• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про відкриття рахунків сільськогосподарським товаровиробникам для зарахування сум дотацій за продані ними молоко та мясо в живій вазі

Національний банк України  | Лист від 20.05.1999 № 25-111/1109-4510
Реквізити
  • Видавник: Національний банк України
  • Тип: Лист
  • Дата: 20.05.1999
  • Номер: 25-111/1109-4510
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Національний банк України
  • Тип: Лист
  • Дата: 20.05.1999
  • Номер: 25-111/1109-4510
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ
Департамент платіжних систем
N 25-111/1109-4510 від 20.05.99
м.Київ
Кримському республіканському,
обласним, по м.Києву і
Київській області управлінням
Національного банку України
ОПЕРУ НБУ
Головному управлінню НБУ
Комерційним банкам
Про відкриття рахунків сільськогосподарським товаровиробникам для зарахування сум дотацій за продані ними молоко та м'ясо в живій вазі
( На доповнення додатково див. Лист Національного банку N 25-111/857-3763 від 14.06.2002 )
У зв'язку з прийняттям Кабінетом Міністрів України постанови від 12 травня 1999 року N 805 "Про Порядок нарахування, виплат і використання коштів, спрямованих для виплати дотацій сільськогосподарським товаровиробникам за продані ними переробним підприємствам молоко та м'ясо в живій вазі" (далі - Порядок) Національний банк України повідомляє.
1. Пунктом 2 цієї постанови передбачено відкриття сільськогосподарським товаровиробникам окремих рахунків для зарахування сум дотацій, одержаних відповідно до названого Порядку, яким визначено механізм нарахування, перерахування, виплат і використання цих коштів (пункти 5 та 15 порядку).
У зв'язку з вищезазначеним установи банків відкривають сільгоспвиробникам усіх форм власності і господарювання окремий аналітичний рахунок на балансовому рахунку N 2604 "Цільові кошти до запитання суб'єктів господарської діяльності".
Для відкриття таких рахунків в установах банків за місцем знаходження основного чи додаткового рахунку сільгоспвиробником надається заява, в інших установах банків ці рахунки відкриваються відповідно до вимог Інструкції про відкриття банками рахунків у національній та іноземній валюті. Про відкриття зазначених рахунків установи банків у встановлений строк повідомляють податковий орган за місцем реєстрації власника рахунка.
2. Цією постановою також визначено, що для переробних підприємств залишаються діючими відкриті раніше окремі рахунки для зарахування сум податку на додану вартість для виплати дотацій сільськогосподарським товаровиробникам за продані ними переробним підприємствам молоко та м'ясо в живій вазі(такі рахунки відкривались згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 16.02.98 N 145 на балансовому рахунку N 2604 "Цільові кошти до запитання суб'єктів господарської діяльності").
3. У платіжному дорученні у рядку "Призначення платежу" при перерахуванні:
коштів переробними підприємствами із поточних рахунків на свої окремі рахунки,
сум дотацій переробними підприємствами сільгоспвиробникам за молоко та м'ясо в живій вазі на відкриті їм окремі рахунки,
безпосередньо сільськогосподарськими підприємствами на ці окремі рахунки суми податку на додану вартість, яка залишається в розпорядженні (за реалізовані ними молоко, худобу, птицю, вовну, а також за молочну продукцію та м'ясопродукти, вироблені у власних переробних цехах) додатково має бути вказано: "Відповідно до постанови КМУ від 12.05.99 року N 805".
4. Звертаємо увагу на те, що відповідно до пунктів 8 та 15 Порядку сільськогосподарськими товаровиробниками кошти перераховані на їх окремі рахунки використовують виключно на розвиток тваринництва та спрямовуються на підтримку власного виробництва тваринницької продукції та продукції птахівництва.
Крім того, відповідно до Інструкції НБУ N 7 "Про безготівкові розрахунки в господарському обороті України" (пункти 8 та 166) установи банків не несуть відповідальності за достовірність змісту розрахункового документа.
5. У зв'язку з тим, що згідно з пунктом 5 постанови Кабінету Міністрів України від 12.05.99 N 805, постанови КМУ від 16.02.98 N 145, від 15.07.98 N 1096, від 02.10.98 N 1578 втратили чинність відміняється дія листів Національного банку України від 18.02.98 N 25-011/302-1249, від 13.08.98 N 25-011/1282-5862, від 08.10.98 N 25-011/1583-7276.
Додаток: Витяги із "Порядку нарахування, виплат і використання коштів, спрямованих для виплати дотацій сільськогосподарським товаровиробникам за продані ними переробним підприємствам молоко та м'ясо в живій вазі".
Заступник Голови Правління Я.Ф.Солтис
Додаток
Витяги з Порядку нарахування, виплат і використання коштів, спрямованих для виплати дотацій сільськогосподарським товаровиробникам за продані ними переробним підприємствам молоко та м'ясо в живій вазі
"1. Цей Порядок встановлює механізм нарахування та виплат дотацій на період з 1 січня 1999 р. до 1 січня 2004 р. переробними підприємствами сільськогосподарським товаровиробникам усіх форм власності і господарювання, включаючи особисті підсобні господарства населення (далі - сільськогосподарські товаровиробники), за реалізовані ними переробним підприємствам молоко та м'ясо в живій вазі.
