• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Щодо практичного застосування окремих норм податкового законодавства

Державна податкова служба України | Індивідуальна податкова консультація від 04.02.2021 № 397/ІПК/99-00-09-03-02-06
Реквізити
  • Видавник: Державна податкова служба України
  • Тип: Індивідуальна податкова консультація
  • Дата: 04.02.2021
  • Номер: 397/ІПК/99-00-09-03-02-06
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державна податкова служба України
  • Тип: Індивідуальна податкова консультація
  • Дата: 04.02.2021
  • Номер: 397/ІПК/99-00-09-03-02-06
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
04.02.2021 N 397/ІПК/99-00-09-03-02-06
Державна податкова служба України відповідно до ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) розглянула звернення Товариства стосовно надання індивідуальної податкової консультації щодо практичного застосування окремих норм податкового законодавства, та в межах компетенції повідомляє.
У зверненні Товариство зазначає, що воно здійснює виробництво, імпорт та реалізацію тютюнових виробів для електронного нагрівання (ТВЕН) за допомогою підігрівача з електронним управлінням і рідин, що використовується в електронних сигаретах, споживачам на території України.
Картриджі під торговою маркою, реалізацію яких здійснює Товариство упаковані в картонну упаковку в кількості дві штуки.
Враховуючи зазначене Товариство запитує:
1. Чи має право Товариство починаючи з 01.01.2021 р. на виконання вимог діючого законодавства, наклеювати марку на упаковку (як одиницю продукції, що продається), яка містить один або декілька картриджів заправних контейнерів чи інших ємностей для рідин), що використовуються в електронних сигаретах?
2. Чи має право Товариство починаючи з 01.01.2021 р. на виконання вимог діючого законодавства, наклеювати марку на упаковку (як одиницю продукції, що продається) яка містить декілька (два чи більше) картриджів (заправних контейнерів чи інших ємностей для рідин), що використовуються в електронних сигаретах, за умови попереднього правильного нарахування та сплати акцизного податку?
3. Чи має право Товариство починаючи з 01.01.2021 р. на виконання вимог діючого законодавства здійснювати реалізацію кінцевому споживачу картриджів (заправних контейнерів чи інших ємностей для рідин), що використовуються електронних сигаретах, які запаковані в упаковку, що містить два і більше картриджів, на яку наклеєна одна акцизна марка?
До зазначених запитань.
Підпунктом 14.1.109 пункту 14.1 статті 14 Кодексу надано визначення терміна маркування рідин, що використовуються в електронних сигаретах, як наклеювання марки акцизного податку на ємність (упаковку) з рідиною, що використовується в електронних сигаретах, в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України щодо виробництва, зберігання та продажу марок акцизного податку.
Водночас пунктом 23 Положення про виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв, тютюнових виробів і рідин, що використовуються в електронних сигаретах, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2010 року N 1251 (зі змінами) (далі - Положення N 1251), для рідин, що використовуються в електронних сигаретах, передбачено наклеювання марки на картриджі, заправні контейнери та інші ємності для рідин, що використовуються в електронних сигаретах, у такий спосіб, щоб марки обов'язково розривалися під час відкривання.
Згідно із Директивою Європейського Парламенту і Ради 2014/40/ЄС про наближення законів, підзаконних нормативно-правових актів та адміністративних положень держав-членів щодо виробництва, представлення та продажу тютюнових виробів та супутніх продуктів і про скасування Директиви 2001/37/ЄС (далі - Директива 2014/40/ЄС):
"електронна сигарета" означає виріб, який може бути використаний для споживання парів, які містять нікотин, через мундштук, або будь-який компонент цього виробу, в тому числі картридж, резервуар і пристрій без картриджа або резервуара. Електронні сигарети можуть бути одноразовими (перезаправними за допомогою заправного контейнера та резервуара) або такими, що перезаряджаються одноразовими картриджами (п. 16 ст. 2 Директиви 2014/40/ЄС);
"заправний контейнер" означає ємність, що містить нікотиновмісну рідину, яка може бути використана для заправлення електронної сигарети (п. 17 ст. 2 Директиви 2014/40/ЄС).
Електронні сигарети можна класифікувати за такими критеріями:
за частотою використання - одноразові та багаторазові;
за типом картриджа/контейнера для рідини, що випаровуються, - відкритого і закритого типу;
за різновидами автомайзерів;
за типом управління - ручні або автоматичні.
Одноразові електронні сигарети не передбачають заміну чи перезаправку картриджа, а після припинення випаровування аерозолю підлягають утилізації.
Електронні сигарети багаторазового використання відрізняються за розміром, виглядом, елементами живлення, системою випаровування і складом рідини та містять картриджі, які можна перезаправляти.
Система відкритого типу передбачає заправку контейнера багаторазового використання рідиною самостійно користувачем. Системи закритого типу передбачають використання змінних картриджів/контейнерів, які заправлені рідиною виробником та не допускають можливості додавати до них інші інгредієнти.
Враховуючи зазначене, наклеювання марки акцизного податку на споживчу упаковку одноразових змінних картриджів, тобто на картонну упаковку з блістером, в якому знаходиться один або декілька одноразових змінних картриджі з рідиною, що використовується в електронних сигаретах:
не протирічить нормам підпункту 14.1.109 пункту 14.1 статті 14 Кодексу щодо маркування марками акцизного податку рідин, що використовуються в електронних сигаретах;
забезпечує визначені підпунктом 226.1 статті 226 Кодексу вимоги щодо способу маркування марками акцизного податку підакцизних товарів, а саме - розривання марки акцизного податку під час відкупорювання (розкривання) такого товару.
Водночас якщо рідина, що використовується в електронних сигаретах, знаходиться у ємності, з якої здійснюється заправка контейнера багаторазового використання, наклеювання марки акцизного податку здійснюється саме на ємностях, в яких знаходиться така рідина.
Пунктом 528підрозділу 10 розділу XX Кодексу тимчасово, на період по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), зупиняється перебіг строків, встановлених, зокрема статтями 52 і 53 розділу II Кодексу щодо надання контролюючими органами індивідуальних податкових консультацій в письмовій формі.
Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.