ГУ ДФС у м. Києві
Лист
31.12.2015 № 19919/10/26-15-11-04-18
Головне управління ДФС у м. Києві розглянуло лист ДП "" щодо обчислення вартості відповідного виду товарної продукції гірничого підприємства – видобутої корисної копалини (мінеральної сировини) за розрахунковою вартістю та в межах своїх повноважень повідомляє.
Пунктом 252.11 ст. 252 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі - Кодекс) визначено перелік витрат платника рентної плати за податковий (звітний) період у разі обчислення вартості відповідного виду товарної продукції гірничого підприємства - видобутої корисної копалини (мінеральної сировини) за розрахунковою вартістю.
Пунктами 252.14 та 252.15 ст. 252 Кодексу встановлені умови включення або не включення до розрахункової вартості видобутих у звітному (податковому) періоді корисних копалин, сум витрат, склад яких визначений п. 252.11 ст. 252 Кодексу.
Зокрема, якщо у податковому (звітному) періоді комплекс технологічних операцій (процесів) з видобування корисних копалин завершено, то сума витрат, понесених на провадження господарської діяльності з видобування корисних копалин, повністю включається до розрахункової вартості видобутих корисних копалин за відповідний податковий (звітний) період (п. 252.14 ст. 252 Кодексу).
Водночас, якщо у податковому (звітному) періоді комплекс технологічних операцій (процесів) з видобування корисних копалин не завершено, то сума витрат, понесених на провадження господарської діяльності з видобування корисних копалин, включається до розрахункової вартості відповідного виду товарної продукції гірничого підприємства - видобутої корисної копалини (мінеральної сировини) у податковому (звітному) періоді, в якому завершується такий комплекс технологічних операцій (процесів) (п. 252.15 ст. 252 Кодексу).
Таким чином, до складу витрат для обчислення розрахункової вартості одиниці видобутих корисних копалин включаються витрати, понесені платником на забезпечення комплексу технологічних операцій (процесів), передбачених затвердженим в установленому порядку проектом розробки родовища корисних копалин.
Аналогічні роз’яснення з зазначеного питання розміщено на офіційному WEB-порталі ДФС України (www.sfs.gov.ua) в банері "Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс" (категорія 130, під категорія 130.02).
Відповідно до п. 52.5 ст. 52 Кодексу контролюючі органи мають право надавати консультації виключно з тих питань, що належать до їх повноважень.
При цьому, регулювання питань методології бухгалтерського обліку та фінансової звітності здійснюється Міністерством фінансів України, яке затверджує національні положення (стандарти) бухгалтерського обліку, інші нормативно-правові акти щодо ведення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності (п. 3 ст. 6 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" від 16.07.1999 № 996-XIV).
Отже, з питання включення до розрахункової вартості витрат з рахунків бухгалтерському обліку доцільно звертатися до Міністерства фінансів України.
Згідно з п. 52.2 ст. 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
Заступник начальника Е.М. Пруднікова