ПРАВЛІННЯ ФОНДУ СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
18.11.2021 № 32 |
Про затвердження Змін до Порядку відшкодування витрат за надані послуги санаторно-курортним закладам за вибором потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання та примірної форми тристороннього договору про відшкодування витрат за надані послуги санаторно-курортним закладам за вибором потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання
Відповідно до вимог статей 7, 9, 10, 16, 36, 42 та пункту 9 розділу VII "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування" , правління Фонду соціального страхування України ПОСТАНОВЛЯЄ:
1. Затвердити Зміни до Порядку відшкодування витрат за надані послуги санаторно-курортним закладам за вибором потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання та примірної форми тристороннього договору про відшкодування витрат за надані послуги санаторно-курортним закладам за вибором потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, затверджених постановою правління Фонду соціального страхування України від 24.05.2017 № 33 (із змінами), що додаються.
2. Визнати такою, що втратила чинність, постанову правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 31.10.2007 № 49 "Про затвердження Положення про забезпечення потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання санаторно-курортним лікуванням" (із змінами).
3. Ця постанова набирає чинності з дня її оприлюднення.
4. Контроль за виконанням цієї постанови покласти на директора виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України Михайленко Т.О.
Голова правління | Є. Котик |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Постанова правління
Фонду соціального
страхування України
18 листопада 2021 року № 32
ЗМІНИ
до Порядку відшкодування витрат за надані послуги санаторно-курортним закладам за вибором потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання та примірної форми тристороннього договору про відшкодування витрат за надані послуги санаторно-курортним закладам за вибором потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання
( Див. текст )( Див. текст )
1. У Порядку відшкодування витрат за надані послуги санаторно-курортним закладам за вибором потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, затвердженому постановою правління Фонду соціального страхування України від 24.05.2017 № 33 (із змінами):
1) пункт 3 доповнити новим третім абзацом такого змісту:
"Списки потерпілих, які мають право на санаторно-курортне лікування за іншими актами чинного законодавства, до моменту забезпечення путівкою на санаторно-курортне лікування письмово звіряються за профілем лікування, що пов'язаний з прямими наслідками виробничої травми чи професійного захворювання з установами та організаціями, до компетенції яких належить забезпечення осіб з інвалідністю санаторно-курортним лікуванням.";
2) пункт 10 викласти в такій редакції:
"10. Органи Фонду за наявності документів, передбачених пунктом 9 цього Порядку, здійснюють реєстрацію заяв в Журналі обліку потерпілих, що потребують забезпечення санаторно-курортним лікуванням, за встановленою виконавчою дирекцією Фонду соціального страхування України формою (далі Журнал обліку) та ведуть облік потерпілих, яким МСЕК визначив потребу у санаторно-курортному лікуванні, відповідно до профілю захворювання, у порядку черговості подання заяв.
Відповідальна особа Органу Фонду, уповноважена на прийняття та реєстрацію заяв та передбачених пунктом 9 цього Порядку документів, після їх прийняття та реєстрації в Журналі обліку надає потерпілому за своїм підписом підтвердження про взяття на облік із зазначенням реєстраційного номеру Журналу обліку.
Журнал заповнюється в розрізі профілів санаторно-курортного лікування потерпілих:
1) із захворюваннями системи кровообігу;
2) із захворюваннями органів травлення;
3) із захворюваннями опорно-рухового апарату;
4) із захворюваннями нервової системи;
5) з травмами та захворюваннями хребта і спинного мозку;
6) із захворюваннями органів дихання (нетуберкульозної етіології);
7) із ендокринними захворюваннями;
8) із захворюваннями шкіри;
9) із захворюваннями нирок і сечовивідних шляхів;
10) із захворюваннями очей;
11) з наслідками опіків.
