• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про вдосконалення надання послуг у галузі розрахункового обслуговування комерційних банків та регіональних управлінь Національного банку України

Національний банк України  | Постанова від 28.09.1995 № 245 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Національний банк України
  • Тип: Постанова
  • Дата: 28.09.1995
  • Номер: 245
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Національний банк України
  • Тип: Постанова
  • Дата: 28.09.1995
  • Номер: 245
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
ПРАВЛІННЯ НАЦІОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
N 245 від 28.09.95 Зареєстровано в юридичному
м.Київ департаменті Нацбанку
28 вересня 1995 р.
за N 298
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови Нацбанку N 347 від 23.10.97 )
Про вдосконалення надання послуг у галузі розрахункового обслуговування комерційних банків та регіональних управлінь Національного банку України
( Зміни в текст не внесені. Додатково див. Постанову Нацбанку N 147 від 12.05.97 )
З метою удосконалення та підвищення ефективності надання послуг у галузі розрахункового обслуговування комерційних банків та регіональних управлінь Національного банку України Правління
ПОСТАНОВЛЯЄ:
1. Затвердити "Порядок розрахунків за вільним та обов'язковим продажем та купівлею іноземної валюти для клієнтів регіональних управлінь Національного банку України і комерційних банків, що здійснюють розрахунки через Центр міждержавних розрахунків Національного банку України" з введенням його в дію з 30 вересня 1995 року.
2. Затвердити "Тарифи на послуги, що надаються Центром міждержавних розрахунків Національного банку України за операціями, пов'язаними з зовнішньоекономічною діяльністю клієнтів Центру міждержавних розрахунків Національного банку України та банків-кореспондентів" з введенням їх у дію з 30 вересня 1995 року.
3. Доручити Центру міждержавних розрахунків Національного банку України (О.О.Андрійчук) довести цей Порядок та Тарифи до регіональних управлінь Національного банку України і банків-кореспондентів Національного банку України.
4. Контроль за виконанням цієї постанови покласти на заступника Голови Правління О.І.Кірєєва.
Голова Правління В.А.Ющенко
Додаток N 1
Затверджено
постановою Правління Національного
банку України від 28 вересня
1995 року N 245
Зареєстровано в юридичному
департаменті 28.09.95 р.
Реєстр N 298
Порядок
розрахунків за вільним та обов'язковим продажем та купівлею іноземної валюти для клієнтів регіональних управлінь НБУ і комерційних банків, що здійснюють розрахунки через Центр міждержавних розрахунків Національного банку України
З метою підвищення ефективності надання послуг у галузі розрахункового обслуговування комерційних банків та регіональних управлінь Національного банку України встановлюється такий порядок роботи комерційних банків та регіональних управлінь Національного банку України з клієнтами та Центром міждержавних розрахунків Національного банку України.
Операції за вільним та обов'язковим продажем та купівлею іноземної валюти для клієнтів регіональних управлінь НБУ та комерційних банків, що здійснюють розрахунки через Центр міждержавних розрахунків Національного банку України, здійснюються згідно з чинним законодавством.
1. Облік операцій з вільного та обов'язкового продажу здійснюється на балансовому рахунку N 976 (для неконвертованих валют) та балансовому рахунку N 076 (для вільно конвертованих валют). Аналітичний облік здійснюється за окремими рахунками, які ведуться за кодами валют, за такими операціями:
- зарахування коштів на вільний продаж;
- зарахування коштів на обов'язковий продаж (валюти, за якими проводяться торги на УМВБ);
- зарахування сум обов'язкового та вільного продажу валют першої категорії, за якими не проводяться торги.
2. Обов'язковий продаж.
2.1. У разі надходження коштів в іноземній валюті на розподільчий рахунок (N 071), клієнт подає у встановлені законодавством терміни доручення щодо розподілу валютної виручки за формою 1.
2.2. Для нагромадження коштів клієнтів, що підлягають обов'язковому продажу, комерційні банки та регіональні управління НБУ відкривають у своєму балансі транзитні рахунки на балансовому рахунку N 976 (для неконвертованих валют) та на балансовому рахунку N 076 (для вільно конвертованих валют) для зарахування усієї суми обов'язкового продажу (50% від суми валютних надходжень, що підлягають розподілу). Щоденно комерційні банки та регіональні управління НБУ надсилають зведеним платіжним дорученням (у форматі МТ-202) загальну суму обов'язкового продажу на рахунок Центру міждержавних розрахунків НБУ. У разі формування платіжного доручення МТ-202 обов'язкове виконання таких вимог:
- у полі 52а - вказується найменування комерційного банку або регіонального управління НБУ;
- у полі 58а - "Обов'язковий продаж 50%" та вказівка про відповідний рахунок Центру міждержавних розрахунків НБУ;
- у полі 72 - вказується номер рахунка комерційного банку (регіонального управління НБУ) для зарахування карбованців за продану валюту.
