• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про заходи щодо вдосконалення регулювання валютного ринку

Національний банк України  | Лист від 08.09.1998 № 13-111/1541-6351 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Національний банк України
  • Тип: Лист
  • Дата: 08.09.1998
  • Номер: 13-111/1541-6351
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Національний банк України
  • Тип: Лист
  • Дата: 08.09.1998
  • Номер: 13-111/1541-6351
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ
Департамент валютного регулювання
Л И С Т
N 13-111/1541-6351 від 08.09.98
м.Київ
Кримському республіканському,
обласним, по м.Києву і
Київській області управлінням
установам Національного банку
України,
комерційним банкам
Про заходи щодо вдосконалення регулювання валютного ринку
( Із змінами, внесеними згідно з Листом Нацбанку N 13-112/1600-6509 від 15.09.98 )
Доводимо для керівництва в роботі зміст спільної постанови Кабінету Міністрів України і Національного банку України "Про заходи щодо вдосконалення регулювання валютного ринку":
1. Встановити, що на період до стабілізації ситуації на валютному ринку України 50 відсотків надходжень в іноземній валюті першої групи Класифікатора іноземних валют Національного банку України на користь резидентів-юридичних осіб підлягають обов'язковому продажу через уповноважені банки на Українській та Кримській міжбанківських валютних біржах (включаючи надходження на кореспондентські рахунки банків за 4 вересня 1998 року, які не зараховані на поточні валютні рахунки клієнтів), за винятком випадків, передбачених у пункті 2 цієї постанови, у порядку, встановленому Національним банком України.
Цей захід не стосується вкладів населення.
( Пункт 1 із змінами, внесеними згідно з Листом Нацбанку N 13-112/1600-6509 від 15.09.98 )
2. Обов'язковому продажу не підлягають:
- кошти в іноземній валюті першої групи Класифікатора іноземних валют Національного банку України, отримані у вигляді кредитів від уповноважених банків та від нерезидентів, за умови реєстрації цих кредитів у порядку, встановленому Національним банком України, а також за кредитами, гарантованими Урядом України;
- кошти в іноземній валюті першої групи Класифікатора іноземних валют Національного банку України, що перераховуються на територію України з метою їх внесення до статутних фондів підприємств з іноземними інвестиціями;
- кошти в іноземній валюті першої групи Класифікатора іноземних валют Національного банку України, придбані на Українській та Кримській міжбанківських валютних біржах через уповноважені банки та інші кредитно-фінансові установи, що мають ліцензію Національного банку України на здійснення валютних операцій, протягом строку, встановленого валютним законодавством для розрахунків з нерезидентами;
- кошти в іноземній валюті першої групи Класифікатора іноземних валют Національного банку України, що належать уповноваженим банкам та іншим кредитно-фінансовим установам, які мають ліцензію Національного банку України на здійснення валютних операцій.
3. Уповноважені банки зобов'язані продавати зазначені в п.1 цієї постанови надходження на користь резидентів у іноземній валюті на Українській або Кримській міжбанківських валютних біржах протягом двох банківських днів з часу зарахування таких надходжень на кореспондентські рахунки уповноважених банків.
4. Оплата імпортних контрактів резидентів у іноземній валюті першої групи Класифікатора іноземних валют Національного банку України та/або гривні проводиться лише за фактичною поставкою товарів в Україну. Дозволяється, як виняток, здійснення платежу проти документів за документарними інкасо та акредитивами.
Звертаємо особливу увагу уповноважених банків на те, що:
1. резидент-посередник здійснює обов'язковий продаж тільки належної йому комісійної винагороди; обов'язковий продаж частини валютних надходжень, що залишилась, здійснює резидент-власник коштів;
2. оскільки обов'язковому продажу не підлягають кошти в іноземній валюті, отримані у вигляді кредитів від уповноважених банків та від нерезидентів, не підлягають обов'язковому продажу і суми виручки в іноземній валюті, які повністю направляються резидентами на погашення заборгованості за цими кредитами.
Перший заступник
Голови Правління

В.С.Стельмах