Датою взяття на облік потерпілих вважається дата подання заяви. Забезпечення санаторно-курортним лікуванням потерпілих, які перебувають на обліку, у поточному році здійснюється в межах запланованої у попередньому році кількості осіб, що надали відповідні заяви на поточний рік, та в межах коштів, передбачених у бюджеті Фонду, кошторисів відповідних Органів Фонду і фінансових можливостей Фонду на ці цілі.";
3) у пункті 11 абзац перший викласти в такій редакції:
"11. Орган Фонду в порядку черговості даних обліку погоджує із санаторно-курортним закладом прийняття потерпілого на санаторно-курортне лікування та повідомляє заклад про граничний розмір витрат для відповідної категорії потерпілого та супроводжуючої особі (за наявності).";
4) пункти 20 - 23 викласти в такій редакції:
"20. Якщо сума попередньої оплати, яка була здійснена Органом Фонду, перевищує вартість фактично використаних ліжко-днів потерпілим та супроводжуючою особою, санаторно-курортний заклад протягом 10 робочих днів з дня підписання акта приймання-передачі послуг повертає Органу Фонду різницю між сумою попередньої оплати та вартістю фактично використаних ліжко-днів та/або фактично наданих послуг, про що зазначається в акті приймання-передачі послуг.
21. Якщо вартість фактично наданих санаторно-курортних послуг перевищує граничні розміри витрат для відповідної категорії потерпілого та супроводжуючої особи, потерпілий самостійно перераховує різницю коштів, яких не вистачає для виконання умов договору, на рахунок санаторно-курортного закладу у порядку, передбаченому договором.
Органи Фонду не несуть відповідальність за нездійснення оплати потерпілими різниці коштів, яких не вистачає для виконання умов договору. У разі не здійснення оплати потерпілим різниці коштів, яких не вистачає для виконання умов договору, стягнення різниці коштів з потерпілого здійснюється санаторно-курортними закладами у встановленому законодавством порядку.
У разі дострокового вибуття потерпілого із санаторно-курортного закладу вартість невикористаної частини путівки (невикористаних ліжко-днів) санаторно-курортному закладу не відшкодовується.
Відповідальність за недостовірність інформації про кількість невикористаних ліжко-днів, обсяг та вартість наданих послуг з санаторно-курортного лікування несе санаторно-курортний заклад.
22. Потерпілим, які не перебувають на обліку для забезпечення санаторно-курортним лікуванням (за санаторно-курортною путівкою), або які перебуваючи на обліку не використали своє право на санаторно-курортне лікування або відмовились від отримання путівки на санаторно-курортне лікування, вартість санаторно-курортного лікування не компенсується.
23. Повторне взяття на облік потерпілого проводиться відповідно до пунктів 4 та 9 цього Порядку за умови надання до Органу Фонду заповненого зворотного талону до раніше виданої йому санаторно-курортної путівки.";
5) доповнити Порядок пунктами 24 - 35 такого змісту:
"24. На час лікування потерпілого в санаторно-курортному закладі припиняється фінансування витрат на лікарські засоби, вироби медичного призначення, потребу в яких визначено МСЕК, якщо ці послуги передбачаються в Договорі з санаторно-курортним закладом. У разі відсутності в Договорі з санаторно-курортним закладом умов про надання таких послуг або неможливості їх надання, при необхідності за медичними показаннями в постійному вживанні лікарських засобів та постійному використанні виробів медичного призначення, такими послугами потерпілого забезпечується не пізніше ніж за 5 днів до дня відбуття до санаторно-курортного закладу на весь термін лікування з урахуванням проїзду.
Не фінансуються потерпілому витрати на спеціальний медичний догляд, постійний сторонній догляд та побутове обслуговування, потребу в яких визначено МСЕК, під час перебування в санаторно-курортному закладі, якщо надання цих послуг передбачено умовами Договору або якщо надається путівка супроводжуючій особі.
Потерпілому не фінансуються витрати на постійний сторонній догляд, призначений за рішенням МСЕК, під час перебування у санаторно-курортних закладах із супроводжуючою особою, у разі якщо супроводжуючій особі проживання та харчування у цих закладах фінансується за рахунок коштів Фонду.
Якщо умовами Договору не передбачено надання постійного стороннього догляду та побутового обслуговування, відшкодування цих витрат проводиться за весь період лікування після підтвердження санаторно-курортним закладом відсутності цих послуг.
Потерпілому не відшкодовуються витрати на додаткове харчування, потребу в якому визначено МСЕК, на період його перебування у санаторно-курортному закладі.