2.3. 50% від отриманих вільно конвертованих валютних коштів не пізніше наступного робочого для купуються Центром міждержавних розрахунків Національного банку України за рахунок коштів НБУ, за умови щоденного закриття валютної позиції, з подальшим перерахуванням карбованцевого еквівалента на адресу комерційного банку (регіонального управління Національного банку України).
Центром міждержавних розрахунків НБУ здійснюються такі бухгалтерські проводки:
1) Дт 152(155) коррахунок регіонального управління НБУ у
ЦМР НБУ
або
156(157) коррахунок комерційного банку У ЦМР НБУ
Кт 976*** - за кодами валют, - рахунок для зарахування
(076) коштів на обов'язковий продаж (валюти, за
якими проводяться торги на УМВБ),
або
076*** - за кодами валют, - рахунок для зарахування сум
обов'язкового продажу валют першої категорії,
за якими не проводяться торги на УМВБ;
2) Дт 976*** - за кодами валют, - рахунок для зарахування
(076) коштів на обов'язковий продаж (валюти, за
якими проводяться торги на УМВБ),
або
Дт 076*** - за кодами валют, - рахунок для зарахування сум
обов'язкового продажу валют першої категорії,
за якими не проводяться торги на УМВБ,
Кт 733 - рахунок для обліку операцій з Офіційним
валютним резервом НБУ;
3) Дт 819 - фонд створення валютних резервів,
Кт 903*** - рахунок для обліку операцій купівлі-продажу
безготівкової іноземної валюти у національній
валюті;
4) Дт 903*** - рахунок для обліку операцій купівлі-продажу
безготівкової іноземної валюти у національній
валюті,
Кт - кореспондентський рахунок;
5) Дт 903*** - рахунок для обліку операцій купівлі-продажу
безготівкової іноземної валюти у національній
валюті,
Дт 960*** - доходи у національній валюті.
У разі здійснення зарахування коштів у іноземній валюті, які призначені для обов'язкового продажу, на коррахунок Української міжбанківської валютної біржі, який відкрито у Центрі міждержавних розрахунків Національного банку України, ЦМР НБУ здійснює списання коштів у карбованцях з коррахунку Української міжбанківської валютної біржі, відкритого у Центрі міждержавних розрахунків Національного банку України, та перераховує карбованцевий еквівалент на вказаний рахунок комерційного банку або регіонального управління Національного банку України на наступний день після торгів.
Центром міждержавних розрахунків Національного банку України здійснюються такі бухгалтерські проводки:
1) Дт 152(155) - коррахунок регіонального управління НБУ у
ЦМР НБУ
або
156(157) - коррахунок комерційного банку у ЦМР НБУ
Кт 976*** - за кодами валют, - рахунок для зарахування
(076) коштів на обов'язковий продаж (валюти, за
якими проводяться торги на УМВБ);
2) Дт 976*** - за кодами валют, - рахунок для зарахування
(076) коштів на обов'язковий продаж (валюти, за
якими проводяться торги на УМВБ),
Кт - коррахунок УМВБ, відкритий у ЦМР НБУ в
іноземній валюті;
На наступний день після торгів:
3) Дт коррахунок УМВБ, відкритий у ЦМР НБУ у
національній валюті,
Кт 903*** - рахунок для обліку купівлі-продажу
безготівкової іноземної валюти у
національній валюті;
4) Дт 903*** - рахунок для обліку купівлі-продажу
безготівкової іноземної валюти у
національній валюті,
Кт - кореспондентський рахунок;
5) Дт 903*** - рахунок для обліку купівлі-продажу
безготівкової іноземної валюти у
національній валюті,
Кт 960*** - доходи від обов'язкового продажу у
національній валюті.
2.4. Щоденно до 15-00 години управлінню валютних операцій надсилається інформація про залишки коштів на рахунках N 733 та N 819 та щоденна звітність про обсяги банківських операцій з купівлі та продажу валюти, передбачена листом Національного банку України N 19010/1165 від 19.05.95 р.
