• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Порядку розгляду звернень щодо неналежного виконання прокурором, який обіймає адміністративну посаду, посадових обовязків, встановлених для відповідної адміністративної посади

Офіс Генерального прокурора України | Наказ, Звернення, Форма, Порядок від 01.07.2022 № 113
Реквізити
  • Видавник: Офіс Генерального прокурора України
  • Тип: Наказ, Звернення, Форма, Порядок
  • Дата: 01.07.2022
  • Номер: 113
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Офіс Генерального прокурора України
  • Тип: Наказ, Звернення, Форма, Порядок
  • Дата: 01.07.2022
  • Номер: 113
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ОФІС ГЕНЕРАЛЬНОГО ПРОКУРОРА
НАКАЗ
01.07.2022 № 113
Про затвердження Порядку розгляду звернень щодо неналежного виконання прокурором, який обіймає адміністративну посаду, посадових обов'язків, встановлених для відповідної адміністративної посади
Відповідно до пункту 9-2 частини першої статті 9, частини третьої статті 41 Закону України "Про прокуратуру", з метою визначення порядку розгляду звернень щодо неналежного виконання прокурором, який обіймає адміністративну посаду, посадових обов'язків, встановлених для відповідної адміністративної посади, керуючись статтею 9 Закону України "Про прокуратуру", НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок розгляду звернень щодо неналежного виконання прокурором, який обіймає адміністративну посаду, посадових обов'язків, встановлених для відповідної адміністративної посади, що додається.
2. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Генерального прокурора від 04 листопада 2019 року № 266 "Про затвердження Порядку розгляду кадровою комісією скарг про вчинення прокурором дисциплінарного проступку, здійснення дисциплінарного провадження та прийняття рішення за результатами дисциплінарного провадження".
3. Контроль за виконанням наказу залишаю за собою та покладаю на перших заступників та заступників Генерального прокурора, керівників обласних, окружних та спеціалізованих на правах обласних і окружних прокуратур.

Генеральний прокурор

І. Венедіктова
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Генерального прокурора
01 липня 2022 року № 113
ПОРЯДОК
розгляду звернень щодо неналежного виконання прокурором, який обіймає адміністративну посаду, посадових обов'язків, встановлених для відповідної адміністративної посади
I. Загальні положення
1. Цей Порядок розроблений відповідно до пункту 9-2 частини першої статті 9, частини третьої статті 41 Закону України "Про прокуратуру" (далі - Закон) та визначає процедуру розгляду звернень щодо неналежного виконання прокурором, який обіймає адміністративну посаду, посадових обов'язків, встановлених для відповідної адміністративної посади (далі - звернення), з метою встановлення наявності або відсутності підстави, передбаченої пунктом 3 частини першої статті 41 Закону, для звільнення прокурора з адміністративної посади.
Дія Порядку не поширюється на відносини щодо розгляду звернень про оскарження дій або бездіяльності прокурора, який обіймає адміністративну посаду, під час виконання ним повноважень на такій посаді.
2. Розгляд звернень здійснюється Комісією з розгляду звернень щодо неналежного виконання прокурором, який обіймає адміністративну посаду, посадових обов'язків, встановлених для відповідної адміністративної посади (далі - Комісія), яка утворюється і діє згідно з цим Порядком.
3. У своїй діяльності Комісія керується Конституцією України, Законом, цим Порядком та іншими нормативно-правовими актами.
4. Основними засадами діяльності Комісії є верховенство права, законність, незалежність, відкритість і гласність, колегіальність, змагальність, неупередженість, об'єктивність, дотримання гарантій незалежності прокурора і презумпція невинуватості.
Члени Комісії у своїй діяльності є незалежними від будь-якого незаконного впливу, тиску чи втручання.
5. Повноваження Комісії поширюються на прокурорів, які обіймають адміністративні посади в Офісі Генерального прокурора, обласних, окружних, спеціалізованих на правах обласних та окружних прокуратурах (крім Генерального прокурора та прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури).