25. Потерпілому та супроводжуючій особі (якщо потребу в супроводі визначено МСЕК) Органи Фонду компенсують витрати на проїзд до санаторно-курортного закладу та у зворотному напрямку за умови надання до Органу Фонду відповідної заяви, заповнених зворотних талонів до путівок, згідно з поданими проїзними документами (квитками на проїзд та на перевезення багажу, квитанціями на постільну білизну, багажними квитанціями тощо).
26. Вартість проїзду компенсується у таких розмірах:
залізничним транспортом - за фактичними витратами, але не вище тарифу на проїзд в купейному вагоні, а поїздами класу Інтерсіті - не вище вартості квитка II класу;
автобусом - за фактичними витратами;
водним транспортом - за тарифом третього класу.
Якщо потерпілий та/або супроводжуюча його особа має право на безкоштовний проїзд відповідно до чинного законодавства, компенсація витрат за проїзд не проводиться.
Якщо потерпілий та/або супроводжуюча його особа має право на пільговий проїзд відповідно до чинного законодавства, компенсація витрат за проїзд проводиться з урахуванням пільг.
27. Супроводжуючій особі потерпілого з наслідками травм, захворюваннями хребта та спинного мозку, яка за заявою потерпілого не забезпечується путівкою, компенсуються витрати за проїзд до санаторно-курортного закладу та у зворотному напрямку двічі - супровід потерпілого під час прибуття до санаторно-курортного закладу та супровід після закінчення лікування згідно з поданими проїзними документами (квитками на проїзд та на перевезення багажу, квитанціями на постільну білизну, багажними квитанціями тощо) після надання до Органу Фонду заповненого зворотного талону до путівки потерпілого.
28. У разі самостійного придбання потерпілим путівки за визначеним згідно з медичною довідкою за формою № 070/о профілем санаторно-курортного лікування відповідно до наслідків виробничої травми або професійного захворювання та путівки без лікування для супроводжуючої особи (за наявності) її вартість компенсується за таких умов:
потерпілий перебуває на обліку щодо забезпечення санаторно-курортним лікуванням;
потерпілим надано Органу Фонду документи, що підтверджують оплату вартості путівки (рахунок, прибутковий касовий ордер або розрахунково-касовий чек), заповнений зворотній талон до придбаної путівки та довідка санаторно-курортного закладу про перебування у закладі, із зазначенням прізвища, ім'я, по батькові потерпілого, профілю отриманого потерпілим санаторно-курортного лікування, вартості одного ліжко-дня та загальної вартості лікування, оплаченої потерпілим.
Сума компенсації за фактично надані послуги із санаторно-курортного лікування для санаторно-курортних закладів, з якими протягом поточного року укладалися договори, розраховується відповідно до терміну перебування в санаторно-курортному закладі за фактичною ціною ліжко-дня, але не вище ніж зазначена в інших договорах цього санаторно-курортного закладу з Органами Фонду, та не може перевищувати затверджених граничних розмірів витрат на поточний рік.
Сума компенсації за фактично надані послуги із санаторно-курортного лікування для санаторно-курортних закладів, з якими протягом поточного року не укладалися договори, розраховується відповідно до терміну перебування в санаторно-курортному закладі за фактичною ціною ліжко-дня, але не вище ніж затверджені граничні розміри витрат для відповідної категорії потерпілого та супроводжуючої особи.
29. Компенсація вартості самостійно придбаної потерпілим путівки здійснюється протягом 30 днів з моменту отримання Органом Фонду документів, передбачених пунктом 28.
30. За висновком лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров'я потерпілі з наслідками травм, захворюваннями хребта та спинного мозку транспортуються від місця проживання до основного виду транспорту та від основного виду транспорту до санаторно-курортного закладу, та у зворотному напрямку, або від місця проживання до санаторно-курортного закладу та у зворотному напрямку автомобільним транспортом в супроводі медичного працівника, на підставі договору, укладеного Органами Фонду з відповідним суб'єктом господарювання за результатами проведеного моніторингу щодо визначення найнижчої вартості.
