРСР від 24 січня 1980 р. N 59, а в питаннях методики складання бюджету і ведення бухгалтерського обліку, складання звітності і здійснення контролю - вказівками Міністерства фінансів СРСР, Міністерства фінансів УРСР та відповідного фінансового органу.
9. Головні бухгалтери забезпечують організацію бухгалтерського обліку в централізованих бухгалтеріях і здійснюють контроль за раціональним, економним використанням матеріальних, трудових і фінансових ресурсів, збереженням соціалістичної власності.
10. На головного бухгалтера не можуть бути покладені обов'язки, зв'язані з безпосередньою матеріальною відповідальністю за грошові кошти і матеріальні цінності. Йому забороняється одержувати безпосередньо по чеках та інших документах грошові кошти і товарно-матеріальні цінності для апарату виконкому, централізованої бухгалтерії і бюджетних установ. Касові операції не можуть виконувати інші рахівничі працівники централізованих бухгалтерій, які користуються правом підпису касових документів. Приймання податків і страхових платежів працівниками централізованих бухгалтерій, створених при виконкомах сільських Рад, забороняється.
11. У централізованих бухгалтеріях бухгалтерські документи, зв'язані з виконанням бюджету, кошторисів видатків по бюджетних і позабюджетних коштах, підписуються головою виконкому сільської, селищної, міської (міста районного підпорядкування) Ради народних депутатів і головним бухгалтером. У тих випадках, коли керівники обслуговуваних установ мають права розпорядників кредитів, документи, що служать підставою для видачі грошей, товарно-матеріальних та інших цінностей, підписуються керівниками установ і головним бухгалтером централізованої бухгалтерії.
Банківські документи (чеки, платіжні доручення та ін.), видаткові касові ордери, платіжні (розрахунково-платіжні) відомості на заробітну плату по строках і сумах виплат з каси (розпорядчі написи) та інші касові документи підписуються головою виконкому сільської, селищної, міської (міста районного підпорядкування) Ради народних депутатів і головним бухгалтером.
Документи без підпису головного бухгалтера вважаються недійсними і не приймаються до виконання.
12. У централізованих бухгалтеріях, в яких по штатному розпису передбачені посади касирів, рахівників-касирів, ведуться єдині касові книги по бюджетних, спеціальних та інших позабюджетних коштах за встановленими формами. При відсутності в штатах централізованих бухгалтерій таких посад касові книги за вказівкою голів виконкомів ведуть інші працівники виконкомів сільських, селищних і міських (міст районного підпорядкування) Рад народних депутатів.
13. Виконкоми сільських, селищних і міських (міст районного підпорядкування) Рад народних депутатів забезпечують централізовані бухгалтерії відповідними приміщеннями, обладнанням, сейфами (вогнетривкими шафами) або грошовими ящиками, необхідними для зберігання бухгалтерських документів, готівки та інших цінностей.
II. Функції централізованих бухгалтерій і взаємозв'язок з обслуговуваними установами
14. Основними функціями централізованих бухгалтерій є:
а) складання проекту сільського, селищного бюджету, бюджету міста районного підпорядкування;
б) облік змін, що вносяться до бюджетів і кошторисів видатків установ за рішеннями виконкомів районних, сільських, селищних і міських (міст районного підпорядкування) Рад народних депутатів;
в) ведення відповідно до інструкцій та вказівок Міністерства фінансів СРСР і Міністерства фінансів УРСР бухгалтерського обліку виконання бюджету і кошторисів видатків по бюджетних, спеціальних та інших позабюджетних коштах;
г) нарахування і виплата в установлені строки заробітної плати працівникам бюджетних установ і виконкомів сільських, селищних і міських (міст районного підпорядкування) Рад народних депутатів та особам нештатного (позаспискового) складу, а також правильне утримання податків із заробітної плати штатного і нештатного (позаспискового) складу та своєчасне перерахування утриманих сум до бюджету;
д) своєчасне проведення розрахунків з вищестоящим бюджетом, підзвітними особами, організаціями, установами та окремими працівниками;
є) нарахування плати, належної з батьків за утримання дітей у дитячих садках і яслах та навчання в школах-інтернатах, музичних школах, і звіряння сум, що надійшли від батьків, з даними обліку;
ж) виплата в установленому порядку готівки по компенсації подорожчання шлюбних золотих обручок особам, які вперше вступають у шлюб;