6. Процедура розгляду звернень передбачає такі етапи:
- попередній розгляд звернення та прийняття рішення про відкриття або відмову у відкритті провадження зі встановлення неналежного виконання прокурором, який обіймає адміністративну посаду, посадових обов'язків, встановлених для цієї посади (далі - рішення про відкриття або відмову у відкритті провадження);
- проведення в межах провадження зі встановлення неналежного виконання прокурором, який обіймає адміністративну посаду, посадових обов'язків, встановлених для цієї посади (далі - провадження), перевірки відомостей, зазначених у зверненні (далі - перевірка у провадженні), та складання висновку щодо наявності або відсутності підстави, передбаченої пунктом 3 частини першої статті 41 Закону, для звільнення прокурора з адміністративної посади (далі - висновок у провадженні);
- розгляд висновку у провадженні та прийняття рішення про встановлення або відсутність підстави, передбаченої пунктом 3 частини першої статті 41 Закону, для звільнення прокурора з адміністративної посади (далі - остаточне рішення у провадженні).
7. Ведення діловодства в Комісії здійснюється згідно з організаційно-розпорядчими актами Генерального прокурора з цих питань.
8. Розгляд звернення проводиться у строк, який не перевищує двох місяців з часу його отримання членом Комісії для попереднього розгляду.
У строк розгляду звернення, у тому числі перевірки у провадженні, не враховується період тимчасової непрацездатності прокурора, стосовно якого подано звернення, або перебування його у відпустці.
9. Відмова особи від звернення не може бути підставою для припинення його розгляду.
10. Розгляд та вирішення питань Комісією здійснюється колегіально. Рішення вважається прийнятим, якщо за нього проголосувала більшість від присутніх на засіданні членів Комісії. Голосування здійснюється відкрито підняттям руки.
Комісія може приймати процедурні рішення, пов'язані з її діяльністю, про що зазначається у протоколі.
Рішення не можуть прийматися на підставі припущень, неперевіреної чи недостовірної інформації.
11. Не допускається розголошення відомостей про особисте життя осіб без їх згоди та конфіденційної інформації, що стали відомі або містяться у матеріалах провадження.
12. Особа вважається належним чином повідомленою, якщо повідомлення (документ) направлено на відому фактичну адресу її місця проживання (перебування) чи місцезнаходження або зазначені нею адресу електронної пошти чи інші засоби електронного зв'язку.
Прокурору, стосовно якого подано звернення, або особі із числа працівників органів прокуратури, якою подано звернення, повідомлення (документ) також може бути направлено за місцем роботи або за допомогою інформаційної системи "Система електронного документообігу органів прокуратури".
13. Організаційний і технічний супровід роботи Комісії забезпечується працівниками кадрового підрозділу Офісу Генерального прокурора (далі - відповідальний підрозділ).
Відповідальний підрозділ забезпечує накопичення та зберігання матеріалів (документів) Комісії, їх надання, у тому числі копій, витягів із них, в установлених цим Порядком та законодавством випадках.
14. Копії документів, які створені Комісією та її членами, а також витяги з них засвідчуються печаткою відповідального підрозділу та підписом секретаря Комісії.
II. Утворення Комісії
1. Комісія утворюється наказом Генерального прокурора у складі не менше семи осіб. Одночасно визначаються голова та секретар Комісії із числа працівників відповідального підрозділу.
2. До складу Комісії включаються прокурори, які обіймають адміністративні посади в Офісі Генерального прокурора, крім прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, і мають бездоганну ділову репутацію, високі професійні та моральні якості, а також користуються авторитетом.
3. Склад Комісії може бути змінений наказом Генерального прокурора, у тому числі у зв'язку з поданням членом Комісії заяви про складання повноважень або невідповідністю члена Комісії вимогам, визначеним пунктом 2 цього розділу Порядку.
III. Голова, секретар та члени Комісії, їх повноваження
1. Голова Комісії виконує такі обов'язки:
1) організовує і спрямовує роботу Комісії;
2) узгоджує проєкт порядку денного засідання Комісії, скликає засідання, визначає дату і час його проведення та головує на ньому;
3) доручає членам Комісії попередній розгляд звернень, підготовку матеріалів для розгляду на її засіданні, визначає коло осіб, які залучаються до їх підготовки;
4) підписує протоколи засідань Комісії;
5) представляє Комісію у її відносинах з органами прокуратури, іншими державними органами влади, особами та організаціями, підписує документи від імені Комісії, а також видає доручення на підставі рішення Комісії на представництво її інтересів у судах всіх інстанцій;
6) забезпечує виконання рішень Комісії;
7) виконує інші повноваження та обов'язки, передбачені цим Порядком.
У разі відсутності голови Комісії його обов'язки виконує член Комісії (крім секретаря), обраний на її засіданні.
