18.09.2019 N 289/6/99-00-04-02-06-15/ІПК |
Документ підготовлено в системі iplex
Державна податкова служба України | Податкова консультація від 18.09.2019 № 289/6/99-00-04-02-06-15/ІПК
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
З урахуванням пункту другого постанови Кабінету Міністрів Украни від 18.12.2018 р. N 1200 "Про утворення Державної податкової служби України та Державної митної служби України" та розпорядження Кабінету Міністрів України від 21.08.2019 р. N 682-р "Питання Державної податкової служби України" Державна податкова служба України, відповідно до ст. 52 Податкового кодексуУкраїни (далі - Кодекс), розглянула звернення на отримання індивідуальної податкової консультації Товариства з питань практичного застосування окремих норм Закону України від 23.11.2018 р. N 2628-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів" (далі - Закон N 2628) і в межах компетенції повідомляє.
Товариство повідомило, що планує придбати бензовоз для перевезення та зберігання придбаного пального митною територією України виключно для потреб власного споживання, без передачі та зберігання пального іншим особам, що не потребує використання реєстраторів розрахункових операцій.
У зв'язку з цим Товариство запитує, чи необхідно отримувати ліцензію на роздрібну торгівлю пальним? Законом України від 23 листопада 2018 року N 2628-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів" внесено зміни до Кодексу та Закону України від 19 грудня 1995 року N 481 " Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" (далі - Закон N 481), зокрема запроваджено ліцензування видів господарської діяльності з виробництва, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі пальним. Зазначені зміни набрали чинності з 1 липня 2019 року.
Згідно зі ст. 1 Закону N 481 роздрібна торгівля пальним - діяльність із придбання або отримання та подальшого продажу або відпуску пального із зміною або без зміни його фізико-хімічних характеристик з автозаправної станції/автогазозаправної станції/газонаповнювальної станції/газонаповнювального пункту та інших місць роздрібної торгівлі через паливороздавальні колонки та/або оливороздавальні колонки.
Відповідно до пп. 14.1.212 п. 14.1 ст. 14 Кодексу реалізація пального або спирту етилового для цілей розділу VI Кодексу - будь-які операції з фізичної передачі (відпуску, відвантаження) пального або спирту етилового з переходом права власності на таке пальне або спирт етиловий чи без такого переходу, за плату (компенсацію) чи без такої плати на митній території України з акцизного складу/акцизного складу пересувного:
до акцизного складу;
до акцизного складу пересувного;
для власного споживання чи промислової переробки;
будь-яким іншим особам.
Не вважаються реалізацією пального операції з фізичної передачі (відпуску, відвантаження) пального на митній території України:
у споживчій тарі ємністю до 5 літрів (включно), крім операцій з реалізації такого пального його виробниками;
при використанні пального, з якого сплачено акцизний податок, виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки суб'єктами господарювання, які не є розпорядниками акцизного складу.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 20 листопада 2003 року N 1790 "Про затвердження Правил роздрібної торгівлі та надання послуг з постачання скрапленого вуглеводневого газу для побутових потреб населення та інших споживачів" (далі - постанова N 1790) газонаповнювальна станція - станція, призначена для приймання, зберігання, наповнення та відпуску газу споживачам в автоцистернах та побутових балонах, заправки газобалонних автомобілів, ремонту та повторного огляду балонів.
Порядок здійснення роздрібної торгівлі пальним визначено ст. 15 Закону N 481. Роздрібна торгівля пальним здійснюється суб'єктами господарювання всіх форм власності за наявності ліцензії.
Таким чином, враховуючи інформацію, надану Товариством у запиті, для здійснення перевезення та зберігання пального для потреб власного споживання без передачі та зберігання пального іншим особам ліцензія на право роздрібної торгівлі пальним не отримується.
Згідно з частиною третьою ст. 5 Господарського кодексуУкраїни суб'єкти господарювання та інші учасники відносин у сфері господарювання здійснюють свою діяльність у межах встановленого правового господарського порядку, додержуючись вимог законодавства.