НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ
Управління платіжних систем та касового
виконання Держбюджету
Л И С Т
N 25-011/1177-5950 від 13.08.97
м.Київ
Кримському республіканському,
обласним та по місту Києву і
Київській області управлінням
Національного банку України
ОПЕРУ НБУ
Комерційним банкам
Асоціації українських банків
Про платежі та збори для здійснення заходів щодо ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та соціального захисту населення, на соціальне страхування, сплату страхових внесків до Пенсійного фонду України, які обліковуються в установах банків
У зв'язку з прийняттям Верховною Радою України Законів України від 20.06.97 р. N 386/97-ВР "Про формування Фонду для здійснення заходів щодо ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та соціального захисту населення", від 26.06.97 р. N 400/97-ВР "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" та від 26.06.97 р. N 402/97-ВР "Про збір на обов'язкове соціальне страхування" Національний банк України, до внесення у встановленому порядку змін до своїх нормативних актів, зобов'язує установи банків керуватися таким.
1. Збір до Фонду для здійснення заходів щодо ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та соціального захисту населення у розмірі 10 відсотків від об'єкта оподаткування сплачується у другій половині місяця одночасно з одержанням в установах банків коштів на оплату праці.
2. Збір на обов'язкове державне пенсійне страхування у розмірі 32 відсотків від об'єкта оподаткування сплачується одночасно з одержанням в установах банків коштів на оплату праці.
У Порядку сплати платниками заборгованості за внесками до Пенсійного фонду України, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 30.04.97 р. N 135, у рядку 6 Довідки про стан сплати внесків до Пенсійного фонду України при розрахунку пропорційної суми внесків, що підлягає перерахування, замість коефіцієнта "0,3356" слід застосовувати коефіцієнт "0,33".
3. Збір на обов'язкове соціальне страхування у розмірі 5,5 відсотків від об'єкта оподаткування (у тому числі 1,5 відсотка від об'єкта оподаткування на збір на обов'язкове соціальне страхування на випадок безробіття) сплачується одночасно з одержанням в установах банків коштів на оплату праці у порядку, викладеному в листі Національного банку України від 07.08.97 р. N 25-021/1141-5786.
4. Якщо на розрахунковому рахунку платника недостатньо коштів для повної виплати заробітної плати та одночасного перерахування утриманих із неї податків і зборів, а також нарахованих на фонд оплати праці платежів, то виплата заробітної плати і перерахування цих платежів здійснюються у пропорційних сумах. У цьому разі в платіжних дорученнях платників у рядку "Призначення платежу" вказується, що податки та збори, утримані із заробітної плати та нараховані на фонд оплати праці, перераховуються в сумах, пропорційних залишку коштів на рахунку.
У разі відсутності коштів на розрахунковому рахунку платника платіжні доручення на здійснення цих платежів установами банків до виконання не приймаються.
5. Платіжні доручення клієнтів на здійснення платежів до Фонду для здійснення заходів щодо ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та соціального захисту населення, на соціальне страхування, сплату страхових внесків до Пенсійного фонду України, які обліковуються в установах банків за позабалансовим рахунком N 9929, згідно з пунктом 4 статті 6 Декрету Кабінету Міністрів України від 21.01.93 р. N 8-93 "Про стягнення не внесених у строк податків і неподаткових платежів" можуть бути відкликані підприємствами, установами й організаціями тільки за згодою відповідного органу стягнення у порядку, передбаченому в пункті 16-1 Інструкції Національного банку України N 7 "Про безготівкові розрахунки в господарському обороті України".
6. Відповідальність за своєчасність та повноту сплати вищезазначених податків та зборів несуть згідно з чинним законодавством України їх платники.
Доведіть зміст цього листа до відома своїх клієнтів.
Заступник Голови Правління О.О.Веселовський