2. Секретар Комісії виконує такі обов'язки:
1) організовує підготовку матеріалів з питань, що розглядаються Комісією, і з цією метою:
- узагальнює пропозиції членів Комісії щодо включення питань до порядку денного її засідання, формує проєкт порядку денного засідання Комісії та подає його для узгодження голові Комісії;
- забезпечує ознайомлення членів Комісії та учасників засідання з узгодженим порядком денним та матеріалами із зазначених у ньому питань;
- повідомляє учасників засідання Комісії про дату, час і місце його проведення;
- організовує підготовку проєктів документів Комісії. Взаємодіє з цього приводу з відповідальним підрозділом;
2) здійснює підрахунок голосів під час ухвалення рішень Комісією;
3) веде та підписує протоколи засідань Комісії;
4) виконує доручення голови Комісії, пов'язані з організацією засідань Комісії, а також інші повноваження, передбачені цим Порядком.
У разі тимчасової відсутності секретаря Комісії виконання його обов'язків за рішенням Комісії покладається на одного з її членів, про що того ж дня повідомляється відповідальний підрозділ.
3. Член Комісії:
1) здійснює попередній розгляд звернення;
2) проводить перевірку у провадженні і з цією метою:
- ознайомлюється з документами, отримує їх копії;
- опитує прокурорів та інших осіб, яким відомі відомості, зазначені у зверненні, або обставини, встановлені під час перевірки;
- надсилає письмові запити до органів прокуратури з метою отримання необхідної для проведення перевірки інформації, документів;
3) складає та підписує висновок у провадженні;
4) ознайомлюється з матеріалами, поданими на розгляд Комісії, бере участь у їх дослідженні та перевірці;
5) вносить пропозиції щодо включення питань до порядку денного засідання Комісії;
6) бере участь у засіданнях Комісії;
7) наводить свої мотиви та міркування, а також подає додаткові документи з питань, що розглядаються Комісією;
8) вносить пропозиції щодо проєкту рішення Комісії, голосує "За" або "Проти" з питань, винесених на її розгляд, та підписує рішення Комісії;
9) висловлює, за наявності, окрему думку щодо рішень, прийнятих Комісією;
10) виконує рішення Комісії та доручення її голови, надані в межах його компетенції, а також здійснює інші повноваження, визначені цим Порядком.
Повноваження члена Комісії не можуть бути делеговані іншому члену Комісії, крім випадків його тимчасової відсутності або складення ним повноважень. У такому разі головою Комісії визначається інший член Комісії.
3.1. Запит члена Комісії має бути розглянутий уповноваженою особою органу прокуратури у визначений у ньому строк із наданням запитуваних інформації, належно засвідчених копій документів.
IV. Подання звернення, його попередній розгляд
1. Право на подання до Комісії звернення має кожен, кому відомі факти неналежного виконання прокурором, який обіймає адміністративну посаду, посадових обов'язків, встановлених для цієї посади.
2. Звернення (додаток 1) подається у письмовій або електронній формах та у ньому зазначаються:
- прізвище, ім'я, по батькові (найменування) особи, яка подала звернення, номер її телефону, адреса місця проживання (перебування) або місцезнаходження, електронна адреса (за наявності) для листування з Комісією;
- прізвище, ім'я, по батькові та посада прокурора (прокурорів), стосовно якого (яких) подається звернення;
- конкретні відомості про наявність ознак неналежного виконання прокурором (прокурорами) посадових обов'язків, встановлених для відповідної адміністративної посади;
- посилання на фактичні дані, що підтверджують відомості, зазначені у зверненні;
- підпис особи, яка подає звернення, або її представника.
До звернення також долучаються копії підтверджуючих документів за їх наявності.
3. Звернення у письмовому вигляді підписується особою із зазначенням дати підписання і подається до Комісії через Офіс Генерального прокурора.
Якщо звернення подається представником, до нього додається документ, що підтверджує його повноваження.
4. Звернення, яке надійшло на електрону пошту Комісії, не пізніше наступного робочого дня відповідальним підрозділом передається на реєстрацію.
5. Звернення реєструються в Офісі Генерального прокурора та передаються до відповідального підрозділу.
6. Відповідальний підрозділ у день надходження до нього звернення обліковує його та не пізніше наступного робочого дня передає голові Комісії для визначення члена Комісії, який здійснюватиме попередній розгляд.
Визначення члена Комісії здійснюється невідкладно, та цього ж дня звернення передається визначеному члену Комісії.
