• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

ПДВ в умовах воєнного стану

Державна податкова служба України | Повідомлення від 16.03.2022
Реквізити
  • Видавник: Державна податкова служба України
  • Тип: Повідомлення
  • Дата: 16.03.2022
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державна податкова служба України
  • Тип: Повідомлення
  • Дата: 16.03.2022
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ПОВІДОМЛЕННЯ
від 16.03.2022 р.
ПДВ в умовах воєнного стану
Державна податкова служба України у зв'язку з прийняттям Верховною Радою України 03.03.2022 р. Закону України №2118-ІХ "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо особливостей оподаткування та подання звітності у період дії воєнного стану" повідомляє, що на період до припинення або скасування воєнного стану на території України платників податків звільнено від передбаченої відповідальності за дотримання термінів сплати податків і зборів, подання звітності, реєстрації у відповідних реєстрах податкових накладних (п. 69.1 підрозділу 10 розділу ХХ "Перехідні положення" Податкового кодексу України (далі - ПКУ)).
Враховуючи те, що на сьогодні в умовах дії воєнного стану електронні сервіси ДПС працюють з певними обмеженнями та платники податку на додану вартість не мають можливості реєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН) податкові накладні та розрахунки коригування до них, у податковій звітності з податку на додану вартість:
- за звітний період лютий 2022 року - податкові зобов'язання та податковий кредит формуються на підставі зареєстрованих в ЄРПН податкових накладних (що були зареєстровані в ЄРПН до 24.02.2022 р.) та наявних у платника первинних документів бухгалтерського обліку, складених відповідно до Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" (по операціях, не підтверджених зареєстрованими в ЄРПН податковими накладними та розрахунками коригування до них) (далі - первинний (розрахунковий) документ);
- за наступні звітні періоди в період дії воєнного стану - податкові зобов'язання та податковий кредит мають формуватися на підставі наявних у платника первинних (розрахункових) документів.
Щодо відображення в податкових деклараціях з ПДВ сум податкових зобов'язань та податкового кредиту на підставі не зареєстрованих в ЄРПН податкових накладних та первинних документів
За наявності можливості платники податку можуть відображати в таблиці 1.1 додатка 1 до податкової декларації з ПДВ відомості про суми ПДВ, включені до складу податкових зобов'язань за звітний (податковий) період, по не зареєстрованих в ЄРПН податкових накладних/розрахунках коригування та по первинних (розрахункових) документах, на дату подання податкової декларації з ПДВ.
Саме дані, відображені в таблиці 1.1 (по не зареєстрованих в ЄРПН податкових накладних/розрахунках коригування), будуть сприяти в подальшому реєстрації в ЄРПН податкових накладних та розрахунків коригування за рахунок показника Перевищ ("другого реєстраційного ліміту", обрахованого відповідно до пункту 200-1.9 статті 200-1 ПКУ).
Суми податкового кредиту з ПДВ, сформовані на підставі даних первинних (розрахункових) документів, отриманих від постачальників товарів/послуг, повинні відображатися платниками ПДВ у таблиці 2.1 "відомості про операції з придбання з податком на додану вартість, які підлягають оподаткуванню за основною ставкою та ставками 7% і 14%" додатка 1 до податкової декларації з ПДВ, та одночасно покупець, за наявності можливості, включає до заяви про допущення продавцем товарів/послуг помилок при зазначенні обов'язкових реквізитів податкової накладної та/або порушення продавцем граничних термінів реєстрації в ЄРПН податкової накладної та/або розрахунку коригування додатка 7 до податкової декларації з ПДВ (подання такої заяви не має наслідків притягнення до відповідальності).
При поданні податкової звітності з ПДВ, в якій відображаються податкові зобов'язання, сформовані на підставі наявних у платника первинних (розрахункових) документів, та по не зареєстрованих в ЄРПН податкових накладних та розрахунках коригування у платника податку буде формуватись в СЕА ПДВ показник Перевищ та, відповідно, зменшуватись реєстраційний ліміт у СЕА ПДВ.
Після завершення дії воєнного стану платники зобов'язані забезпечити реєстрацію в ЄРПН усіх податкових накладних та розрахунків коригування, реєстрація яких відтермінована на час дії військового стану.
З урахуванням положень пункту 200-1.9 ст. 200-1 ПКУ платники податку матимуть можливість реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН (навіть при від'ємному значенні реєстраційного ліміту, визначеного відповідно до пункту 200-1.3 статті 200-1 ПКУ), зокрема, за умови сплати нарахованих податкових зобов'язань по податковій декларації за лютий 2022 року та інших звітних періодах у період дії воєнного стану, за рахунок "другого реєстраційного ліміту", обрахованого відповідно до пункту 200-1.9 статті 200-1 ПКУ.
Усі податкові зобов'язання та податковий кредит, задекларовані платниками під час дії такого воєнного стану на підставі наявних у платника первинних (розрахункових) документів, підлягають обов'язковому уточненню (приведенню у відповідність) з урахуванням даних податкових накладних та розрахунків коригування, зареєстрованих в ЄРПН.
Щодо розрахунків з бюджетом по ПДВ
Сплата до бюджету узгоджених податкових зобов'язань з податку на додану вартість, що задекларовані платником у поданих податкових деклараціях з ПДВ, здійснюється платником шляхом поповнення електронного рахунку у СЕА ПДВ.
У подальшому в терміни, визначені ПКУ, ДПС на підставі поданих платниками податку податкових декларацій (уточнюючих розрахунків) будуть сформовані відповідні реєстри на перерахування сум податку до бюджету. Такі реєстри у визначені терміни будуть спрямовані до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів (Держказначейство), для здійснення перерахування таких сум до бюджету.
Відповідно кошти, які платники податку зарахували на електронний рахунок у СЕА ПДВ, будуть враховані при обрахунку розміру реєстраційного ліміту, що обчислюється відповідно до пункту 200-1.3 статті 200-1 ПКУ.
Слава Україні!