з) здійснення постійного контролю за додержанням суворого режиму економії та відпуском коштів в міру виконання планів по мережі, штатах і контингентах установ та збереженням грошових коштів і матеріальних цінностей;
і) перевірка законності документів, що надійшли для обліку, правильності і своєчасності їх оформлення, відповідності видатків затвердженим асигнуванням і встановленим натуральним та грошовим нормам і розцінкам;
к) організація і безпосередня участь працівників централізованих бухгалтерій у проведенні в установлені строки за рішеннями виконкомів сільських, селищних, міських (міст районного підпорядкування) Рад народних депутатів інвентаризації матеріальних цінностей, грошових коштів і коштів у розрахунках та відображення результатів інвентаризації в обліку та віднесення недостач у встановленому порядку на винних осіб;
л) підготовка за дорученням виконкомів сільських, селищних, міських (міст районного підпорядкування) Рад народних депутатів розрахунків для одержання короткострокових позичок з вищестоящого бюджету, своєчасне їх погашення і перерахування у вищестоящий бюджет належних йому коштів;
м) проведення інструктажу матеріально відповідальних осіб з питань обліку і збереження цінностей, що знаходяться на їх відповідальному зберіганні, а також інструктаж керівників бюджетних установ з питань складання і виконання кошторисів по бюджетних і позабюджетних коштах;
н) складання та аналіз місячних, квартальних і річних звітів про виконання бюджету і позабюджетних коштів та подання цієї звітності в установлені строки до фінансового органу;
о) забезпечення зберігання бухгалтерських документів і регістрів обліку, кошторисів видатків і розрахунків до них, законодавчих, інструктивних матеріалів та інших документів.
15. Централізовані бухгалтерії разом з керівниками обслуговуваних установ складають проекти кошторисів по бюджетних і позабюджетних коштах та розрахунки до них, беруть участь у розгляді кошторисів головами виконкомів сільських, селищних, міських (міст районного підпорядкування) Рад народних депутатів.
16. Керівники установ, які перебувають на обслуговуванні централізованих бухгалтерій, забезпечують своєчасне і правильне оформлення встановленої документації господарських операцій, що провадяться з грошовими коштами, товарно-матеріальними цінностями, основними засобами, несуть персональну відповідальність за достовірність складання первинних документів і зобов'язані своєчасно подавати централізованим бухгалтеріям необхідні для бухгалтерського обліку документи.
17. Централізовані бухгалтерії щомісяця або за вимогою керівників обслуговуваних установ складають і подають довідки про виконання кошторисів видатків і про залишки невикористаних асигнувань.
III. Права і обов'язки головних бухгалтерів централізованих бухгалтерій
18. Головний бухгалтер централізованої бухгалтерії при наявності в штаті бухгалтерії декількох працівників встановлює службові обов'язки для них з тим, щоб кожний працівник знав коло своїх обов'язків і ніс відповідальність за їх виконання.
Розподіл роботи між працівниками централізованої бухгалтерії провадиться, як правило, за функціональною ознакою, тобто за кожним працівником залежно від обсягу роботи закріплюється певна ділянка (ведення матеріального обліку, розрахунки з робітниками і службовцями по заробітній платі, розрахунки з батьками по внесках плати за утримання дітей у дитячих дошкільних установах та ін.).
Головний бухгалтер централізованої бухгалтерії систематично проводить заняття з працівниками бухгалтерії по вивченню законодавчих, інструктивних та інших матеріалів по складанню і виконанню бюджету і кошторисів видатків, по бухгалтерському обліку та звітності.
19. Головний бухгалтер централізованої бухгалтерії розробляє графіки подання всіх необхідних для бухгалтерського обліку та контролю документів, зв'язаних з складанням і виконанням бюджету і кошторисів видатків обслуговуваних установ. Ці графіки затверджуються головою виконкому сільської, селищної, міської (міста районного підпорядкування) Ради народних депутатів і повідомляються керівникам обслуговуваних установ та матеріально відповідальним особам.
Передбачені в затверджених графіках строки подання документів і відомостей, а також вимоги головного бухгалтера в частині порядку оформлення операцій, зв'язаних із складанням та виконанням бюджету і кошторисів видатків обслуговуваних установ, є обов'язковими для всіх службових осіб цих установ.