7. У разі надходження наступних звернень щодо одного і того ж прокурора проведення їх попереднього розгляду доручається члену Комісії, який здійснює такий розгляд звернення або перевірку у провадженні за первинним зверненням щодо цього прокурора.
8. За наявності конфлікту інтересів член Комісії зобов'язаний після надходження до нього звернення заявити про самовідвід, який розглядається на засіданні Комісії.
Відвід члену Комісії також може бути заявлений особою, яка подала звернення, прокурором, стосовно якого подано звернення.
9. Попередній розгляд звернення здійснюється членом Комісії протягом трьох робочих днів з часу його отримання. У цей же строк ним приймається мотивоване рішення про відкриття провадження або відмову в його відкритті.
У разі попереднього розгляду звернення (звернень) стосовно декількох прокурорів такі рішення можуть бути прийняті стосовно окремого прокурора.
10. Під час попереднього розгляду звернення перевірка зазначених у ньому відомостей про наявність ознак неналежного виконання прокурором посадових обов'язків, встановлених для відповідної адміністративної посади, не проводиться.
11. Рішення про відмову у відкритті провадження може бути оскаржене до Комісії у порядку, визначеному розділом IX цього Порядку.
У разі прийняття рішення про скасування рішення про відмову у відкритті провадження та відкриття провадження одночасно головою визначається член Комісії, який здійснюватиме перевірку у провадженні, із числа тих, які голосували за таке рішення.
12. Член Комісії відмовляє у відкритті провадження, якщо:
1) звернення не містить відомостей, передбачених пунктом 2 цього розділу цього Порядку;
2) звернення є анонімним;
3) прокурор, стосовно якого подано звернення, не обіймає відповідної адміністративної посади;
4) прокурора, стосовно якого подано звернення, звільнено з посади в органах прокуратури або припинено його повноваження на посаді прокурора;
5) відомості, зазначені у зверненні, вже були предметом перевірки і щодо них Комісією прийнято остаточне рішення у провадженні, яке не скасовано в установленому законом порядку.
13. У рішенні про відкриття провадження, відмову в його відкритті зазначаються:
- дата та місце прийняття, номер;
- прізвище, ім'я та по батькові члена Комісії, який прийняв рішення, особи, яка подала звернення, прокурора, стосовно якого прийнято рішення, і його посада;
- стислий зміст відомостей звернення, які свідчать про можливу наявність підстави, передбаченої пунктом 3 частини першої статті 41 Закону, для звільнення прокурора з адміністративної посади;
- обґрунтування прийняття рішення про відкриття провадження або відмову в його відкритті;
- суть рішення за результатами попереднього розгляду;
- підпис члена Комісії, який прийняв рішення;
- порядок і строк оскарження (для рішення про відмову у відкритті провадження).
14. Копія рішення члена Комісії про відкриття провадження або відмову в його відкритті не пізніше наступного робочого дня після його прийняття відповідальним підрозділом надсилається особі, яка подала звернення, та прокурору, стосовно якого прийнято таке рішення.
Про відкриття провадження також повідомляється керівник відповідного органу прокуратури.
15. Прокурору, стосовно якого прийнято рішення про відкриття провадження, одночасно з направленням такого рішення надсилається копія звернення та пропонується надати пояснення щодо відомостей, зазначених у зверненні, а також повідомити інформацію про його номер телефону та фактичну адресу його місця проживання (перебування), адресу електронної пошти для листування з Комісією.
16. Звернення, рішення про відкриття провадження, відмову в його відкритті підлягають обліку в книзі обліку звернень щодо неналежного виконання прокурором, який обіймає адміністративну посаду, посадових обов'язків, встановлених для відповідної адміністративної посади, а відкриті провадження - у книзі обліку проваджень зі встановлення неналежного виконання прокурором, який обіймає адміністративну посаду, посадових обов'язків, встановлених для цієї посади.
Ведення книг обліку здійснюється відповідальним підрозділом.
V. Перевірка відомостей, зазначених у зверненні, та складання висновку в провадженні
1. Перевірка у провадженні проводиться членом Комісії у місячний строк після його відкриття. У разі неможливості завершення перевірки протягом цього строку він може бути продовжений головою Комісії, але не більш як на 10 днів.
2. Учасниками провадження є:
- член Комісії, який здійснює перевірку;
- прокурор, стосовно якого відкрито провадження;
- особа, яка подала звернення;
- представники прокурора, стосовно якого відкрито провадження, особи, яка подала звернення.
2.1. Участь у провадженні можуть брати також інші особи.
