• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про розмір облікової ставки Національного банку України

Національний банк України  | Рішення, Рекомендації від 25.05.2021 № 16-рд
Реквізити
  • Видавник: Національний банк України
  • Тип: Рішення, Рекомендації
  • Дата: 25.05.2021
  • Номер: 16-рд
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Національний банк України
  • Тип: Рішення, Рекомендації
  • Дата: 25.05.2021
  • Номер: 16-рд
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
РАДА НАЦІОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
25.05.2021 № 16-рд
Про методи та форми прогнозування показників економічного і соціального розвитку України, а також грошово-кредитної політики
На підставі та в межах повноважень, визначених у пункті 13 частини першої статті 9 Закону України "Про Національний банк України", розглянувши матеріали Правління Національного банку України щодо методів та форм прогнозування показників економічного і соціального розвитку України, а також грошово-кредитної політики (лист від 30 квітня 2021 року № В/09-0005/35120), ураховуючи обговорення на засіданні, Рада Національного банку України
ВИРІШИЛА:
1. Інформацію Правління Національного банку України та Ради Національного банку України щодо методів та форм прогнозування показників економічного і соціального розвитку України, а також грошово-кредитної політики взяти до відома.
2. Схвалити рекомендації Правлінню Національного банку України (далі - рекомендації), що додаються.
3 . Правлінню Національного банку України до 01 грудня 2021 року інформувати Раду Національного банку України про виконання рекомендацій з обов'язковим зазначенням документів, які відповідають прийнятим управлінським рішенням.
4. Рішення набирає чинності з дня його прийняття.
Голова РадиБ. Данилишин
СХВАЛЕНО
Рішення Ради
Національного банку України
25.05.2021 № 16-рд
Рекомендувати Правлінню Національного банку України:
1. Провести до кінця 2021 року експертне обговорення (науковий аудит) моделей, що використовуються для прогнозування макроекономічних показників.
2. Надалі регулярно опубліковувати регулярні технічні звіти щодо основної та допоміжних моделей короткострокового макроекономічного прогнозування.
3. Регулярно надавати Раді Національного банку України детальні результати порівняння точності прогнозів Національного банку України з аналогічними прогнозами інших центральних банків та прогнозних організацій.
4. Забезпечити належне документування процесів макроекономічного моделювання та прогнозування грошово-кредитної політики і впровадження системи внутрішнього контролю за процесом підготовки макроекономічного прогнозу та супроводження макроекономічних моделей (у тому числі щодо опису моделей та регламентів процесів).
5. Дослідити можливість удосконалення модельного інструментарію Квартальної прогнозної моделі Національного банку України щодо:
- модифікації рівняння оцінки та прогнозування нейтральної ставки для забезпечення врахування впливу на неї чинників внутрішнього попиту та пропозиції грошей;
- відображення впливу немонетарних компонентів інфляції на ключову процентну ставку в рівнянні функції реакції монетарної політики;
- уточнення числових параметрів рівноважних значень макроекономічних показників (таргету інфляції, приросту потенційного ВВП та інших) з урахуванням рівня розвитку ринкової економіки та наявності довготривалих економічних ефектів після пандемії коронавірусу;
- посилення гнучкості відгуку функції реакції монетарної політики у відповідь на наявні відхилення інфляції та ВВП від рівноважних значень.
6. Розглянути можливість доповнення факторної специфікації моделі квартального прогнозування показником динаміки кредитування економіки.
7. Визначитися щодо доцільності розвитку альтернативних моделей прогнозування, що ґрунтуються на Big Data, Data Science та Artificial Intelligence.
8. Розглянути доцільність урахування кліматичних факторів (уключення факторів зміни клімату) у прогнозних моделях Національного банку України.
9. Удосконалювати підходи до прогнозування трендів глобальних сировинних цін та їх впливу на характер, силу та тривалість макроекономічних шоків в Україні.
10. Обґрунтувати вибір типу очікувань та їх вагових коефіцієнтів у структурі рівняння правила монетарної політики, провести комунікаційні заходи щодо підвищення прогностичних здатностей моделі.
11. Удосконалювати модель наукастингу (короткострокового прогнозування) роздрібної торгівлі.
12. Розглянути можливість доповнення моделі оцінки тренду реального ефективного обмінного курсу (РЕОК) за рахунок інституціональних змінних (показників якості інституцій).
( Текст взято з сайту НБУ https://www.bank.gov.ua/ )