2.5. Карбованці за продану валюту за мінусом комісії ЦМР НБУ надсилаються на адресу комерційного банку (регіонального управління НБУ) на наступний день після дня торгів. У призначенні платежу вказується зведена сума, курс торгів, комісія Центру міждержавних розрахунків, комісія регіонального управління НБУ. У день торгів каналами електронної пошти на адресу комерційного банку (регіонального управління НБУ) надсилається розбивка зведеної суми валюти.
2.6. Розпорядження на зарахування та використання коштів з Офіційного валютного резерву готуються управлінням валютних операцій і передаються до виконання в ЦМР НБУ.
2.7. Суми обов'язкового продажу валют першої категорії, за якими не здійснюються торги, також направляються комерційними банками (регіональними управліннями НБУ) на рахунок Центру міждержавних розрахунків НБУ. Розрахунки у цьому разі здійснюються аналогічно порядку, викладеному у пунктах 2.3-2.5.
3. Вільний продаж.
3.1. Комерційні банки приймають та зберігають заяви на продаж валюти (форма 2). У заяві на вільний продаж необхідно обов'язково вказати мінімальний курс продажу (в окремих випадках можливе формулювання "за курсом торгів") та реквізити карбованцевого рахунка клієнта. Після отримання карбованців за продану валюту та відправки їх клієнту на заяві ставиться відмітка про виконання, курс продажу та комісія банку.
3.2. Кошти на вільний продаж з рахунка клієнта зараховуються на транзитний рахунок комерційного банку (регіонального управління НБУ) - балансовий номер 976 (для неконвертованих валют) та балансовий рахунок 076 (для вільно конвертованих валют), та направляються на рахунок Центру міждержавних розрахунків НБУ. При оформленні платіжного доручення МТ-202 обов'язково потрібно виконати такі вимоги:
- у полі 52а - вказується найменування комерційного банку
(регіонального управління НБУ);
- у полі 58а - вказується "вільний продаж за заявою клієнта"
та рахунок Центру міждержавних розрахунків
НБУ;
- у полі 72 - вказується розбивка за клієнтами з
обов'язковим вказанням найменування
клієнта-продавця та реквізитів його
карбованцевого рахунка (номер рахунка та МФО
банку), мінімального курсу продажу згідно з
заявою на продаж. Заяви на продаж у Центр
міждержавних розрахунків НБУ не надсилаються.
3.3. Перерахування карбованцевого еквівалента за куплену валюту, яка підлягає вільному продажу за власні кошти НБУ, здійснюється з рахунку N 819. Карбованці за продану валюту направляються на вказані в МТ-202 рахунки клієнтів на наступний день після торгів.
Центром міждержавних розрахунків здійснюються такі бухгалтерські проводки:
1) Дт 152(155) коррахунок регіонального управління НБУ у
ЦМР НБУ
або
156(157) коррахунок комерційного банку у ЦМР НБУ,
Кт 976*** - за кодами валют, - рахунок для зарахування
(076) коштів на вільний продаж
або
076*** - за кодами валют, - рахунок для зарахування сум
вільного продажу валют першої категорії, за
якими не проводяться торги;
2) Дт 976*** - за кодами валют, - рахунок для зарахування
(076) коштів на вільний продаж
або
076*** - за кодами валют, - рахунок для зарахування сум
вільного продажу валют першої категорії, за
якими не проводяться торги,
Кт 733 - рахунок для обліку операцій з Офіційним
валютним резервом НБУ;
3) Дт 819 - фонд створення валютних резервів Кт 903*** -
рахунок для обліку операцій купівлі-продажу
безготівкової іноземної валюти у національній
валюті;
4) Дт 903*** - рахунок для обліку операцій купівлі-продажу
безготівкової іноземної валюти у національній
валюті,
Кт - кореспондентський рахунок;
5) Дт 903*** - рахунок для обліку операцій купівлі-продажу
безготівкової іноземної валюти у національний
валюті,
Кт 960*** - доходи від вільного продажу у національній
валюті.
У разі вільного продажу валюти через УМВБ, ЦМР НБУ здійснює перерахування карбованцевого еквівалента на користь комерційного банку (регіонального управління НБУ) з коррахунка УМВБ, відкритого у Центрі міждержавних розрахунків Національного банку України.