3. Учасники провадження (крім члена Комісії) мають право:
1) надавати пояснення або відмовитися від їх надання;
2) надавати інформацію, документи на підтвердження своєї позиції, висловлювати заперечення;
3) заявляти клопотання та відводи;
4) за заявою отримувати копії документів з провадження в частині, що їх стосується, з урахуванням обмежень, визначених законодавством.
3.1. Відмова прокурора, стосовно якого відкрито провадження, від надання щодо себе пояснень не означає визнання ним відомостей, зазначених у зверненні.
4. За необхідності провадження можуть бути об'єднані у випадку, якщо відомості, зазначені у зверненнях, вказують на наявність одного чи кількох пов'язаних між собою фактів або провадження відкриті стосовно одного і того ж прокурора (прокурорів).
Провадження також може бути роз'єднано, якщо зазначені у зверненні відомості вказують на наявність кількох не пов'язаних між собою фактів.
Рішення про об'єднання чи роз'єднання проваджень приймається Комісією у разі, якщо це не перешкоджатиме виконанню завдань провадження. Одночасно головою Комісії визначається член Комісії, відповідальний за подальшу перевірку або доповідь, якому не пізніше наступного робочого дня передаються матеріали провадження.
5. У разі встановлення факту (підтверджується копією наказу) звільнення прокурора, стосовно якого відкрито провадження, з адміністративної посади, звільнення з посади в органах прокуратури чи припинення його повноважень на посаді прокурора член Комісії готує клопотання про закриття провадження, яке не пізніше наступного робочого дня передає секретарю Комісії для включення до проєкту порядку денного.
6. За результатами перевірки у провадженні та в межах її строку член Комісії складає висновок у провадженні, у якому зазначаються:
- дата та місце складання, номер провадження;
- прізвище, ім'я та по батькові члена Комісії, який склав висновок, особи, яка подала звернення, прокурора, стосовно якого складено висновок, його посада;
- виклад хронології розгляду звернення (основних етапів);
- стислий зміст відомостей, які згідно зі зверненням свідчать про наявність підстави, передбаченої пунктом 3 частини першої статті 41 Закону, для звільнення прокурора з адміністративної посади;
- обставини, які встановлені під час перевірки у провадженні, на підтвердження чи спростування кожної з відомостей звернення;
- позиція члена Комісії та відповідне обґрунтування щодо наявності або відсутності у діяльності прокурора, який обіймає адміністративну посаду, підстави, передбаченої пунктом 3 частини першої статті 41 Закону, для звільнення з цієї посади з посиланням на відповідні норми Закону і Порядку, інші нормативно-правові акти;
- підпис члена Комісії, який склав висновок.
7. Висновок у провадженні не пізніше наступного робочого дня після підписання разом з матеріалами провадження передається секретарю Комісії для подальшого узагальнення ним наявних пропозицій та формування проєкту порядку денного засідання Комісії.
У цей же строк копія висновку відповідальним підрозділом направляється особі, якою подано звернення, та прокурору, стосовно якого складено висновок.
8. У разі виявлення під час перевірки у провадженні відомостей, про які не зазначено у зверненні та які можуть свідчити про неналежне виконання прокурором, який обіймає адміністративну посаду, посадових обов'язків, встановлених для цієї посади, інформація про це також включається до висновку у провадженні після перевірки таких відомостей.
9. Висновок у провадженні розглядається на найближчому засіданні Комісії.
VI. Організація засідання Комісії
1. Засідання Комісії проводяться відкрито з дотриманням строку, передбаченого пунктом 8 розділу I цього Порядку.
2. Проєкт порядку денного засідання Комісії узгоджується головою Комісії не пізніше наступного робочого дня після його формування.
Про призначення засідання цього ж дня повідомляються члени Комісії та учасники провадження шляхом направлення їм відповідного повідомлення. Одночасно членам Комісії направляється копія відповідного висновку у провадженні.
3. Участь у засіданні беруть прокурор, стосовно якого відкрито провадження, та особа, яка подала звернення. Така участь забезпечується особисто та/або через представника.
4. На засідання за рішенням голови Комісії можуть бути запрошені також інші особи.
5. Перед початком засідання Комісії відповідальний підрозділ встановлює особу кожного з учасників засідання, перевіряє повноваження представників та ознайомлює їх з правами та обов'язками.
