• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про внесення змін до Тимчасового порядку формування комерційними банками фонду страхування вкладів фізичних осіб, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 28.05.96 р. N 125

Національний банк України  | Постанова від 24.06.1996 № 152
Реквізити
  • Видавник: Національний банк України
  • Тип: Постанова
  • Дата: 24.06.1996
  • Номер: 152
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Національний банк України
  • Тип: Постанова
  • Дата: 24.06.1996
  • Номер: 152
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ПРАВЛІННЯ НАЦІОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
N 152 від 24.06.96
м.Київ


Зареєстровано в юридичному
департаменті Нацбанку
24 червня 1996 р.
за N 372
Про внесення змін до Тимчасового порядку формування комерційними банками фонду страхування вкладів фізичних осіб, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 28.05.96 р. N 125
У зв'язку із необхідністю створення комерційним банкам необхідних умов для своєчасного формування фонду страхування вкладів фізичних осіб правління
ПОСТАНОВЛЯЄ:
2. Департаменту банківського нагляду (А.І.Степаненко) у п'ятиденний термін довести зміни до Тимчасового порядку формування комерційними банками фонду страхування вкладів фізичних осіб до регіональних управлінь Національного банку України та комерційних банків.
3. Контроль за виконанням цієї постанови покладається на департамент банківського нагляду (А.І.Степаненко).
Голова Правління В.А.Ющенко
Затверджено
постановою Правління
Національного банку України
від 24 червня 1996 року N 152
Реєстр.N 372 від 24.06.96 р.
Зміни до Тимчасового порядку формування комерційними банками фонду страхування вкладів фізичних осіб
1. У другому пункті (п.2) Тимчасового порядку формування комерційними банками фонду страхування вкладів фізичних осіб замість слів "... у національній та іноземній валютах ..." включити слова "... у валюті України та іноземній валюті ...".
2. Третій пункт (п.3) викласти у такій редакції:
"3. Комерційні банки здійснюють придбання державних цінних паперів на первинному та вторинному ринках цінних паперів із строками погашення три, шість, дев'ять та дванадцять місяців ..." і далі за текстом.
3. Четвертий пункт (п.4) викласти у такій редакції:
"4. Комерційні банки з 01.07.96 р. передають придбані державні цінні папери у розмірі 1 (один) відсотка від сплаченого статутного фонду за станом на 01.07.96 р. на зберігання Національному банку України.
Починаючи з 01.10.96 р. передача державних цінних паперів на зберігання Національному банку України буде здійснюватись комерційними банками щоквартально у розмірі 0,5 відсотка від залишків вкладів фізичних осіб на квартальні дати."
4. Сьомий пункт (п.7) доповнити новим першим абзацем такого змісту:
"У разі досягнення суми переданих на зберігання Національному банку України державних цінних паперів загальному розміру залишків вкладів фізичних осіб на будь-яку квартальну дату комерційні банки припиняють їх передачу на зберігання Національному банку України."
У зв'язку з цим перший і другий абзаци сьомого пункту Тимчасового порядку формування комерційними банками фонду страхування вкладів фізичних осіб вважати відповідно абзацами другим і третім.
5. Десятий пункт (п.10) викласти у такій редакції:
"10. Комерційні банки з метою забезпечення безперервного формування фонду страхування вкладів фізичних осіб зобов'язані здійснювати своєчасну заміну погашених державних цінних паперів на державні цінні папери, строк погашення яких не наступив, та передавати їх на зберігання Національному банку України не пізніше наступного дня від настання строку погашення."
6. Шістнадцятий пункт (п.16) викласти у такій редакції:
"Ліквідаційна комісія зобов'язана скласти перелік вкладників та розрахунок максимальної суми вкладів фізичних осіб, що підлягають відшкодуванню одному вкладнику. Розрахунок здійснюється шляхом поділу суми фонду страхування вкладів фізичних осіб, сформованого комерційним банком, на кількість вкладних рахунків. Вкладник не може отримати відшкодування, що перевищує суму його вкладу. Перелік і розрахунок підписуються головою ліквідаційної комісії та двома членами ліквідаційної комісії. Один примірник переліку та розрахунок надається регіональному управлінню Національного банку України для контролю."
7. Сімнадцятий пункт (п.17) після слів "... розрахунку вкладів фізичних осіб" доповнити словами: "... що підлягають відшкодуванню".