Центром міждержавних розрахунків НБУ здійснюються такі бухгалтерські проводки:
1) Дт 152(155) коррахунок регіонального управління НБУ у
ЦМР НБУ
або
156(157) коррахунок комерційного банку у ЦМР НБУ,
Кт 976*** - за кодами валют, - рахунок для зарахування
(076) коштів на вільний продаж;
2) Дт 976*** - за кодами валют, - рахунок для зарахування
(076) коштів на вільний продаж,
Кт - коррахунок УМВБ, відкритий у ЦМР НБУ в
іноземній валюті;
На наступний день після торгів:
3) Дт коррахунок УМВБ, відкритий у ЦМР НБУ у
національній валюті,
Кт 903*** - рахунок для обліку операцій купівлі-продажу
безготівкової іноземної валюти у національній
валюті;
4) Дт 903*** - рахунок для обліку операцій купівлі-продажу
безготівкової іноземної валюти у національній
валюті,
Кт - кореспондентський рахунок;
5) Дт 903*** - рахунок для обліку операцій купівлі-продажу
безготівкової іноземної валюти у національній
валюті,
Кт 960*** - доход від вільного продажу у національній
валюті.
У тому разі, коли не вказані реквізити рахунка клієнта, карбованці направляються на рахунок комерційного банку (регіонального управління НБУ). Карбованці за продану зведеною сумою валюту за мінусом комісії Центру міждержавних розрахунків НБУ направляються на адресу комерційного банку (регіонального управління НБУ) на наступний день після дня торгів. У призначенні платежу вказується зведена сума, курс торгів, комісія Центру міждержавних розрахунків НБУ, комісія регіонального управління НБУ. У день торгів каналами електронної пошти на адресу комерційного банку (регіонального управління НБУ) надсилається розбивка зведеної суми валюти.
4. Комісійні.
Встановлюється такий загальний розмір комісії (по системі НБУ) за операціями обов'язкового та вільного продажу валютних коштів на УМВБ - 0,7% від суми карбованцевого еквівалента, що містить у собі:
0,2% - комісія УМВБ;
0,2% - комісія Центру міждержавних розрахунків НБУ;
0,3% - комісія регіонального управління НБУ;
від 0,3% до 0,8% - комісія комерційного банку - за власним розрахунком.
II. Розрахунки за купівлею безготівкової іноземної валюти
1. Комерційний банк (регіональне управління Національного банку України) приймає від клієнта комплект документів на купівлю валюти, що складається з заяви (форма 3), копії контракту та митних декларацій, розрахунку витрат на відрядження (у випадках, коли валюта закуповується для здійснення відряджень клієнтів комерційних банків (регіональних управлінь Національного банку України) та інші документи, необхідні для експертизи контракту.
Відбір заявок для участі у біржових торгах здійснюється на підставі вимог чинного валютного законодавства та нормативних актів НБУ.
Повний комплект документів, наданий клієнтом на купівлю валюти, залишається у комерційному банку (регіональному управлінні Національного банку України). Строк зберігання вищезазначених документів - не менше одного року з дати подачі заяви.
2. На підставі заяв клієнтів комерційних банків (регіональних управлінь Національного банку України) за кожним кодом валюти формується зведена заява (форма 4), та за діючими каналами зв'язку (електронна пошта, телекс) надсилаються на адресу відділу корвідносин і валютних операцій Центру міждержавних розрахунків Національного банку України. Заяви з неповним заповненням реквізитів (зокрема без зазначення максимального курсу купівлі за клієнтами) відділом корвідносин та валютних операцій Центру міждержавних розрахунків до виконання не приймаються. При зазначенні максимального курсу купівлі можливе формулювання "за курсом поточних торгів".
3. Кошти клієнтів у національній валюті, котрі призначені для купівлі валюти, акумулюються на зведених рахунках "Операції за купівлею безготівкової іноземної валюти", відкритих у комерційних банках (регіональних управліннях НБУ) на 903 балансовому рахунку та не пізніше операційного дня, що передує дню проведення торгів, від імені комерційного банку (регіонального управління НБУ) перераховуються зведеною сумою на карбованцевий рахунок УМВБ, який відкрито у Центрі міждержавних розрахунків НБУ, МФО 300993.
