• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Щодо порядку застосування положень пункту 71 підрозділу 2 розділу ХХ "Перехідні положення" Податкового кодексу України

Державна податкова служба України | Індивідуальна податкова консультація від 01.06.2021 № 2170/ІПК/99-00-21-03-02-06
Реквізити
  • Видавник: Державна податкова служба України
  • Тип: Індивідуальна податкова консультація
  • Дата: 01.06.2021
  • Номер: 2170/ІПК/99-00-21-03-02-06
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державна податкова служба України
  • Тип: Індивідуальна податкова консультація
  • Дата: 01.06.2021
  • Номер: 2170/ІПК/99-00-21-03-02-06
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
від 01.06.2021 р. N 2170/ІПК/99-00-21-03-02-06
Державна податкова служба України розглянула звернення Товариства щодо порядку застосування положень пункту 71 підрозділу 2 розділу ХХ "Перехідні положення" Податкового кодексу України (далі - Кодекс) та, керуючись статтею 52 розділу ІІ Кодексу, повідомляє.
Як зазначено у зверненні, Товариство є виробником спеціалізованих санітарних автомобілів екстреної (швидкої) медичної допомоги. За результатом тендерної процедури між Товариством та комунальним підприємством було укладено договір на постачання 2-х спеціалізованих автомобілів екстреної (швидкої) медичної допомоги типуА1 на базі FIAT DOBLO.
Правові основи оподаткування податком на додану вартість встановлено розділом V та підрозділом 2 розділу XX Кодексу.
Згідно з пунктом 71 підрозділу 2 розділу ХХ Кодексу тимчасово, на період, що закінчується останнім календарним днем місяця, в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України, від оподаткування податком на додану вартість звільняються такі операції:
з ввезення на митну територію України товарів (в тому числі лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання), необхідних для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби (COVID-19), перелік яких визначено Кабінетом Міністрів України;
з постачання на митній території України товарів (в тому числі лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання), необхідних для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби (COVID-19), перелік яких визначено Кабінетом Міністрів України.
У разі здійснення операцій, звільнених відповідно до пункту 71 підрозділу 2 розділу XX Кодексу, положення пункту 198.5 статті 198 розділу V Кодексу та положення статті 199 розділу V Кодексу не застосовуються щодо таких операцій.
Перелік товарів (у тому числі лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання), необхідних для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, операції з ввезення яких на митну територію України та/або операції з постачання яких на митній території України звільняються від оподаткування податком на додану вартість, встановлений пунктом 71 підрозділу 2 розділу ХХ Кодексу, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2020 року N 224 зі змінами та доповненнями (далі - Перелік N 224)
До Переліку N 224 у розділі "Медичні вироби, медичне обладнання та інші товари, що необхідні для здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2" включено, у тому числі, підрозділ "Транспортні засоби для закладів охорони здоров'я системи екстреної медичної допомоги та санітарної авіації (авіаційної медицини)".
Постановою Кабінету Міністрів України від 8 квітня 2020 року N 271 даний підрозділ доповнено позицією "Спеціалізований санітарний автомобіль екстреної (швидкої) медичної допомоги " згідно з кодом УКТ ЗЕД 8703.
Таким чином режим звільнення від оподаткування операцій з постачання товарних позицій, включених до Переліку N 224 Постановою N 271, застосовується з дати набрання чинності Постановою N 271.
Головним критерієм для застосування пільги з оподаткування, встановленої пунктом 71 підрозділу 2 розділу ХХ Кодексу, є включення товару до Переліку N 224 та відповідність таких товарів назві товару (медичного виробу, основного компонента), міжнародному непатентованому найменуванню (назві) лікарського засобу, які зазначені в Переліку N 224. При цьому згідно з примітками до Переліку N 224 коди згідно з УКТ ЗЕД наводяться у Переліку N 224 довідково.
Податкові пільги, визначені статтею 197 розділу V Кодексу та окремими пунктами підрозділу 2 розділу ХХ Кодексу, надаються не окремим платникам податків, а застосовуються при здійсненні операцій з постачання тих чи інших товарів чи надання тих чи інших послуг. Тому платники ПДВ не мають права ні відмовитися, ні зупинити використання режиму звільнення від оподаткування на один чи декілька звітних періодів, якщо дію пільги прямо не зупинено чи не обмежено відповідними нормами Кодексу.
Дане правило повною мірою застосовується і до пільги із оподаткування, яка передбачена пунктом 71 підрозділу 2 розділу ХХ Кодексу.
Враховуючи викладене, та виходячи із аналізу норм Кодексу та інших нормативно-правових актів зазначених вище, опису питання і фактичних обставин, що були наявні у зверненні, повідомляємо.
Операції з постачання товару, а саме: спеціалізованого санітарного автомобіля екстреної (швидкої) медичної допомоги, код згідно з УКТ ЗЕД 8703, який включений до Переліку N 224, звільняються від оподаткування податком на додану вартість у періоді дії пільги, встановленої пунктом 71 підрозділу 2 розділу ХХ Кодексу.
Пунктом 71 підрозділу 2 розділу ХХ Кодексу та Постановою N 224 не обмежено коло осіб, які можуть бути покупцямитоварів, що включені до Переліку N 224. Це може бути будь-який медичний заклад (незалежно чи входить він до системи екстреної медичної допомоги та санітарної авіації (авіаційної медицини)) будь-який інший суб’єкт господарювання чи фізична особа.
Пунктом 52.2 статті 52 розділу ІІ Кодексу визначено, що індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.