Повноваження представників підтверджуються відповідно до вимог законодавства. Оригінали відповідних документів або їх належним чином засвідчені копії приєднуються до матеріалів провадження. Відсутність цих документів унеможливлює участь у засіданні.
6. Особи, які бажають бути присутніми на засіданні Комісії, повідомляють про це відповідальний підрозділ. Представники засобів масової інформації допускаються за списком, складеним відповідальним підрозділом, після їх акредитації і за наявності службового посвідчення.
Допуск до зали здійснюється до початку засідання та за наявності вільних місць після пред'явлення документа, що посвідчує особу.
7. За наявності об'єктивних причин неможливості бути присутніми на засіданні Комісії та технічної можливості член Комісії, а також інші учасники засідання можуть брати у ньому участь у режимі відеоконференції (дистанційна участь у засіданні). Про дистанційну участь зазначається у протоколі.
Проведення засідання в режимі відеоконференції здійснюється за рішенням голови Комісії за клопотанням члена Комісії або учасника засідання, що надійшло не пізніше ніж за два дні до його проведення.
Дистанційна участь забезпечується учасниками засідання власними технічними засобами.
VII. Проведення засідання Комісії
1. Комісія є повноважною для проведення засідання за умови присутності не менше двох третин від загальної кількості її членів.
2. Якщо розгляд питань неможливий у зв'язку з відсутністю необхідної кількості членів Комісії, головуючий переносить засідання на інший день.
3. Засідання Комісії проводяться державною мовою.
4. Гласність роботи Комісії забезпечується відкритим обговоренням питань, що належать до її компетенції.
Якщо проведення відкритого засідання може призвести до розголошення таємниці, що охороняється законом, проводиться закрите засідання Комісії, про що приймається відповідне рішення з одночасним визначенням кола осіб, допущених до участі в такому засіданні.
З клопотанням про закрите засідання може звернутися член Комісії, а також учасники провадження.
5. Розгляд питання, включеного до порядку денного, відкладається за мотивованим рішенням Комісії у разі:
1) необхідності витребування додаткових матеріалів;
2) залучення до участі в провадженні інших осіб;
3) відсутності кворуму після задоволення відводу (самовідводу) члена (членів) Комісії;
4) наявності інших поважних причин.
6. Висновок у провадженні розглядається за обов'язкової участі прокурора і може бути розглянутий без нього лише у випадках, коли належним чином повідомлений прокурор:
1) повідомив про згоду на розгляд висновку за його відсутності;
2) не з'явився на засідання без повідомлення причини неявки;
3) не з'явився на засідання повторно.
Рішення про можливість розгляду висновку за відсутності відповідного прокурора приймається Комісією.
7. Якщо особа, яка подала звернення, прокурор, стосовно якого відкрито провадження, не братимуть участі в засіданні Комісії, вони мають право надіслати до Комісії письмові пояснення щодо висновку у провадженні.
8. Учасники провадження під час засідання мають право:
- надавати усні чи письмові пояснення, документи;
- відповідати на питання, ставити питання учасникам провадження;
- висловлювати заперечення, заявляти клопотання, а також за наявності сумнівів у неупередженості й об'єктивності члена Комісії заявляти йому відвід.
9. Тривалість виступів визначається головуючим з урахуванням думки інших учасників засідання виходячи з розумного часу для викладення позиції.
10. Особи, присутні в залі засідань та які беруть дистанційну участь, зобов'язані:
- виконувати розпорядження головуючого щодо додержання порядку проведення засідання;
- не створювати перешкод у роботі Комісії та утримуватися під час засідання від пересування залою, розмов, реплік без дозволу головуючого на засіданні;
- вимкнути мобільні телефони та інші пристрої чи технічні засоби, що можуть створювати перешкоди Комісії в проведенні засідання та його учасникам у реалізації їх прав.
11. Особа, яка допустила порушення дисципліни на засіданні Комісії, попереджається головуючим про необхідність додержання порядку на засіданні. У разі вчинення повторного порушення така особа (крім прокурора, стосовно якого відкрито провадження) головуючим може бути позбавлена права участі в засіданні й видалена із зали засідань, а у випадку дистанційної участі може бути вимкнено відтворення звуку від такої особи.
12. Головуючий розпочинає засідання, інформує членів Комісії про здійснення технічної фіксації його перебігу, після чого оголошує склад присутніх на засіданні членів Комісії та проєкт порядку денного.
Надалі головуючий з'ясовує наявність у членів Комісії зауважень або доповнень до порядку денного. За їх відсутності порядок денний затверджується Комісією.