Одночасно комерційні банки (регіональні управління НБУ) не пізніше дня, що передує дню проведення торгів, до 12-ої години надсилають на адресу Центру міждержавних розрахунків підтвердження щодо перерахування карбованцевого еквівалента на карбованцевий рахунок УМВБ, який відкрито у Центрі міждержавних розрахунків НБУ, МФО 300993.
4. У день проведення торгів ділер Центру міждержавних розрахунків НБУ каналами електронної пошти сповіщає комерційним банкам (регіональним управлінням НБУ), які брали участь у торгах, курс торгів та загальну суму валюти, що підлягає перерахуванню на коррахунок комерційного банку (регіонального управління НБУ) з урахуванням комісії, яка їм належить. Центр міждержавних розрахунків перераховує з коррахунка УМВБ куплену валюту на коррахунок комерційного банку (регіонального управління НБУ) на наступний день після здійснення торгів на УМВБ. У цей же день на 903 зведений рахунок комерційного банку (регіонального управління НБУ) Центром міждержавних розрахунків НБУ шляхом перерахування карбованцевих коштів з коррахунка УМВБ, відкритого у ЦМР НБУ, здійснюється повернення суми невикористаних карбованців, якщо така виникає, яка надалі розподіляється комерційними банками (регіональними управліннями НБУ) між клієнтами-учасниками торгів. ЦМР НБУ спрямовує на комерційний банк (регіональне управління НБУ) МТ-202, де, крім суми платежу, вказується курс купівлі і сума комісії біржі та Центру міждержавних розрахукнів НБУ.
Центром міждержавних розрахунків НБУ оформлюються такі бухгалтерські проводки:
1) Дт коррахунок ЦМР НБУ,
Кт 903*** - рахунок для обліку операцій купівлі-продажу
безготівкової іноземної валюти у національній
валюті;
2) Дт 903*** - рахунок для обліку операцій купівлі-продажу
безготівкової іноземної валюти у національній
валюті,
Кт коррахунок УМВБ, відкритий у ЦМР НБУ у
національній валюті;
3) Дт коррахунок УМВБ, відкритий у ЦМР НБУ у
іноземній валюті,
Кт 976*** - за кодами валют, - купівля безготівкової
(076) іноземної валюти на міжбанківському валютному
ринку України;
4) Дт 976*** - за кодами валют, - купівля безготівкової
(076) іноземної валюти на міжбанківському валютному
ринку України,
Кт 152(155) коррахунок регіонального управління НБУ у ЦМР
НБУ
або
156(157) коррахунок комерційного банку у ЦМР НБУ;
5) Дт 976*** - за кодами валют, - купівля безготівкової
(076) іноземної валюти на міжбанківському валютному
ринку України,
Кт 150(151) власна валюта у частині обліку доходів у
іноземній валюті;
6) Дт 939*** - за кодами валют, - валютна позиція банку,
Кт 960*** - рахунок для відображення карбованцевого
еквівалента за доходами у іноземній валюті.
У разі укладання між ЦМР НБУ та комерційним банком окремої угоди купівлі-продажу безготівкової валюти, купівля безготівкової іноземної валюти для клієнта комерційного банку може бути здійснена шляхом перерахування комерційним банком (регіональним управлінням НБУ) зведеної суми на карбованцевий рахунок N 903, відкритий на балансі ЦМР НБУ. На наступний день після зарахування коштів на транзитний карбованцевий рахунок ЦМР НБУ N 903, ЦМР НБУ здійснює перерахування коштів в іноземній валюті на коррахунок комерційного банку (регіонального управління НБУ).
Центром міждержавних розрахунків здійснюються такі бухгалтерські проводки:
1) Дт коррахунок ЦМР НБУ,
Кт 903*** - рахунок для обліку операцій купівлі-продажу
безготівкової іноземної валюти у національній
валюті;
2) Дт 903*** - рахунок для обліку операцій купівлі-продажу
безготівкової іноземної валюти у національній
валюті,
Кт 819 - фонд створення валютних резервів;
3) Дт 733 - рахунок для обліку операцій з Офіційним
валютним резервом НБУ,
Кт 976*** - за кодами валют, - купівля безготівкової
(076) іноземної валюти на міжбанківському валютному
ринку України;
4) Дт 976*** - за кодами валют, - купівля безготівкової
(076) іноземної валюти на міжбанківському валютному
ринку України,
Кт 152(155) коррахунок регіонального управління НБУ у ЦМР
НБУ
або
156(157) коррахунок комерційного банку у ЦМР НБУ;
5) Дт 976*** - за кодами валют, - купівля безготівкової
(076) іноземної валюти на міжбанківському валютному
ринку України,
Кт 150(151) власна валюта у частині обліку доходів у
іноземній валюті;
та одночасно:
6) Дт 939*** - за кодами валют, - валютна позиція банку,
Кт 960*** - рахунок для відображення карбованцевого
еквіваленту за доходами у іноземній валюті.
