КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 15 червня 1999 р. N 1044 Київ |
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови КМ N 239 від 24.02.2003 )
Про виконання резолюцій Ради Безпеки ООН щодо Анголи
У зв'язку із прийняттям Радою Безпеки ООН резолюцій, якими було запроваджено санкції проти Національного союзу за повну незалежність Анголи, Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Міністерствам, іншим центральним органам виконавчої влади, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям:
забезпечити в межах своєї компетенції виконання вимог резолюцій Ради Безпеки ООН від 15 вересня 1993 р. N 864, від 28 серпня 1997 р. N 1127, від 12 червня 1998 р. N 1173, від 12 січня 1999 р. N 1221, від 26 лютого 1999 р. N 1229 і вжити заходів для того, щоб звести до мінімуму можливі у зв'язку з цим втрати України;
надавати на вимогу Міністерства закордонних справ необхідну інформацію про стан виконання вимог зазначених резолюцій.
2. Державній митній службі, Міністерству зовнішніх економічних зв'язків і торгівлі, Міністерству транспорту, Міністерству промислової політики, Міністерству оборони, Міністерству внутрішніх справ, державній компанії "Укрспецекспорт", Державній службі експортного контролю за участю Служби безпеки забезпечити дотримання вимоги щодо заборони на:
а) всі поставки чи продаж Анголі громадянами України чи з її території або з використанням суден чи літаків під Прапором України озброєнь і відповідної техніки усіх видів, включаючи озброєння та боєприпаси, військові транспортні засоби та обладнання, а також нафти і нафтопродуктів, літальних апаратів чи компонентів літальних апаратів, автотранспортних засобів чи суден, запасних частин до усього зазначеного, устаткування, що використовується в гірничодобувній промисловості чи в галузях, що її обслуговують, незалежно від того, поставляються ці товари з території України чи ні, за винятком поставок, дозволених Комітетом Ради Безпеки ООН, утвореним згідно з резолюцією Ради Безпеки ООН від 15 вересня 1993 р. N 864;
б) надання послуг наземним чи водним транспортом, з інженерного та технічного обслуговування, сертифікації льотної готовності, здійснення виплати нових грошових зобов'язань у рамках існуючих договорів страхування, чи страхування будь-яких літальних апаратів під прапором Анголи або які перебувають на її території, якщо інше не встановлено Комітетом Ради Безпеки ООН.
3. Державному комітетові у справах охорони державного кордону, Міністерству закордонних справ забезпечити суворе дотримання вимоги щодо заборони в'їзду на територію України або транзиту через неї всіх посадових осіб Національного союзу за повну незалежність Анголи (УНІТА) та їхніх найближчих повнолітніх родичів згідно з переліком Комітету Ради Безпеки ООН; призупинити дію або оголосити недійсними усі проїзні документи, візи чи дозволи на проживання зазначених осіб.
4. Міністерствам, іншим центральним органам виконавчої влади вжити заходів до запобігання будь-яким офіційним контактам з керівництвом УНІТА в районах Анголи, на які не поширено державне управління, заборони поїздок у центральну штаб-квартиру цього Союзу посадових осіб і офіційних делегацій України, за винятком поїздок з метою сприяння мирному процесу і надання гуманітарної допомоги.
5. Міністерству зовнішніх економічних зв'язків і торгівлі, Державній митній службі запровадити заборону на прямий або опосередкований імпорт з Анголи на територію України алмазів без сертифіката походження, оформленого Урядом єдності та національного примирення Анголи.
6. Міністерству зовнішніх економічних зв'язків і торгівлі, Міністерству фінансів разом з Національним банком запровадити мораторій на використання на території України усіма фізичними та юридичними особами коштів або фінансових ресурсів, отриманих у результаті використання або за рахунок майна УНІТА як організації чи посадових осіб зазначеного Союзу чи їхніх найближчих повнолітніх родичів; вжити заходів, які б унеможливили прямий або опосередкований доступ до цих коштів або фінансових ресурсів з боку чи в інтересах УНІТА як організації або посадових осіб зазначеного Союзу чи їхніх найближчих повнолітніх родичів.
7. Міністерству транспорту та Державній авіаційній адміністрації не надавати дозволу жодному літальному апарату на зліт з території України, посадку або проліт над нею, якщо він здійснив зліт або має здійснити посадку в пункті на території Анголи, не зазначеному у переліку Комітету Ради Безпеки ООН згідно з додатком.
Прем'єр-міністр України | В.ПУСТОВОЙТЕНКО |
Інд. 52 |
Додаток
до постанови Кабінету Міністрів України
від 15 червня 1999 р. N 1044
ПЕРЕЛІК
пунктів, визначених Урядом єдності та національного примирення Анголи для в'їзду на територію країни
Аеропорти Луанда та Катумбела (провінція Бенгуела)
Порти Луанда, Лобіто (провінція Бенгуела), Намібе (провінція Намібе)
Інші пункти: Малонго (провінція Кабінда).
Міністр Кабінету Міністрів України | А.ТОЛСТОУХОВ |