ГУ ДФС у м. Києві
Лист
22.02.2016 № 3938/10/26-15-11-01-18 |
У межах ВЕЗ "Крим" створена вільна митна зона (пункт 3.2 статті
3 Закону № 1636).
Території вільних митних зон вважаються такими, що знаходяться поза межами митної території України (пункт 2 статті
9 Митного кодексу України (далі -
МКУ)).
Діяльність платників на території вільної економічної зони прирівнюється до діяльності нерезидентів за межами митної території України.
Відповідно до пункту 185.1 статті
185 ПКУ об'єктом оподаткування є:
постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті
186 цього
Кодексу, у тому числі операції з передачі права власності на об'єкти застави позичальнику (кредитору), на товари, що передаються на умовах товарного кредиту, а також з передачі об'єкта фінансового лізингу в користування лізингоотримувачу/орендарю;
постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті
186 цього
Кодексу;
ввезення товарів на митну територію України;
вивезення товарів за межі митної території України;
постачання послуг з міжнародних перевезень пасажирів і багажу та вантажів залізничним, автомобільним, морським і річковим та авіаційним транспортом.
Місце постачання товарів/послуг визначається за правилами, встановленими статтею
186 розділу V
ПКУ.
Таким чином, операції платників податку з постачання послуг, місцем постачання яких відповідно до пунктів 186.2 - 186.4 статті
186 розділу V
Кодексу визначена територія ВЕЗ "Крим", не є об'єктом оподаткування податком на додану вартість, оскільки відповідно до пункту 2 статті
9 Митного кодексу України від 13.03.2012 № 4495-VІ із змінами та доповненнями територія вільної митної зони, створеної у межах ВЕЗ "Крим", вважається такою, що знаходиться поза межами митної території України.
Слід зазначити, що ст.
36 Кодексу встановлено, що платники податку зобов’язані самостійно декларувати свої податкові зобов’язання та визначати відповідність проведення ними операцій.
Оцінка правомірності відображення в податковому обліку господарських операцій може бути здійснена лише в межах податкової перевірки у відповідності до вимог Кодексу.
Згідно із статтею
52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
Звертаємо увагу, що листи ГУ ДФС у м. Києві не є нормативно-правовими актами, а мають лише інформаційний характер і не встановлюють правових норм та діють до набрання чинності нормативно-правових актів, що змінюють відповідні правовідносини.
Заступник начальника | Е.М. Пруднікова |