5. У комерційному банку (регіональному управлінні НБУ) валюта, яка перерахована на їх коррахунки, зараховується на зведений рахунок "Операції за купівлею безготівкової валюти" комерційного банку (регіонального управління НБУ), який відкрито на 976 балансовому рахунку (для неконвертованих валют) та балансовому рахунку 076 (для вільно конвертованих валют). У розрізі клієнтів на різних балансових рахунках, на яких ведеться облік валютних операцій, відкриваються окремі рахунки, призначені для зарахування купленої клієнту валюти (за мінусом комісії комерційного банку (регіонального управління НБУ). Суми комісії зараховуються на рахунки доходів комерційних банків (регіональних управлінь НБУ). Вказані операції оформлюються такими бухгалтерськими проводками:
1) Дт 152(155) Коррахунок регіонального управління НБУ у ЦМР
НБУ
або
156(157) Коррахунок комерційного банку у ЦМР НБУ,
Кт 976 Зведений рахунок комерційного банку
(076) (регіонального управління НБУ) "Операції за
купівлею безготівкової валюти";
2) Дт 976 Зведений рахунок комерційного банку
(076) (регіонального управління НБУ) "Операції з
купівлі безготівкової валюти",
Кт Спеціальні рахунки клієнтів для обліку
купленої валюти;
3) Дт 976 Зведений рахунок комерційного банку
(076) (регіонального управління НБУ) "Операції з
купівлі безготівкової валюти",
Кт 150(151) Власна валюта у частині обліку доходів у
іноземній валюті
та одночасно:
Дт 939 Валютна позиція банку
Кт 960 Рахунок для відображення карбованцевого
еквівалента доходів в іноземній валюті.
6. Валюта, зарахована на спеціальний рахунок клієнта, протягом п'яти банківських днів повинна бути використана у повній відповідності з контрактом, з додатком до заяви на купівлю валюти. У разі порушення вказаного строку невикористана валюта має бути продана. У випадку, коли після оплати контракту на спеціальному рахунку залишаються вільні кошти у сумі до 1 лоту, вони можуть бути зараховані на поточний валютний рахунок клієнта. Залишок коштів у сумі, який перевищує 1 лот, також повинен бути проданий на найближчих торгах.
7. Встановлюється такий загальний розмір комісії по операціях купівлі валюти на УМВБ (по системі НБУ) - 0,7% від суми валюти, що містить у собі:
0,2% - комісія УМВБ;
0,2% - комісія Центру міждержавних розрахунків НБУ;
0,3% - комісія регіонального управління НБУ;
від 0,3% до 0,8% - комісія комерційного банку - за власним розрахунком.
8. На комерційні банки (регіональні управління НБУ) покладаються функції агентів валютного контролю, тобто вони несуть повну відповідальність за відповідність діючому валютному законодавству прийнятих на торги заяв, за виконанням клієнтами принципу цільового використання валюти, а також за виконання усіх інших умов та вимог, регламентованих відповідно до діючого валютного законодавства щодо проведення операцій купівлі-продажу валюти.
Додатки: форма 1, 2, 3 та 4.
Заступник Голови Правління
О.І.Кірєєв
Форма 1
Доручення
щодо розподілу валютної виручки,
зарахованої на рахунок N ________ "___" ____________ 199__ р.
__________________________________________________________________
(найменування організації)
поточний валютний рахунок N _________ в __________________________
МФО ____________, розрахунковий рахунок N _________ в ____________
______________ МФО ____________, на підставі _____________________
(документ, що
________________________________________ з отриманих в нашу адресу
підтверджує розподіл неповної суми)
валютних коштів: _________________________ в сумі ________________
(найменування валюти) (цифрами)
розподілу підлягає: сума _______________________.
Просимо зазначену суму розподілити таким чином:
________________________________ 50% на поточний валютний рахунок,
________________________________ 50% на обов'язковий продаж.
"___" _______________ 199__ р.
