• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Щодо практичного застосування окремих норм податкового законодавства

Державна податкова служба України | Індивідуальна податкова консультація від 21.04.2021 № 1652/ІПК/99-00-09-03-02-06
Реквізити
  • Видавник: Державна податкова служба України
  • Тип: Індивідуальна податкова консультація
  • Дата: 21.04.2021
  • Номер: 1652/ІПК/99-00-09-03-02-06
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державна податкова служба України
  • Тип: Індивідуальна податкова консультація
  • Дата: 21.04.2021
  • Номер: 1652/ІПК/99-00-09-03-02-06
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
21.04.2021 N 1652/ІПК/99-00-09-03-02-06
Державна податкова служба України відповідно до ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), розглянула запит Товариства стосовно надання індивідуальної податкової консультації щодо практичного застосування окремих норм податкового законодавства, та в межах компетенції повідомляє таке.
У зверненні Товариство повідомляє, що отримало ліцензію на виробництво тютюнових виробів (тютюн для кальяну), а також отримало ліцензію на право здійснення експорту тютюнових виробів.
Враховуючи зазначене Товариство запитує, чи вимагається від суб'єкта господарювання, який здійснює діяльність з виробництва тютюнових виробів і є вітчизняним виробником, маркувати тютюнові вироби вітчизняними марками акцизного податку встановленого зразка у випадку, якщо ці вироби призначені для реалізації підприємством-виробником на експорт?
До зазначеного запитання.
Відповідно до пп. 213.2.1 п. 213.2 ст. 213 Кодексу вивезення (експорт) підакцизних товарів (продукції) платником податку за межі митної території України є операцією, яка не підлягає оподаткуванню акцизним податком. Товари (продукція) вважаються вивезеними (експортованими) платником податку за межі митної території України, якщо їх вивезення (експортування) засвідчене належно оформленою митною декларацією, у тому числі, якщо відвантаження відбулося у звітному періоді, а вивезення (експортування) - у наступному звітному періоді і на дату подання декларації з акцизного податку за звітний місяць наявна така митна декларація.
Марка акцизного податку - спеціальний знак для маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробів, віднесений до документів суворого обліку, який підтверджує сплату акцизного податку, легальність ввезення та реалізації на території України цих виробів (пп. 14.1.107 п. 14.1 ст. 14 Кодексу).
Згідно з пп. 14.1.109 п. 14.1 ст. 14 Кодексу маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробів - наклеювання марки акцизного податку на пляшку (упаковку) алкогольного напою чи пачку (упаковку) тютюнового виробу в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України щодо виробництва, зберігання та продажу марок акцизного податку.
У відповідності до п. 226.3 ст. 226 Кодексу виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів здійснюються відповідно до положення, затвердженого Кабінетом Міністрів України.
Алкогольні напої та тютюнові вироби вітчизняного виробництва, марковані вітчизняними марками встановленого зразка, не можуть бути реалізовані підприємствами-виробниками на експорт та магазинам безмитної торгівлі (пункт 24 Положення N 1251).
Згідно з пунктом 3 ст. 11 Закону N 481 продукція, призначена для експорту, маркується згідно з умовами відповідної угоди на експорт.
Враховуючи викладене, тютюнові вироби вітчизняного виробництва, виготовлені з метою переміщення за межі митної території України у митному режимі експорт (для вільного обігу за межами митної території України без зобов'язань щодо їх зворотного ввезення), не підлягають маркуванню вітчизняними марками акцизного податку, та не підлягають оподаткуванню акцизним податком якщо їх вивезення (експортування) засвідчене належно оформленою митною декларацією. При цьому продукція, призначена для експорту, маркується згідно з умовами відповідної угоди на експорт.
Поряд з цим інформуємо, що пунктом 528 підрозділу 10 розділу XX Кодексу тимчасово, на період по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), зупиняється перебіг строків, встановлених, зокрема статтями 52 і 53 розділу II Кодексу щодо надання контролюючими органами індивідуальних податкових консультацій в письмовій формі.
Відповідно до пункту 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватись виключно платником податків, якому надано таку консультацію.