У разі надходження зауважень або доповнень питання про внесення змін до порядку денного вирішується Комісією шляхом голосування.
13. Після перевірки секретарем Комісії явки та встановлення осіб, що з'явилися на засідання, головуючий запрошує учасників засідання з першого за черговістю питання порядку денного, з'ясовує їх обізнаність із правами та обов'язками і роз'яснює їх у разі необхідності, запитує про наявність у них клопотань.
14. Питання про відвід (самовідвід) члена Комісії вирішується у разі наявності сумнівів у його неупередженості та об'єктивності або наявності конфлікту інтересів.
Рішення про відвід (самовідвід) кількох членів Комісії приймаються щодо кожного з них окремо.
Під час прийняття рішення стосовно відводу член Комісії, якому його заявлено, не має права брати участі в голосуванні та бути присутнім у ході його проведення.
15. Розгляд висновку у провадженні відбувається на засадах змагальності та починається з доповіді члена Комісії, який оголошує висновок у провадженні та повідомляє інші дані, необхідні для прийняття рішення. Доповідачу можуть бути поставлені питання іншими членами Комісії.
16. Після доповіді члена Комісії заслуховуються пояснення особи, яка подала звернення, прокурора, стосовно якого відкрито провадження, та інших учасників засідання з питання порядку денного.
17. Учасники провадження надають пояснення, відповідають на запитання лише після надання їм слова головуючим на засіданні.
18. Клопотання учасників провадження вирішуються Комісією одразу після їх надходження із занесенням результатів до протоколу засідання, за винятком клопотань про відводи членів Комісії та про проведення закритого засідання, за результатами розгляду яких Комісія приймає вмотивовані рішення. Повторні клопотання з питань, що вирішені Комісією, залишаються без розгляду, про що зазначається в протоколі.
19. У разі розгляду питання за відсутності учасника провадження член Комісії - доповідач оголошує його письмові пояснення (за наявності).
20. До початку голосування Комісію за остаточне рішення у провадженні учасники провадження за необхідності висловлюють свої думки з питань, що розглядаються.
21. Якщо після дослідження наявних матеріалів Комісія до прийняття остаточного рішення у провадженні визнає за необхідне витребувати додаткові матеріали для з'ясування обставин, які мають істотне значення для прийняття рішення, розгляд питання відкладається.
22. До голосування з питань порядку денного Комісія переходить лише після того, як усі присутні члени Комісії реалізували своє право на запитання до учасників провадження та висловлення думок.
23. До початку голосування члени Комісії без присутності учасників провадження (для учасників провадження в режимі відеоконференції - тимчасове відключення відеотрансляції та відтворення звуку) обговорюють питання порядку денного та встановлені під час засідання обставини, надані матеріали.
24. Член Комісії, який готував висновок у провадженні, не має права брати участь у голосуванні при прийнятті остаточного рішення у провадженні.
25. При прийнятті остаточного рішення у провадженні враховуються характер дій або бездіяльності прокурора, їх систематичність і наслідки, особа прокурора, ступінь його вини, а також інші обставини, що мають значення для прийняття рішення.
26. Рішення Комісії викладається в письмовій формі, підписується головуючим і членами Комісії, які брали участь у голосуванні, і оголошується одразу після його проведення. Відмова від підписання рішення членом Комісії не допускається.
У разі незгоди з прийнятим рішенням член Комісії може письмово викласти свою окрему думку. Про наявність окремої думки повідомляється на засіданні Комісії без оголошення її змісту. Окрема думка виготовляється протягом 5 днів з дня прийняття рішення та долучається до матеріалів провадження.
27. Комісія може оголосити лише резолютивну частину прийнятого рішення. Повний текст рішення виготовляється з урахуванням встановленого строку для його надсилання.
28. Після голосування з питання порядку денного повернення до його розгляду в межах одного засідання не допускається.
29. Проєкт остаточного рішення у провадженні готує член Комісії, який визначений доповідачем з відповідного питання.
30. Якщо Комісія не погодилася зі складеним висновком у провадженні, за дорученням головуючого на засіданні остаточне рішення у провадженні виготовляється будь-яким членом Комісії, який проголосував за нього.