Керівник _____________________
М.П. Головний бухгалтер ___________
Форма 2
Заява
на продаж валюти
від "___" _____________ 199__ р.
Назва підприємства _______________________________________________
Поштова адреса ___________________________________________________
Телекс _______________ Факс _______________ Телефон ______________
Прізвище та ім'я співробітника, уповноваженого для вирішення
питань відповідно до угоди _______________________________________
Телефон ____________________
Банківські реквізити підприємства:
Розрахунковий рахунок N _______________ в ________________________
МФО ________________
Валютний рахунок N __________________ в __________________________
МФО ________________
Доручаємо комерційному банку (регіональному управлінню НБУ) укласти від нашого імені і за наш рахунок угоду на продаж коштів в іноземній валюті на зазначених нижче умовах:
---------------------------------------------------------
|Назва валюти |Сума продажу валюти |Мінімальний курс у|
| | |карбованцях |
|-------------+----------------------+------------------|
---------------------------------------------------------
Строк дії заяви до "___" ________________ 199__ р.
Надаємо право комерційному банку (регіональному управлінню НБУ) утримувати з суми отриманої виручки від продажу валюти комісію в розмірі __________ відсотків.
Копія документа про перерахування комерційним банком (регіональним управлінням НБУ) суми в валюті на рахунок __________ додається.
Суму карбованців за продану валюту зарахувати на рахунок N _________ в _____________________________ МФО _________________.
Несемо відповідальність за достовірність зазначених банківських реквізитів.
Керівник _____________________
М.П. Головний бухгалтер ___________
Заяву одержав "___" _____________ 199__ р.
Підпис ______________
Форма 3
Заява
на купівлю валюти на міжбанківському валютному ринку України
від "___" _____________ 199__ р.
Назва підприємства _______________________________________________
Юридична адреса __________________________________________________
Телекс _______________ Факс _______________ Телефон ______________
Прізвище та ім'я співробітника, уповноваженого для вирішення
питань відповідно до угоди ___________________ Телефон ___________
Банківські реквізити підприємства:
Розрахунковий рахунок N ________ в _______________ МФО ___________
Валютний рахунок N ___________ в ________________ МФО ____________
Реквізити контракту N ___________ від _______________
група товару ____________________
Доручаємо комерційному банку (регіональному управлінню НБУ) укласти від нашого імені та за наш рахунок угоду на купівлю коштів в іноземній валюті на зазначених нижче умовах:
------------------------------------------------------------
|Назва валюти |Сума купівлі|Максимальний курс|Сума купівлі |
| |валюти |у карбованцях |в карбованцях|
|-------------+------------+-----------------+-------------|
------------------------------------------------------------
Строк дії заяви до "___" __________ 199__ р.
Надаємо право комерційному банку (регіональному управлінню НБУ) утримувати з суми придбаної валюти комісію в розмірі ________ відсотків.
Зобов'язуємося використовувати суму купленої валюти протягом 5 днів з дати зарахування на спеціальний валютний рахунок.
Копії контракту, митних декларацій, розрахунку витрат на відрядження (у разі, якщо валюта купується з метою службових відряджень) та інші документи, котрі відповідають вимогам чинного законодавства, додаються.
Суму купленої валюти просимо зарахувати на рахунок N ________ ____________________________________ МФО _______________.
Несемо відповідальність за достовірність зазначених банківських реквізитів і додержання правил купівлі валюти.
Керівник _____________________
М.П. Головний бухгалтер ___________
Заяву одержав "___" _____________ 199__ р.
Підпис ______________
Форма 4
Зведена заява N _______
на купівлю іноземної валюти на міжбанківському
валютному ринку України
від "___" ____________ 199__ р. _____________________ код _____
(найменування валюти)
Найменування комерційного банку (регіонального управління НБУ) ___
__________________________________________________________________
Юридична адреса __________________________________________________
Телекс _______________ Факс _______________ Телефон ______________
Прізвище та ім'я співробітника, уповноваженого для вирішення
питань щодо операцій купівлі-продажу іноземної валюти ____________
_______________________ Факс ______________ Телефон ______________
Доручаємо Центру міждержавних розрахунків НБУ укласти від нашого імені і за наш рахунок угоду про купівлю коштів в іноземній валюті на зазначених нижче умовах:
------------------------------------------------------------------
|Найменуван|Сума купів-|Максимальний курс|Сума купівлі |Реквізити|
|ня клієнта|лі валюти |у карбованцях |в карбованцях|контракту|
|----------+-----------+-----------------+-------------+---------|
------------------------------------------------------------------
__________________________________________________________________
Усього сума купівлі у: валюті _______________________________
карбованцях __________________________
__________________________________________________________________
Строк дії заяви до "_____" _________________ р. Надаємо право Центру міждержавних розрахунків НБУ утримувати з суми придбаної валюти комісію в розмірі ____________ відсотків.
