ГУ ДФС в Одеській області
Лист
15.11.2016 № 2507/10/15-32-12-01-14 |
Головне управління ДФС в Одеській області розглянуло запит щодо оподаткування податком на прибуток поворотної фінансової допомоги, та керуючись ст.
52 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року N 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі –
Податковий кодекс) повідомляє наступне.
Згідно ст.
134 розд. III
Податкового кодексу об'єкт оподаткування податком на прибуток визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень розд. III
Податкового кодексу.
При цьому, розділом III "Податок на прибуток підприємств"
Податкового кодексу не передбачено коригування платником податку на прибуток фінансового результату до оподаткування на суми поворотної фінансової допомоги, отриманої резидентом від нерезидента. Такі операції відображаються при формуванні фінансового результату до оподаткування згідно з правилами бухгалтерського обліку.
Щодо граничного (максимального) строку, на який може надаватися поворотна фінансова допомога (позика), то ст.
1049 Цивільного кодексу України від 16.01.2003 № 435-IV зазначено, що позичальник зобов'язаний повернути позикодавцеві позику у строк та в порядку, що встановлені договором. Якщо договором не встановлено строк повернення позики або цей строк визначено моментом пред'явлення вимоги, позика має бути повернута позичальником протягом тридцяти днів від дня пред'явлення позикодавцем вимоги про це, якщо інше не встановлено договором.
У частині виникнення питань з відображення поворотної фінансової допомоги, отриманої резидентом від нерезидента в бухгалтерському обліку, необхідно зазначити, що відповідно до п. 2 ст.
6 Закону України від 16 липня 1999 року N 996-XIV "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" регулювання питань методології бухгалтерського обліку та фінансової звітності здійснюється Міністерством фінансів України, яке затверджує національні положення (стандарти) бухгалтерського обліку, інші нормативно-правові акти щодо ведення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності. Отже, питання, які стосуються ведення бухгалтерського обліку, не належать до компетенції Державної фіскальної служби України.
Також повідомляємо, що згідно п.52.2 ст.
52 Податкового кодексу дана податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
Перший заступник начальника | Н.Л.Гулакова |