31. Остаточне рішення у провадженні складається з вступної, описової, мотивувальної і резолютивної частин та у ньому, крім іншого, зазначаються:
- дата та місце прийняття, номер;
- прізвище, ім'я та по батькові членів Комісії, особи, яка подала звернення, прокурора, стосовно якого прийнято рішення, і його посада;
- виклад хронології розгляду звернення (основних етапів);
- обставини, встановлені під час перевірки у провадженні;
- мотиви, з яких Комісія ухвалила рішення;
- суть рішення за наслідками розгляду із зазначенням висновку щодо наявності чи відсутності у діяльності відповідного прокурора, який обіймає адміністративну посаду, підстави, передбаченої частиною третьою статті 41 Закону;
- порядок і строк оскарження рішення;
- підписи членів Комісії.
32. Остаточне рішення у провадженні з висновком про наявність у діяльності відповідного прокурора, який обіймає адміністративну посаду, підстави, передбаченої частиною третьою статті 41 Закону, для звільнення з цієї посади може бути прийнято не пізніше ніж через рік з дня, коли відомості, наведені у зверненні, мали місце. При цьому не враховується час тимчасової непрацездатності або перебування прокурора у відпустці.
33. Копія остаточного рішення у провадженні в 7-денний строк з дня його прийняття відповідальним підрозділом направляється особі, яка подала звернення, прокурору, стосовно якого прийнято таке рішення, та керівнику органу прокуратури, уповноваженому на прийняття рішення про звільнення прокурора з адміністративної посади.
VIII. Протокол засідання. Фіксування засідання технічними засобами
1. На засіданні Комісії ведеться протокол та здійснюється його повне фіксування технічними засобами (відео- та звукозапису), за винятком частини засідання з обговорення питання членами Комісії.
За наявності обґрунтованих заперечень з боку будь-кого з учасників провадження проти проведення повної фіксації засідання за допомогою технічних засобів та у разі проведення закритого засідання така фіксація за рішенням Комісії може здійснюватися лише за допомогою звукозапису.
2. У протоколі засідання Комісії зазначаються:
- дата і місце проведення засідання Комісії;
- час початку і закінчення засідання;
- прізвища та ініціали головуючого на засіданні, усіх присутніх на засіданні членів Комісії;
- інформація про застосування технічних засобів фіксації засідання;
- порядок денний засідання;
- питання, що розглядалися на засіданні, із зазначенням порядку черговості їх розгляду, прізвищ та ініціалів доповідачів;
- відомості про учасників провадження;
- відомості про роз'яснення учасникам провадження їх прав та обов'язків;
- зміст клопотань учасників провадження та результати їх вирішення Комісією;
- короткий зміст доповіді члена Комісії;
- короткий зміст пояснень учасників провадження;
- результати голосування;
- відомості про оголошення прийнятого Комісією рішення за результатами голосування окремо з кожного питання порядку денного;
- зміст резолютивної частини прийнятого рішення;
- істотні моменти розгляду кожного питання порядку денного в тій послідовності, у якій вони розглядалися на засіданні.
3. Протокол засідання Комісії ведеться секретарем Комісії та підписується головуючим на засіданні та секретарем Комісії не пізніше ніж через 7 робочих днів із дня закінчення засідання.
4. Відео-, звукозапис, здійснений за допомогою технічних засобів під час проведення засідання, є невід'ємним додатком до протоколу.
Копія відео-, звукозапису надається особі, яка має право оскаржити рішення Комісії, за умови надання нею носія інформації.
IX. Оскарження рішень Комісії та її членів
1. Рішення про відмову у відкритті провадження може бути оскаржене до Комісії особою, якою подано звернення, протягом 3 робочих днів з дня отримання такого рішення.
Розгляд скарги здійснюється Комісією протягом 5 робочих днів з дня її отримання.
1.1. За результатами оскарження рішення про відмову у відкритті провадження Комісією приймається мотивоване рішення:
- про залишення без змін рішення про відмову у відкритті провадження;
- про скасування рішення про відмову у відкритті провадження та відкриття провадження.
1.2. Прийняті за результатами оскарження рішення Комісії подальшому оскарженню не підлягають.
2. Остаточне рішення у провадженні може бути оскаржено прокурором, стосовно якого воно прийнято, та особою, якою подано звернення, до адміністративного суду у строк та в порядку, визначеному законом.
2.1. Оскарження остаточного рішення у провадженні не зупиняє його дії.
Департамент кадрової роботи
та державної служби
Офісу Генерального прокурора
Додаток
ЗВЕРНЕННЯ
щодо неналежного виконання прокурором, який обіймає адміністративну посаду, посадових обов'язків, встановлених для відповідної адміністративної посади