Нарахування і виплата дотацій проводиться переробними підприємствами всіх форм власності, які мають власні переробні потужності.
Цей Порядок не поширюється на операції з реалізації молока, молочної продукції, м'яса та м'ясопродуктів, виготовлених переробними підприємствами з імпортованої сировини та із сировини, закупленої не в живій вазі, з продажу імпортованої сировини, з продажу молока і м'яса в живій вазі посередниками та переробки сировини на давальницьких умовах."
"4. Під час приймання закуплених молока та м'яса в живій вазі від сільськогосподарських підприємств (господарств) переробні підприємства виписують квитанції за формами ПК-1 і ПК-3, а від особистих підсобних господарств населення - за формами ПК-2 і ПК-3а.
У квитанціях, крім ваги та вартості закупленої продукції за договірними цінами, окремим рядком зазначаються суми дотацій, що належать сільськогосподарському товаровиробнику, виходячи із загального обсягу закупленої продукції та розміру дотацій згідно з попереднім розрахунком переробних підприємств."
"5. Перерахування коштів сільськогосподарським товаровиробникам за продані ними молоко і м'ясо в живій вазі проводиться платіжними дорученнями з поточного рахунка переробного підприємства за цінами відповідно до укладених договорів, а сум дотацій - з його окремого рахунка.
Оплата особистим підсобним господарствам населення вартості проданих ними переробному підприємству молока та м'яса в живій вазі і виплата їм дотацій здійснюються готівкою безпосередньо з каси переробного підприємства або згідно з договорами доручення через сільськогосподарські підприємства, інші організації чи сільські (селищні) ради. У разі нестачі коштів на окремому рахунку та відсутності заборгованості за обов'язковими платежами за рішеннями судів і виконавчими написами нотаріусів переробне підприємство може використовувати для зазначеної мети кошти з власного поточного рахунку з наступним їх перерахуванням з окремого на поточний рахунок.
Переробні підприємства перераховують суми податку на додану вартість, нараховані на обсяги реалізованої ними готової продукції (молока та молочної продукції, м'яса та м'ясопродуктів), на відкриті для них в обслуговуючих установах банків окремі рахунки у міру фактичного надходження цих коштів.
Переробні підприємства перераховують сільськогосподарським товаровиробникам суми податку на додану вартість, нараховані на обсяги реалізованої в 2004 році готової продукції, виготовленої із сировини, закупленої у 2003 році без податку на додану вартість, у міру надходження коштів за неї чи її відвантаження залежно від того, що раніше здійснено."
"7. Переробні підприємства щомісяця складають розрахунок нарахування сум дотацій сільськогосподарським товаровиробникам за продаж переробним підприємствам молока та м'яса в живій вазі згідно з додатком 2 за фактичними даними про обсяги закупленого молока та м'яса в живій вазі і надходження на окремий рахунок сум податку на додану вартість. На підставі цього розрахунку переробними підприємствами проводиться остаточне перерахування платіжними дорученнями сум дотацій сільськогосподарським товаровиробникам за здані молоко та м'ясо в живій вазі за звітний період."
"8. Сільськогосподарські товаровиробники використовують зазначені кошти виключно для розвитку тваринництва і, в першу чергу, для забезпечення тваринництва кормами, відтворення поголів'я, придбання племінних ресурсів та здійснення ветеринарних заходів."
"9. Управління агропромислового комплексу районних (обласних) державних адміністрацій, відповідні підрозділи в Автономній Республіці Крим, правління споживчих товариств, споживчих спілок системи Укоопспілки разом з відповідними органами державної податкової служби і фінансовими органами здійснюють контроль за правильністю визначення сум податку на додану вартість та їх перерахування за платіжними дорученнями на окремі рахунки.
Одночасно зазначені органи вирішують питання про виплату дотацій матеріальними ресурсами замість грошових коштів за наявності згоди сільськогосподарських товаровиробників."
"15. Сума податку на додану вартість, що підлягає сплаті до бюджету сільськогосподарськими підприємствами всіх форм власності за реалізовані ними молоко, худобу, птицю, вовну, а також за молочну продукцію та м'ясопродукти, вироблені у власних переробних цехах, повністю залишається у розпорядженні цих сільськогосподарських підприємств і спрямовується на підтримку власного виробництва тваринницької продукції та продукції птахівництва...
Залишок податкових зобов'язань відповідно до декларації з податку на додану вартість і з реалізованої зазначеної продукції, тобто різниця між податком на додану вартість, отриманим від покупців, та податком на додану вартість, сплаченим постачальникам, перераховується підприємством з поточного на окремий рахунок.
Цей платіж здійснюється банком у порядку черговості платежів до бюджету...
Кошти, перераховані сільськогосподарськими підприємствами на окремий рахунок, використовуються ними на підтримку власного виробництва продукції тваринництва та птахівництва. У разі нецільового використання цих коштів вони стягуються до державного бюджету відповідно до законодавства.
Залишок коштів на окремому рахунку в кінці року вилученню до бюджету не підлягає і використовується підприємством на зазначені цілі в наступному році."
"16. Контроль за використанням коштів податку на додану вартість здійснюють управління агропромислового комплексу місцевих державних адміністрацій, відповідні підрозділи в Автономній Республіці Крим та споживчі товариства разом з відповідними органами державної податкової служби і фінансовими органами."