КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 10 вересня 2024 р. № 1044
Київ
Деякі питання Національного агентства з питань запобігання корупції
Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Внести зміни до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті на здійснення заходів з реалізації антикорупційних стратегій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15 вересня 2023 р. № 993 (Офіційний вісник України, 2023 р., № 90, ст. 5191), виклавши його в редакції, що додається.
2. Відповідно до частини восьмої статті 23 Бюджетного кодексу України здійснити в межах загального обсягу бюджетних призначень, передбачених Національному агентству з питань запобігання корупції на 2024 рік у загальному фонді державного бюджету, перерозподіл видатків споживання державного бюджету шляхом:
зменшення їх обсягу за бюджетною програмою 6331010 "Забезпечення діяльності Національного агентства з питань запобігання корупції" на 1680 тис. гривень;
збільшення їх обсягу за бюджетною програмою 6331030 "Реалізація антикорупційних стратегій" на 1680 тис. гривень.
3. Міністерству фінансів забезпечити внесення до розпису державного бюджету змін, пов’язаних із перерозподілом видатків, що передбачені пунктом 2 цієї постанови.
Прем'єр-міністр України | Д. ШМИГАЛЬ |
Інд. 29 | |
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 15 вересня 2023 р. № 993
(в редакції постанови Кабінету Міністрів України
від 10 вересня 2024 р. № 1044)
ПОРЯДОК
використання коштів, передбачених у державному бюджеті на здійснення заходів з реалізації антикорупційних стратегій
1. Цей Порядок визначає механізм використання коштів, передбачених у державному бюджеті на здійснення заходів з реалізації антикорупційних стратегій за бюджетною програмою "Реалізація антикорупційних стратегій" (далі - бюджетні кошти).
2. Головним розпорядником бюджетних коштів і відповідальним виконавцем бюджетної програми є Національне агентство з питань запобігання корупції (далі - Національне агентство).
3. Бюджетні кошти спрямовуються за такими напрямами:
1) закупівля послуг з організації проведення досліджень з питань вивчення ситуації щодо корупції відповідно до пункту 5 частини першої статті 11 Закону України "Про запобігання корупції";
2) виплата винагороди викривачу, передбачена статтею 130-1 Кримінального процесуального кодексу України.
4. Для закупівлі послуг, передбачених підпунктом 1 пункту 3 цього Порядку, Національне агентство залучає організації на умовах договорів, укладених в установленому законом порядку.
Остаточні розрахунки за отримані послуги здійснюються згідно з умовами договору про їх закупівлю на підставі актів приймання-передачі наданих послуг.
Закупівля послуг за рахунок бюджетних коштів здійснюється в установленому законом порядку.
5. У 2024 році винагорода викривачу, передбачена підпунктом 2 пункту 3 цього Порядку, виплачується Казначейством на підставі виконавчих документів за процедурою безспірного списання коштів виключно в межах бюджетних коштів, передбачених за цим напрямом використання бюджетних коштів.
6. У разі ухвалення судового рішення щодо виплати винагороди викривачу викривач у паперовій формі особисто чи на поштову адресу Казначейства подає:
заяву про виконання такого рішення із зазначенням реквізитів банківського рахунка (за наявності - довідку банку), назви банку, його коду згідно з ЄДРПОУ, номера рахунка (за стандартом IBAN), прізвища, імені, по батькові (за наявності) власника рахунка, на який слід перерахувати кошти, реєстраційного номера облікової картки платника податків або серії (за наявності) і номера паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття такого номера відповідно до закону), поштової адреси викривача;
оригінал виконавчого документа.
Виконавчий документ після його виконання у повному обсязі повертається Казначейством до суду з відповідною відміткою.
7. Казначейство протягом трьох робочих днів з дня надходження заяви та оригіналу виконавчого документа від викривача письмово повідомляє про такий факт Національному агентству.
8. У разі коли викривач не подав документів та відомостей, передбачених пунктом 6 цього Порядку, така заява залишається Казначейством без розгляду.
Про залишення заяви без розгляду Казначейство протягом п’яти днів з дня її надходження письмово повідомляє викривачу на поштову адресу, зазначену в заяві.
9. Національне агентство не пізніше ніж протягом трьох робочих днів з дня надходження повідомлення від Казначейства інформує Казначейство про наявність відкритих бюджетних асигнувань за відповідним кодом економічної класифікації видатків для здійснення безспірного списання коштів.
10. Черговість виплати винагороди викривачу, передбаченої підпунктом 2 пункту 3 цього Порядку, визначається відповідно до дати подання до Казначейства заяви, починаючи із заяви, що надійшла до Казначейства раніше.
11. У разі відсутності бюджетних асигнувань та/або відкритих асигнувань за відповідним кодом економічної класифікації видатків для виплати винагороди викривачу, передбаченої підпунктом 2 пункту 3 цього Порядку, Казначейство відкладає безспірне списання коштів до встановлення бюджетних призначень та/або відкриття бюджетних асигнувань за відповідним напрямом.
12. Не допускається спрямування бюджетних коштів на:
здійснення заходів, придбання товарів, надання послуг, не пов’язаних з напрямами використання бюджетних коштів, що визначені пунктом 3 цього Порядку;
здійснення видатків, що передбачені іншими бюджетними програмами;
оплату посередницьких послуг;
здійснення заходів, метою яких є отримання прибутку.
13. Національне агентство подає щокварталу до 20 числа наступного місяця Мінфіну звіт про використання бюджетних коштів.
14. Ведення бухгалтерського обліку, відкриття та закриття рахунків в Казначействі, реєстрація, облік бюджетних зобов’язань та операції, пов’язані з використанням бюджетних коштів, здійснюються в установленому законодавством порядку.
Погашення кредиторської та дебіторської заборгованості здійснюється в установленому законодавством порядку.
15. Складення та подання звіту про виконання паспорта бюджетної програми, фінансової та бюджетної звітності про використання бюджетних коштів, а також контроль за їх цільовим та ефективним витрачанням здійснюються в установленому законодавством порядку.