ГУ ДФС у Тернопільській області
Лист
18.02.16 р. № 296/10/19-00-22-01-13/1623 |
Головне управління ДФС у Тернопільській області розглянуло лист Щодо необхідності подання звіту про контрольовані операції субєктами господарювання, що не є платниками податку нам прибуток, в межах компетенції повідомляє наступне.
Згідно п.39.2.1 п.39.2 ст. 39 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року №2755-VІ із змінами та доповненнями (надалі Кодекс) визначено засади визначення операцій контрольованими
Відповідно до пп.39.2.1.1 Кодексу для цілей нарахування податку на прибуток підприємств контрольованими операціями є:
- господарські операції, що впливають на об'єкт оподаткування сторін (сторони) таких операцій, що здійснюються платниками податків з пов'язаними особами - нерезидентами;
- зовнішньоекономічні господарські операції з продажу товарів через комісіонерів - нерезидентів.
Відповідно до п.п. 39.2.1.2. Кодексу для цілей нарахування податку на прибуток підприємств контрольованими також є господарські операції, що впливають на об'єкт оподаткування платника податків, однією із сторін яких є нерезидент, зареєстрований у державі (на території), що включена до переліку держав (територій), затвердженого Кабінетом Міністрів України.
Слід зазначити, що згідно п.п.39.2.1.4. Кодексу господарською операцією для цілей трансфертного ціноутворення є всі види операцій, договорів або домовленостей, документально підтверджених або непідтверджених, що можуть впливати на об'єкт оподаткування податком на прибуток підприємств платника податків, зокрема, але не виключно:
- операції з товарами, такими як сировина, готова продукція тощо;
- операції з надання послуг;
- операції з нематеріальними активами, такими як роялті, ліцензії, плата за використання патентів, товарних знаків, ноу-хау тощо, а також з будь-якими іншими об'єктами інтелектуальної власності;
- фінансові операції, включаючи лізинг, участь в інвестиціях, кредитах, комісії за гарантію тощо;
- операції з купівлі чи продажу корпоративних прав, акцій або інших інвестицій, купівлі чи продажу довгострокових матеріальних і нематеріальних активів.
Враховуючи вищевикладене, визнання господарських операцій контрольованими здійснюється для цілей нарахування податку на прибуток підприємств у разі, якщо вони впливають (можуть впливати) на об’єкт оподаткування податком на прибуток підприємств платників податків.
Відповідно до п.297.1 ст. 297 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року №2755-VІ із (змінами та доповненнями) платники єдиного податку, до яких належать і сільськогосподарські товаровиробники, що є платниками єдиного податку четвертої групи, звільняються від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з податку на прибуток підприємств.
Таким чином, відповідно до вищенаведеної інформації, Головне управління ДФС у Тернопільській області повідомляє, що господарські операції сільськогосподарського товаровиробника, здійснені ним під час перебування на спрощеній системі оподаткування, не визнаються контрольованими згідно ст..39 Кодексу. Як наслідок, такий платник податків звільнений від обов’язку щодо подання звіту про контрольовані операції за звітний період, в якому він був платником єдиного податку четвертої групи.
Начальник | І.Ю. Комендат |