Зобов'язуємося розподілити та зарахувати суму отриманої валюти згідно з заявою протягом наступного банківського дня після отримання зведеної суми купівлі на коррахунок.
Суму купленої валюти просимо зарахувати на кореспондентський рахунок комерційного банку (регіонального управління НБУ) N ______ у ЦМР НБУ, МФО 300993.
Суму карбованців, що залишилась після купівлі валюти, просимо зарахувати на рахунок комерційного банку (регіонального управління НБУ) N ___________ МФО ________________.
Несемо відповідальність за відповідність чинному валютному законодавству прийнятих на торги заяв, за додержання клієнтами принципу цільового використання валюти, за виконання усіх інших умов та вимог, що регламентують відповідно до діючого валютного законодавства проведення операцій купівлі-продажу валюти, а також достовірність зазначених банківських реквізитів.
Керівник _____________________
М.П. Головний бухгалтер ___________
Заяву одержав "___" _____________ 199__ р.
Підпис ______________
Додаток N 2
Затверджено
постановою Правління Національного
банку України від 28 вересня
1995 року N 245
Зареєстровано в юридичному
департаменті 28.09.95 р.
Реєстр N 298
Тарифи
на послуги, що надаються Центром міждержавних розрахунків НБУ за операціями, пов'язаними з зовнішньоекономічною діяльністю клієнтів ЦМР НБУ та банків-кореспондентів
1. Загальні положення
1.1. Тарифи встановлено за операціями, що надаються Центром міждержавних розрахунків НБУ клієнтам та банкам-кореспондентам.
1.2. Встановлення розмірів комісійної винагороди здійснюється відповідно до тарифів, затверджених постановою Правління НБУ. НБУ залишає за собою право доповнювати тарифи без попереднього повідомлення, а також змінювати їх з подальшим повідомленням.
1.3. НБУ залишає за собою право брати спеціальну та додаткову комісію, якщо здійснення операцій вимагає додаткового обсягу робіт або/та при виникненні надзвичайних ситуацій.
1.4. ЦМР НБУ не несе відповідальності у разі затримок у розрахунках, помилок у переказах, які з'являються через незрозумілі, неповні або неточні інструкції клієнтів банків-кореспондентів, а також при виникненні форс-мажорних обставин.
1.5. Податки, збори, мита, телекомунікаційні, телеграфні, поштові витрати, комісії кореспондентів, інші непередбачені витрати (у разі наявності таких) додатково відносяться на рахунок клієнта або банку-кореспондента.
1.6. Комісійна винагорода стягується у будь-якій конвертованій валюті за курсом стосовно американського долара.
Комісійна винагорода за операціями з валютами країн близького зарубіжжя, а також витрати, що виникають при цьому, стягуються у валютах країн близького зарубіжжя, а у разі відсутності коштів на валютному рахунку клієнта - в національній валюті України за курсом НБУ, який діє на день здійснення операцій.
2. Ведення кореспондентських рахунків
2.1. Ведення рахунку українського
банку-кореспондента: безкоштовно
2.2. Ведення рахунку іноземного
банку-кореспондента: згідно з угодою
про відкриття ко-
респондентського
рахунку (країни
СНД) або 100 USD
на квартал
2.3. Нарахування відсотків на кредитовий
залишок за рахунком банку-кореспон-
дента: згідно з укладе-
ною угодою про
відкриття корес-
пондентського ра-
хунку або за дію-
чими ставками
2.4. Конверсія коштів за рахунком: за курсом, вста-
новленим ЦМР НБУ
(комісія не стя-
гується)
2.5. Спрямування виписок за рахунком при
здійсненні операцій через пошту,
телеграф: за фактичною вар-
тістю
2.6. Спрямування виписок за рахунком, за
письмовою домовленістю з клієнтом,
телексом та через систему SWIFT: 10 USD у націона-
льній валюті за
курсом НБУ (за
документ) та те-