За несвоєчасне, недоброякісне оформлення і складання документів, затримку передачі їх для відображення в бухгалтерському обліку та звітності, за недостовірність даних, що містяться у документах, а також за складання документів, які відображають незаконні фінансові операції, відповідальність несуть службові особи, які склали і підписали ці документи.
20. Договори та угоди на одержання, придбання або відпуск товарно-матеріальних цінностей і на виконання робіт і послуг, що укладаються виконкомом сільської, селищної, міської (міста районного підпорядкування) Ради народних депутатів або окремими установами, керівники яких мають права розпорядників кредитів, повинні попередньо розглядатися й візуватися головним бухгалтером централізованої бухгалтерії.
21. Головному бухгалтеру централізованої бухгалтерії забороняється приймати до виконання та оформлення документи по операціях, що суперечать законодавству і встановленому порядку приймання, оприбуткування, зберігання і витрачання грошових коштів, товарно-матеріальних та інших цінностей.
У разі одержання від голови виконкому сільської, селищної, міської (міста районного підпорядкування) Ради народних депутатів розпорядження вчинити таку дію головний бухгалтер, не виконуючи його, у письмовій формі звертає увагу голови виконкому на незаконність даного ним розпорядження. При одержанні від голови виконкому повторного письмового розпорядження головний бухгалтер виконує його. Всю повноту відповідальності за незаконність виконаної операції несе голова виконкому відповідної Ради.
Розбіжності між головним бухгалтером і головою виконкому сільської, селищної, міської (міста районного підпорядкування) Ради народних депутатів вирішуються головою виконкому районної (міської - міста обласного підпорядкування) Ради народних депутатів.
22. Головний бухгалтер централізованої бухгалтерії у необхідних випадках вимагає від керівників установ, підвідомчих сільській, селищній, міській (міста районного підпорядкування) Раді народних депутатів, вжиття заходів до підвищення ефективності використання державних коштів, до посилення збереження соціалістичної власності, забезпечення правильної організації бухгалтерського обліку та контролю і вносить пропозиції районному (міському) комітету народного контролю про проведення грошових нарахувань на службових осіб, які заподіяли своїми неправильними діями або нерозпорядливістю матеріальні збитки державі.
IV. Відповідальність головних бухгалтерів
23. Головний бухгалтер централізованої бухгалтерії несе відповідальність у випадках:
а) неправильного ведення бухгалтерського обліку, наслідком чого стали запущеність у бухгалтерському обліку і перекручення в бухгалтерській звітності;
б) прийняття до виконання та оформлення документів по операціях, які суперечать установленому порядку приймання оприбуткування, зберігання і витрачання грошових коштів, товарно-матеріальних та інших цінностей;
в) несвоєчасного і неправильного вивіряння операцій по поточних та інших рахунках у банках, розрахунків з дебіторами і кредиторами;
г) порушення порядку списання з бухгалтерських балансів недостач, дебіторської заборгованості та інших втрат;
д) несвоєчасного проведення в установах перевірок і документальних ревізій;
є) складання недостовірної бухгалтерської звітності з вини бухгалтерії;
ж) інших порушень положень та інструкцій щодо організації, ведення бухгалтерського обліку і складання періодичної та річної звітності.
24. Головний бухгалтер централізованої бухгалтерії несе нарівні з головою виконкому сільської, селищної, міської (міста районного підпорядкування) Ради народних депутатів відповідальність:
а) за порушення правил і положень щодо складання та виконання бюджету і кошторисів видатків установ;
б) за ослаблення контролю за забезпеченістю збереження соціалістичної власності і правильним витрачанням коштів та матеріальних цінностей, здійсненням режиму економії;
в) за неякісне і недостовірне складання зведеної періодичної та річної бухгалтерської звітності і несвоєчасне подання її в установлені строки фінансовим органам;
г) за несвоєчасне стягнення грошових нарахувань з службових осіб на основі постанов комітетів народного контролю.
25. Дисциплінарна, матеріальна і кримінальна відповідальність головних бухгалтерів централізованих бухгалтерій визначається відповідно до чинного законодавства.
При цьому дисциплінарне стягнення на головного бухгалтера накладається виконкомом сільської, селищної, міської (міста районного підпорядкування) Ради народних депутатів в порядку підлеглості.