У разі відмови потерпілого з наслідками травм, захворюваннями хребта та спинного мозку від транспортування автомобільним транспортом, складається акт про відмову від такого транспортування за підписами відповідальної особи, яка склала акт, та керівника Органу Фонду.
31. За заявою потерпілого з наслідками травм, захворюваннями хребта та спинного мозку транспортування може здійснюватися також на власному автомобілі потерпілого або супроводжуючої особи. У такому разі фактичні витрати на пальне компенсуються потерпілому Органами Фонду згідно з наданою копією свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу (або тимчасового реєстраційного талона транспортного засобу) та розрахунково-касових документів за умови проїзду за попередньо погодженим з Органом Фонду маршрутом, з урахуванням відрізку шляху від місця проживання потерпілого до основного виду транспорту або місця розташування санаторно-курортного закладу та у зворотному напрямку, з розрахунку середніх витрат палива на 100 км шляху. Інші витрати, пов'язані із транспортуванням потерпілого з наслідками травм, захворюваннями хребта та спинного мозку до місця лікування і назад на власному автомобілі або автомобілі супроводжуючої особи, не компенсується.
Фактичні витрати на пальне компенсуються потерпілому Органами Фонду протягом 30 днів з моменту отримання Органом Фонду передбачених цим пунктом документів.
32. Потерпілим інших категорій у разі проїзду до санаторно-курортного закладу на власному автомобілі (або автомобілі іншої особи), компенсація витрат на паливно-мастильні матеріали не проводиться.
33. Якщо потерпілий перервав санаторно-курортне лікування з поважних причин (погіршення стану здоров'я або за сімейними обставинами) він має право на продовження санаторно-курортного лікування у поточному році в межах невикористаних ліжко-днів за умови якщо кількість невикористаних ліжко-днів більше половини тривалості путівки.
Якщо потерпілий перервав санаторно-курортне лікування без поважних причин при порушенні ним установлених правил санаторно-курортного закладу (зловживання спиртними напоями, антисоціальна поведінка, ухилення від лікування тощо) він не має права на продовження санаторно-курортного лікування за виданою йому Органом Фонду путівкою, та його право на санаторно-курортне лікування в даному періоді вважається використаним у повному обсязі.
34. Органи Фонду після кожного огляду потерпілого МСЕК повідомляють потерпілого про його право на отримання за рахунок коштів Фонду путівки для санаторно-курортного лікування.
35. Контроль за виконанням зазначеного Порядку здійснюють виконавча дирекція Фонду та Органи Фонду.".
2. У примірній формі тристороннього договору про відшкодування витрат за надані послуги санаторно-курортним закладам за вибором потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, затвердженій постановою правління Фонду соціального страхування України від 24.05.2017 № 33 (із змінами):
1) розділ 4 "ВАРТІСТЬ ПОСЛУГ, ЩО ВІДШКОДОВУЄТЬСЯ ОРГАНОМ ФОНДУ" доповнити новим пунктом 4.5 такого змісту:
"4.5. Попередня оплата, яку здійснює Орган Фонду за цим Договором становить ____________ грн (сума прописом), в т. ч. ПДВ ______________. Попередня оплата здійснюється на підставі наданого рахунку у термін не більше ніж 15 днів до дати початку санаторно-курортного лікування.";
2) у розділі 7 "ПОРЯДОК ВІДШКОДУВАННЯ ВАРТОСТІ ПОСЛУГ" пункт 7.9 викласти в наступній редакції:
"7.9. Якщо сума попередньої оплати, яка була здійснена Органом Фонду, перевищує вартість фактично використаних ліжко-днів Замовником та супроводжуючою особою, Виконавець протягом 10 робочих днів з дня підписання акта приймання-передачі послуг повертає Органу Фонду різницю між сумою попередньої оплати та вартістю фактично використаних ліжко-днів та/або фактично наданих послуг, про що зазначається в акті приймання-передачі послуг.";
3) у розділі 9 "ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ СТОРІН" пункт 9.2 вилучити, відповідно пункти 9.3 та 9.4 вважати пунктами 9.2 та 9.3.
Начальник управління медичних та соціальних послуг | О. Пухка |
( Текст взято з сайту Фонду соціального страхування України http://www.fssu.gov.ua )