• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про вплив політики державних запозичень та податкової політики на стан грошово-кредитної сфери України

Національний банк України  | Рішення, Рекомендації від 28.05.2019 № 21-рд
Реквізити
  • Видавник: Національний банк України
  • Тип: Рішення, Рекомендації
  • Дата: 28.05.2019
  • Номер: 21-рд
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Національний банк України
  • Тип: Рішення, Рекомендації
  • Дата: 28.05.2019
  • Номер: 21-рд
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
РАДА НАЦІОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
28.05.2019 № 21-рд
Про вплив політики державних запозичень та податкової політики на стан грошово-кредитної сфери України
Рада Національного банку України
ВИРІШИЛА:
1. Схвалити Рекомендації Кабінету Міністрів України стосовно впливу політики державних запозичень та податкової політики на стан грошово-кредитної сфери України (далі - Рекомендації), що додаються.
2. Унести Кабінету Міністрів України Рекомендації в п’ятиденний термін з дня прийняття цього рішення.
3. Рішення набирає чинності з дня його прийняття.
Голова РадиБ. Данилишин
СХВАЛЕНО
Рішенням Ради
Національного банку України
28.05.2019 № 21-рд
РЕКОМЕНДАЦІЇ
Ради Національного банку України Кабінету Міністрів України стосовно впливу політики державних запозичень та податкової політики на стан грошово-кредитної сфери України
З метою створення умов щодо забезпечення реалізації Національним банком України політики цінової стабільності, а також сприяння фінансовій стабільності та досягнення стійких темпів економічного зростання, відповідно до пункту 14 статті 9 Закону України "Про Національний банк України" Рада Національного банку України надає Кабінету Міністрів України такі рекомендації:
1. Під час планування показників Державного бюджету України та реалізації політики державних запозичень і податкової політики враховувати зобов’язання Національного банку України щодо досягнення цілей з інфляції та здійснювану ним грошово-кредитну (монетарну) політику, спрямовану на їх досягнення.
2. Впровадити окремі механізми розширення бази потенційних інвесторів, у тому числі шляхом спрощення доступу фізичних осіб до ринку ОВДП в національній та іноземних валютах та (або) відновлення практики запозичень у фізичних осіб за допомогою казначейських зобов’язань.
3. З метою зниження валютних ризиків збільшувати частку державних внутрішніх гривневих запозичень поглиблювати ринок державних цінних паперів, подовжувати середньозважену строковість ОВДП.
4. З метою прискорення валютної лібералізації та покращення інвестиційного клімату активізувати роботу з імплементації Україною рекомендацій Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) щодо боротьби з ухиленням від оподаткування (Плану дій для боротьби з розмиванням бази оподаткування і виведенням прибутку з-під оподаткування (Base Erosion and Profit Shifting).
5. Під час планування змін у системі оподаткування, забезпечити якісне прогнозування змін в обсягах та графіках бюджетних доходів та попередження ризиків виникнення прихованого дефіциту державного бюджету та/або тривалих касових розривів у його виконанні. Передбачити надійні компенсатори можливого тимчасового зменшення податкових надходжень до бюджетів усіх рівнів під час планування змін у системі оподаткування.
6. З метою детінізації економіки збалансувати податкове навантаження на суб’єкти господарювання та фізичних осіб із впровадженням більш якісної системи адміністрування податків. Ініціювати зміни до законодавства України для збільшення відповідальності за несплату або несвоєчасну сплату податків.
Голова РадиБ. Данилишин
( Текст взято з сайту НБУ https://www.bank.gov.ua/ )