ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ З ПИТАНЬ РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА РОЗВИТКУ ПІДПРИЄМНИЦТВА
ЛИСТ
від 22.08.2014 р. N 6837
(Витяг)
Державною службою України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва розглянуто лист Харківської обласної організації професійної спілки підприємців щодо надання роз'яснень з питання правомірності встановлення ціни в еквіваленті іноземної валюти та за результатами розгляду повідомляємо таке.
'...'
В порядку інформування зазначаємо, що у статтях 524 та 533 Цивільного кодексу України встановлено, що зобов'язання має бути виражене та виконане у грошовій одиниці України - гривні.
Одночасно частина друга статті 524 Цивільного кодексу України передбачає, що "сторони можуть визначити грошовий еквівалент зобов'язання в іноземній валюті".
На підставі частини другої статті 533 Цивільного кодексу України "сума, що підлягає сплаті у гривнях, визначається за офіційним курсом відповідної валюти на день платежу, якщо інший порядок її визначення не встановлений договором або законом чи іншим нормативно-правовим актом".
Засади формування ціни у господарських правовідносинах встановлено у главі 21 Господарського кодексу України. Так, відповідно до частини другої статті 189 Господарського кодексу України "ціна зазначається в договорі у гривнях. Ціни у зовнішньоекономічних договорах (контрактах) можуть визначатися в іноземній валюті за згодою сторін".
З питання формування ціни договору, що укладається суб'єктами господарювання, пропонуємо звернутися до Міністерства економічного розвитку і торгівлі України для розгляду відповідно до компетенції.
Т. в. о. Голови Держпідприємництва України | О. Потімков |